Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@akoss 22

 

Nie mam, ale czasami będąc u znajomych widziałem i sprawdzałem ramówkę :D Ja nie mówię o ramówce tylko o tym, że jeżeli pieniążki z abonamentu RTV są przeznaczane m.in. na TVP Sport to w takim wypadku wszyscy powinni mieć ten kanał ogólnodostępny. To jest moja główna myśl(choć ramówka ma też znaczenie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko nadal nie dowiodłeś tej tezy, że TVP Sport czerpie środki z abonamentu RTV. To tylko twoja teoria. TVP w żadnym wywiadzie tego nie potwierdziła. Nie potwierdza tej teorii ich żadne sprawozdanie finansowe. Nie potwierdzają także kontrole NIK, ani sama KRRiT.

 

To zwykły populistyczny mit, który sobie krąży w internecie. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP co roku sporządza sprawozdanie z wykorzystania wpływów z opłat abonamentowych na realizację misji publicznej:

http://s.tvp.pl/repository/attachment/2/b/e/2be7526345f129df72ef79f19e9e71a91426250006613.pdf.

Strona 28.

 

@DVB-T(2) INQUIRING

Widzę, że na tym forum też bardzo mocno angażujesz się w kwestię TVP Sport w NTC. :D

 

U nas bardzo mało ludzi płaci abonament rtv i pewnie dlatego nie ma TVP Sport

Nie płacą, bo nie ma TVP Sport. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale podczas startu kanałów TVP Sport, TVP Seriale oraz TVP HD była mowa, iż stacje będą komercyjne a "opłata za gniazdko" będzie pobierana i przekazywana na zakup praw do transmisji sportowych, programów rozrywkowych oraz produkcji własnych które i tak trafiają również na inne stacje z portfolio TVP. I nie ma co dalej prowadzić dyskusji co do zawartości połowy MUX 8 która należy do TVP, skoro zostało potwierdzone co nadawca publiczny chce tam oferować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sprawozdaniu TVP nie ma mowy o czerpaniu przez TVP Sport ze środków publicznych. Na stronie 12 i 13 są wyszczególnione tylko: TVP1, TVP2, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Historia, TVP ABC, TVP Info oraz TVP Regionalna. I to wszystko. Strony 14-19 mają nawet wykresy.

 

A najbardziej kluczowe jest zdanie ze strony 18:

Koszty działalności programów wyspecjalizowanych TVP Sport, TVP HD, TVP Seriale, TVP Rozrywka zostały w 100% sfinansowane ze środków komercyjnych Spółki.
źródło: tvp.pl

 

Myślę, że to ostatecznie kończy wszelkie dywagację na temat "finansowania TVP Sport z abonamentu RTV". Tego nie ma, jest tylko w umysłach nieprzychylnych widzów TVP. :P

 

Macie swój dowód. Wszelkie dalsze posty w tym temancie, imho, powinny lądować w koszu. :P

 

TVP też jasno już określiła, jakie kanały w MUX-8 chce umieścić. Możliwe są co prawda drobne roszady, ale na pewno nie z udziałem TVP Sport.

 

TVP Sport nie istnieje jako osobny podmiot formalno-prawny, jest on częścią TVP. Prawa do transmisji sportowych nie kupuje TVP Sport tylko TVP więc sprawa jest jasna i prosta.

To nie ma znaczenia. Wydzielenie takiego podmiotu na pewno generowałoby większe koszty, dlatego tego nie zrobią. Nie ma znaczenia też, kto kupuje im prawa - mogą nawet marsjanie. Liczy się za czyje pieniądze. A tutaj jasno określili, że nie używają publicznych środków. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamy i sponsoring, czyli takie, które nie pochodzą od ludzi. Zaraz ktoś pewnie powie, że "te środki są własnością nas wszystkich". Otóż nie. To własność wyłącznie spółki i może sobie nimi dysponować wedle uznania i zgody zarządu.

 

Zauważ, że Zarząd się zmienił. :)

I czego to niby dowodzi? Na razie niczego konkretnego w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reklamy i sponsoring, czyli takie, które nie pochodzą od ludzi.

