Skocz do zawartości

MUX 8


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, pietrek1 napisał:

 MUX5 i tak powstanie nawet jak będzie MUX8

I tu się z Tobą zgodzę.

Emitel ma MUX8 i chciałby mieć także MUX5.

Zakładanie z góry że Emitel zadowoli się przeniesieniem MUXa, jest zbyt proste.

Emitel poniósł inwestycje w system nadawczy MUX8 a tego się tak 1:1 nie da przenieść na MUX5 bez kosztów dla spółki.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ciekawy jestem,czy ktoś z emitela,czy nadawców,czyta nasze, tu komentarze.? My,mamy,zupełnie inne oczekiwania,do nich.Nam się marzy,duża różnorodnośc kanałów w jak najlepszej jakości.Im,jak najwięcej zarobić,jak najmniejszym nakładem.Cyfryzacja telewizji,pozwoliła się jej rozwinąć,co,ich i nas, bardzo cieszy.Powstały nowe kanały i w lepszej jakości.My,tu dalej możemy sobie ,,gdybać",a i tak,nie mamy,żadnego wpływu,co ,,oni" nam wprowadzą,kiedy i w jakiej jakości.? Mnie,bardzo cieszy obecna sytuacja. Mam dostęp, w telewizji naziemnej,do wystarczającej ilości programów,w dobrej jakości.Posiłkuję się czasami,z tel. sat,czy internetu.( wykupiona subskrybcja) . Czy,będzie dalej mux 8 ?  Nie specjalnie,mnie to interesuje, ze względu,na tematykę kanałów.Ważne,aby były one treściwe,bez setek reklam . !!! Podsumuwując,wszystko może się jeszcze zmienić i to tylko od ,,nich" zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa:

 

MUX8 - te same pasmo co zajmują teraz rozłożyłbym na następujące kanały w HEVC:
TVP ABC 2 SD
TVP World SD
TVP Parlament SD
TVP Senat SD
TVP Polonia SD
TVP Wilno SD
Biełsat SD


MUX3 HEVC:
TVP1 HD
TVP2 HD
TVP3 HD
TVP ABC HD
TVP Dokument HD
TVP Historia HD
TVP Kultura HD
TVP Sport HD
TVP Info HD
TVP Rozrywka HD
TVP HD
Stacje radiowe polskiego radia: PR1, PR2, PR3, PR4, PR24, Radio Poland, Polskie Radio Dziecom, Polskie Radio Kierowców, Polskie Radio Chopin i kilka nowych dodałbym

 

MUX6 HEVC:
TVP Kobieta HD
TVP Historia 2 HD
TVP Kultura 2 HD
TVP Film HD
TVP Seriale HD
TVP Muzyka HD
TVP Retro HD
TVP Teatr HD
TVP Yoyo (coś dla nastolatków)
TVP3 News24 (regionalne wiadomości 24h)
TVP slot wolny HD1
TVP slot wolny HD2

usługa HbbTV - TVP GO

 

Gwarantuje, że to jest do zrobienia od ręki nawet z połową budżetu jaki dostają i taką ofertą rozwalają konkurencję na łopatki jak chcą oraz oglądalność skacze im ogólna o 20% minimum, da się to wszystko w takiej formie jak podałem powyżej spokojnie nadawać w bardzo dobrej jakości przy odpowiednich ustawieniach modulacji, korekcji błędów i kompresji, jakość przy odpowiednich ustawieniach będzie bardzo dobra.

Co zrobić, aby było fajnie i idealnie ? Zwolnić połowę załogi i zatrudnić ludzi z pasją :) 

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj to w obecnej sytuacji politycznej jest do obejścia jeszcze łatwiej niż pozostanie MUX3 w starym systemie, obecna sytuacja polityczna to jedna decyzja :) więc zastanów się czy warto się upierać i jak działają obecne procedury :) Uparty jesteś jak procedurka :) Pasmo to pasmo, pismo leci, albo głos z góry i tyle :) 

Zobacz, że takimi kanałami ożywiliby rynek i naprawdę komercja miałaby trudności potężne wtedy, komercja musiałaby się także rozwinąć i nowe kanały dodać, to byłby mocny bodziec dla wszystkich do szybkiego , dynamicznego rozwoju.

 

Zobacz także i zastanów się jakie kanały umieściłem w MUX8 - wybrałem je specjalnie i przemyślanie, te kanały także warto mieć w naziemnej i nie mają szans, a tutaj w MUX8 właśnie miałyby szanse..

