Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dość, że zaśmiecają Mux-3 TVP Polonia, to tworzą kolejny kanał powtórkowy :/ Później płaczą, że im mało na ramówkę i oglądalność praktycznie zerowa. Ile jeszcze zrobią kanałów jak będzie wiadomo co z Mux-5 i 6? W końcu ten cały ich "obowiązkowy" abonament będzie wynosił 50zł. Z resztą jak słyszę, że muszę płacić to odpowiadam, że muszę to umrzeć, a nie płacić za coś czego nie oglądam, albo nie mogę bo komercja rządzi. Nie wiem jak wy, ale ja jak słyszę w nazwie kanału TVP to nie czuję już chęci poznania. Zakodować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fejsa dowiedziałem się że prawdopodobnie TVR chce startowac

Chcemy TVP Sport na MUX8 :

Według naszych nieoficjalnych informacji kanał TVR złożył dokumentację na jedno z miejsc konkursowych na MUX8 jako kanał o charakterze AGRO, rolnictwo, ekologia itd. Są to nieoficjalne i nie 100 % informacje ! Emotikon smile

Przypominamy, że 4 sierpnia 2015 roku w „Monitorze Polskim - Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej” ukazały się cztery ogłoszenia przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) z dnia 24 lipca 2015 roku o możliwości uzyskania koncesji na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w multipleksie ósmym (MUX8) programów telewizyjnych. Kanały te zostaną wybrane w drodze konkursu. Ogłoszenia stanowią podstawę do składania wniosków o udzielenie koncesji, na okres 10 lat, na rozpowszechnianie w sposób cyfrowy rozsiewczy naziemny w MUX8 programów telewizyjnych. Programy będą rozpowszechniane bezpłatnie w sygnale ogólnopolskiego multipleksu ósmego w standardzie DVB-T

w systemie standardowej rozdzielczości.

Termin do składania wniosków na podstawie ogłoszeń upływa z dniem 18 września 2015 roku

W połowie lipca br. Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) ogłosił, iż operatorem MUX8 zostanie Emitel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Taz:

Temat TVP Sportu uważam za skończony. Przez to, że nie jest finansowany z publicznych środków, nie zaistnieje w NTC. Nie ma najmniejszych przesłanek żeby pojawił się w MUX-8.

 

TVP na otwartych antenach pokazuje wszystkie prawa, które może. Reszta to zakupy specjalnie dla TVP Sport.

 

Tour de Pologne jest zatem wyjątkiem. Jakoś nie widziałem, żeby przerywali połowy czy gemy. A inni z kolarstwem tego nie robią?

 

@DVB-T (2) INQUIRING:

Nie jestem żadnym obrońcą TVP. Skąd sie bierze takie płytkie myślenie? Ja tylko przedstawiam swój pogląd na tę sprawę. Dla mnie ustawa jest bublem prawnym. Kanał finansowany z niepublicznych pieniędzy, nie może być publiczny. Jakoś żaden urząd (np. NIK) nie kwestionuje działań TVP. Tylko mi nie przytaczaj jakiejś teorii spiskowej. :P Powinni wydzielić osobną spółkę tak, jak BBC i nikt by się nie czepiał.

 

@akoss22:

Egoistyczne podejście: "nie płacę, bo nie oglądam".TVP istnieje też dla najbiedniejszych i starszych. Ktoś to musi dla nich utrzymywać. A prywatni nadacy celują tylko w ograniczoną grupę komercyjną 16-49.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat TVP Sportu uważam za skończony.

Ten temat jest skończony od momentu, w którym ci udowodniłem, że TVP Sport jest elementem misji publicznej TVP. Ale że go ciągniesz dalej to nic na to nie poradzę.

 

TVP na otwartych antenach pokazuje wszystkie prawa, które może. Reszta to zakupy specjalnie dla TVP Sport.

Praw, które może pokazać na otwartych antenach jest więcej niż pokazuje.

 

Tour de Pologne jest zatem wyjątkiem. Jakoś nie widziałem, żeby przerywali połowy czy gemy. A inni z kolarstwem tego nie robią?

Inni też tak robią, ale jest to niezgodne z zapisami ustawy o radiofonii i telewizji. Problem w tym, że jak ktoś nie doniesie to KRRiT nic nie robi z takimi praktykami.

 

Dla mnie ustawa jest bublem prawnym.

Ale jest obowiązującym aktem prawnym. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DVB-T(2) INQUIRING:

Przecież TVR jest bankrutem. Ciekawe skąd nagle te miliony na koncesję i uruchomienie startu?

 

@Taz:

Nic mi nie udowodniłeś. Przepisałeś mi tylko konkretne punkty ustawy. Tylko, że nijak to się ma do rzeczywistości. TVP udowadnia ci, że kanału nie finansuje z publicznych pieniędzy. I oficjalnie mówią, że kanał przeznaczony jest do dystrybucji w kablówkach i platformach satelitarnych. Tyle,

 

Chcesz powiedzieć, że TVP specjalnie kisi niektóre prawa w TVP Sport? Które konkretnie?

 

Skoro KRRiT się nie czepia, to uważają, że jest zgodne.