Nie jest przypadkiem tak, że środki komercyjne są generowane przez audycje, które powstają m.in. dzięki środkom z abonamentu RTV?

 

To własność wyłącznie spółki i może sobie nimi dysponować wedle uznania i zgody zarządu.

A ustawa o radiofonii i telewizji nie ma znaczenia?

 

Zauważ, że Zarząd się zmienił. :)

I czego to niby dowodzi? Na razie niczego konkretnego w tym temacie.

Jak sam zauważyłeś na razie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgraniczenie środków TVP na publiczne i komercyjne jest czystą abstrakcją bo wg nich środki publiczne to abonament a środki komercyjne to m.in. środki z reklam na programach TVP1 i 2 robionych za pieniądze publiczne.

Do TVP pasują słowa Stefana Kisielewskiego o socjalizmie: „Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!"

Taki twór jak TVP nie powinien w ogóle istnieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Taz:

Nie, bo audycje nie są przerywane reklamami, to raz. A dwa, kanały emitujące programy ze środków abonamentowych są wyłącznie własnością spółki TVP. Z prawnego punktu widzenia wygląda to tak, że TVP sprzedaje powierzchnie reklamową, która stanowi jej własność.

 

Tzn. o jaki konkretnie zapis ustawy ci chodzi? Nie przypominam sobie, żeby był jakikolwiek punkt w tej kwestii. Ustawa wręcz nakłada na TVP obowiązki, a milczy w kwestiach finansowania. Bo nie przewidziano sytuacji, w której środki z abonamentu RTV okażą się niewystarczające do pełnienia misji. Dlatego TVP sobie sama znalazła wyjście. Nie można powiedzieć, że bezprawnie.

 

Jak sam zauważyłeś na razie. ;)

Żadne "na razie". Nie ma jakichkolwiek przesłanek, jakoby miałoby być inaczej. Poza marzeniami niektórych. :lol2: Żaden poważny zarząd nie nakaże wrzucenia TVP Sportu do NTC, bez zapewnienia mu finansowania. Chyba, że zmienią ustawę. Ale to tego daleka droga. MUX-8 już dawno będzie funkcjonował, zanim nad tym pomyślą.

 

@masloww:

Już to wyjaśniałem koledze wyżej. Kanał np. TVP1 nie stanowi własności publicznej. To nie jest żadna "abstakcja". Masz kwoty wyszczególnione. KRRiT wyraźnie pisze ile TVP daje pieniędzy. A TVP w swoim sprawozdaniu mówi, na co te środki przeznacza. Tyle.

 

Rozumiem, że to wielu się nie podoba. Ale tak jest. Sytuacja nie jest idealna i wymaga naprawy. Ale od ponad 20 lat nikt tego nie chce zmienić. Żądziły już prawie wszystkie partie, więc należy winić całą klasę polityczną. Ale nie spółkę, której pomimo trudności udaje się w miarę normalnie funkcjonować. Widowni nie chce się myśleć na ten temat, dlatego tworzą się takie mity. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Taz:

Nie, bo audycje nie są przerywane reklamami, to raz.

Czyli reklamy emitowane przed i po audycji wyprodukowanej dzięki m.in. abonamentowi RTV nie generują środków komercyjnych? I nie ma tu też żadnego znaczenia to, że cena reklamy jest uzależniona od oglądalności audycji?

 

Z prawnego punktu widzenia wygląda to tak, że TVP sprzedaje powierzchnie reklamową, która stanowi jej własność.

A czyją własnością jest TVP? Nie przypadkiem Skarbu Państwa?

 

Tzn. o jaki konkretnie zapis ustawy ci chodzi?

Odnosiłem się do Twojego stwierdzenia, że TVP może wydawać pieniądze wedle uznania.

 

Żaden poważny zarząd nie nakaże wrzucenia TVP Sportu do NTC, bez zapewnienia mu finansowania.

