Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio myślałem o takim połączeniu. Przypominam, ze mam multiroom premium.

 

Router mam tam, gdzie dekoder "córka". Więc od dekodera "córki" kabel LAN do routera (wejście LAN 1).

W routerze (wejście LAN 2) ciągnę kabel do góry i wpinam go do switcha lub bezpośrednio do dekodera "matka".

 

Przejdzie takie coś? Czy lepiej:

 

Dekoder "córka" > kabel LAN > switch > router. Dekoder "matka" > kabel LAN > do switcha i ze switcha > LAN do routera?

 

Chodzi o takie rozwiązanie, że gdy wyłączę router z sieci to by nadal dekodery chodziły, a gdy podłączę to by był internet.

Ponadto switcha bym nie wyłączał w ogóle.

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dekodery mają chodzić po wyłączeniu routera z zasilania, to opcja pierwsza odpada. Druga, tzn: oba dekodery do switcha i router też do switcha powinna działać, ale albo na statycznych adresach IP albo na LINK-LOCAL, nie DHCP (bo jak routera nie będzie to i DHCP chodzić nie będzie).

Edytowane przez tomkep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież router nie jest potrzebny do multiroom nc+. Potrzebny jest po to by był Internet. I to wszystko.

Zapewne w opcjach multiroomu się ustawia, jakie połączenie się chce, czy bez użycia routera czy z użyciem.

 

Jeżeli połączę kablem LAN oba dekodery, będzie to połączenie bezpośrednie. Jeżeli dodam między nimi switcha to problemu tez nie powinno być, bo uprawnienia powinny lecieć na oba dekodery. Tyle, że jeżeli chcę jeszcze podłączyć do routera to czy jak odłączę go to będzie działał (bez neta, ale uprawnienia switch będzie nadal przesyłał między sobą), czy router musi być włączony, nawet jeżeli będę miał switcha?

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz połączenie dekoder <-> router <-> switch <-> dekoder, to zarówno router jak i switch muszą być włączone, żeby oba dekodery się widziały. Router może byc co najwyżej odłączony od netu, ale zasilony być MUSI.

 

Jeżli masz dekoder <-> switch <-> dekoder, to jedyny wymóg, to konfiguracja dekoderów do pracy w sieci bez serwera DHCP (prawie na pewno może być taka, jak przy bezpośrednim połączeniu obu dekoderów kablem). Router wtedy też podłączasz do switcha i jak jest włączony, to net masz, jak wyłączony - to netu nie ma.

Edytowane przez tomkep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie: Czy jeśli chciałbym miec Multiroom połączony przez Wifi to musze miec ich router za 49 zl? Tak usłyszałem na infolinii. Obecnie mam Mediaboxa i ponoc mój domowy router nie pociągnie bo nie jest oprogramowany odpowiednio.

Mediabox nie ma wbudowanego wifi, więc potrzebujesz do niego zewnętrzny moduł. Takowy oferuje nc+ właśnie za 49 zł. Jest to dobra cena, ale możesz zastosować inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nc+ oferuje to tylko dla nowych abonentów, którzy podpisują opcję multiroom czy dla starych, którzy mają multiroom i też można dokupić ten moduł w cenie 49 zł?

Ile sztuk można tego kupić? 2?

Dla każdego klienta. Możesz kupić tyle, ile masz dekoderów bez Wi-Fi. Jedyny kłopot może być taki, że niektóre punkty mogą tego nie mieć, bo produkt z dwa miesiące temu został wyłączony z dostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taki transmiter sieciowy, nie? Poprawia dużo zasięg Wifi gdy się podłączy do gniazdka?

I druga rzecz jest taka, czy przez moduł Wifi podłączony do kompa a ten transmiter sieciowy do kontaktu i z niego LAN do kompa to przy którym urządzeniu net będzie lepiej chodził i będę wyciągał większe prędkości?

Czy tak czy siak prędkości i tak będą takie same czy przez moduł Wifi czy przez LAN z tego transmitera sieciowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie: Czy jeśli chciałbym miec Multiroom połączony przez Wifi to musze miec ich router za 49 zl? Tak usłyszałem na infolinii. Obecnie mam Mediaboxa i ponoc mój domowy router nie pociągnie bo nie jest oprogramowany odpowiednio.

 

 

Może być dowolny router. Na infolinii bzdury mówią.

 

Witam.