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwarantuje, że przy odpowiednich ustawieniach jakość bedzie bardzo wysoka. MUX4 to masz 11 kanałów HD, radiowe i HbbTV oraz jeszcze wolne miejsce, przy odpowiedniej optymalizacji jakość można jeszcze poprawić, a nie jest najgorsza. Da się to zrobić, a pakiet byłby szokiem dla konkurencji i gwarantuje mocny rozwój telewizji naziemnej, ale oni nie mają tam ludzi z pasją, a tylko ciepłe etaty i stołki.

Tak czy siak widać, że pozostanie TVP w MUX8 ma ogromny sens, MUX8 jest bardzo ważnym muxem..

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał:

A gdzie TVP Seriale i TVP HD?

Na nie miejsca już braknie i nigdy w NTC się nie pojawią.

 

Dałoby się to zrobić, nawet na kilka sposobów!

Wersja 1:

 

MUX 3

 

- TVP 1 HD

- TVP 2 HD

- TVP 3 HD

- TVP ABC HD

- TVP Dokument HD

- TVP Historia HD

- TVP Kultura HD

- TVP Sport HD

- TVP Info HD

- TVP Rozrywka HD

 

MUX 6

 

- TVP Kobieta HD

- TVP Nauka HD 

- TVP HD

- TVP Seriale HD

- TVP 4K

 

To właśnie też na MUX 6 dałbym kanaly wirtualne:

- TVP Kultura 2 (HbbTV)

- TVP Historia 2 (HbbTV)

- TVP ABC 2 (HbbTV)

- TV Teen (HbbTV)

 

Zamiast TVP World, możnaby umieścić TVP Seriale. TVP Polonia mogłaby zostać zamieniona na TVP HD.

 

Wersja 2:

 

MUX 3

Bez zmian

 

MUX 6

 

- TVP Kobieta HD

- TVP Nauka HD 

- TVP Polonia HD

- TVP Seriale HD

- TVP HD

- TVP 4K

 

To właśnie też na MUX 6 dałbym kanaly wirtualne:

- TVP Kultura 2 (HbbTV)

- TVP Historia 2 (HbbTV)

- TVP ABC 2 (HbbTV)

- TV Teen (HbbTV)

 

Zamiast TVP World możnaby dać TVP Seriale oraz dodać kolejny kanał, jakim mógłby być TVP HD, ale trochę ucierpi na tym jakość pozostałych kanałów.

 

Wersja 3:

 

MUX 3

Bez zmian

 

MUX 6

 

- TVP Kobieta HD

- TVP Nauka HD 

- TVP Seriale HD

- TVP 4K (TVP 4K mogłoby zastąpić kanał TVP HD)

 

To właśnie też na MUX 6 dałbym kanaly wirtualne:

- TVP Kultura 2 (HbbTV)

- TVP Historia 2 (HbbTV)

- TVP ABC 2 (HbbTV)

- TV Teen (HbbTV)

 

Podobnie jak poprzednio zamiast TVP World mamy TVP Seriale. Kanał TVP HD mógłby być zastąpiony regularnym kanałem TVP 4K.

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pietrek1 napisał:

Gwarantuje, że przy odpowiednich ustawieniach jakość bedzie bardzo wysoka. MUX4 to masz 11 kanałów HD, radiowe i HbbTV oraz jeszcze wolne miejsce, przy odpowiedniej optymalizacji jakość można jeszcze poprawić, a nie jest najgorsza. Da się to zrobić, a pakiet byłby szokiem dla konkurencji i gwarantuje mocny rozwój telewizji naziemnej, ale oni nie mają tam ludzi z pasją, a tylko ciepłe etaty i stołki.

Tak czy siak widać, że pozostanie TVP w MUX8 ma ogromny sens, MUX8 jest bardzo ważnym muxem..

