Skocz do zawartości

WiFi PremiumBox+ |G5| (ADB NCP-4740SF)


ircios
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za odpowiedz. Co masz na mysli piszac sprzet niezalezny, MR? Jesli tak, to ponoc mozna uzywac tego dekodera w MR wlasnie z drugim dekoderem, ktory nie jest w sieci. W moim przypadku jest to Sagemcom.

Sprzęt nie nabyty od operatora np takie coś wybrane całkiem przypadkowo http://www.hollex.pl/odbiorniki-linux-hd/2623-odbiornik-edision-os-mini-s2s2-twin   który daje sporo innych możliwości czego nie da np Wifi Premiumbox.A Ty jesteś w tej uprzywilejowanej sytuacji że nie masz karty sparowanej z dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej idż do jakiegoś Centrum NC+ gdzie mają dobrej klasy tv jak podłączone kilka modeli dekoderów.Wtedy będziesz miał dobre porównanie może być tak że osobiście nawet tej różnicy nie odczujesz.Są tacy co nawet twierdzą że twój obecny dekoder daje gorszy obraz niż Wifi Premiumbox inni że lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt nie nabyty od operatora np takie coś wybrane całkiem przypadkowo http://www.hollex.pl/odbiorniki-linux-hd/2623-odbiornik-edision-os-mini-s2s2-twin   który daje sporo innych możliwości czego nie da np Wifi Premiumbox.A Ty jesteś w tej uprzywilejowanej sytuacji że nei masz karty sparowanej z dekoderem.

 

Chodzi Ci o dekodery z Linuxem na pokladzie, hehe mam do zabawy nBoxa na ktorym mam sharing i 100% wszystkiego co ma NC+ i Polsat + duzo wiecej ;) Chodzi tylko o to, ze obraz lubi sie od czasu do czasu zamrozic, no i jestem uzalezniony od internetu. Nawet chwilowy jego brak powoduje utrate obrazu. Mialem wczesniej Globo Opticum 9500HD, mialem tez Arive, a ostatnio Miracleboxa Premium Mini. Zawsze byl problem tego typu, ze te dekodery lubily sie zawiesic, a kiedy nie jestem w domu i wczesniej sobie ustawiam nagrywanie, nie chce miec w glowie caly czas, czy mi sie to nagra, czy moze akurat cos nawali. Tak jak wspomnialem wczesniej mam nBoxa, ktory sie przydaje glownie do ogladania PPV.

Najlepiej idż do jakiegoś Centrum NC+ gdzie mają dobrej klasy tv jak podłączone kilka modeli dekoderów.Wtedy będziesz miał dobre porównanie może być tak że osobiście nawet tej różnicy nie odczujesz.Są tacy co nawet twierdzą że twój obecny dekoder daje gorszy obraz niż Wifi Premiumbox inni że lepszy.

Nic innego mi chyba nie pozostaje. Raz jeszcze dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej idż do jakiegoś Centrum NC+ gdzie mają dobrej klasy tv jak podłączone kilka modeli dekoderów.Wtedy będziesz miał dobre porównanie może być tak że osobiście nawet tej różnicy nie odczujesz.Są tacy co nawet twierdzą że twój obecny dekoder daje gorszy obraz niż Wifi Premiumbox inni że lepszy.

Tym bardziej,że jak w moim przypadku nie miałem możliwości bezpośredniego skonfrontowania ich równocześnie na swoim TV a jedynie z pamięci i dlatego różnica ta wydaje mi się praktycznie żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zepsuł się: dekoder miał problem z jego rozpoznaniem, częste zwiechy dekodera, zapis programów z błędami. Po podłączeniu do peceta w S.M.A.R.T. ponad 200 realokowanych sektorów, zapuszczony skan powierzchni dysku nie mógł dokończyć zadania - czyli z dysku szmelc. Teraz tylko muszę się zastanowić czy warto to zgłaszać do nc+ (dekoder z dyskiem mam chyba od 1.5 roku - może wymienią), czy kupić swój 1TB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo było pisane n/t poboru prądu dekodera. A gdyby odłączać kabelek łączący dysk z dekoderem? Codziennie się nie nagrywa. Chodzi mi również o to buczenie w nocy dekodera. Co sądzicie o tym rozwiązaniu?