Mi wystarczy kanał sportowy, którego nadawcą jest publiczny nadawca. Nie musi to być akurat TVP Sport. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Taz:

1. Oczywiście, że to zależna sytuacja. Ale pomimo tego, to nie zmienia środków komercyjnych w publiczne. Przerwy reklamowe nie są częścią audycji. Ten czas należy wyłącznie do TVP.

 

2. Oczywiście, że TVP należy do Skarbu Państwa. Ale państwo nie może ingerować w budżet i finanse spółki. Spółka działa na zasadach prawa handlowego, a te mówią, że zysk TVP należy do TVP. A nie do Skarbu Państwa, czyli nas wszystkich. W jaki sposób chcesz uznać, że środki pozyskane w sposób komercyjny są publiczne? Nie widzę tego.

 

3. Owszem, ale chodziło mi o środki komercyjne. A tymczasem ustawa mówi o pieniądzach z abonamentu. I milczy o tych z komercyjnych. TVP teoretycznie mogłaby cały zysk z reklam i sponsoringu wydzielić do podległej wewnętrznej firmy. I nikt nie mógłby z prawnego punktu widzenia się czepiać. Oczywiście byłoby niesamowite polityczne i społeczne oburzenie. Dlatego wymyślili sobie outsourcing i zlecanie produkcji firmom zewnętrznym.

 

4. Każdy by chciał. Ale w obecnej sytuacji ze względów finansowych, to raczej niemożliwe. Kanały sportowe są najdroższe w produkcji. TVP Sport generowałby też niewielki zysk z reklam. Właściwie nazwa nie ma znaczenia. Liczą się wyłącznie koszty funkcjonowania takiego kanału i jego rentowność. Zarząd TVP nie chce sporo dokładać do interesu. Dlatego musi zmienić się ustawa, na np. obowiązkową opłatę audiowizualną.

 

@ masloww:

Zamiast emotki, wstawiłbyś lepiej jakiś kontrargument. Będę się upierał, że publiczna jest tylko misja. A nie kanał. :P Gdyby było inaczej, TVP nie miałaby prawa wydawać pieniędzy z reklam na TVP1, wedle uznania. Tymczasem to Zarząd, a nie ustawa, decyduje na co pójdzie kasa. Mogą nawet ją przejeść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwy reklamowe nie są częścią audycji.

Nie są, ale cena reklamy zależy od audycji, przy której te reklamy są emitowane. Oznacza to tyle, że bez audycji tworzonych m.in. dzięki środkom z abonamentu nie ma środków komercyjnych. Inaczej mówiąc, środki publiczne generują środki komercyjne. I co najciekawsze - nie działa to w drugą stronę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, ale środki komercyjne nie stają się przez to publicznymi. Tak to już jest.

 

---------------------

 

A tymczasem wracając do tematu MUX-8: Kino Polska TV chce nadawać na MUX-8. Zgłosi co najmniej cztery stacje.

- W związku z ogłoszonymi już wcześniej planami rozwoju kanałów naziemnych w ramach naszej spółki, planujemy wystartować we wszystkich ogłoszonych przez KRRiT konkursach - mówi wirtualnemedia_pl Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV. Podkreśla, że spółka zapoznaje się szczegółowo z warunkami konkursów i od nich zależy, które kanały zgłosi - już istniejące czy zupełnie nowe.

Szkoda, że nie określili bardziej konkretnie. Czy możliwy jest debiut FilmBoxów w naziemnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san (Mr.Chiquita)

Nie odpowiedziałeś użytkownikowi Tvpsportmux8 na jego posty:

""Od samego początku zakładano, że to będzie kanał komercyjny." - TVP tak zakładała - brak informacji urzędowej na ten temat

"I tak jest." - ciekawe skąd wiesz

"Kanał według zapewnień i sprawozdań TVP, funkcjonuje z środków komercyjnych" - zapewniać na słowo(chodź ciężko taką informację znaleźć) można wszystko człowieku. Poproszę o te sprawozdania TVP odnośnie TVP Sport i sposobu jego finansowania

