Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Posiadam obecnie dekoder 4k, chciałbym dodatkowo multiroom. Mam instalację jednokablową i konwerter Inverto Unicable II. Pytanie czy biorąc do multiroom jeden z  dekoderów BOX+ ITI-2849ST/ 2850ST/ 2851S wystarczy sygnał rozdzielić zwykłym rozgałęźnikiem np. https://images.app.goo.gl/cHtytFf3u3fcAKbh9 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

moż ktoś napisać co zrobić, albo czego niezrobić przy przedłużeniu umowy, żeby zachować mr na zasadach c+?

Mam dwa camele (1-sza w dsi83 już w nagra, 2-ga we własnym).

Czytałem temat, ale są sprzeczne info., że np. absolutnie odpada zestaw ultrabox 4 k + wifibox dsiw74.

Edytowane przez ww6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2020 o 17:43, ircios napisał:

Co innego jak abonent miał MR po C+, wymienił dekoder główny na np. Ultrabox 4k i miał jako dodatkowy Wifibox z Cameleonem, nie zgodził się na MR od ITI, to działają wtedy dekodery niezależnie.

Jestem obecnie w takiej sytuacji. Do przedłużenia umowy jeszcze chwila ale już zapytam. Taki układ jak mam prawdopodobnie będzie działał nadal niezależnie.

Jednak gdybym chciał dobrać jeszcze jeden sprzęt do MR to musi to być wifibox z caymanem, dodatkowo wymiana karty w drugim wifibox'ie na caymana i spięcie całości w sieć?

Czy nie ma teraz już MR na 3 lub 4 sprzętach?

 

I kolejny wariant, czyli pozostaje z tylko dwoma sprzętami, ale jestem zainteresowany wymiany wifibox'a na moduł, jest to możliwe?

I czy na module będę miał również dostęp do kanałów 4K? Ktoś przerabiał taką opcję?

 

Edytowane przez gonzales
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ircios napisał:

MR z 2 lub więcej dodatkowymi dekoderami, tylko i wyłącznie w sieci.

Sądzisz, że nie będzie mi działać tak jak obecnie jeżeli będę korzystał tylko z 2 odbiorników? Przecież cameleon powinien działać z wifiboxem po wyłączeniu tunelowania seca, czyli powinno to działać niezależnie. Czy jednak nie ma na to szans i będę musiał wymienić na caymana i śpiąć w sieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam multiroom premium (mydelniczka + turbobox) od początku jak wprowadzili, działał super, ale od jakiegoś czasu mydelniczka zawiesza mi się w nocy :( byłem w punkcie wymieniłem na nową i dalej to samo, uruchomię, działa wszystko super, a na drugi dzień dekoder wogóle nie reaguje na pilota, nie chce się włączyć, więc wtyczka z kontaktu, i działa elegancko, aż do następnego dnia, zaczyna mnie to wkurzać, i nieważne czy mam podłączoną do niego antenę czy nie, wieczorem działa, a rano trup :(
dlatego chcę wymienić na mr standart, umowę mam do końca sierpnia, czy jest szansa, że uda mi się wymienić premium na standart i mieć go za zero złotych w nowej umowie, tak jak mam teraz mr premium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy jest możliwość dzisiaj wziać dwa dekodery 4K? Coś w stylu multiroom premium?

Bo mam drugi dekoder WiFi Box+ / SAGEMCOM DSIW74 i on nie ma dwóch wejść antenowych. Można niby dysk podłączyć, ale trzeba oglądać to co się nagrywa. Jest jakiś inny dostępny sprzęt żeby podłączyć na drugim dekoderze 2 kable antenowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@duri

Nie ma takiej opcji 

 

@pferd Raczej nie ma opcji, aby był za 0.  Dlatego, że podpiszesz nową umowę z innym MR, a ten będziesz musiał zdać.  Jednak jeśli chcesz poznać co to jest dopiero użeranie się z dekoderem Wifibox, to bierz MR standard. Moze uda Ci się za 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ircios napisał:

 

@pferd Raczej nie ma opcji, aby był za 0.  Dlatego, że podpiszesz nową umowę z innym MR, a ten będziesz musiał zdać.  Jednak jeśli chcesz poznać co to jest dopiero użeranie się z dekoderem Wifibox, to bierz MR standard. Moze uda Ci się za 0.