Nic nie zagwarantujesz bo pasmo MUX-ów nie jest z gumy. Im więcej kanałów tym coraz gorsza jakość wszystkich nadawanych na MUX-ie kanałów. Nie m cudownych multiplekserów, które zrobią Ci cuda z dostępnego pasma MUX-a i nagle pomieścisz 15-20 kanałów w HD na jednym MUX-ie w dobrej jakości. Tego się nie da zrobić. Kodek HEVC ma swoje ograniczenia choć jest bardziej efektywny niż poprzednik MPEG-4. 8-10 kanałów HD to max dobrej jakości. Ja jestem też za ograniczeniem ilości kanałów w HD na jednym MUX-ie do 8 i ani jednego kanału więcej. Nie chcę śmieciowej jakości w polskim NTC. :-(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, pietrek1 napisał:

Bardziej prawdopodobne, że sondowanie rezygnacji z MUX-8 to straszak negocjacyjny, żeby Emitel obniżył cenę

 

Wiadomo, że chodzi tylko o kasę, chcą lepsze warunki wynegocjować i tyle ale robią sobie czarny PR bo już w innych serwisach napisali że kanały znikną z mux8 w czasie dokonanym jako clickbaity więc więcej złego tym robią sobie i innym niż dobrego, nowy prezes i kilka innych osób już tam ich nie powinno być za takie informacje, tego typu negocjacje jeżeli nie są zakończone to nie powinno być żadnego info, info powinno być po ich zakończeniu.

 

 

To może być naprawdę wiele czynników, zazwyczaj jest to słaba antena, do VHF powinna być dobra oddzielna antena w stylu dipolowym, bardzo często w zależności od nadajnika i lokalizacji jest przeważnie w polaryzacji pionowej , musisz sprawdzić jaka polaryzacja jest w twoim miejscu i na twoim pobliskim nadajniku MUX8, anteny combo do UHF i VHF zazwyczaj niestety nie dają rady więc stosujemy zwrotnice i podłączany dwie anteny, osobną na UHF i osobna na VHF w odpowiedniej polaryzacji.

Należy także sprawdzić kable, ostatnio miałem sytuacje, gdzie antena była idealna i rozdzielona na 3 telewizory, a tylko jeden nie miał odbioru MUX8, winą okazała się końcówka wtyku, wymieniłem i działa, nie miała zwarcia, wyglądała idealnie ale była uszkodzona. Sygnał UHF przez nią przechodził ale już VHF niestety nie przepuszczała, takie nietypowe usterki też się zdarzają nawet jak nie ma zwarcia i dany element wygląda idealnie to może tłumić dane sygnały. Na forum było już wiele razy wałkowane jaki sprzęt do MUX8, wystarczy poczytać...

Tylko problem w tym że wcześniej nje miałem nigdy problemu z MUX8, poza tym ja mam swój telewizor, rodzice swój i u rodziców wszystko jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, bartek2lp2 napisał:

Tylko problem w tym że wcześniej nje miałem nigdy problemu z MUX8

To o niczym nie świadczy. Wraz z porami roku, zmienia się propagacja sygnału.

 

24 minuty temu, bartek2lp2 napisał:

 poza tym ja mam swój telewizor, rodzice swój i u rodziców wszystko jest ok

W zasadzie sam sobie odpowiedziałeś na pytanie.

Korzystacie z tej samej instalacji?

Jeśli tak, to poziom sygnału jest zbyt niski, lub jest przesterowany. Twój odbiornik ma czułą głowicę i gorzej sobie radzi ze słabszym, lub zbyt mocnym sygnałem.

 

Jeśli masz inną antenę, to tym bardziej masz odpowiedź że problem leży w antenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bartek2lp2 napisał:

Tylko problem w tym że wcześniej nje miałem nigdy problemu z MUX8, poza tym ja mam swój telewizor, rodzice swój i u rodziców wszystko jest ok

Sprawdziłeś chociaż to co pisałem ? Jaka masz siłę sygnału, jakość i ber na odczycie z tej anteny ? Zamów dobrego montera anten to ci namierzy problem w kwadrans... 

Może masz sygnał na styk, pamiętaj że zawsze trzeba mieć kilka decybeli zapasu na zmiany propagacji związane np. z pogodą i zakłóceniami, sygnał nie może być na styk.. od strony nadawcy konserwację i awarie są rozpisywane na stronie emitela, wątpię żeby coś było po stronie nadawcy więc problemu musisz szukać u siebie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pietrek1 napisał:

Zamów dobrego montera anten to ci namierzy problem w kwadrans... 

"Namierzy", co nie znaczy że równie szybko go rozwiąże. Przyczyna może być banalna, ale równie dobrze potrzeba będzie poświęcić jej  więcej czasu. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pietrek1 napisał:

Gwarantuje, że przy odpowiednich ustawieniach jakość bedzie bardzo wysoka. MUX4 to masz 11 kanałów HD, radiowe i HbbTV oraz jeszcze wolne miejsce

 

Oglądałem trochę ten MUX podczas "otwartego okna", i dzięki temu stwierdzam, że jakość tych kanałów nie jest taka dobra jakby się mogło wydawać. Widać, że tej przepływności trochę brakuje. 10 kanałów w HD, na jeden multipleks to max! Też chciałbym zobaczyć taką ilość kanałów w NTC, ale jednak nie aż tak dużym kosztem jakości obrazu pozostałych kanałów. 

