Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@gulas Jak weźmiesz MR od ITI,  to sprzęt obecny zdajesz.  Możesz zachować obecny dekoder,  główny dekoder gdy przedłużysz bez MR. Nie ma żadnego nowego MR. MR w sieci jest tak stary jak obecny posiadasz. 

Kokega @lukx95 jest obeznany w tym temacie i pomaga takim jak Ty teraz.

 

1 godzinę temu, tweed77 napisał:

Jedyne co teraz wiadomo w NC+....

NC+?  Jest 2022 rok ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak zamierzasz rozsyłać uprawnienia jak router wyłączysz?

Tylko nie mów że wyłączasz router by oszczędzać prąd. 

 

Opcjonalnie możesz nawet router wyłączyć jeśli masz spięte dekodery przez switch. Router w tym wypadku nie jest potrzebny i będzie działać multiroom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery muszą się widzieć w sieci. Wystarczy switch LAN. Z dekodera głównego po łączu LAN idą "uprawnienia" do dekodera multiroom. Ot cała rewelacja.

Brak routera z internetem i podpiętych do niego dekoderów wiąże się z brakiem dostępu do serwisów internetowych w dekoderach.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chciałem dzisiaj sobie wymienić dwa wifiboxy z multiroomu na dekodery 4k ale niespodzianka wszyscy twierdzili, że mogę wymienić a jak przyjechałem z dekoderami to okazało się że mam nadaną jakąś starą promocje na multiroom i nie da się tego zmienić ani nadać nowej promocji na dekodery 4k. Człowiek chce im więcej zapłacić i za aktywacje a oni nie chcą🤷🏻‍♂️ chore… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było problemu wymiany wifiboxa+ na Ultraboxa 4k do multiroom na początku tego miesiąca. Tylko miałem zaplanowane wyłączenie Eleven Sports i to blokowało możliwość wymiany w systemie. Anulowałem deaktywację opcji i poszło. Żadnej opłaty aktywacyjnej tylko 5 zł więcej do rachunku.

Edytowane przez piotr77sat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z multiroomem to polityka Canal+  jest dziwna, kontrola odległości, nie może być Modułu CAM, a z drugiej strony każdy abonent ma dostęp do Canal+ Online na 2 urządzeniach.

Teraz przy przedłużaniu umowy dają dwie niezależne umowy na promocyjnych warunkach i praktycznie w cenie jednej umowy mam teraz dwie. Do tego dwa dostępy do Canal+ Online, każdy na 2 urządzenia. Czyli miałem wcześniej dwa dekodery i Online na dwa urządzenia, teraz doszło drugie Online na 2 urządzenia. Dzielenia co niemiara, cała rodzina może pooglądać i nie trzeba kontroli odległości i innych ulepszeń. Do tego jeszcze dwa HBO Max - ile to szczęścia w rodzinie. Jak dla mnie lepiej niż było.

Edytowane przez Inspektor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że przy przedłużaniu umowy promocyjnej już tak różowo nie będzie. Ludzie godzą się na dwie umowy i tracą bezpowrotnie bezpłatny, niezależny multiroom, pochodzący jeszcze z czasów cyfry. Skoro nie da się przedłużyć umowy na obecnych zasadach to już pogodziłem się z faktem, że za kilka miesięcy rozstanę się z platformą. Nie interesuje mnie dzielenie abonamentu tak jak nie interesują mnie ich dekodery. Oferta online jest nadal niedopracowana i nadaje się wyłącznie jako bezpłatny dodatek do abonamentu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharing kart przy podziale kont w stremingu to praktycznie nic nie znaczący procent. Żeby korzystać z sharingu trzeba jakieś lekkie pojęcie mieć na temat E2/oscam. Przy stremingu dostaje się Login / hasło i oglądamy. Proceder dzielenia kont i wymiany serwisami np. na "twarz książka" jest taki że sharing nigdy jej nie osiągnął i nie osiągnie. Praktycznie kogo się nie zapytać to dzieli konto. A na pytanie czy korzystasz z sharingu to odpowiada: a co to ? Proceder chyba rozpoczął Netflix a później inne serwisy nie chciały być gorsze i też chciały trochę tego tortu. Multiroom miał jako takie zabezpieczenia, natomiast streming to praktycznie ułatwienie podziału treści bez zbędnej wiedzy technicznej. Miały być zabezpieczenia treści i inne kłamstwa a wyszło jak zawsze 😂 Canal+ wręcz reklamuje się żeby podzielić konto z rodziną.

