Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jednak nie do końca masz rację. Przedłużyłem umowę mając moduł CI Cyfra+. Moduł działał i w trakcie umowy działać przestał.

Naprawdę operator nie zmienił żadnych zasad?

Oczywiście, że operator ma prawo... ale chyba abonent też ma jakieś prawa, czyż nie? Choćby prawo do odstąpienia od umowy, które nie jest przez PC+ respektowane.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienił...zastosował inne zabezpieczenia o których mówił i to Twój telewizor ich nie spełnia..i spytam czy masz zapis w regulaminie że warunkiem korzystania z ich oferty jest posiadanie odpowiednio zabezpieczonego odbiornika innego niż ich własny dekoder.

A prawa masz np wymienić tv ale to już we własnym zakresie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, bugmenot napisał:

Zacznijmy od tego, że "flagowe" tv to kosztują 15k+.  I na tych "flagowcach" nikt sobie telewizją satelitarną jako głównym źródłem sygnału 4K raczej nie będzie głowy zawracać.


Ja akurat niecałe dwa lata temu kupiłem flagowca (co 3-4 lata wymiana jest u mnie generacji) i co prawda nie kosztował 15k.. a jedyne marne 10k.. i to właśnie pod 4K jeśli chodzi o VOD i 4K jeśli chodzi o sport to kanał 4K w C+ bo niestety żadna konkurencja w Polsce nic lepszego nie oferuje...i w tym samym czasie przeszedłem do C+ na moduł tylko dla tego kanału.. bo zaczęli oferować oficjalnie na module 4K..  dodatkowo musiałem wykupić cały C+ aby mieć jeden kanał w UHD - polityka C+ :/ więc jak teraz nagle ma przestać działać mi ten kanał w trakcie trwania umowy to co to jest jak nie zmiana? Lub wymuszenie do zmiany sprzętu? Póki co zgłosiłem oficjalnie reklamacje bo z technikami to średnia gadka.. wg nich nie muszą nawet informować jaki sprzęt jest kompatybilny z ich modułami.. a w regulaminie do umowy pisze wprost CI+/CI+ ECP - nie ma obligatoryjnie ECP ani tez warunków kiedy jest wymagane ECP...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@umek napiszę jaśniej żebyś coś zrozumiał.

Operator został zmuszony do wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń treści przez właścicieli - twórców to problem operatora a nie abonenta.

Abonent nie powinien mieć z tego powodu żadnych problemów z ich odbiorem.

Czy to korzystając w TV - dekoderze własnościowym z modułów CI+ / CI+ z ECP / czy w ostateczności z dekodera dedykowanego od operatora

Operatora i abonenta obowiązuje umowa i żadna że stron nie może nadużywać pozycji dominującej w umowie.

Abonent jest aktualnie zmuszany przez operatora do wybrania tego co najbardziej pasuje operatorowi. Nie zaś tego co najbardziej odpowiada abonentowi.

Tym bardziej że to abonent płaci operatorowi pieniądze - nie odwrotnie.

 

 

 

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, umek napisał:

Nie zmienił...zastosował inne zabezpieczenia o których mówił i to Twój telewizor ich nie spełnia..i spytam czy masz zapis w regulaminie że warunkiem korzystania z ich oferty jest posiadanie odpowiednio zabezpieczonego odbiornika innego niż ich własny dekoder.

A prawa masz np wymienić tv ale to już we własnym zakresie:)


kiedy o tym mówił? Napewno nie podczas zawierania umowy :) nagle mu się przypomniało 2 miesiące temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, umek napisał:

Nie zmienił...zastosował inne zabezpieczenia o których mówił i to Twój telewizor ich nie spełnia..i spytam czy masz zapis w regulaminie że warunkiem korzystania z ich oferty jest posiadanie odpowiednio zabezpieczonego odbiornika innego niż ich własny dekoder.

Niestety, ale nadal nie masz racji. Przedłużając umowę (prawie 2 lata temu) byłem zobligowany do posiadania sprzętu zgodnego z Seca/Mediaguard i takowy posiadałem.

Moduł CYFRA+ HD zakupiłem na własność od dystrybutora i był on w chwili podpisania umowy w pełni zgodny z zabezpieczeniami operatora. Operator w trakcie umowy, zgodnie z regulaminem, dokonał zmiany zabezpieczeń, ale już nie zadbał o to, żebym mógł mieć dostęp do oferty na sprzęcie, który to umożliwiał w chwili podpisania zobowiązania, ani nie zapewnił mi zamiennika w postaci nowego modułu CI.

Moduł, który sami oferują/oferowali jest dla mnie równoważny z ich własnym dekoderem.

Gdyby w związku z wporwadzanymi zmianami pozwolili mi odstąpić od umowy to nie miałbym żadnych pretensji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, umek napisał:

@regedit32 ty chyba nie zrozumiałeś co napisałem.... Canal+ ma obowiązek wprowadzić nowe zabezpieczenia i jest to wymagane przez dostawców treści...to że jakiś tv nie jest w stanie tego ogarnąć..to już im wisi.

 

A to czy to z 2019 coś obsłuży czy nie...to zupełnie inna sprawa..zawsze pozostaje dekoder i wtedy jest spokój...

Dobre jaja robią sobie ci niby dostawcy treści , za te starocie co są dawane na tych pseudo przerywanych reklamami co 10 minut kanałkach filmowych , wymagają ch.... wie jakich zabezpieczeń ? tylko pół roku wcześniej wszystko jest w Necie i to w  ile lepszej jakości !!!!! To już ich nie obchodzi.Fonie 5.1 ch mają tylko na C+ I HBO bo reszta najlepiej jak by była nadawana w mono ??.To wszystko to jest warte max 50 zł za całą ofertę panowie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@escapers

Wybacz, ale od dłuższego czasu Samsung i "flagowy" to trochę tak jak "flagowa" Skoda (i żeby nie było, sam miałem ich dwa telewizory i parę innych sprzętów z co najmniej średniej półki ;)).