"Konkretnych dokumentów odnośnie TVP Sport, nigdy nie powinno być w wiadomości publicznej. Jest coś takiego, jak tajemnica handlowa. A to nie jest kanał publiczny, więc nie muszą ujawniać." - Właśnie, że powinna być w wiadomości publicznej ponieważ TVP jest utrzymywana CAŁA m.in. z abonamentu RTV i jest Telewizją Polską Publiczną. Pokaż te sprawozdania finansowe TVP odnośnie kanału TVP Sport. Ciekawe czy budynek redakcyjny, kamery itp. itd, jest/był w całości z rzekomego budżetu komercyjnego kanału. Czy przy jego utworzeniu TVP nie dała ani grosza na rozruch ze środków abonamentowych :D Z jakich pieniędzy są opłacani pracownicy TVP Sport.

Jeżeli chodzi o polityków i sprawę władzy to masz rację... Nic nie zrobili. Panie Boże chroń Nas od PO na jesieni :)

 

"TVP Sport na pewno nie jest finansowany z abonamentu RTV. Wystarczy popatrzeć na dochody ze sprawozdań. Przychody komercyjne stanowią znaczną cześć ich budżetu." - gdzie to jest ? :)

 

Dobra... nasze rozważania nic nie dadzą jeżeli władza w Polsce się nie zmieni i wraz z nową miejmy nadzieję władzą nie będzie dobrego pomysłu na publiczne misje :)"

 

"@ draco_san

 

"W TVP nawet nieoficjalnie nikt nie rozważa szerszego udostępnienia TVP Sport." - mając takie informacje, że w TVP nikt nawet nieoficjalnie o tym nie myśli to musisz być jednym z pracowników TVP :D"

 

"@ draco_san

 

"Na posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki /nr 117/ w dniu 02-04-2014, Członek Rady Nadzorczej TVP S.A. Bogusław Piwowar odpowiedział Posłowi na temat kanału TVP Sport:

 

Członek Rady Nadzorczej TVP S.A. Bogusław Piwowar:

..... Jeśli chodzi o temat odpłatności TVP Sport, to nie jest ona kanałem odpłatnym, panie pośle. Mylą państwo pewne pojęcia. Do budżetu telewizji nie wpływają żadne pieniądze z tytułu dostępu do TVP Sport.

 

Poseł Marek Matuszewski (PiS):

Ale jest to kanał kodowany, nie można go oglądać bez specjalnej karty.

 

Członek Rady Nadzorczej TVP S.A. Bogusław Piwowar:

Panie pośle, nie ma żadnego kodowania. Kanał TVP Sport dostępny jest w telewizjach kablowych oraz platformach cyfrowych. Pieniądze z tytułu dostępu do niego nie wpływają do nas. Telewizja Polska nie dostaje...

 

Poseł Marek Matuszewski (PiS):

Jeśli mogę, powiem kilka słów, abyśmy dobrze się zrozumieli. TVP Sport nie mogę oglądać tak samo jak TVP 1 lub TVP 2.

 

Przewodniczący poseł Ireneusz Raś (PO):

Tak, bo nie ogląda pan w paśmie naziemnej telewizji cyfrowej.

 

Poseł Marek Matuszewski (PiS):

O to mi chodziło. Chciałbym, aby można było oglądać TVP Sport tak samo jak Jedynkę i Dwójkę...."

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/biulet ... B4004B1970

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za masowym ruszeniem w sprawie zniesienia abonamentu i rekonfiguracją TVP. Jakiś czas temu wiele ludzi naśmiewało się z marszów odnośnie TV Trwam - mają to czego chcieli. Przecież oni powinni służyć nam, a nie my im. Czy wszyscy są już na tyle rozleniwieni, że wolą się bawić w kotka i myszkę jak wziąć sprawy w swoje ręce? Przyznam, że mam już dosyć artykułów typu "Co z abo RTV?" i przekomarzaniem się kto ma rację w kwestii dennego TVP Sport. Albo wszyscy płacą albo nikt. Udawanie, że mnie tego nie dotyczy to tchórzostwo, a wypisywanie na forach swoich przemyśleń to jak [beep]e głową w mur. TVP sama nie wie jak rozwiązać tą sytuację. Podpisują wszystko co jej podsuną pod nos, a potem nie mają pojęcia jak z tego wybrnąć i cisną wielką ściemę, albo płaczą, że nie mają pieniędzy. Muszą jeszcze więcej kupować telenowel od Turków. To i tak, że nie stawiają koło sułtana Tymbarka, a żony nie chodzą do Lidla :/ Dopóty nie będzie jasnych i czystych zasad, mówię nie TVP wszędzie gdzie się pojawi, a KRRiT powinna się rozprysnąć w drobny mak.

