Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotr77sat

Mam pytanie do użytkownikòw tego dekodera. Po najnowszej aktualizacji wszystko chodziło ok. Właśnie wròciłem z pracy włączyłem a dekoder istny muł. Zmiana kanału trwa ok.minuty albo dłużej. Zawiesza się. Restart nie pomaga. Czy szmelc wysiadł ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotr77sat

Odnośnie mojego wcześniejszego problemu to pomaga przepięcie dysku z tylnego usb pod boczny obok karty. Problem znikł. Ponowne podłączenie pod tylne usb powoduje ponowne problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem po ostatniej aktualizacji

Po ostatniej aktualizacji dekodera pojawił się problem z odtwarzaniem materiałów w nc+go. Wszystko jest OK do momentu włączenia filmu. 
Żaden nie chce odpalić, pojawia się komunikat o błędzie. Internet od UPC, dekoder jest połączony przez wifi. 
Sprawdzałem przez ethernet (UPC) i materiały się odtwarzają, sprawdzałem przez wifi na mobilnym internecie Play, również wszystko ok. 
Połączenie przez wifi z routerem UPC, nic nie chce odpalić. Dodam, że do momentu aktualizacji wszystko działało bez najmniejszych problemów.
Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem? 
Jeżeli tak, bardzo proszę o radę, z góry dzięki.
Edytowane przez sajka21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę. Ten dramat trwa od dnia powstania n i dalej zaczerpniety przez nc. No ale nie ma co sie dziwić. Wszak to ITI

Ten dramat trwa znacznie dłużej bo od czasów Cyfry+ i to jej wzorem poszła N a potem NC+.Mediasaty,Philipsy żaden z nich nie pozwalał na zmianę numeracji na jednej liście ulubionej bo więcej list nie posiadał tak wiec w sprzęcie ITI i tak jest znaczny postęp w porównaniu z tym co oferowała Cyfra+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnej ilości kanałów ich kolejność dla mnie nie ma żadnego znaczenia,Te które najczęściej oglądam wybieram numerycznie a pozostałe bezpośrednio z listy kanałów lub EPG więc w jakiej są kolejności jest nieistotne.Dlatego osobiście nie rozumiem tego płaczu nad brakiem możliwości segregacji kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dramat trwa znacznie dłużej bo od czasów Cyfry+ i to jej wzorem poszła N a potem NC+.Mediasaty,Philipsy żaden z nich nie pozwalał na zmianę numeracji na jednej liście ulubionej bo więcej list nie posiadał tak wiec w sprzęcie ITI i tak jest znaczny postęp w porównaniu z tym co oferowała Cyfra+.

Jaki postęp? W Pejsach można było sobie ustawiać jak sie chce. Zmiana nadeszła wraz z fuzją, jeśli chodzi akurat o ten dekoder. Na dzień dzisiejszy bez zmian pozostało tylko z Sagemcomami, które są po Cyfrze i to ten Twój postep o którym piszesz? Postęp taki, że wkrótce wszyscy będą tylko i wylacznie oglądać ich ofertę na złmach od operatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba programów to właśnie element, który powoduje, że chciałbym mieć możliwość wyboru numeracji. Z tych trzech milionów kanałów oglądam kilkanaście. Wolałbym mieć możliwość ułożenia ich np od 1 do 20 i cześć. Nauczenie się numerów interesujących mnie kanałów nie jest co do zasady problemem, ale jest to niewygodnie rozwiązanie (po co wybierać trzy cyfry na pilocie dla kanałow powyżej pozycji 99?).

To że kolejność wg której powstaje LCN jest uzależniona m.in. od umów z Nadawcami jest dla mnie jasne, ale nie jest to moim zdaniem przyczyna braku możliwości zmiany numeracji. Skoro Operator pozwala na tworzenie własnych list to LCN i tak jest modyfikowany przecież. Zresztą dekoder ma preinstalowane listy tematyczne.

Edytowane przez janol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki postęp? W Pejsach można było sobie ustawiać jak sie chce. Zmiana nadeszła wraz z fuzją, jeśli chodzi akurat o ten dekoder. Na dzień dzisiejszy bez zmian pozostało tylko z Sagemcomami, które są po Cyfrze i to ten Twój postep o którym piszesz? Postęp taki, że wkrótce wszyscy będą tylko i wylacznie oglądać ich ofertę na złmach od operatora.

Ja pisałem o mediasatach i Philipsach.Tam mogłeś tylko zaznaczyć które kanały będą pomijane z listy głównej.O ile wiem Philipsy są do dzisiaj w rękach abonentów więc w stosunku do dekoderów ADB które pozwalają ułożyć kilka list ulubionych a nie jedną jest postęp.Pejsa nie miałem okazji dłużej testować więc na jego temat się nie wypowiadałem chociaż pamiętam że soft był zbliżony do Philipsa.

Jak by nie patrzeć to nie N było pierwszą platformą która wprowadziła dekodery z ograniczoną funkcjonalnością list ulubionych czyli twoja teza jest nieprawdziwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani na Philipsach ani na Pace nie było możliwości edycji kanałów. Opcja ta działała jeszcze w Cyfra + na Mediasatach ale przy którejś aktualizacji softu została wyłączona. Tłumaczyli to rzekomo tym, że jak działały pirackie karty seca żeby nie można było skanować innych częstotliwości i dodawać sobie programy z obcych platform do listy. Potem wychodziły upgrady nieoficjalne, które przywracały tę funkcje i nie tylko jak wiadomo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuję ten dekoder z Evobox i choć jakość obrazu jest praktycznie identyczna nawet na dużym telewizorze, to sama obsługa dekodera jednak ciut odstaje.

 

Jak wygląda sprawa nagrywania całego sezonu jakiegoś serialu na Premiumbox+? Czy jest dostępna taka funkcja? Ostatnio szukałem ale nie znalazłem tego, choć wydaje się to dziwne by flagowy dekoder od NC+ nie miał tej opcji (w kablówce to chyba z 6 lat temu widziałem tę funkcje w dekoderze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuję ten dekoder z Evobox i choć jakość obrazu jest praktycznie identyczna nawet na dużym telewizorze, to sama obsługa dekodera jednak ciut odstaje.

 

Jak wygląda sprawa nagrywania całego sezonu jakiegoś serialu na Premiumbox+? Czy jest dostępna taka funkcja? Ostatnio szukałem ale nie znalazłem tego, choć wydaje się to dziwne by flagowy dekoder od NC+ nie miał tej opcji (w kablówce to chyba z 6 lat temu widziałem tę funkcje w dekoderze).

Typowej funkcji "nagraj sezon" nie ma ale jest możliwość opcji nagrywania cyklicznego typu :co dziennie,co tydzień,co weekend itp. podając w innym parametrze liczbę odcinków więc można sobie skompletować nagrywanie "sezonu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ale po co ma nagrywać powtórki tych samych odcinków ?Rozpoczyna się sezon serialu o godzinie X emitowany co tydzień o tej samej porze.Ustawiam ilość odcinków oraz cykl co tydzień.Potrzeba coś więcej żeby w ten sposób nagrać sezon ?

 

Teraz doczytałem że masz na myśli opcję dla spóźnialskich ;)

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodzi, nagraj sezon nagrywa i kompletuje cały sezon niezależnie gdzie i kiedy jest emitowany dany odcinek sezonu. W Evobox ma jeszcze dodatkowy działanie. Jeśli dany odcinek jest nagrany z błędem np. był brak sygnału, to nagra go ponownie :)

Może NC+ kiedyś zrobi update softu i doda funkcjonlność..."Nagraj sezon".

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...