Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie odnoście multiroomu premium. Aktualnie posiadam dekoder Ultrabox 4k podłączony do instalacji antenowej 1 kablem. Chciałbym zamówić dodatkowy dekoder do pokoju rodziców. Czy możliwe jest, aby działał multiroom podłączając dodatkowy dekoder tylko po Wi-Fi lub pod router? Czy to, że dekoder główny podłączony jest tylko jednym kablem antenowym, nie będzie przeszkodą?

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

jako że kończy mi się umowa, to zaczął się już nacisk telefoniczny konsultantów nc :) 

Obecnie posiadam "stary" MR na Turbobox i białym dekoderze (mydelniczka ? ). Wiem że ten rodzaj MR jest już wycofywany natomiast mam pytanie do znawców: czy po przejściu na Ultra4K + dodatkowy dekoder jest dalej funkcjonalność oglądania na dodatkowym dekoderze nagrań z głównego ? Czy jeśli chce mieć możliwość oglądnięcia nagranego programu na obu telewizorach/dekoderach to muszę sobie go na obu nagrać ? (mam nadzieję że udało mi się to jasno opisać :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg slangu forumowego nie masz starego mr a nowy. Stary to ten po cyfrze+. Natomiast skoro możesz korzystać z nagrań z głównego dekodera to masz mr premium który jest już wycofany dla nowych aktywacji. Oddając go i wymieniając dekoder możesz tylko dobrać mr standard a w tym mr nie wykorzystasz nagrań z głównego na dodatkowym dekoderze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim przypadku chcąc mieć możliwość oglądnięcia nagrania danego programu na dwóch telewizorach będę musiał sobie go nagrać na dwóch dekoderach? Mam nadzieję, że przynajmniej to się da...

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, roberttosat napisał:

Wg slangu forumowego nie masz starego mr a nowy. Stary to ten po cyfrze+....

Ten "nowy" MR jest tak stary jak po Cyfrze, bo jeszcze był za czasów n. Ma po prostu stary MR Premium po n od ITI, gdzie nc przejęła ten wynalazek po n. MR po Cyfrze jest to po prostu MR po Cyfrze.. taki jest slang ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 2 cameleony, umowa do października, mam WIFI Premium Boxa z którym mam ciągłe problemy i starego Sagema od Cyfry, który od miesiąca nie widzi uprawnień, jako drugiego dekodera używam teraz Opticum X310, który widzi karty i działa bez problemu, jednak chciałbym go wymienić na dekoder VU+ SOLO 4K, na stronie sprzedawcy jest informacja, że dekoder posiada 2 uniwersalne czytniki kart, obsługujące m.in. karty NC+ (tylko Cameleon - "CYFRA+), również te ostatnio zmodyfikowane (fodc). Czy taki  zestaw będzie faktycznie działał przynajmniej do końca umowy, czy jest szansa, że przedłużą mi umowę na dotychczasowych warunkach?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będziesz mógł przedłużyć umowę na podobnych warunkach bez wymiany dekoderów ale musisz się liczyć z tym, że nc+ będzie blokować karty "FEDC" na wszystkie możliwe sposoby.

Sprzęt oczywiście możesz wymienić, ale będzie to się wiązać z wymianą kart na Cayman.

Edytowane przez andrzejgratis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dołożyć do trwającej umowy multiroom na 3 telewizory. Obecnie mam pakiet Superpremium, dekoder pace pvr i karta cameleon po cyfrze. Jak najtaniej to ogarnąć?

Da się wyciągnąć dekodery bez opłaty za aktywację?

Jeden dekoder miałby być połączony kablem do rutera, reszta po wifi

Edytowane przez norweski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2019 o 20:42, waltz napisał:

Czyli w takim przypadku chcąc mieć możliwość oglądnięcia nagrania danego programu na dwóch telewizorach będę musiał sobie go nagrać na dwóch dekoderach? Mam nadzieję, że przynajmniej to się da...