 

Ale jest obowiązującym aktem prawnym. :)

Żaden akt prawny nie zmusza prywatnego kapitału do stania się publicznym. Dlatego fikcją jest, że TVP Sport jest kanałem publicznym. Jeśli uważasz inaczej, to mi udowodnij, że opłacając abonament go finansuje. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie udowodniłeś.

Udowodniłem ci, że TVP Sport nie jest kanałem komercyjnym, bo w świetle prawa nie ma rozróżnienia kanałów TVP na publiczne i komercyjne. Mało tego. Wszystkie kanały publicznego nadawcy telewizyjnego, bez względu na to czy nadają na podstawie ustawy, czy koncesji, są elementem misji publicznej Telewizji Polskiej. Także TVP Sport.

 

Tylko, że nijak to się ma do rzeczywistości.

Gdyby rzeczywistość wyglądała inaczej to nie byłoby dyskusji TVP Sport w NTC, w MUX-3 czy MUX-8. ;)

 

TVP udowadnia ci, że kanału nie finansuje z publicznych pieniędzy.

Nawet jeśli jest tak faktycznie to nie ma to żadnego znaczenia. TVP Sport nadaje na tych samych zasadach co TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka, TVP Info, TVP HD, TVP Seriale, TVP ABC. I co ciekawe, co zresztą sam ustaliłeś, według TVP kanał TVP Rozrywka też nie jest finansowany z "publicznych pieniędzy, a jakoś nie jest to przeszkodą dla obecności tego kanału w NTC. ;)

 

Skoro KRRiT się nie czepia, to uważają, że jest zgodne.

Jeśli doniesiesz to się czepia.

 

Żaden akt prawny nie zmusza prywatnego kapitału do stania się publicznym. Dlatego fikcją jest, że TVP Sport jest kanałem publicznym.

Ustawa o radiofonii i telewizji jasno mówi, że TVP Sport jest kanałem publicznym, a nawet misją publiczną TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu Ustawa jest rozumiana inaczej i musi być dokładna.

Cytowaliście już fragment:

Art. 26. 2. Telewizję publiczną tworzy spółka „Telewizja Polska – Spółka Akcyjna”,

zawiązana w celu tworzenia i rozpowszechniania ogólnokrajowych programów I, II i

TV Polonia oraz regionalnych programów telewizyjnych.

To właśnie tu jasno powinny zostać dodane kanały tematyczne. Skoro tak nie jest to za starym artykułem Gazety Wyborczej:

"Pomysł z pobieraniem opłat od sieci kablowych nie zrodziłby się w głowach menedżerów TVP, gdyby nie niechlujstwo posłów. Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, którą uchwalili w 2004 roku, daje TVP możliwość tworzenia kanałów tematycznych, ale nie przyznaje im statusu kanałów publicznych"

http://wyborcza.pl/1,75248,2858414.html#ixzz3iKD6OEal

Czyli w skrócie kanały tematyczne są w dalszej części Ustawy ("tworzenie i rozpowszechnianie programów wyspecjalizowanych, na których

rozpowszechnianie uzyskano koncesję;"), ale nie w tym najważniejszym jej fragmencie gdzie mowa jest o kanałach publicznych.

 

To jednak nie wyklucza TVP Sport w Mux VIII, bo ostateczna decyzja i tak należy do TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to znowu są problemy z uruchomieniem TVP Dokument który wraz z innymi nie reaktowanymi i uruchamianym stacjami ma już tak długą historię że można by o tym zrobić książkę. Powinien to być sequel do książki "Prezesi - oni rządzili w TVP" o nazwie "Prezesi - oni nie uruchamiali stacji w TVP" który byłby historią o tym jak Telewizja Polska dużo mówi a za mało robi w kwestii projektów nowych i reaktywowanych stacji telewizyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zgłoszenie startu, nie oznacza jeszcze wygranej i rozpoczęcia nadawania. Spokojnie.

 

Choć moim zdaniem, oni mają większe szanse stworzenia jakiegoś sensownego kanału, niż ktoś nieznany z niskim kapitałem. I tak nowych nadawców jest wystarczająco dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TV Pulst także będzie się ubiegał się o jedno miejsce na MUX-8. Rozważają uruchomienie kanału filmowo-serialowego: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/te ... ie-wchodzi

 

W sumie, to nic ciekawego już nie mogą stworzyć. Ew. tylko dodatkowa antena na powtórki. Dlatego nie powinni wygrać. Prezes Pulsu podkreśla też, że MUX-8 nie będzie już taki zyskowny jak pozostałe. I ma rację, bo wiele anten tego multipleksu z automatu nie wyłapie. Zgadzam się z nim też w kwestii tego, że start MUX-8 może się jeszcze przedłużyć ze względu na procedury odwoławcze. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Fratria" jednak się wycofuje ze starań o MUX-8, nie wystartują w żadnym z 4-ech konkursów. Stwierdzili, że to jednak dla nich nieopłacalne i skupią się na materiałach wideo w sieci. A takie mieli ambitne plany. :P Więcej na http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/wydawca-w-sieci-nie-chce-juz-telewizji-stawia-na-wideo-w-internecie.

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...