Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dziś również od rana pogodnie, czasami wychodzą tylko niegroźne chmury, temperatura dość wysoka, tylko wieje wiatr.

Ciekawa sprawa, na Litwie od listopada tego roku zacznie obowiązywać ustawa zabraniająca sprzedaży napojów energetyzujących osobom poniżej 18 roku życie, może i u nas można by wprowadzić coś podobnego, bo nadużywanie takich napojów jest niebezpieczne, nie mówię o jednorazowym użyciu, jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za tym, aby ograniczyć sprzedaż napojów energetyzujących. Najlepiej, aby to było na podobnych zasadach, jak z alkoholem i "fajkami". Nieraz widzę, jak dzieciaki kupują te różne Red Bull'e, Tiger'y itp. jak zwyczajną Pepsi, czy Coca-Colę. To aż przerażające... :/

Co do pogody to wczoraj u mnie lało mocno przez cały dzień. :/ Ale za to dzisiaj wreszcie się rozpogodziło. :) Niebo jest jeszcze pochmurne, ale "wygląda" też słońce i deszczu ani kropelki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kubelek

Kolego:

1. Jeśli piszemy pod tematem cytowanie nie jest potrzebne.

2. Kolega bogdan przyzwyczaił sie do CPNu jak ja, toteż tak pisze.

3. Mnie też to denerwuje, jeeziesz na drugi kraniec kraju, musisz prowadzić, suszy cię niemiłosiernie, a tu na stacji zimny, pyszny browarek. To cię tylko rozprasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt. CPN-ów, jako takich, już nie ma. Ale nadal często na stację benzynową mówi się po prostu "CPN". Przynajmniej ja się co jakiś czas z tym określeniem spotykam. Chociaż lekko mnie to drażni, bo wiadomo, że CPN-ów już nie ma. W ogóle to określenie kojarzy mi się z komuną. :roll: Pamiętam jeszcze dobrze te nasze stare, dawne CPN-y. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też się dziwię, że na stacjach CPN można zatankować auto i siebie.

We Francji jest to nie do pomyślenia żeby alkohol był sprzedawany na stacjach paliw. Chociaż to by w Polsce nie uchroniło przed pijanymi kierowcami ale co poniektórych by nie kusiło. Z drugiej strony patrząc jakby u nas był zakaz sprzedaży wyrobów alkoholowych na stacjach paliw to dużo by splajtowało . I zaś większe bezrobocie :wink: Niektóre "CPNy" mają większy przychód z alkoholi niż ze sprzedaży paliw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po długiej i ciężkiej chorobie zmarł w Bielsku Białej Zbigniew Pietrzykowski przed laty bardzo dobry polski bokser, zdobywca 3 medali olimpijskich, w 1960 r. w Rzymie o mały włos nie pokonał Muhammad Alego, Pietrzykowski zdobył także 5 medali Mistrzostw Europy, w reprezentacji Polski stoczył 44 walki i tylko 2 przegrał.

Świeć Panie nad Jego duszą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe o ile tym razem sondażownie się pomylą przy swoich prognozach w wyborach do PE. Każde wybory mają nietrafione, czasem dosyć mocno a media non stop przytaczają sondaże. Przecież to bez sensu. Mam wrażenie że te sondaże mają na celu tylko i wyłącznie naganianie zwolenników PO i PiS-owi. Jak PO prowadzi to mobilizują się PiS-owcy. Jak PiS- wyjdzie na prowadzenie to PeOwcy. A już skandalem jest podawanie na planszach czy paskach tylko pierwszej piątki pomimo że w sondażu występuje 10 partii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A frekwencja jak to ostatnio bywa będzie mizerna, pewnie nawet 40% procent nie przekroczy, Ja często słyszę takie głosy po co mam iść na wybory, co mi to da itp., jednak jakby każdy tak myślał to byłoby źle, bo mimo wszystko wybieramy swoich reprezentantów, Jak pokazują ostatnie badania, większość młodych ludzi w całej Unii nie jest zainteresowana wyborami do PE i zapewne też nie pójdzie do urn to trochę smutne, bo to właśnie młodzi ludzie powinni mieć największą wiedzę o strukturach, instytucjach i sposobach działania poszczególnych instytucji europejskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udział w głosowaniu to obywatelski obowiązek. Tylko głosując masz prawo później wybranych w wyborach krytykować. Niska frekwencja świadczy wyłącznie o słabym zainteresowaniu obywateli własną Ojczyzną.

Ja już wiem, na która listę zagłosuję. Waham się tylko w sferze wyboru konkretnej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kiedy ukończyłem 18 lat zawsze chodziłem i będę chodził na każde wybory, wybierałem też kandydatów tylko jednej i tej samej partii i w wyborach do PE będzie tak samo, mam już jasno sprecyzowane a którą osobę zagłosuje. Taka postawa typu nie pójdę na wybory bo nie wiem na kogo głosować, jest chyba najgorszą z możliwych, świadczy to tylko o tym, że dana osoba nie interesuje się losami kraju i jest jej wszystko jedno kto będzie sprawował władzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były jednomandatowe okręgi wyborcze, wtedy czułbym ten obowiązek, że wybieram, że jestem ważny, że mam prawo wymagać i krytykować. Wtedy też taki poseł czułby, że odpowiada przed wyborcą, że jest reprezentantem lokalnej społeczności. A nie – jak powiedział Paweł Kukiz – "żołnierzem wodza partii, ślepo wykonującym jego rozkazy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kiedy ukończyłem 18 lat zawsze chodziłem i będę chodził na każde wybory

I taką postawę się chwali. Świadomy i odpowiedzialny Obywatel.

 

Gdyby były jednomandatowe okręgi wyborcze, wtedy czułbym ten obowiązek

Czyli nie udajesz się do lokalu wyborczego celem oddania głosu? Nie będę już cytował pewnej pani magistry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...