Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.02.2020 o 17:45, juveadamo napisał:

Jak rozwiązać temat multiroomu. Obecnie mam dwa cameleony i pace + wifibox za 0 zł.

Umowa do końca marca, wypowiedzenie wysłane. 

1. Przy wymianie dekoderów np. na 4k da radę wywalczyć żeby dalej było za 0 zł ?

2. Za pół roku będę potrzebował dobrać jeszcze jeden dekoder. Wyczytałem, że lepiej przy przedłużaniu umowy niż w trakcie umowy to zrobić.

Jak wg Was najlepiej to ogarnąć żeby wybrać dobre dekodery ( ewentualna opłata za dekodery może być jeśli są tego warte )

1. Da rady ale zostajesz z głównym + 1 dodatkowy.

2. Za pół roku to za pół roku. Na ten moment to wygląda tak, że jak przedłużysz z multiroomem do 5 dekoderów dodatkowych to wówczas nie płacisz aktywacji za 1 dodatkowy a płacisz +10 zł/mies. Za pół roku dobierasz kolejny multiroom z opłatą + 10 zł/mies i aktywacją 49 zł. Jeśli nie zdecydujesz się na ten nowy multiroom w trakcie przedłużenia a zostaniesz ze starym to za pół roku (na ten moment) możesz zmienić multiroom i za każdy dekoder dodatkowy będziesz miał aktywację 99 zł + 10 zł/mies.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pół roku to za pół roku ale jak będziesz miał promocję to na pewno Ci ją utrzymają. Gorzej jak będziesz chciał dobrać kolejny dekoder bo Twoja promocja tego nie przewiduje, wówczas możliwe że będziesz musiał to zrobić tak jak teraz czyli zdać stary i dobrać 2x za 99+10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie mam problem. Otóż dekodety dodatkowe mają problen z połączeniem sie z dekoderem głównym. 

 

Zrobione wszystko jak trzeba tu dekoder główny :IMG-20200223-121245.jpg

 

Dekoder dodatkowy 1 z ustawieniami automatycznymi ktory w trybie automatycznym nie może się połączyć 

IMG-20200223-121859.jpg

 

 

Dekoder dodatkowy 2 z ustawieniami recznymi połączony z dekoderem głównym ale nie ma internetu przez co nie można oglądać VOD. Dopiero po zmianie ustawień z ręcznych na automatyczne działa. IMG-20200223-122223.jpg

 

Może ktoś mnie naprowadzić jak zmienić ustawienia by wszędzie działał multiroom wraz z internetem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arek1988 Po automacie (drugi screen) widać, że BRAMA (adres routera), to 10.5.120.1 (a nie 10.5.144.1). Potwierdza to także ostatni dekoder (po zmianie na automat ma Internet).

Jak zmienisz na dekoderze głównym bramę na właściwą (10.5.120.1), a drugi i trzeci dek dasz na automat, to powinno być ok.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Mam pytanie, ale wcześniej opiszę moją sytuację

Umowa kończy się 31 marca, wypowiedzenie wysłane 

Obecnie mam dwie karty Cameleon.

Od paru tygodni dzwonili konsultanci z opcją przedłużenia umowy na obecnych warunkach, nie akceptowałem.

Ostatnio pojawiła się opcja aby otrzymać dekoder 4k jednak wtedy w grę wchodzi wymiana karty na cayman

Pytanie, czy po tej wymianie będę mógł odbierać tv na obu dekoderach tak jak dotychczas? Łączenie po wifi lub kablu nie wchodzi w grę

Czy 1 karta cameleon i 1 karta cayman będzie działać na starych zasadach?

Nadmienię że karty cameleon są obecnie w dekoderach które otrzymałem w salonie.

 

Z góry dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem to wtedy nie miałem internetu na głównym. 

IMG-20200224-165807.jpg

Dekoder główny z ustawieniami automatycznymi wszystko chodzi jak trzeba internet po kablu bezpośrednio przy routerze. 

 

IMG-20200224-165652.jpg

Dekoder dodatkowy wifi box połączony kablem przez switcha. Po zmianie ręcznej czy to bramki czy ip nie dziala internet a przy ustawieniach automatycznych musze przekładać kartę. 

IMG-20200224-165709.jpg

Teraz niby pokazuje ze jest polaczenie ale za dzien dwa gubi się i nie da się połączyć i trzeba przełożyć kartę. 

IMG-20200224-165551.jpg

Dekoder dodatkowy wifi box połączony kablem bezpośrednio z routera głównego. W ustawieniach automatycznych działa internet natomiast po zmianie czegokolwiek w ustawieniach sieciowych nie laczy sie z internetem.

IMG-20200224-165625.jpg

I tak samo jak na poprzednim połączenie multiroom dziala ale na krótko... 

 

Zrobilem tak jak Pawel napisał by wszędzie ręcznie wprowadzić te same ustawienia i niestety wyedy nigdzie nie bylo internetu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem wszystko ale serwer DNS2 po wprowadzeniu i tak zmienia sie na końcówce 29 na obu dekoderach i tez vod nie działa a na komputerze IMG-20200224-195155.jpg

 A switcha mam takiego 

https://allegro.pl/oferta/tp-link-tl-sg1005d-switch-5xrj45-10-100-1000-7673099436?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Edytowane przez Arek1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Switch jak switch. A tutaj jest zupełnie inna brama niż na dekach. Wyświetl jeszcze polecenie "ipconfig /all" - zobaczymy jakie są serwery DNS na kompie i czy pobiera ustawienia z DHCP czy wpisane ręcznie. Komp jest wpięty do tego samego routera co dekodery?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, switch to nie puszka która przesyła sygnał od tak sobie, to on tworzy tą drugą podsieć.  Z tego co widzę, ten nie jest zarządzany, więc masz 2 opcje: albo połączyć bezpośrednie oba dekodery do routera albo oba do switcha i na ustawieniach automatycznych będzie hulać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...