 

Artyści mówią kłamstwa by przekazać prawdę, a politycy kłamią by ją ukryć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DVB-T(2) INQUIRING:

Nie miałem wtedy czasu, dzięki za przypomnienie.

 

A czy ty odniosłeś się do tego, co napisałem na poprzedniej stronie? Oczywiście nie, bo z faktami niewygodnie jest polemizować. Twoja teza upadła. :P

 

"Od samego początku zakładano, że to będzie kanał komercyjny." - TVP tak zakładała - brak informacji urzędowej na ten temat

"I tak jest." - ciekawe skąd wiesz

Z ulicy. Niektórzy mają długie języki.

 

"Kanał według zapewnień i sprawozdań TVP, funkcjonuje z środków komercyjnych" - zapewniać na słowo(chodź ciężko taką informację znaleźć) można wszystko człowieku. Poproszę o te sprawozdania TVP odnośnie TVP Sport i sposobu jego finansowania
Jak się chce, to bardzo prosto: tvp.pl
Koszty działalności programów wyspecjalizowanych TVP Sport, TVP HD, TVP Seriale, TVP Rozrywka zostały w 100% sfinansowane ze środków komercyjnych Spółki.
Strona 18. Dokładnej analizy finansowania TVP Sport nie dostaniesz, bo TVP nie ma obowiązku tego upubliczniać.

 

"Konkretnych dokumentów odnośnie TVP Sport, nigdy nie powinno być w wiadomości publicznej. Jest coś takiego, jak tajemnica handlowa. A to nie jest kanał publiczny, więc nie muszą ujawniać." - Właśnie, że powinna być w wiadomości publicznej ponieważ TVP jest utrzymywana CAŁA m.in. z abonamentu RTV i jest Telewizją Polską Publiczną.
Nie, co udowadnia powyższy dokument. I ten cytat:
W 2014 roku wpływy abonamentowe stanowiły tylko 29 proc przychodów ogółem spółki.
źródło: satkurtier.pl

Nigdy nie uwierzę, że te 29% w jakiś magiczny sposób pokryje wszystkie koszty działalności Telewizji Polskiej. W 2016r. ten procent jeszcze może się zmniejszyć, bo KRRiT chce dać TVP niższą kwotę.

 

Ciekawe czy budynek redakcyjny, kamery itp. itd, jest/był w całości z rzekomego budżetu komercyjnego kanału. Czy przy jego utworzeniu TVP nie dała ani grosza na rozruch ze środków abonamentowych :D
Zapewne dała. Ale skoro wpływy abonamentowe nie pokrywają wydatków, wniosek jest tylko jeden: TVP budynek i sprzęt finansuje także ze środków komercyjnych. Jako, że misyjna działalność finansowana jest z komercyjnych pieniędzy, nie robił bym im zarzutu w drugą stronę. Lwia część to środki niepubliczne - gdyby nie one, niewiele by było. Planowany budynek TVP na ul.Woronicza 17 dla programów informacyjnych, ma zostać sfinansowany ze sprzedaży tego z pl. Powstańców i środków komercyjnych od sponsorów (a przynajmniej tak słyszałem, nie znam konkretnych szczegółów). Nie widzę potrzeby tego rozdzielania, bo byłoby im znacznie trudniej. Prościej będzie, gdy po prostu politycy zmienią ustawę o radiofonii i telewizji, szczególnie w kwestii finansowania nadawcy publicznego.

