Skocz do zawartości

Kanały CANAL+ Sport


danielpes5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Taka decyzja NC+ powoduje jedno: rozpocznie się wojna. Nie spodziewajcie się, podniecający się abo NC+ że z takich wyłączności płynie dla was tyle dobra. Podwyżka nieunikniona.

 

Tu nie chodzi o podwyżkę. Tym bardziej, że węższa dostępność meczów LM to prawdopodobnie mniejsze opłaty za prawa TV.

 

Moim zdaniem raczej chodzi o budowanie sportowej marki platformy nc+ poprzez kanał nSport. Wyłączność meczów LM w nSport to większa oglądalność, bo kanał dostępny jest nie tylko w nc+, ale także w kablówkach. Większa oglądalność to także większa przychody z reklam, które do tej pory trochę "uciekały" przez TVP (przy Lidze Mistrzów) oraz Polsat Sport/Eurosport 2 (przy Ekstraklasie).

 

Co do Canal+. Nie czarujmy. Maniacy piłki nożnej Canal+ mają od dawna, teraz nc+ musi walczyc o klientów, którym trzeba sprzedać Canal+, nawet jeśli twierdzą, że nie potrzebują. A tego nie da się zrobić podwyżką opłat. Zresztą podwyżka Canal+ do 60 zł przy okazji startu nc+, że Polacy nie chcą płacić "więcej" za ten pakiet, nawet z LM :D

 

Generalnie przy dwóch platformach SAT w Polsce, zwiększy się walka na treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak dyskutujecie, że skandal itp. Jq się nie zdziwię jak za rok TVP ogłosi, że kupili sublicencje. NC+ chciałoby sprzedać to, bo w zamian mają takie imprwzyjak MŚ w hokeju, MŚ w ppiłce ręcznej, Tour De Pologne no i skróty Mistrzostw świata (pisalem o planie nc+ na mundial dzięki uprzejmości TVP) i Igrzysla Olimpijskie co niewątpliwie koloryzuje ramówke. Igrzyska w RIO będą już niedługo i nc+ ma dpbrych komentatorów od kosza, ręcznej, siatkówki czy innych sportów, które są rzadko na antenach nc+ To by się na pewno opłacało. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem się mylisz, wyłączność kosztuje więcej, poza tym ceny praw sportowych rosną,a nie maleją. Po drugie już wiadomo,że NC+ uruchomi trzy nowe kanały Liga+, Sport 1 i Sport 2,a kto powiedział,że one nie będą ulokowane w najwyższym pakiecie lub dodatkowo płatne zamiast np. obecnych kanałów Family, gdzie jest bardzo dużo sportu??

Muza_TV jestem maniakiem futbolu,a nie mam i twoja teoria się burzy jak domek z kart..ALF też nie ma z tego co wiem . To jest nas dwóch,a takich jak My jest pewno więcej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tak dyskutujecie, że skandal itp. Jq się nie zdziwię jak za rok TVP ogłosi, że kupili sublicencje.

 

Kontrakt jasno mówi - w "otwartej telewizji" będzie finał i mecze z udziałem polskich drużyn. Platforma nc+ nie może sobie go zmieniać jak chce. Mało tego nie wiadomo czy ta "otwarta telewizja" to będzie TVP czy TVN :)

 

Moim zdaniem się mylisz, wyłączność kosztuje więcej, poza tym ceny praw sportowych rosną,a nie maleją.

 

Niekoniecznie. Nadawca na ograniczonej dostępności praw mniej zarabia (np. z reklam), więc nie może płacić więcej ;). Przykładowo TVP1 na reklamach LM zarobiła znacznie więcej niż NC+ na Canal+ Sport i nSport. Niewykluczone, że oprócz licencji platforma nc+ mogła mieć także jakiś procent z reklam. Teraz"na ograniczeniu" nc+ zarobi znacznie mniej z reklam, więc cenna kontraktu powinna to uwzględniać.

A co do cen praw telewizyjnych, ostatni kryzys gospodarczy trochę uporządkował rynek pod tym względem.

 

Po drugie już wiadomo,że NC+ uruchomi trzy nowe kanały Liga+, Sport 1 i Sport 2,a kto powiedział,że one nie będą ulokowane w najwyższym pakiecie lub dodatkowo płatne zamiast np. obecnych kanałów Family, gdzie jest bardzo dużo sportu??

 

Nc+ ma na razie koncesje na nowe kanały, ale jeszcze nikt oficjalnie nie powiedział, że je uruchomi. Nie wiadomo także czy będą to "nowe" kanały, czy zastąpią np. Canal+ Family, których nazwa nie pasuje do pakietu sportowego. A ogólnodostępny w platformie nc+ będzie tylko nSport (niewykluczone, że pod nową nazwą).

 

Muza_TV jestem maniakiem futbolu,a nie mam

 

Dlatego jesteś "targetem" nowej strategii. NC+ będzie walczyło właśnie o Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu gadu o tym co za rok... a ja wtrące swoje 3 grosze co do sobotniego finału. Na facebooku opublikowali, że Pełka i Węgrzyn na finał LM !! Chyba ich pogięło. Węgrzyn ? Co on ma wspólnego z hiszpańską piłką ? Ile razy komentował mecz tej ligi ? Ile razy w ogóle tegoroczna LM komentował? A dają go na finał... niepojete.

Liczyłem na duet Wolski & Orłowski, w końcu dwa zespoły z Hiszpanii, były by ciarki, emocje w komentarzu Wolskiego, a tak ten duet na finał to jeden wielki niewypał po prostu i trzeba to powiedzieć szczerze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Orłowski żeby opowiadał co słychać w Barcelonie ?

