Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mogą - mogą napiszą w odpowiedzi że innych dekoderow nie mają na stanie oprocz adb5800. Stwierdzą że mediaboxy, mydelniczki to tylko ze zwrotow od klientow. Jak pan chce to niech pan czeka i się dopytuje. W APS zawsze powiedzą że innych na stanie nie mają.

 

Co zrobisz rozwiążesz umowę ;)

 

I to jest następny punkt za tym żeby karty nieparowane były dostępne. Masz swoj dekoder taki jaki chcesz a nie to co ci platforma narzuca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc bo jestem słabo zorientowany w temacie Multiroom. Posiadam umowę z NC+. W ramach tej umowy mam w mieszkaniu dwa dekodery: PACE PVR oraz Sagecom. Potrzebuje do drugiego mieszkania trzeci dekoder. Wiem, że mogę wziąć nową umowę ale to mnie nie zadowala bo zaproponowano mi 109 zł za pakiet z 6 x C+ oraz HBO. Czy jest jakaś techniczna możliwość, żebym został przy tych dwóch dekoderach, ewentualnie coś dokupił (pytanie co) żeby zostać przy tym abonamencie który posiadam, ale żebym mógł oglądać kanały w dwóch mieszkaniach (w jednym mieszkaniu dwa dekodery, w drugim jeden dekoder)?

pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spliter? jak najbardziej legalny

 

Czy jest jakaś techniczna możliwość, żebym został przy tych dwóch dekoderach, ewentualnie coś dokupił (pytanie co) żeby zostać przy tym abonamencie który posiadam, ale żebym mógł oglądać kanały w dwóch mieszkaniach (w jednym mieszkaniu dwa dekodery, w drugim jeden dekoder)?

pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Oczywiście że jest, jeśli masz dwie karty to dokupujesz spliter i tuner który będzie z nim współpracował(najtańsza opcja to tunery ariva lub opticum, używane)

I tak, jedną kartę wkładasz do splitera i rozdzielasz sygnał na dwa dekodery/tunery(wersja dla pierwszego mieszkania)

Druga karta z dekoderem(sagemcom) do kolejnego mieszkania a to dlatego że ten sagemcom nie działa ze spliterami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeśli podłącze MR PREMIUM następująco że dekoder box+ podłącze do rutera od cp i do niego będzie podłączany komputer też a dekoder mediabox zostanie podoczny do modemu Wi-Fi TP-Link TL-WR702n czy takie podłączenie za działa i dwa dekodery będą podłączone do anteny ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobra widzę zadałem pytanie nie w tym dziale co powinienem.

Kończy mi się umowa (już NC+) dokładnie 30.07 Posiadam starusieńki dekoder PHILIPS DSR 6201/91.

Moje pytanie czy da się zrobić MR znaczy się jest jakaś szansa dobrać od NC+ drugi dekoder np. Pace oraz drugą kartę kameleon ? Nie uśmiecha mi się ciągać kabli ani dokupować adapterów WiFi. Obecnie mam smartWi ale ostatnio odmawia posłuszeństwa i jest częsta żąglerka kartami.

Pozdrawiam

 

Zajrzyj tu www.azbox.pl to APS nc+ , pomoga ci rozwiązac problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proszę o pomoc bo jestem słabo zorientowany w temacie Multiroom. Posiadam umowę z NC+. W ramach tej umowy mam w mieszkaniu dwa dekodery: PACE PVR oraz Sagecom. Potrzebuje do drugiego mieszkania trzeci dekoder. Wiem, że mogę wziąć nową umowę ale to mnie nie zadowala bo zaproponowano mi 109 zł za pakiet z 6 x C+ oraz HBO. Czy jest jakaś techniczna możliwość, żebym został przy tych dwóch dekoderach, ewentualnie coś dokupił (pytanie co) żeby zostać przy tym abonamencie który posiadam, ale żebym mógł oglądać kanały w dwóch mieszkaniach (w jednym mieszkaniu dwa dekodery, w drugim jeden dekoder)?

pozdrawiam i dziękuję za pomoc

 

Witam w ramach jednego gospoodarstwa możesz użyc splieter ewentualnie kupic pakiet nowy z karta cameleon zajrzyj tu do APS http://www.azbox.pl jedyny taki w pl.