 

Z jakich pieniędzy są opłacani pracownicy TVP Sport.
Z powodu oszczędności, zapewne z mieszanych. Nie sądzę też, żeby pieniędzy abonamentowych wystarczało na wynagrodzenia. W pierwszej kolejności przecież muszą zrealizować obowiązki ustawowe.

 

Jeżeli chodzi o polityków i sprawę władzy to masz rację... Nic nie zrobili. Panie Boże chroń Nas od PO na jesieni :)
Dlaczego akurat PO? Winna jest cała klasa polityczna. TVP rządzili też ludzie z PiS czy SLD. Problemy TVP nie powstały w ciągu 8 lat, tylko zaczęły się znacznie wcześniej. Każda jedna partia po prostu boi się zmusić ludzi do łożenia, żeby nie stracić głosów w wyborach.

 

"W TVP nawet nieoficjalnie nikt nie rozważa szerszego udostępnienia TVP Sport." - mając takie informacje, że w TVP nikt nawet nieoficjalnie o tym nie myśli to musisz być jednym z pracowników TVP :D"
A to już wymysł autora. Ciężko mu pojąć, że mogłem to usłyszeć od jakiejś osoby zainteresowanej. Jakiej? To już moja sprawa.

 

Na temat Piwowara i tej komisji już się wypowiadałem. Gościu po prostu zręcznie uniknął niewygodnego pytania, korzystając z niewiedzy pytającego. Kluczowe jest zdanie "Mylą państwo pewne pojęcia". Jest opłata licencyjna za reemisję kanałów TVP od przysłowiowego gniazdka (lub coś podobnego, nie pamiętam jak to dokładnie się nazywa). Radzę popytać jakąś mniejszą kablówkę, to ci lepiej wyjaśnią. Piwowar trochę mija się z prawdą, bo przecież samo jednorazowe przyłączenie dla kablówki kosztuje grubo ponad 2 tys. zł (nie znam dokładnej aktualnej kwoty).

 

Dlatego, może już zakończmy dyskusję na temat abonamentu i TVP Sport w MUX-8? TVP nie wypowiada się na ten temat, nie ma nawet przecieków. TVP Sport w obecnej sytuacji nie ma szans na zaistnienie w NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenia:

 

1. KANAŁ UNIWERSALNY

 

Co najmniej 30% tygodniowego czasu nadawania programu w godzinach 600–2300 zajmą filmy fabularne, seriale i audycje rozrywkowe. Program będzie zawierał również audycje informacyjne i publicystyczne.

Program będzie rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę i będzie oznaczony nazwą określoną w koncesji

 

http://monitorpolski.gov.pl/MP/2015/666 ... 066601.pdf

 

2. UNIWERSALNY

Program będzie promował aktywny rozwój człowieka. Będzie się składał z audycji poświęconych zdrowemu stylowi życia, rozwojowi zawodowemu i społecznemu człowieka, a także popularyzował aktywność fizyczną. Program będzie zawierał m.in. relacje z wydarzeń kulturalnych i artystycznych.

Program będzie rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę i będzie oznaczony nazwą określoną w koncesji.

 

http://monitorpolski.gov.pl/MP/2015/667 ... 066701.pdf

 

3. UNIWERSALNY

Program będzie zawierał audycje poświęcone rozwojowi społeczeństwa, gospodarki, kultury i przemianom obyczajowym we współczesnych warunkach szybkiego rozwoju technicznego i technologicznego. W programie będą obecne audycje poświęcone edukacji medialnej oraz treści pochodzące z nowych mediów. Program będzie interaktywny i przyjazny dla odbiorców.

Program będzie rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę i będzie oznaczony nazwą określoną w koncesji.

 

http://monitorpolski.gov.pl/MP/2015/667 ... 066801.pdf

 

4. UNIWERSALNY

 

Program będzie prezentował aktualne wydarzenia z różnych stron Polski, a także zawierał audycje poświęcone idei samorządności i funkcjonowaniu lokalnych społeczności, edukacji obywatelskiej oraz poświęcone różnorodnym działaniom na rzecz interesu publicznego w warunkach pluralizmu poglądów politycznych.