Mała rada. Jeśli chcesz nagrywać na dekoderze multiroom to unikaj WiFiBoxa. Miałem dwa egzemplarze, na obydwu dyski się zapełniały co jakiś czas do 100% nawet jak nic nie nagrywałem (zapewne sprawka bufora timeshiftu). Jak coś już udało się nagrać to był problem z odtworzeniem, np. nagrania z C+ czy C+Sport klatkowały.

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, norweski napisał:

Da się wyciągnąć dekodery bez opłaty za aktywację?

Jeden dekoder miałby być połączony kablem do rutera, reszta po wifi

Nie da się.  Szykuj się na spory wydatek za aktywacje i dodatkowo +20 zł/m., jeszcze prawdopodobnie z 5 zeta/m. za dzierżawę deka głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nic w tym temacie nie wiadomo jak to będzie wyglądać. Równie dobrze mogą wymienić cameleony na caymany, sparować z dekoderem i nadal mamy niezależny multiroom. Wątpię w takie rozwiązanie, ale jest też taka opcja, dlatego spokojnie czekamy, bo tak na prawdę termin grudzień 2019 nigdzie nie padł dla tego mr, a jedynie dla końca cameleonów. 

Edytowane przez roberttosat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.01.2019 o 18:22, roberttosat napisał:

Obecnie do "starego" multiroomu na cameleonach nie są wydawane dekodery dodatkowe.

@roberttosat

Od kiedy to i z jakiego powodu dekodery dodatkowe do Multiroomu post Cyfra+ nie są wydawane jak Abonent ma samą kartę Cameleon? Przez były takie kupony promocyjne wymiana na HD i można było dobrać dekoder do samej karty Cameleon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roberttosat

To przykładowo jeśli Abonent obecnie będzie chciał pobrać dekoder od nc+ do samej karty Cameleon w Multiroomie post C+, to co musi zrobić aby taki dekoder otrzymać? Przez jak nc+ zmierza do parowania kart to dziwne, że nie chce wydać Abonentom dekodera do samej karty w umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyda mu jak przyjdzie czas na wymianę kart i parowanie. Miał czas na odebranie, nawet dużo czasu do tego byli wysyłani kurierzy w czasach "przejścia na HD". Trwało to na prawdę długo.

 

Jeżeli pilnie chce na już to zostaje wybranie nowego multiroomu +10 zł/mies i łączenie z głównym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roberttosat

Trochę dziwne i nieuczciwe według mnie jest to traktowanie Abonentów, że chcesz pilnie dobrać dekoder, bo np. blokadę FEDC ktoś dostał na kartę Cameleon do Multiroomu post C+ i firma nie chce Ci wydać dekodera. Mimo że w regulaminie jest informacja, iż Abonent ma prawo raz na 12 miesięcy ubiegać się o wydanie dekodera do samej karty dekodującej lub zwrócić dekoder dostawcy usług i zostać z samą kartą jeśli Abonent posiada swój własny sprzęt. Poza tym regulamin promocji Multiroom Standard C+ gwarantuje najem dekodera w usłudze.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wczoraj przestały działać cameleony na opticum x403p, kolega w innym wątku naprowadzil mnie na fedc, umowa do lipca pakiet superpremium posiadam jeden zwykły dekoder z nc+ czarno biały, karty w nim działają. Czy dadzą drugi za darmo lub czy mogę rozwiązać umowę z tego powodu że karty przestały działać na moim sprzęcie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukx95

Może i nie uczciwe ale nie o tym wątek, czas na wybranie był dość długi a z racji tego że likwidują camele to nie wydają już dekoderów. Pewnie tak jak piszesz przez reklamację może się udać ale nie miałem takiej potrzeby tego sprawdzać a nikt inny też nie napisał, że tak robił.

 

@pracusele

Jak to jest dekoder do multiroomu to od ręki nie dostaniesz, spróbuj tak jak wyżej napisałem przez reklamację podpierając się regulaminem. Jak to jest główny dekoder to pewnie powinien być dostępny wifibox+ albo wifipremiuembox+ z opłatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...