Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dekodery zawsze są własnością operatora - poza ofertą MIX. Przy multiroomie z wifibox+ 99 to jednorazowa bezzwrotna opłata aktywacyjna.
Tak dla pewności dopytam w tym drugim pokoju już masz pociągnięty przewód od anteny satelitarnej? Bo samo wifi służy jedynie do przesyłania uprawnień między dekoderami.
Działa całkiem przyzwoicie - wifi w tym przypadku nie jest jakoś nad wyraz eksploatowane - gdyż same klucze aktywacyjne nie są duże i są wysyłane cyklicznie, ale niezbyt często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam źle to ująłem - oczywiście aktywacja. I tu mnie kolego zaskoczyłeś bo dwie Panie na infolinii przekonywały mnie że absolutnie nie trzeba prowadzić żadnych kabli do drugiego dekodera a to diametralnie zmienia postać rzeczy bo z wierceniem jest delikatny kłopot. Też byłem zdziwiony że kabel od satelity tylko do jednego dekodera głównego  bo niby jak miałby działać ten drugi .Panie przekonywały mnie że właśnie przez Wi-Fi hehe. No to lekka lipa i schody się zaczynają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak z MR omyłkowo zwanym Premium. Lecz jest on już wycofany podobno z oferty. Kosztował 2 dychy miesięcznie. Wszystko szło z deka głównego, ale i tak zalecało się dodatkowy osobno podłączyć, bo przez sieć leciały ogromne dane i muliło czasami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowy kabel puszczony do dekodera służy,żeby można móc oglądać dowolny kanał podczas gdy na głównym jest włączone nagrywanie.

Podczas nagrywania na dodatkowym leci to na głównym ... ( no chyba,że główny jest w trybie standby)

 

Co do połączenia wifi to ogólnie tragedia, zrywane połączenie i częste zawieszki zwłaszcza widoczne podczas oglądania kanałów HD.

Być moźe wina leżała po mojej stronie, słaby osprzęt do połączenia wifi. Kabel LAN załatwił problem na zawsze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak z MR omyłkowo zwanym Premium. Lecz jest on już wycofany podobno z oferty. Kosztował 2 dychy miesięcznie. Wszystko szło z deka głównego, ale i tak zalecało się dodatkowy osobno podłączyć, bo przez sieć leciały ogromne dane i muliło czasami.

A dlaczego omyłkowo ?MP oferował większe możliwości jak dostęp do dysku głównego dekodera czy przesyłanie po sieci sygnału sat przez co drugi tuner nie musiał być podłączony do anteny.Oferował więcej więc stąd nazwa Premium.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tak z MR omyłkowo zwanym Premium. Lecz jest on już wycofany podobno z oferty. Kosztował 2 dychy miesięcznie. Wszystko szło z deka głównego, ale i tak zalecało się dodatkowy osobno podłączyć, bo przez sieć leciały ogromne dane i muliło czasami.

Wycofywany? Tą ofertę otrzymałem wczoraj i oferują to nie za 20zł tylko 10zł.

Reasumując w takim razie może mi ktoś przybliżyć zasady działania tej instalacji po kablu. Jeżeli mam teraz konwerter na 4 wyjścia i 3 zajęte to te jedno wolne mi starczy żeby to wszystko uruchomić? Wtedy dekodery mogą być normalne a nie te po wi-fi?

Edytowane przez kondziak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba muszą być spięte w sieć czy to bezpośrednio dekoder z dekoderem czy przez router oba podpięte.

Dekoder od multiroom dostaje uprawnienia z głównego dekodera.

Plusem zestawu Multiroom Premium jest to, że dekoder dodatkowy ( od multiroom ) może korzystać z zasobów dysku dekodera głównego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Reasumując w takim razie może mi ktoś przybliżyć zasady działania tej instalacji po kablu. Jeżeli mam teraz konwerter na 4 wyjścia i 3 zajęte to te jedno wolne mi starczy żeby to wszystko uruchomić? ...

Witam.

 

Jedno wolne wyjście z konwertera (standardowego) nie wystarczy dla Multiroom. Wymagania dotyczące sygnałów antenowych są następujące:

  • Multiroom Standard HD – sygnał antenowy (niezależny) do każdego dekodera. Dla dekodera głównego zalecane są dwa sygnały antenowe (aby nie było ograniczeń nagrywania).
  • Multiroom Premium HD – dwa sygnały antenowe (niezależne) do dekodera głównego. Sygnał do antenowy do dekodera dodatkowego nie jest koniczny (jego podłączenie niweluje odgraniczenia nagrywania).

 

Pozdrawiam

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kartach C+ i Pace nie ma możliwlsci wzięcia 3 karty i dekodera.

Ino wymiana sprzętu na ten z N ale czy warto chyba nie ;)

 

Kup dwa nbox albo cos z arivy i zrob sobie sam multiroom z jednej karty C+

Czyli jak rozumiem mając 2 karty camelon na 2 Pace nie dadzą 3. Trochę mi szkoda tych kart nie sparowanych z dekoderem. Chodzi o to, że jak jadę do teściów muszę zabierać swoją kartę ( u nich mam właśnie arivę). Czyli jakbym wziął im nc+ muszę podpisać nową umowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny etap migracji do nowego multiroom to blokada wymiany Pace na Wifipremiumbox. Wczoraj kontakt w sprawie przedłużenia z DUK i mieli sprawdzić możliwość wymiany. Dzisiaj informacja, że multiroom tylko na tym co się ma a każda zmiana to wymiana kart i aktywacja z najmem. Pani sama stwierdziła, że lepiej zostać ba tym co się ma ile jeszcze się da. Żadnej oferty na rabat z nowym sprzętem. Kusi mnie Netia bo tam sprzęt w cenie pakietu multiroom 10 zł.

 

Wysłane z mojego Sony Xperia Z1C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jedno wolne wyjście z konwertera (standardowego) nie wystarczy dla Multiroom. Wymagania dotyczące sygnałów antenowych są następujące:

  • Multiroom Standard HD – sygnał antenowy (niezależny) do każdego dekodera. Dla dekodera głównego zalecane są dwa sygnały antenowe (aby nie było ograniczeń nagrywania).
  • Multiroom Premium HD – dwa sygnały antenowe (niezależne) do dekodera głównego. Sygnał do antenowy do dekodera dodatkowego nie jest koniczny (jego podłączenie niweluje odgraniczenia nagrywania).

 

Pozdrawiam

STB&OTT

Chyba trochę źle napisałem i wprowadziłem w błąd :wink: . Obecnie konwerter na 4 wejścia w tym jedno wolne. Do jednego podłączony dekoder Polsatu. Do dwóch PVR NC+. Trzeci dekoder do multiroomu ma być dobrany stąd pytałem czy jedne wejście wystarczy i teraz już wiem że tak dziękuje :mrgreen: . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...