Program będzie rozpowszechniany codziennie przez 24 godziny na dobę i będzie oznaczony nazwą określoną w koncesji.

 

http://monitorpolski.gov.pl/MP/2015/667 ... 066901.pdf

 

 

źródło: MONITOR POLSKI

 

 

Moje propozycje:

1. Tele 5 albo prędzej TVS bo ten ma informacje i publicystykę no i co najważniejsze jakiś zasięg naziemny.

2. TVN Meteo Active, jakiś projekt od ZPR lub tematyczne stacje od Polsatu lub TVN'u

3. TV Zone, Superstacja albo TVR jak się postawi na nogi

4. Projekt PIKE

 

Ja się zapytam o jakiej tematyce mają byc stacje??

Ogólnotematyczna i jeszcze jakie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MR.Chiquita odpowiedziałem Ci: "Dowodu konkretnego - czyli takiego konkretnego od TVP nie ma tak samo jak nie ma nigdzie powiedziane, że TVP i jej składnik TVP Sport nie jest opłacany z abonamentu RTV" taka była moja odpowiedź, że nie mam żadnego takiego dowodu :)

 

"Koszty działalności programów wyspecjalizowanych TVP Sport, TVP HD, TVP Seriale, TVP Rozrywka zostały w 100% sfinansowane ze środków komercyjnych Spółki."

O proszę to TVP Rozrywka obecna w MUX3 opłacana jest w 100 % ze środków komercyjnych i jest dostępna ogólnodostępnie w NTC dla wszystkich. I kochana TVP S.A podarowała nam ten kanał w prezencie :D

 

"Zapewne dała. Ale skoro wpływy abonamentowe nie pokrywają wydatków, wniosek jest tylko jeden: TVP budynek i sprzęt finansuje także ze środków komercyjnych. Jako, że misyjna działalność finansowana jest z komercyjnych pieniędzy, nie robił bym im zarzutu w drugą stronę. Lwia część to środki niepubliczne - gdyby nie one, niewiele by było. Planowany budynek TVP na ul.Woronicza 17 dla programów informacyjnych, ma zostać sfinansowany ze sprzedaży tego z pl. Powstańców i środków komercyjnych od sponsorów (a przynajmniej tak słyszałem, nie znam konkretnych szczegółów). Nie widzę potrzeby tego rozdzielania, bo byłoby im znacznie trudniej. Prościej będzie, gdy po prostu politycy zmienią ustawę o radiofonii i telewizji, szczególnie w kwestii finansowania nadawcy publicznego."

 

Skoro dała to TVP Sport w jakiejś części jest "abonamentowy".

 

"Z powodu oszczędności, zapewne z mieszanych. Nie sądzę też, żeby pieniędzy abonamentowych wystarczało na wynagrodzenia. W pierwszej kolejności przecież muszą zrealizować obowiązki ustawowe."

 

Mieszane czyli m.in. z abonamentu RTV.

 

"Dlatego, może już zakończmy dyskusję na temat abonamentu i TVP Sport w MUX-8"

 

Może i można :)

 

"Z ulicy. Niektórzy mają długie języki.", "Ciężko mu pojąć, że mogłem to usłyszeć od jakiejś osoby zainteresowanej. Jakiej? To już moja sprawa."

 

Wszystko tajemniczo i nic pewnego :)

 

A ten dokument odnosi się do TVP Sport(niby komercyjny), a jest ogólnie od TVP i nosi tytuł: "SPRAWOZDANIE ZARZĄDU Z WYKORZYSTANIA PRZEZ TELEWIZJĘ POLSKĄ S.A.