Zaszło to tak daleko że praktycznie już nikt nad tym nie panuje, z drugiej strony walczy się z likwidacją kart niezależnych i podziałem tych kart (stary multiroom Cyfra+)

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LorDx napisał:

Stream IP to pełne namierzanie, to że pozornie nic nie robią tak ci się wydaje, widać pięknie l/p oraz ipke.

Co z tego że widać, przecież to jest legalne i sami do tego zachęcają. A serwis który to ograniczy automatycznie wypadnie z rynku, Netflix próbuje tzw. zastraszenie że konto zlikwiduje ip.itd. i co ... i nic.

Gdzieś zrobili badania chyba to była Kanada i wyszło że jak nie będzie możliwości podziału to część osób całkowicie zrezygnuje i przeniesie się na inne serwisy w tej samej cenie. Czyli forsę zarobi konkurencja a na to Netflix nie pozwoli i kółko się zamyka (akcjonariusze dostali info że zostały podjęte kroki w celu weryfikacji kont i zostały podjęte działania które przynoszą efekt, czytaj: maile zostały wysłane walka trwa) Ja nie narzekam z tego powodu a nawet się cieszę i czerpię z tej wojny stremingu pełnymi garściami. Dziś w cenie 150,- mam dostęp do - internetu, TV kablowej na dwa TV, TV-Sat i 9 serwisów sVOD ... i jest szansa żeby tą cenę jeszcze obniżyć 😀 A najlepsze że nie potrzeba żadnej tajemnej wiedzy. Chcieli ukrócić podział treści a efekt jest odwrotny. Sam zrezygnowałem z multiroom sat bo to samo mam w apk, a za cenę multiroomu mam dostęp do dwóch serwisów sVOD. Usługa Apple One całkowicie poszła w ślady Netflixa i daje dostęp dla 5 osób w cenie 39,99,- za 8,- pln mamy dostęp do sVOD/Muzyki i chmury 200GB.

Dla mnie to ma odwrotny efekt, ale absolutnie mi się podoba i jestem za likwidacją tego multiroomu na zasadach Cyfra+ 😂  

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem zmienić stan rzeczy ?

Oferta MR a multihouse to taki przykład. Wystarczy wymusić logowanie głównego konta i sprawdzać wzglądem podrzędnych.

zapłacisz extra będziesz miał niezależne ekrany, bez sprawdzania IP. Jest to do zrobienia.

 

Ludzie nie przestana używać tv ani nie oduczą się oglądać. Co do badań każdy mówi że jak cenę podniesiesz to ucieknie, już dawno wszyscy konsekwentnie powinni wyrzucić TV.

a jak popatrzysz na sprzedawane TV to jest całkiem inaczej. (chyba że to ma być ozdobą salonu)

Wszyscy wiedzą że wyłączność to klucz do trzymania za jaja :)  i tasowania sobie cenami jak się podoba.

Jeden chce mieć 10 klientów po 5 zł, drugi 5 po 15zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, LorDx napisał:

Ludzie nie przestana używać tv ani nie oduczą się oglądać. Co do badań każdy mówi że jak cenę podniesiesz to ucieknie

Ludzie rezygnują i się zrzucają w 3-6 osób i w cenie jednego abonamentu oglądają. Kiedyś płacili w dwóch za główny abo i multiroom teraz w trzech lub z umową multihouse w sześć 😀

Jak tak ma wyglądać zabezpieczenie treści to jak mówiłem jestem zdecydowanie na TAK 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...