 

Bardzo łatwo jest powiedzieć kup nc+ i bardzo łatwo jest to zrobić. Ja zarabiam niewiele więcej niż minimum i płacę za nc+ tylko dla futbolu bo prawie tylko to oglądam.I gdybym mógł płacić ok 100 zł żeby co tydzień mieć zapewniony dostęp do meczòw Juve to bym płacił. Ale nasza platforma musi pokazywać zawsze Real czy Barcelonę bo dzieci oglądają.

 

Ludzie w Polsce nie są przyzwyczajeni do płacenia za TV, nie każdemu to potrzebne i rezygnują z tego. Co to jest 60zł na miesiąc? Więcej ludzie przepalają za dwa dni czy przepijają bo to kraj gdzie alkoholik jest wyżej ceniony od abstynenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przepaleniem za dwa dni to przesadziłeś. Dla Ciebie to może nic,ale pytanie zasadnicze- mieszkasz sam czy z rodzicami?? Czy musisz opłacić wszystkie rachunki, mieć na życie, kredyt na głowie, dzieci.. ?? Nie wiem czy wtedy byś mówił co to jest 100, zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tu gadu gadu o tym co za rok... a ja wtrące swoje 3 grosze co do sobotniego finału. Na facebooku opublikowali, że Pełka i Węgrzyn na finał LM !! Chyba ich pogięło. Węgrzyn ? Co on ma wspólnego z hiszpańską piłką ? Ile razy komentował mecz tej ligi ? Ile razy w ogóle tegoroczna LM komentował? A dają go na finał... niepojete.

Liczyłem na duet Wolski & Orłowski, w końcu dwa zespoły z Hiszpanii, były by ciarki, emocje w komentarzu Wolskiego, a tak ten duet na finał to jeden wielki niewypał po prostu i trzeba to powiedzieć szczerze :/

 

Zapraszam do tematu SPORT NA NC+. Tam co środę ode mnie rozpiska komentatorów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przepaleniem za dwa dni to przesadziłeś. Dla Ciebie to może nic,ale pytanie zasadnicze- mieszkasz sam czy z rodzicami?? Czy musisz opłacić wszystkie rachunki, mieć na życie, kredyt na głowie, dzieci.. ?? Nie wiem czy wtedy byś mówił co to jest 100, zł.

Miałem nie zabierać głosu w tej bezsensownej dyskusji, ale znowu nie zdzierżyłem. Po pierwsze nikt nie bronił Solorzowi kupić praw do Ligi Mistrzów i puścić wszystkie mecze w kanałach otwartych(taki żarcik), podobnie jak TVP. Canal+ jest kanałem premium i nic dziwnego, że chce aby jego oferta była jak najbardziej atrakcyjna. Sam niedawno pisałeś, że prawa są za drogie i Canal+ przepłacił. To co- teraz mają mecze pokazywać w TVN!? To jest prywatna firma i mają prawa kupować to co ich zdaniem zachęci ludzi do abonowania ich kanału. Tak się składa, że od wielu lat nie mieszkam z rodzicami, mam dziecko i wiem ile kosztuje utrzymanie. Znam bardzo wielu ludzi narzekających na swoją trudną sytuację materialną i wydających mnóstwo kasy na używki, ale to już temat na inną dyskusję.

Podsumowując mnie bardzo cieszy, że najważniejsze mecze mam w jednej stacji, która jako jedyna w tym kraju zasługuje na miano premium. Wolę taką sytuację niż rozwarstwienie praw na trzy platformy lub sytuację z niektórymi prawami sportowymi, których nie transmituje żadna polska telewizja(np. UFC, wiele walk bokserskich czy NHL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w Polsce nie są przyzwyczajeni do płacenia za TV, nie każdemu to potrzebne i rezygnują z tego. Co to jest 60zł na miesiąc? Więcej ludzie przepalają za dwa dni czy przepijają bo to kraj gdzie alkoholik jest wyżej ceniony od abstynenta.

 

nie sa przyzwyczajeni do placenia za tv? to dlaczego ok 7-8 mln to robi od dobrych kilkunastu lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest kompromitacja takiej stacji jak Canal +. Taki mecz i po raz kolejny tak poważny problem z synchronizacją dżwięku. Jeszcze ten brak belki z wynikiem przez 15 min. Dramat i kompletny brak profesjonalizmu. Z tego powodu przeniosłem się na TVP1.

 

urzekla mnie twoja historia. Z tego tez powodu postanowiles wlaczyc kompa, wejsc na neta i zalozyc konta tutaj. To dopiero ciekawostka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zabrakło kasy na reporterów do wywiadów. Laboga az jednego pilkarza zlapal, wow

 

Jakbyś wiedział jak wygląda sytuacja z wywiadami po meczach LM to byś nie pisał takich głupot.

Poza tym oglądaj uważnie bo tam Smokowski powiedział wyraźnie, że wszystkich wywiadów nie udało im się puścic i żeby śledzić niedzielne programy uważnie i tam coś jeszcze pokażą.

Ale krytyka musi byc oczywiśćie, przeciez to Polska, nie ważne jak dobrze byś coś zrobił to i tak po Tobie pojadą bo taki kraj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co oni dobrze wczoraj zrobili? Głos mijał się z obrazem, kazimierz węgrzyn komentujący jakby zjadł ten mikrofon, ten głos był rozjechany moim przez całe spotkanie to jest telewizja premium? Niech kupią jeszcze 8 innych drogich praw, niech się tym chwalą nawet na marsie, ale o transmisjach będziemy czytać na onecie, bo wtedy się już w ogóle tego nie da oglądać. 4 bądź 5 mecz ze stadionu i ten sam problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...