WPŁYWÓW Z OPŁAT ABONAMENTOWYCH NA REALIZACJĘ MISJI PUBLICZNEJ W 2014 ROKU " Troszkę dziwne... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek79

Definicje KRRiT są dość szerokie. Zapewne dlatego, że maksymalnie rozszerzyć liczbę zgłoszeń. Według mnie można streścić to tak:

1. Ogólnotematyczny (duże pole do popisu, na razie nie widzę faworyta)

2. Lifestylowy (nowy projekt ZPR albo MWE)

3. Dokumentalno-kulturalny (idealne miejsce dla TV Zone Agory)

4. Informacyjno-lokalny (idealne zestawienie dla projektu PIKE)

 

@DVB-T(2) INQUIRING:

Dowód jest jeden - to sprawozdanie finansowe TVP za ubiegły rok kończy dyskusję. Wyraźnie napisano w nim, że TVP Sport nie jest. Ten dokument przyjął Sejm, więc nie widze powodu ciągnięcia dalej tej teorii spiskowej.

 

I po co ta drwina? Tak trudno uwierzyć, że TVP Rozrywka z abonamentu RTV nie dostaje ani grosza? Jego emisja jest dosyć tania, bo bazuje na samych powtórkach. To nie to samo, co TVP Sport. Reklam też mogą mniej wcisnąć.

 

Skoro dała to TVP Sport w jakiejś części jest "abonamentowy".

Wyraźnie ci napisali, że nie jest. Ile razy jeszcze będziesz zaprzeczał faktom? Mi chodziło o budynek i sprzęt. Z racji oszczędności używają tego wspólnie. W skrócie: TVP używa publicznego sprzętu do prywaty. Ale nie robi tego bezprawnie. Rekompensuje zapożyczenie odwrotną sytuacją. Np. dzisiaj studio i sprzęt TVP Sport posłużyło do emisji publicznej. Wilk syty i owca cała. ;) Ja tak to widzę.

 

Mieszane czyli m.in. z abonamentu RTV.

Tego do końca nie wiemy. Bo to tajemnica firmy. Osobiście wątpię, żeby abonament szedł na wynagrodzenia. Liczy się misja i rachunki za media. Może tylko na prezesa i kierownictwa? Bo zapewne reszta szeregowców pozatrudniana jest w wewnętrznych firmach. Np. znienawidzony Lis. Nawet jeśli taki ktoś się trafi z dziennikarzy, to niczego nie zmienia w statusie kanału. Nazywaj to jak chcesz "nadużycie" - ale na razie nikt się nie czepia, bo to jest z korzyścią dla wszystkich. Jeszcze tego by brakowało, żeby jedna osoba otrzymywała 2 różne pensje. Wtedy dopiero pojawiłyby się głosy oburzenia. :P

 

I żadne "niby". To jest oficjalny dokument przedstawiony Sejmowi RP. Wyraźnie w nim napisano o sytuacji finansowej TVP Sport. Niczego więcej konkretnego na ten temat nie dostaniesz. Nie muszą pokazywać szczegółowych danych i wyliczeń na temat komercyjnych kanałów. Tajemnica handlowa jest. Konkurencja nie śpi i może to wykorzystać przeciw nim.

 

A sprawozdanie nie jest dziwne, bo przedstawiają je już od wielu lat. Wcześniejsze znajdziesz na stronie TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP jeszcze nie podjęła jeszcze decyzji co do składu programowego MUX8("Nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie."). Za każdym razem podawali taką informację gdy ludzie pytali/pytają o kanał TVP Sport na MUX8 lub o sam MUX8:

 

- https://www.facebook.com/tvpcentruminformacji?fref=ts (POSTY GOŚCI po lewym brzegu strony - pod ZDJĘCIA i FILMY).

 

Proszę przejrzeć Posty których było dużo od wiosny. Jest ich więcej nie tylko te 3 które pokazuje. Aby zobaczyć więcej Postów należy kliknąć na znak: ">" po prawej stronie od POSTY GOŚCI. Aby przeczytać odpowiedź TVP należy kliknąć w "dymek" z liczbą(komentarzy) przy danym poście(w prawym dolnym rogu postu, po prawej stronie od napisu "Udostępnij"). Po najechaniu na ten "dymek" ukaże się napis "Pokaż komentarze" - należy kliknąć na niego :) Instrukcja dla osób nie korzystających z Facebook :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...