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do osób, które dokonały przeprowadzki z Pace PVR na Wifipremiumbox'a. Czy przy zdaniu pace'a wymienialiście też kartę abonencką Cameleon na Cayman'a? W APS powiedziano mi, że wymiana karty abonenckiej nie będzie konieczna. Tyle, że mój kolega twierdzi iż przy wymianie dostał nową kartę. Chciałbym zatem od kogoś kto dokonał takiej zamiany dekodera czy faktycznie dokonywał wymiany razem z kartą? Czy mój kolega mija się z prawdą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Męczę się z ustawieniem sprzętu tak by leciała oryginalna wersja językowa... ale bez napisów. Da się to zrobić czy tylko tracę czas?

 

Druga sprawa to ten dysk twardy - czy ktoś jeszcze słyszy lekkie łobotanie? Z bliska co prawda tego nie odczuwam, ale jak odejdę na metr to wtedy już jest to dostrzegalne (pewnie szafka to amplifikuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aster Zmiana ustawień języka następuje przez wciśnięcie klawisza OPT masz tam dwie pozycje: język dźwięku i język napisów. W głównym menu takiej opcji nie widzę.Co do drugiego twojego pytania to ja mam dek ustawiony w drewnianej otwartej szafce i praktycznie go nie słyszę, choć czasem dochodzą do moich uszu delikatne odgłosy pracy dysku. Mój poprzedni dekoder dudnił jak stado koni :). Dyski do tego dekodera produkuje Sagemcom i z ich jakością może być różnie. Może tobie trafił się dysk o niskiej kulturze pracy. A może faktycznie podłoże, na którym stoi dekoder i dysk wzmacnia odgłosy pracy dysku. 

Edytowane przez lukas31k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Męczę się z ustawieniem sprzętu tak by leciała oryginalna wersja językowa... ale bez napisów. Da się to zrobić czy tylko tracę czas?

Z obecną wersją oprogramowania... tylko tracisz czas. Kiedyś, jak byłem posiadaczem turboboxa można było ustawić oryginalną ścieżkę z napisami lub bez. Tutaj zostało to "wykastrowane".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja dzisiaj usłyszałem od konsultanta że dekoder obsługuje Camele ale że ja mam MR to dla mnie wtedy byłby płatny MR bo teraz mam za 0zł.To mam pytanie jak teraz posiadam Pace 500 i druga karte to czy moge wymienić mojego Pace na Premiumboxa i dalej mieć MR za 0zł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie nie ma szans na darmowy MR, jedynie przy podpisywaniu nowej umowy.

Też miałem Pace 500 i starego sagemcoma na cameleonach, po wymianie dekoderów na WiFi premiumbox i wifibox-a z powrotem dostałem swoje stare karty, ale teraz obydwa dekodery muszą się widzieć w sieci lokalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj usłyszałem od konsultanta że dekoder obsługuje Camele ale że ja mam MR to dla mnie wtedy byłby płatny MR bo teraz mam za 0zł.To mam pytanie jak teraz posiadam Pace 500 i druga karte to czy moge wymienić mojego Pace na Premiumboxa i dalej mieć MR za 0zł??

Jeśli wymienił byś jedynie dekoder główny, na wifipremiumboxa zachowując obecny dekoder do multiroom - tak - dalej masz dwa niezależne camleony, (co oznacza, że jesli masz multiroom za 0 zł - nadale może być za 0 zł) jeśli zależy ci na wymianie dekodera do multiroom to jedynie multiroom łączony w sieć i +10zł mies. do rachunku.

Edytowane przez profik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...