 

ps. dekoder SAGEMCOM nie wspólpracuje z spliterami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jeśli podłącze MR PREMIUM następująco że dekoder box+ podłącze do rutera od cp i do niego będzie podłączany komputer też a dekoder mediabox zostanie podoczny do modemu Wi-Fi TP-Link TL-WR702n czy takie podłączenie za działa i dwa dekodery będą podłączone do anteny ?

 

Pozdrawiam.

 

Tak będzie działać, zalecane by dla opcji premium miał dwie anteny dekoder głowny!!

lub by nie rwało dwie anteny w głownym i jedna w dodatkowym

TPlin musisz ustawić na kompie jako client mode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jak wygląda kwestia dotycząca wydawania dekoderów do multiroomu tzn. jakie konkretnie obecnie wydają w APS do multirooom do ADB czy są to ITI-2849ST czy ITI-2850ST czy może ITI-2851S. Nie ukrywam że się przejechałem i dobrałem 2851S gdzie w nim nie ma DVB-T. Czy teraz istnieje możliwość wymiany tego czy trzeba jakieś kombinacje alpejskie z tego tytułu robić że uszkodzony itd.?

Tak wogóle to czym różnią się te 3 modele oprócz tego że 2851 jest bez DVB-T a 2849 i 2850 z DVB-T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże białe adb5800s w wersji bska wyprzedane w ofercie nc+ mix i przerobione na Linux - E2 :).

Zostały adb5800s w wersji bxzb, które nie są tanie w przerobieniu i ciężko się je sprzedaje w ofercie NC+ mix więc idealnie nadają się do multiroom.

NC+ idzie po kosztach mając i dając adb5800s do multiroom zamiast płacić za kupno nowych adb28xx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Do końca lipca umowa także z pewnością przedłuże na oczywiście 'korzystnych' zasadach. 8) Ale nie o tym...

Rodzicom kończy się również umowa z CP i wpadłem właśnie na to by nie płacić 2 abonamentów tylko zrobić 1 z MR, jestem zielony choć kilka godz zajęło mi wgłębienie w ten temat i powiem że mi się trochę zakręciło. Mam jednak parę pytań do was. W 2 pokojach oddalonych od siebie ok 8-10 m są dekodery i każdy z nich ma dojście do anteny, na piętrze mam router a dekoder z N-ki to Pace PVR z kartą z Cyfry więc:

1. MR Standard czy Premium? Jakie są różnice a także ceny (opłata za m-c, za dekoder i aktywacja)? Na stronie nie ma takich informacji :/

2. Jak jest z uprawnieniami kart, wiem że w Polsacie trzeba raz na jakiś czas przekładać karty, tu jak przeczytałem łączą się online, a dobrym rozwiązaniem (najlepszym?) są adaptery wi-fi,a więc wystarczy jak będą wpięte w dekodery a wtedy obraz będzie płynnie śmigał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dekoder Pace PVR HD i starą kartę C+ ( nawet nie myśl o wymianie na dekodery ADB i ich multiroom ) więc robisz tak

 

1. kupujesz drugi dekoder np. taki - http://www.ferguson-digital.eu/pl/telew ... -102e.html

2. kupujesz taki zestaw - http://www.slj-elektronik.pl/splitter-c ... -p-18.html

 

oryginalną kartę starej Cyfry wkładasz do głównego urządzenia a karty od spiltera do tunerów i masz multiroom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję nie pchać się aż w takie koszta. Jak brać to bardziej niezawodny i tańszy spliter http://www.bosat.pl/index.php?p459,zest ... ultisystem

1.W tej konfiguracji do splittera wkładam kartę Cyfry, który stoi obok Pace z kartą kablową i łączy się z DOKUPIONYM dekoderem który ma kartę-odbiornik w pokoju u rodziców?

2.Cały zestaw łączy się bezprzewodowo, również połączenie między spliterem a Pacem też jest po Wifi?

3.A jeśli chcę mieć to samo w innym pokoju, trzeba dokupić znów dekoder i kartę air http://www.bosat.pl/index.php?p446,kart ... ultisystem pamiętając, że musi być kabel antenowy w pokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli weźmiesz kupisz zestaw z 2 kartami WiFi to koszt splitera urośnie. Jeśli serwer będzie dość blisko stał jednego deka, to wystarczy po kablu. Drugi dekoder po WiFi.

 

A. Tak

B. Drugi dek po WiFi. Do Pejsa po kablu

C.Tak

 

Lektura http://diviso.pl/pl_index.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...