Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.01.2021 o 21:18, Dr.STech napisał:

Może ustawiłeś ten sam kanał unicable na 4K i boxie. 

 

No nie tam i inny tu inny a ciągle te same komunikaty nie tak miało być, miało być bez zakłóceń i pięknie a wyszło jak zwykle gnot.

 

Jak na unicable mam takie zakłócenia to rozważam wrócić do zwykłego wejścia z konwertera. Bo nie znam odpowiedzi czemu mam takie komunikaty i zanikający obraz tu u tu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz konwerter i jakie masz ustawienia w obu dekoderach. Bo coś mi się zdaje, że w tym tkwi problem. W przypadku dwóch dekoderów należy zastosować konwerter minimum 8 kanałowy żeby wszystko działało bez zakłóceń. Jak masz 4 kanałowy musisz odpowiednio rozdzielić kanały na dwa dekodery.

Edytowane przez Pawel
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kfm877 napisał:

Jeśli w dekoderze 4k ustawiłeś zajętość wszystkich 4 lub 8 nośnych to nie ma się co dziwić ze na MR masz zanik. Jaki masz konwerter? SCR1 czy 2?

 

Mam Ankasat ale chyba 4 kanałowy bo resztę jak zaznaczałem to było na czerwono, w 4k 4 pozycje zajęte a w mydelniczkę tylko kanał 4, ale tu czy kanał 4 czy 3 czy 1 i tak są zaniki. 

Edytowane przez KiriKiri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz konwerter unicable z 4 nośnymi i wszystkie 4 nośne zajęte przez dekoder 4k. W takim układzie musisz do mydelnicy doprowadzić drugi, niezależny kabel i wpiąć go do wyjścia srebrnego legacy. Od samego początku było mówione, że mydelnica ma jeden tuner więc z unicabla nic nie ugrasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj model tego konwertera, bo coś mi się wydaje, że nie ustawiłem poprawnie częstotliwości dla kanałów 5-8 i dlatego na nich nie miałaś sygnału.

 

Jeżeli wybrałeś na dekoderze 4K kanaly od 1 do 4, to na mydelniczce nie możesz już wybrać tych kanałów, bo będą się dekodery zakłócać. Jeśli nie znasz modelu konwertera to na szybko zrób tak, że kanały od 1 do 3 ustaw na 4K a 4 odznacz i jego będziesz używał na box+.

Edytowane przez Dr.STech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kfm877 napisał:

Masz konwerter unicable z 4 nośnymi i wszystkie 4 nośne zajęte przez dekoder 4k. W takim układzie musisz do mydelnicy doprowadzić drugi, niezależny kabel i wpiąć go do wyjścia srebrnego legacy. Od samego początku było mówione, że mydelnica ma jeden tuner więc z unicabla nic nie ugrasz.
 

Może chciał sobie instalację uprościć. Przy unicable schodzisz z anteny tylko jednym kablem i po rozgałęzieniu można zasilić kilka tunerów. Oczywiście trzeba mieć trochę wiedzy jak działa system jednokablowy, żeby nie popełniać błędów jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Pawel napisał:

Może chciał sobie instalację uprościć. Przy unicable schodzisz z anteny tylko jednym kablem i po rozgałęzieniu można zasilić kilka tunerów. Oczywiście trzeba mieć trochę wiedzy jak działa system jednokablowy, żeby nie popełniać błędów jak powyżej.

 

 

Żadne uproszczenia po prostu kablem z konwertera unicable złote złącze przeprowadzony jest do pokoju tu jest rozgałęźnik 1 do 4k drugi do mydelniczki box+ i tyle w przeprowadzeniu sygnału.

 

Druga sprawa jak nie mogę nagrywać na box+ i oglądać jednocześnie kanał to wszystko bi bi bi że tak ujmę cały plan poszedł. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Adam.kaslewicz napisał:

Jeżeli dekoder dodatkowy do multiroomu jest nieużywany, to można go schować do szafy i może leżeć sobie tam do końca trwania umowy?

Myślenie boli ?? Ja bym na twoim miejscu oglądał reklamy na nim za to pytanie.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KiriKiri napisał:

 

 

Żadne uproszczenia po prostu kablem z konwertera unicable złote złącze przeprowadzony jest do pokoju tu jest rozgałęźnik 1 do 4k drugi do mydelniczki box+ i tyle w przeprowadzeniu sygnału.

 

Druga sprawa jak nie mogę nagrywać na box+ i oglądać jednocześnie kanał to wszystko bi bi bi że tak ujmę cały plan poszedł. 

 

 

No to jednak jest uproszczenie. Puść sygnał bezpośrednio z konwertera lub odpowiednio przypisz kanały.

A plan poszedł, bo nie poświęciłeś chwili żeby poznać jak działa unicable i jaką specyfikacja dysponuje mydelniczka i każdy inny dekoder jednogłowicowy.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam pytanko w sprawie ew. opłat za multiroom. MR mam od czasów Cyfry (zawsze za 0 zł), do tego jako główny dekoder Pace z Cameleonem, a obecnie dodatkowo moduł CAM (wymieniłem niedawno za "gołego" Camela, którego miałem we własnym dekoderze). Nie ponoszę żadnych opłat ani za multiroom ani za dekoder i moduł. Czy jeśli przy przedłużaniu umowy (co mnie czeka na dniach; umowa do 31.01., wypowiedzenie zarejestrowane) wymienię dekoder Pace na dekoder 4K to będzie to miało jakikolwiek wpływ na opłaty związane z multiroomem? Miałem już telefon z DUK i konsultant twierdził, że w takim przypadku za multiroom dojdzie opłata 10 zł. Czy jednak, mimo wymiany deka na 4K i tym samym pozbycia się drugiego Cameleona, można kontynuować "starą" promocję z czasów Cyfry i nadal mieć MR za 0 zł? Miał ktoś z Was podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...