szkoda,
ale ciekawi mnie czy to się wiesza, dlatego, że dekoder ma MR premium?
czy po zmianie na standard i pozostaniu przy mydelniczce i zmianie dzięki temu oprogramowania, będzie to chodziło stabilnie, bo jak ma się dalej ma wieszać, to wole dać sobie spokój ze zmianami, a z tego co czytałem sagemy i wifiboxy lepiej sobie odpuścić do multiromu, a czy w ogóle jest jeszcze możliwość dobrania tych mydelniczek do MR standard, jeśli tą co mam będę musiał zdać...

kurcze,  rodzicom (75+) założyłem multiroom polsatu (EVOBOX PVR + po wifi EVOBOX LITE) i od roku żadnej zwiechy,


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pferd napisał:

szkoda,
ale ciekawi mnie czy to się wiesza, dlatego, że dekoder ma MR premium?
czy po zmianie na standard i pozostaniu przy mydelniczce i zmianie dzięki temu oprogramowania, będzie to chodziło stabilnie, bo jak ma się dalej ma wieszać, to wole dać sobie spokój ze zmianami, a z tego co czytałem sagemy i wifiboxy lepiej sobie odpuścić do multiromu, a czy w ogóle jest jeszcze możliwość dobrania tych mydelniczek do MR standard, jeśli tą co mam będę musiał zdać...

kurcze,  rodzicom (75+) założyłem multiroom polsatu (EVOBOX PVR + po wifi EVOBOX LITE) i od roku żadnej zwiechy,

 

Oprogramowania dekodera się nie zmieni po wybraniu MR Standard. To jest tylko kwestia przysłanej konfiguracji dekodera. Skoro jak wspominałeś kiedyś działało bez problemu to teraz też powinno.

Odepnij na noc sieć LAN i zobacz czy wystartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wymieniałem dekodery na 4kultraboxa oraz na wifiboxa. Dowiedziałem się, że w przyszłości dostępna będzie możliwość dobrania dekodera 4k do multiroomu (będzie wydawany bez dysku). Trzeba być cierpliwym, ale myślę, że będzie to opcja na którą wszyscy czekamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam obecnie kartę Cameleon, którą wykorzystuję we własnym dekoderze. Wiem, że od lipca będę miał problemy z odbiorem lub w ogóle będzie ciemność dlatego zacząłem się już rozglądać za jakimś rozwiązaniem a, że przy okazji w październiku kończy mi się umowa chciał bym to wszystko załatwić wraz z przedłużeniem. Interesuje mnie opcja Multiroom na 2 telewizory i najlepiej po sieci wifi ponieważ w starym budynku nie mam sieci LAN kablowej i ciężko ją będzie teraz zrobić. Jakie dekodery będą najlepszym rozwiązaniem do tego, tak żebym się nie musiał wnerwiać, że coś się wiesza i nie działa, no i interesowała by mnie możliwość nagrywania na obu dekoderach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 dekodery z wifi. 4k lub WifiPremiumbox i dodatkowy Wifibox.  Z nagrywaniem na dodatkowym to raczej możesz zapomnieć na Wifibox. Możesz też dobrać dodatkowy Box+ (Mydelniczka), ale do niego musisz podłączyć adapter wifi , który trzeba kupić.  Wszystko masz na stronie operatora oraz w tym temacie. Tu na forum poczytaj o dekoderach.

Nie musi być w budynku sieci LAN.  Sam możesz podłączyć dekodery kablem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.  Kończy mi się umowa (mr 2xcameleon) i muszę na dniach dobrać do ultraboxa4k dwa dodatkowe dekodery do multiroomu.  Z racji problemów z wifiboxami+ (brak możliwosći nagrywania co jest wymogiem) muszę dobrać dwa dekodery box+. Niestety muszę je podpiąć jakoś po wifi. Czy jakaś życzliwa osoba mogłaby zarzucić linkiem jakie muszę kupić adaptery do tych dekoderów żeby działało to pod multiroom. Sieć oparta na funboxie z orange. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...