Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W moim odczuciu śmiało mogliby uruchomić w ten czas emisje w następujących miastach:

- Warszawa

- Gdańsk

- Kraków

- Poznań

- Wrocław

- Katowice

- Łódź

oraz bonusowo w tym rejonie gdzie dostali pozwolenie.

Potem mogliby odpalać swobodnie MUX8 na pozostałych obszarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Muxem8 to dziwna sprawa.Niby 4 miesiace do uruchomienia a nie wiadomo jeszcze jakie programy TVP na nim zainstaluje.

Poza tym od pomysłu do realizacji tego muxa to upłynie chyba ze 4 lata.Rzecz dla mnie niebywała. Z racji tego że do odbioru trzeba oddzielną antenę VHF i na dodatek obróconą w pionie to będzie mux z najniższą oglądalnością.

Może więcej widzów to by miało gdyby na nim zainstalowali wyłącznie programy HD. A tak to szkoda czasu i pieniędzy na anteny. I tyle. :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki rząd   taki  kraj.  Żyjemy w kraju kosmicznie  biurokratycznym     na wszystko są paragrafy i zawsze się znajdą by tylko hamowac konkurencje ale jeśli coś  utrudnia to od zaraz eliminują.  Przypomina mi się hasło  z filmu drogówka   jak ze spisywaniem mandatów   by spisywać każdego  nawet prawidłowo jadącego rowerzyste i pieszego. Własnie to samo dzieje się z muxem 8.  Pamiętam także jak Libicki robił wszystko by jak najpóźniej dvb-t wystartowała z wiadomego powodu i jego hasła  że Polska nie jest gotowa na DVB-T   HD  3D   PPV itd   czyli że on wiedział lepiej od klienta. Tymczasem gdy  N się pojawiła z HD  Cyfra odpaliła  HD to Polsat  momentalnie był gotowy "nagle" do odpalenia HD.

Ten opóźniony start muxa 8  strasznie mi hamuje  modernizacje instalacji  naziemnej i radiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiadomo  czy MUX 8 w ogóle wystartuje. Powstawał za czasów poprzedniej władzy. Obecna władza,wbrew jakimkolwiek regułom może wstrzymać emisję WP1,Nowa,Zoom itp bo te programy są nie na rękę. I praktycznie siłą wprowadzić TV Republika,WM1 itp. po likwidacji KRRiT.(Osobiście nie mam nic przeciw TV Republika w MUX8).

Wszystkie scenariusze są możliwe. A wtedy MUX8 obejrzymy może w 2018 roku jak pozmieniają wszystkich i wszystko. Oczywiście wszystko w SD. Na HD nowym specjalnie nie zależy.

Pisze o tym dlatego żeby się specjalnie nie napalać na naziemną cyfrową. Będzie to u nas zawsze TV niszowa pod dyktando aktualnie rządzących.

Zdecydowanie lepiej wykupić choćby najtańszy pakiet kablówki cyfrowej (miasto) lub jednej z platform (wieś). :smile:

Edytowane przez zerojedynkaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia, o czym piszesz. :P MUX-8 na 99% wystartuje. Właściwie już nadaje testowo. Problemem jest jedynie start komercyjnego nadawania. Nadawcy się nie zdecydują na debiut, póki zasięg nie będzie odpowiednio duży. Nadawanie kosztuje. Emitel ma sporo czasu jeszcze.

 

Inne scenariusze są nieprawdopodobne. Emitel i nadawcy, posiadają już ważne wieloletnie koncesje, które nowa KRRiT nie będzie mogła cofnąć, bez narażania się na wielomilionowe odszkodowania. Wszystkie zainteresowane firmy zainwestowały już spore sumy (liczone w dziesiątki mln zł) w ten multipleks.

 

Tak jak powiedział Dworak (przewodniczący KRRiT) w wywiadzie dla money.pl - obecnie to już tylko formalności.

 

- Mogę powiedzieć z całą pewnością, że nie będzie żadnych zmian.

Więcej info: http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/krrit-nie-uwzgledni-odwolan-od-koncesji-na,48,0,2039344.html Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w tym ma rację. Oerta NTC jest marna. Technicznie, dzięki większej ilości kanałów HD, nawet najniższe pakiety płatne mają się lepiej. MUX-8 nie poprawi znacząco sytuacji. TVP uruchomić może 1, góra 2 dodatkowe kanały HD.

 

Programowo płatna tv też ma się lepiej. Więcej nadaje kanałów bez reklam, niż w NTC - np. Sundance Channel czy Ale Kino+. Opłaty od abonentów są zbyt niskie, żeby nadawcom opłaciła się całkowita z nich rezygnacja. Powtórki się niwelują przez większy wybór kanałów i ich tematyki.Na MUX-8 żaden nadawca nie zrezygnuje z reklam, bo z nich głównie się utrzymują.

 

Rozumiem, że masz opory w płaceniu za oglądanie tv. Ale nie rzucaj bezpodstawnych oskarżeń. Nie wszyscy myślą tak, jak ty. I nie wszyscy oglądają tylko podstawowe kanały.

 

Dla mnie NTC to taka baza, podstawa - a nie alternatywa dla "pay tv". Start MUX-8 tego nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu TVP Sport jest jak najbardziej możliwe gdyż Telewizja Polska pewnie będzie chciała zapełnić nim lukę po Polsacie Sport News który zmieni się w Super Polsat. Jedyne kanały jakie TVP może wypuścić do DVB-T to stacje o tematyce: uniwersalnej (konkurencyjnej do WP1, Nowej TV i Kiwi TV), muzycznej, dokumentalno-naukowej, młodzieżowej, filmowo-serialowej oraz sportowej.

Nie wiem czy wpuszczenie TVP Parlament ze względu na oglądalność będzie dobrym rozwiązaniem - chyba że to będzie forma taka sama jak TVP Info a nie stacja tylko emitująca same transmisje/retransmisje. Ciekawi mnie też to czy TVP może wynajmować slot innemu nadawcy - jeżeli tak to perspektywa TV Republiki na MUX8 jest jak najbardziej realna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...