 

Lubię oglądać kanały TVP, ze względu na to, że można na nich znaleźć wiele bardzo wartościowych programów! Jednak Telewizja Polska dostała w całości dla siebie dwa ogólnopolskie multipleksy, więc ich kanały z MUX 8 mogłyby się na nich znaleźć. Chciałbym aby te 3/4 sloty trafiły do nadawców komercyjnych, ponieważ chciałbym zobaczyć więcej kanałów. MUX 8 w VHF naprawdę ma sens! Gdyby znalazły się tu te 3/4 kanały komercyjne więcej na nowo mogłaby wystartować kampania informująca o MUX 8, w szczególności gdy nadawca, który wygrałby takowy konkurs, miał jeszcze inne stacje telewizyjne, źródła informowania społeczeństwa.

 

Na jedno miejsce w MUX 1 byli chętni. Ale moim zdaniem gdyby tych miejsc konkursowych było więcej to byłoby też więcej chętnych na te miejsca. Przypomnijmy sobie, jakie kanały wzięły udział w konkursie na jedno miejsce w MUX 1 oraz jakie kanały startowały te kilka lat temu w konkursie na miejsca w MUX 8. Chętni na miejsca w NTC dalej są!  Nikt nie będzie patrzył na to czy jest to MUX VHF czy UHF! Jest jeszcze jedna przewaga tego multipleksu dla nadawców, bo może nie dla widzów. MUX 8 dalej nadaje w DVB-T, a nie w DVB-T2, więc jego szanse na odbiór są większe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko, naziemna to nie jest Netflix, to inny target, 15-20 kanałów HD to już lipa, ale 12 na mux to norma dla dobrego odbioru....

Mux8 ma bardzo duży potencjał i już pisałem na jakie kanały warto go wykorzystać...

13 godzin temu, K63 napisał:

"Namierzy", co nie znaczy że równie szybko go rozwiąże. Przyczyna może być banalna, ale równie dobrze potrzeba będzie poświęcić jej  więcej czasu. :?:

Dokładnie, cena i czas realizacji to osobny temat.... za darmo nic nie ma..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądając starsze posty na forum i starsze artykuły, przypomniałem sobie, że każdy nadawca z MUX 8, może dodatkowo uruchomić kolejny kanał, za pomocą HbbTV, tak jak to robi TVP. Wie ktoś może co się stało z tym pomysłem? Dlaczego nadawcy komercyjni nie uruchomili swoich dodatkowych kanałów w HbbTV?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX 8 cieszy się popularnością już w tym momencie. Jak ktoś nie chce go odbierac to tego nie robi, ale takich osób jest coraz mniej!

 

HbbTV w Polsce może i nie jest bardzo popularne, ale w dobry sposób HbbTV wykorzystują tylko TVP i Polsat, oferując swoje serwisy TVP VOD, Polsat GO. Dzięki tej technologii Telewizja Polska udostępnia 3 kanały, które nie nadają reklam, a ich ramówka jest bardzo dobra. Może gdyby komercyjni coś takiego jeszcze zrobili, to więcej osób  dowiedziałoby się o tej technologii!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! W ten sposób może zmotywowalibysmy innych nadawców do udostępniania swoich treści w HbbTV. Może nawet nowe kanaly pojawiłyby się w ten sposób.

 

Dalej zastanawiam się na jakiej zasadzie nadawcy z MUX 8 mogą uruchomić swoje kanały właśnie w tym multipleksie za pomocą HbbTV.  Oraz dlaczego tego nie zrobili? Z informacji jakie czytałem nie wiązałoby się to dla nich z dodatkowymi kosztami, albo dużymi kosztami. Taka WP w aplikacji Pilot WP udostępnia kanał Kabaret TV, czyli mają coś co mogą udostępnić w ten sposób. To tylko przykład, bo mogą zrobić coś zupełnie nowego. Tak samo jak pozostali nadawcy w MUX 8!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi właśnie o zaprojektowanie takiej aplikacji/hiperłącza - możliwe że mniejsi nadawcy nie udostępniają tych aplikacji, ponieważ uważają że są zbyt mało popularne i "szkoda na to zachodu"

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...