Skocz do zawartości

Hyde Park


sweet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim mieście (woj. pomorskie, 120 km do Gdańska, kierunek północ) już pada intensywnie śnieg, są zawieje i zamiecie, jest silny wiatr, co skutkuje tym, iż na mojej antenie 130 cm brak sygnału na wszystkich kanałach i pozycjach satelitarnych. Tym się nie martwię, ale innym faktem - jeśli jeszcze mocniej zawieje, to antena "poleci w kosmos", ponieważ jest tylko przymocowana do komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie widać, to przynajmniej nad morzem już czuć orkan "Ksawery"

Dziś tyle się o tym mówi i pisze...

Niektóre anteny mogą "pofrunąć". :D

Czyjeś dwa kable z anten dyndały. A, że stukały w nocy o moje szyby, to skróciłem je o wysokość moich okien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRacając do pogody, to już się zaczynają pierwsze problemy: wczoraj pod noc i dzisiaj mocny witar i kłopoty z prądem, oraz dzisiaj mocna śnieżyce z jeszcze silniejszym wiatrem... Hooorooor... :/

 

PS: https://m.facebook.com/photo.php?fbid=6 ... 0&refid=56 - ktoś mi pomoże dobić do 300 głosów? :curious: Bo byłem na trzecim miejscu, i mnie Boczek wyprzedził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nic tego nie zapowiada. Trochę silniejszy wiatr. Wszelkie znaki na niebie i ziemi mówią, że nic nie będzie? I oby tak zostało!

 

Polegaj dalej na prognozach TVP , TVN , WP i innych.

Pozdro

Akurat w TVN były wczoraj ostrzeżenia związane z huraganem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dłuższej nieobecności ;] Możecie polecić mi jakiś tani tuner satelitarny do odbioru niemieckich programów z Astry? Bo niestety mój stary, wysłużony już Opticum 3000l nie chce się już uruchomić. Świeci czerwona dioda ale prawdopodobnie przepalił się jakiś kondensator gdyż nie załącza się;/ W każdym razie jestem w tych sprawach laikiem a serwis pewnie by mnie skasował minimum 50 zł. Dlatego może polecicie coś ciekawego ? I jeszcze raz witam ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak najtańszy i w miarę stabilny :smile: Tak jak pisałem zależy mi tylko na odbiorze niemieckich kanałów. Takie pytanie, czy opłaca się jeszcze próbować reanimować ten mój model Opticum 3000 l ? bo gdy działał to żadnych zastrzeżeń nie miałem. Problem w tym czy wartość naprawy w serwisie nie będzie porównywalna do kupna jakiegoś nowego tunera :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a zależy ci tylko i wyłącznie na samej Astrze 1 19,2°E i tamtejszych kanałach FTA, czy chciałbyś czegoś więcej, np. mieć możliwość ewentualnego późniejszego korzystania z oferty "Smart HD+", "nc+ mix", czy też platformy Cyfrowego Polsatu? Może jednak warto pomyśleć tutaj "przyszłościowo", dołożyć trochę więcej pieniążków i kupić już coś trochę bardziej zaawansowanego? Bo z pewnością najtańsze są tunery odbierające tylko i wyłącznie kanały FTA. Satelitę Astra 1 19,2°E taki tuner też oczywiście odbierze. Na tego satelitę musi tylko być ustawiona antena lub ewentualnie drugi konwerter przy antenie (tzw. układ "zeza"). Mając taki tuner FTA należy pamiętać, że później nie będzie już na nim możliwości odbioru kanałów kodowanych, a więc płatnych. W takiej sytuacji trzeba będzie tuner znowu wymienić. :? Myślę, że warto to przemyśleć... :roll: Tym bardziej, że zakup takiego bardziej zaawansowanego tunera to też wydatek jednorazowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...