Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://ncplus.pl/oferta/multiroom

 

tak na szybko sam sobie skalkuluj :)

 

aktywacja jednorazowa + co miesiąc za usługę 10 lub 20 zł - w zależności od rodzaju multiroom i ilości dekoderów

 

Także jednorazowo dolicz do tego jeszcze to że dekodery od multiroom muszą być podłączone do głównego dekodera za pomocą - lan - wifi albo plc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę, że koszt mulitroomu na własną rękę to około 500zł (w tym dekoder HD, splitter, okablowanie). Po jakim czasie się zwróci? Aktywacja multiroom 49zł, aktywacja mediabox 49zł, multiroom 10zł x 33 miesiące, mediabox 5zł x 33 miesiące w sumie wychodzi prawie 3 lata.

 

Z tym, że po tych 3 latach przy multiroomie na własną rękę zostajemy nadal z kartą cameleon, która nie jest parowana z dekoderem. A kto wie jaka będzie polityka nc+ w przyszłości, czy będzie wymiana kart na te parowane? Czy będzie obowiązkowa wymiana sprzętu? Nie do końca chce mi się w to wierzyć, bo jakaś część abonentów ma swoje prywatne dekodery z wolnego rynku i tylko dzięki temu opłacają nc+. Z drugiej jednak strony zdecydowana większość ma dekodery oferowane przez operatora i tym abonentom w ogóle nie zależy czy mają sprzęt X czy Y czy Z. Ważne, żeby programy z opłacanego pakietu śmigały i tyle. Także nie wiadomo jak to będzie w przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3mb/s neta wystarczy mi do multiroomu nc+

Zawsze działa oprócz multiroom :

Tablet,Laptop,3x Telefony

Sorry za głupie pytanie , ale jestem w planowaniu Multiroom

Dla samego działania multiroom to najważniejsze jest połączenie dekoderów ze sobą i nic więcej. Wystarczy nawet te dekodery połączyć kablem lan bezpośrednio i będzie działać.

Jak nie będziesz korzystał z usług multimedialnych w dekoderach NC+ i jednocześnie w TV i do tego ściągał czegoś z muła to powinna tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualna forma Multiroom nie jest fair i dyskryminuje niektórych abonentów. I nie chodzi o aspekt ekonomiczny.

Z tego co się dziś orientowałem (konsultant telefoniczny + gość punkcie) to w niektórych warunkach nie ma szans aby to zadziałalo. Ja np. mieszkam w domu starym, 3 kondygnacje, blisko 400m2.

Nie ma takiego routera, który ogarnia całość na wysokim poziomie. Łączenie kablem 2-3 dekoderów na każdym piętrze to masakra. Wiercić dziury? Puszczać kable po ścianach? To jakaś pomyłka.

Dałem sobie spokój. Lepiej chyba wziąć sobie drugi abonament :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich domków jednorodzinnych to idealnie sprawdza się PLC - http://allegro.pl/tp-link-tl-pa2030-kit ... 09327.html .

 

Działa to na zasadzie przesyłu internetu po przewodach z prądem co masz w domu. Działa to w obrębie jednego licznika elektrycznego i nie wychodzi poza licznik prądu.

 

Wpisz do gniazdek z prądem. Do jednego urządzenia podpinasz kabel od routera z którego masz internet. Pozostałe wpinasz do gniazdek z prądem w pokojach gdzie masz nbox. Podpinasz kablem lan i po sprawie - masz internet i połączenie nbox w sieć.

 

Oczywiście można też to wykorzystać do podłączenia komputerów, ps3, telewizora - wszystkiego co potrzebuje internetu a zasięg sieci wifi jest słaby albo nie chcesz kuć ścian i kłaść kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takich domków jednorodzinnych to idealnie sprawdza się PLC - http://allegro.pl/tp-link-tl-pa2030-kit ... 09327.html .

 

Działa to na zasadzie przesyłu internetu po przewodach z prądem co masz w domu. Działa to w obrębie jednego licznika elektrycznego i nie wychodzi poza licznik prądu.

-- cut --

 

Z tym to ostrożnie. Bo działa to w obrębie JEDNEJ FAZY do licznika. A jest spora szansa, że domek jednorodzinny będzie wpięty na trzy fazy i wtedy można się nieźle zdziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam umowę w nc+ C+silver i c+ za 69zł i planuję kupić multiroom. Tylko nie wiem jak to dokładnie wyjdzie. Mam Pace PVR hd oraz jeszcze z cyfry Sagemcom HD.

1. Czy będę musiał brać od nich nowy dekoder? A jeżeli nie to czy muszę płacić aktywację (na stronie nc+ nic nie mogę znaleźć)

2. Rozumiem że nie ma możliwości dostania dodatkowej karty i trzeba bawić się w łączenie lan dekoderów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sagemcom jest mój, a Pace wzięty on nc+ przy migracji. Na chłopski rozum multi powinno działać z Pace pvr skoro oni mi go dali jako Nc+. Rozumiem dobranie od nich nowego dekodera do multiroomu. Ile wyjdzie taka opłata aktywacyjna? I opłata miesięczna kilka miesięcy temu była 15zł jak jest teraz? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dwie opcje do wyboru:

 

1.Zakup splittera i dodatkowego dekodera HD we własnym zakresie, wtedy opierasz MR o aktualną kartę i nie ponosisz opłat miesięcznych z MR związanych.

2.MR na dekoderach od ADB, dzierżawisz mediaboxa aktywacja 49zł i czynsz 5zł/m-c, dekoder dodatkowy 0zł, opłata MR 10zł/m-c. Dekodery muszą być połączone w sieci LAN, więc jeżeli nie możesz bezpośrednio połączyć ich kablem to pozostaje WiFi bądź PLC, w obu tych przypadkach dochodzi dodatkowy koszt tych urządzeń.

 

http://forum.ncplus.pl/forum/showthread.php?t=29896

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...