Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za kilka dni będzie brana nowa umowa z nc+.

 

Rozważany jest pakiet Extra+ z CANAL+ z dekoderem wifi Premiumbox+ oraz multiroom z jednym dekoderem.

 

W konwerterze mam jedno jeszcze wolne wyjście (2x-nc+, 1x-CP). I to powinno wystarczyć.

 

Pamiętam jednak, że za czasów n można było połączyć dwa dekodery jedną siecią lokalną, bez satelity bodajże. Czy wciąż jest to możliwe? Oraz czy mógłby ktoś mi podać jakąś pełniejszą instrukcję co do instalacji multiroom w nc+? I coś doradzić by the way :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multiroom w wersji Premium nie jest już oferowany, a nawet gdyby był to aby wszystko działo jak trzeba to dekoder główny powinien być podłączony dwoma kablami. Obecnie potrzebujesz również dwóch co najmniej z tym, że dekoder muliromowy musi mieć swój kabel... czy najlepiej konwerter octo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisales wczesniej ze masz tylko jedno wyjscie konwertera wolne...

 

2+1 czyli dwa kable do dekodera glownego i jeden kabel do dodatkowego.

Bo mam jedno. Konwerter z czterema wyjściami. Trzy są zajmowane, a jedno jest wolne.

@Emil dlaczego do obecnej umowy nie dobierasz multiroomu ?Nie wyszłoby taniej ?

Bo podobno już się nie da przedłużyć umowy na obecnym sprzęcie, tylko trzeba nową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Obecnie mam instalację antenową z konwerterem Twin i mediaboxa( z katrą Conax) do którego podpięte są dwa kable. Zamierzam wymienić konwerter na Quada oraz dobrać dwa dodatkowe dekodery do multiroomu. Prześledziłem wątek i z tego co zrozumiałem to mogę sobie pozostawić mediaboxa jako główny dekoder. Mediabox ma podpięty router TP-Linka i łączy się przez Wi-Fi z Liveboxem 2.0 od Orange. W wątku jest napisana cena 10 zł miesięcznie za każdy dodatkowy dekoder. Czy ta cena jest aktualna czy być może coś się zmieniło? Wiem również, że trzeba dopłacić jednorazowo za dekoder, 49 zł za Boxa+ lub 99 zł za Wi-Fiboxa. Skoro nie będę wymieniał dekodera głównego czy to są już wszystkie koszty jakie muszę ponieść czy jeszcze jest coś o czym nie wiem? Nie wiem też dokładnie jak to jest z wydawaniem dekoderów, do mojego zestawu dostanę bez problemów Boxa+ lub Wi-FiBoxa? Czy być może jest to zależne od dekodera głównego i nie mogę dobrać sobie dowolnego dekodera tylko jakiś z góry określony? Najbardziej pasowałyby mi dwa WifiBoxy ponieważ wtedy wszystko odbyłoby się bez kabli. Dostanę je bez problemu w punkcie?

 

Co do multiroomu mam jeszcze jedno pytanie. Czy w usłudze Multiroom Standard można nagrywać na dodatkowym dekoderze? Chciałbym aby na jednym z dekoderów dodatkowcyh była taka możliwość. Oczywiście wiem, że wtedy trzeba dodatkow zakupić dysk zewnętrzny, ale chodzi mi o to czy jest to w ógole możliwe? A jeżeli jest to możliwe czy taka opcja jest zarówno na na dekoderze Box+ jak i na WifiBoxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno box+ 2851s (mydelnica) jak i Wfibox+ mają funkcję nagrywania i timeshift na zewnętrzny dysk twardy usb.

Moim zdaniem box+ jest stabilniejszy od wifibox, ale niestety jego wadą jest brak wifi, więc do każdego box+ trzeba by dokupić apclienta, więc to średnio opłacalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 zł za każdy dekoder w usłudze Multiroom Standard? Myślałem, że 10 zł. A co do dekoderów to przy jednym z telewizorów mógłby być dekoder bez Wi-Fi czyli ta "mydelniczka" ponieważ tam mam Liveboxa więc mógłbym połączyć kablem, ale chyba jednak lepiej pomyśleć przyszłościowo i kupić z Wi-Fi ponieważ w przyszłości może się np. Coś zmienić i telewizor będzie się znajdował w innym miejscu. Czyli podsumowując to dobranie dwóch dodatkowych dekoderów do głównego mediaboxa będzie mnie kosztowało 20 zł/miesięcznie oraz 198 zł jednorazowo w przypadku Wi-Fi boxów? Czy jednak koszt to naprawdę 19 zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam jedno. Konwerter z czterema wyjściami. Trzy są zajmowane, a jedno jest wolne.

Bo podobno już się nie da przedłużyć umowy na obecnym sprzęcie, tylko trzeba nową.

Głupot ktoś naopowiadał.Jak najbardziej z Turbodekoderem możesz przedłużyć umowę dobierając jednocześnie multiroom.No chyba że chcesz koniecznie dekoder z wifi to wtedy wymiana sprzętu i opłata aktywacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcąc mieć 3 dekodery w nc+, 1 główny i 2 jako multiroom da radę wszystkie 3 mieć połączone przez wi-fi?

 

I czy wszystkie muszą być włączone np. czuwanie aby multi działał tzn. jak główny jest całkiem z prądu wyłączony czy na pozostałych multiroom działa?

 

I jak jest ze stabilnością przez wi fi(sygnał mocny)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowny musi byc zawsze włączony do prądu może byc na czuwaniu.

 

Ostanio uruchamiałem multiroom w opcji głowny ( wifibox premium ) + 3 dodatkowe ( wifibox+ )

 

Wszystko połączone po wifi do routera dlink dwr 116 Domek jednorodzinny z drewna.

Głowny na dole w salonie. Router i 3 x wifibox+ na gorze w sypialniach.

Jak na razie jest ok. Stabilnie i nic nie zrywa.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy mając multiroom na starych zasadach jeszcze z czasów Cyfry (2 karty cameleon) jest możliwość dobrania jeszcze jednego multirooma na kolejny tv (w postaci kolejnej karty do niezależnego dekodera)? Czy ew. wiąże się to z koniecznością przejścia na multiroom oferowany obecnie przez nc+? Dzięki z góry za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 zł za każdy dekoder w usłudze Multiroom Standard? Myślałem, że 10 zł. A co do dekoderów to przy jednym z telewizorów mógłby być dekoder bez Wi-Fi czyli ta "mydelniczka" ponieważ tam mam Liveboxa więc mógłbym połączyć kablem, ale chyba jednak lepiej pomyśleć przyszłościowo i kupić z Wi-Fi ponieważ w przyszłości może się np. Coś zmienić i telewizor będzie się znajdował w innym miejscu. Czyli podsumowując to dobranie dwóch dodatkowych dekoderów do głównego mediaboxa będzie mnie kosztowało 20 zł/miesięcznie oraz 198 zł jednorazowo w przypadku Wi-Fi boxów? Czy jednak koszt to naprawdę 19 zł?

 

Ja Ci radzę wziąć BOX+ (mydelniczki) bo są o wiele bardziej funkcjonalne i stabilne niż wifiszroty - szczególnie jak masz już sprzęd ADB (mediabox). Jednego podłączysz sobie przez kabel a do drugiego dobierzesz TP-LINKa za 49zł.

Co do kosztów aktywacji to właśnie dobierałem 2 takie boxy niecały rok temu i pierwszy dostałem za 29zł, a drugi za 49zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...