 

Przy budowie sieci łączącej dekodery dla usługi Multiroom warto wykorzystać router rozdzielający w domu Internet. Dekodery łączymy z routerem, który będzie pośredniczył w połączeniach między dekoderami, a przy okazji dekodery uzyskają dostęp do Internetu, co pozwoli na korzystanie z usług oferowanych tą drogą (np. NC+ GO TV, RADIO+). Dekoder mediaBOX+ jest wyposażony jedynie w przewodową kartę sieciową (gniazdo Ethernet). Jeśli chcesz unikać prowadzenia kabla sieciowego do routera (z Wi-Fi), musisz zainstalować przy dekoderze adapter Wi-Fi (np. http://ncplus.pl/oferta/modul-wifi ). Większość oferowanych na rynku urządzeń nazywanych potocznie routerami do tej roli się nie nadaje (a urządzenie oferowane przez nc+ wymaga przeprowadzenia konfiguracji przez użyciem). Więcej szczegółów znajdziesz w tym w opisie.

 

Pozdrawiam

 

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Instrukcja obsługi informuje o następujących funkcjach:” Wireless  N  Gigabit  Router integrates  4-port  Switch,  Firewall, NAT-router and  Wireless  AP”. Nie ma wyboru trybu pracy jako „Client”... Zobacz ilustrację wyboru trybu pracy urządzenia Wi-Fi polecanego przez nc+ w kroku 6 instrukcji.

 

Pozdrawiam.

STB&OTT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, po co utrudniać sobie życie i szukać nie wiadomo jakich routerów, które w większości nie mają trybu Client. Dedykowany od NC+ (i CP również) jest najlepszy moim zdaniem (chyba, że mamy 300m mieszkanie i pancerne ściany to wewnętrzna antena może nie dać rady). Poza tym jest mały, zasilany z USB i tani (najlepiej kupić go do umowy w punkcie - 49zł). Konfiguracja dla trochę znających temat komputerów i przy wspomaganiu Google jest dosyć łatwa.

 

Ważne, żeby przypisać w DHCP routera tego, co ma się w domu, stałe IP dekoderom, bo przy dynamicznym mogą się pogubić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam multiroom jeszcze po cyfrze, 1 x Philips PVR +  1 x swój dekoder prywatny , 2 karty cameleon.

Umowę nie dawno przedłużałem. Mam superpremium za 99 zł  , MR za 0 zł , dzierżawa PVR za 0 zł .  

W domu mam router wifii  i  rozprowadzoną sieć LAN w pomieszczeniach gdzie są stoją dekodery.

 

Chcę  zmienić dekoder na taki , kt. da mi więcej funkcjonalności ( min. dostęp do nc+ go) no ale to wiąże się z:  

 

- wymianą głównego dekodera ( zdanie Philipsa ) - doradźcie proszę na jaki zmienić ( PVR) i z jakimi kosztami muszę się liczyć ( aktywacja + czy będę musiał płacić czynsz za  dzierżawę)  

- dobranie drugiego dekodera - doradźcie proszę  jaki dobrać  i z jakimi kosztami muszę się liczyć ( aktywacja + czynsz za dzierżawę )  

- czy muszę się liczyć z dodatkową opłatą miesięczną za multiroom

 

Pozdrawiam .

 

PS. Właśnie wyczytałem na forum , że można to uprościć.

W APS należy wziąć Wifiipremiumboxa ( aktywacja 149-199 zł wtedy jest 0 zł czynsz za dzierżawę ) i zostać na multiroomie na cameleonach. Potwierdzacie ? Jeżeli to się  zgadza to chyba tak zrobię.

Edytowane przez mariozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana Phila tylko na P.box.Aktywacja 149-199 i darmowy najem. Lub 49 aktywacja i 5 lub 10 dzierżawa. Dekoder dodatkowy aktywacja 99 i 10 zł/m.za WiFibox lub 49 i 10/m.za Sagemcoma. Tak więc MR bedzięsz miał płatny. Nie wiadomo jeszcze czy to Ci wszystko pięknie zadziała. Może zostaniesz na Cameleonach, może nie. Okaże się przy braniu sprzętu. Jeśli jednak zostaniesz przy Cameleonach, to długo pewnie nie nacieszysz się takim MR. Docelowo MR ma być w sieci. Tak więc jeśli na dzień dobry zostaniesz przy Cameleonach, to będziesz w grupie pierwszych do wymiany kart na Caymany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobię tak : Jak się da zostać na starych kartach to wezmę tego WIfiipremium boxa .  Drugi dekoder mam swój więc nie będę dobierał. Jak będzie konieczność od razu zamiany na parowane karty i dobrania drugiego deka i ponoszenia opłat z tym związanych odpuszczę cały temat.   

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wiem, dzwoniłem do APS.


Wymiana dekodera na Wifiipremium boxa - jednorazowo aktywacja 199 zł potem 0 zł m-c. Zostaje na kartach Cameleon  i dekoder drugi zostaje mój prywatny.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...