Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa rozwiązana multiroom działa.

Musiałem wykorzystać drugi router aby bezprzewodowo połączyć się pomiędzy dekoderami. W tym momencie dekodery nie mają dostępu do internetu ale dekodery dodatkowe widzą dekoder główny i łączą się z nim bez problemu. 

Prawdopodobnie problem był w tym że pomiędzy routerem głównym był zastosowany wzmacniacz sygnału sieci i dekodery dodatkowe musiały się łączyć do tego wzmacniacza a dekoder główny do głównego routera. Dziękuję za próby pomocy w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak już ustawiłem antenę i sygnał powrócił, to zainstalowałem multirooma. Wszystko szybko i sprawnie poszło.

Jestem tylko zdziwiony, że na tym drugim multiroomowym wifiboxie + nie mam Viapli.

To tak jest zawsze,że Viaple,Netflixy czy inne platformy streamingowe działają tylko na jednym,głównym dekoderze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, terracan1929 napisał(a):

Jestem tylko zdziwiony, że na tym drugim multiroomowym wifiboxie + nie mam Viapli.

Ten dekoder ledwo radzi sobie z przerzucaniem kanałów a co tu dopiero mówić o aplikacjach. Chcesz aplikacji na dodatkowym dekoderze to wymień go na 4K DualBoxa albo 4K UltraBoxa (o ile go jeszcze wydają do multiroomu).

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie poobcowałem z wifiboxem.

Naczytałem się dużo złego o dualboxie. Faktycznie ma sporo wad, nie ma wyświetlacza, wyjścia audio itp. Ale....ale w porównaniu z wifiboxem to MISTRZ ŚWIATA !!!

Dualbox ma braki, ale działa,szybko,sprawnie, dobrze odbiera, jest prosty w obsłudze.

Wifibox to DZIADOSTWO !!!! Z epoki pralki Franii.....co to ma być ? Kto to w ogóle dopuścił do użytku ?? Tylko zmieniać kanały i nic nie szperać, nie sprawdzać ,bo ten dekoder nie daje rady.

To można jakoś reklamować, aby wymienili na  coś normalnego ? Na ten dualbox bez dopłaty można spróbować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, terracan1929 napisał(a):

Wifibox to DZIADOSTWO !!!! Z epoki pralki Franii.....co to ma być ? Kto to w ogóle dopuścił do użytku ?? Tylko zmieniać kanały i nic nie szperać, nie sprawdzać ,bo ten dekoder nie daje rady.

To można jakoś reklamować, aby wymienili na  coś normalnego ? Na ten dualbox bez dopłaty można spróbować ?

Czy dziadostwo? wcale nie koniecznie, duża zasługa jego działania to soft na jakim pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, terracan1929 napisał(a):

To można jakoś reklamować, aby wymienili na  coś normalnego ? Na ten dualbox bez dopłaty można spróbować ?

Możesz próbować wymienić bez aktywacji ale cena multiroomu i tak Ci wzrośnie do 15 zł za dekoder bez dysku i 20 zł za dekoder z dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć

Mam 4 dodatkowe dekodery + główny. Główny to 4k pozostałe to 3 wifiboxy oraz 4k. Wszystkie wifiboxy mają problem z połączeniem z głównym dekoderem. W statusie multiroomu nie widzą adresu IP dekodera głównego. Dodatkowy dekoder 4k widzi główny i status jest prawidłowy. Wszystkie dekodery są spięte kablem LAN do głównego routera i mają prawidłową konfiguracje sieciową ( Adres IP, maskę, bramę, DNSy) usługi internetowe na dekoderach działają prawidłowo. Zmieniałem już typ połączenia z LAN na wifi i nic to nie zmieniło. Ustawienia fabryczne też nic nie pomogły. Wymieniłem nawet jedną sztukę dekodera w punkcie Canal+ ale problem nie ustąpił.Pracowało to bez problemowo 2 lata i nagle z dnia na dzień takie problemy. Muszę teraz raz na 24 godziny odblokowywać je kartą z głównego dekodera. Zaczynam dochodzić do wniosku że problemem może jest jakaś aktualizacja bo w dodatkowym dekoderze 4K status jest prawidłowy i adres IP głównego dekodera widoczny. Czy ktoś ma pomysł jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2023 o 21:54, PawelTSW napisał(a):

 jest wpisany kod multiroom? 

Oczywiście. Ponawiałem też uprawnienia przez internetowe centrum abonenta po czym po kliku minutach otrzymywałem komunikat że odebrano konfiguracje multiroom (powiadomienie na dekoderach)

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2023 o 23:07, PawelTSW napisał(a):

Fast adres ip dekodery pobierają z routera? 

Tak dekodery dostają IP z DHCP. Mam jeden router w sieci który obsługuje i dekodery i komputery. Tak jak wspomniałem adresacja jest prawidłowa. Gdyby coś było nie tak z połączeniem sieciowym to dekoder nie dostawał by adresu oraz nie działały by funkcje internetowe :) Skończyły mi się pomysły.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1e7242dc79e0fd7fmed.jpg

00bf961d2d991889med.jpg

Tutaj dodatkowy dekoder 4K który działa prawidłowo

20a0b20cb211c506med.jpg

I dekoder główny konfiguracja sieciowa

62528e17a80e1386med.jpg

W dniu 25.03.2023 o 07:51, Dr.STech napisał(a):

Restartowałeś dekodery? u siebie zauważyłem, że jak zacząłem konfigurację od dekodera dodatkowego, a później głównego, to na końcu i tak musiałem zrestartować dodatkowy, żeby się połączył. 

Tak. Nawet jeden wymieniłem w punkcie na nowy

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adresy ip ustawione automatycznie czy ręcznie? 

 

Rozumiem, że kabel satelitarny podłączony pod wifiboxy? 

Czy router ma zabezpieczenia wpa3? 

Czy możesz spróbować po wifi i wyłączyć zabezpieczenia sieci? (bez hasła wifi) 

Sprawdzić inny router? Np. Zrób hotspot z komórki? 

Czy możesz wyłączyć Firewall na routerze? 

Czy zmieniałeś coś na routerze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, muszę przejść z obecnych dwóch kart camelon na nowy multiroom tzw standart czyli po kablu. Mógłbym przeczytać cały ten wątek ale pewnie będę miał jeszcze więcej wątpliwości, więc szybkie pytanie: Czy jest to komfortowe rozwiązanie i jak często trzeba te  odbiorniki "parować" ze sobą? Bo jesli to jest wkurzające to już wole wziać drugi abo i drugą kartę którą mi oferują za 40zł z pakietem canal +.  Jesli jest to akceptowalne i np raz na tydzien trzeba coś tam potwierdzić to ok. Jakie wtedy dekodery mam wybrać do nowych kart? Podobno dualbox jest ok jako głowny. A drugi ?

Edytowane przez kwadaratowekolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...