Tak jak pisałem - nie widziałem regulaminu, który twierdziłby, że C+ 4K jest gwarantowany na module.

A takie same historie jak teraz z ECP były 10+ lat temu przy okazji gdy weszło HDCP, i ludzie albo zmieniali telewizory, albo oglądali w SD...

 

Przypomnę też chociażby zmianę z MPEG2 na MPEG4 - też były tysiące dekoderów, które jeszcze wczoraj działały. Trzeba było wymienić.

Albo zmianę pozycji satelitarnej z Astry na HB w przypadku fuzji Wizji TV i C+. Bez przekręcenia anteny (i w wielu przypadkach wymiany na większą) też się nie obeszło.
Itd, itd ;).

W USA z kolei zaczynają wyłączać sieci 2G i 3G i telefony bez co najmniej LTE (wiele modeli z 2017 roku jeszcze go nie miało) też będą do wyrzucenia. Rynek musi się kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie...jaśniej się nie da. Brak kompatybilnego telewizora to wasz a nie operatora problem...czy mówili owszem mówili..teraz prowadzą testy byście później nie byli zaskoczeni...

 

Jak pisze @bugmenot czytajcie regulaminy ...

 Nie będę się wdawał w dyskusje z pojedynczymi osobami które zreszta same siebie kopiują ale już tu została podana odpowiedz platformy i jest ona ostateczna..

 

Powodzenia w negocjacjach z nimi i powoływanie się na regulaminy  których nawet nie czytacie:) 

 

@meckbar operator owszem zadbał byś miał kompatybilny z nowymi zabezpieczeniami moduł..tyle jako operator gwarantuje. I na tym jego rola się kończy..wybacz że przy okazji nie dorzucili flagowca;)
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze w tym temacie wypowiada się @umek który C+ nie używa i jeszcze bezczelnie broni właścicieli treści. Chyba lata używania Sky odciskają się piętnem na mózgu, smutne to.

ja bym zamknął cały dział C+ na SK, mniej ludzi będzie gadało o januszowych platformach to mniej zasubskrybuje i problem rozwiąże się sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, meckbar napisał:

Oczywiście, że operator ma prawo.

 

4 godziny temu, umek napisał:

Nie zmienił...zastosował inne zabezpieczenia o których mówił 

 

Te dwa cytaty powinny zamknąć dyskusję na temat winy C+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy abonent też ma prawo a nie obowiązek może zrezygnować i nie płacić

Jak się abonenci odwrócą od platform sat / kablowych to z czego one będą żyć.

 

Przyklad:

Dlaczego Tivusat ma 3,5 mln aktywnych kart do odbioru sat. Nie tylko we Włoszech.

Bo przez wiele lat nie było problemu z odbiorem tej platformy z zestawów karta + moduł CI+ .

 

Nie wielu samych Włochów mimo dopłaty od państwa ma chęć zmieniać karty na te zestawy z CI+ z ECP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, tweed77 napisał:

Każdy abonent też ma prawo a nie obowiązek może zrezygnować i nie płacić

Jak się abonenci odwrócą od platform sat / kablowych to z czego one będą żyć.

 

Przyklad:

Dlaczego Tivusat ma 3,5 mln aktywnych kart do odbioru sat. Nie tylko we Włoszech.

Bo przez wiele lat nie było problemu z odbiorem tej platformy z zestawów karta + moduł CI+ .

 

Nie wielu samych Włochów mimo dopłaty od państwa ma chęć zmieniać karty na te zestawy z CI+ z ECP.

klientów C+ jest jak kto napłakał w stosunku do dekoderów.

 

poza tym już 2018 była mowa.

http://satkurier.pl/laravel/news/173813/co-sie-dzieje-z-dostepem-do-canal-4k-ultra-hd-w-nc.html?news_page_id=1

 

wiec 2 lata było na zaimplementowanie ECP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co tak bardzo bronią tego ECP - uszczelniania systemów w walce z "piractwem". Nie tędy droga bo z Azji można mieć wszystko.

 

Były już zakusy wydawców żeby robić płyty Blu-ray z muzyką - filmami, które po odtworzeniu np. 20 - 30 razy by się same dezaktywowaly.

 

Wnioski wyciągnijcie sobie sami.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LorDx bardzo trafnie ujęte.

 

Czas na małe podsumowanie:

 

Jestem daleki od bronienia jakiejkolwiek platformy cyfrowej, ale tu zgadzam się w 100% z C+

 

1. Kanał 4K większość dostała za darmoszkę w promocji (co oznacza, że mogą go sobie wyłączyć i mieć was w nosie)

2. Jeśli płacisz za 4K+ to albo używasz sprzętu zgodnego z zabezpieczeniami, albo tracisz dostęp do 4K - proste. To nie ich problem.

3. C+ może zwiększyć zabezpieczenia i nie musi was o tym informować (patrz w regulamin, ale pewnie za dużo stron by czytać?)

4. Kanał C+4K w regulaminie wyjaśnia, iż do jego odbioru wymagany jest odbiornik ULTRABOX,

5. C+ udostępniło możliwość oglądania na modułach, ale jeśli te nie spełnią standardów (np. bez ECP) to musicie przesiąść się na ULTRABOXA (i koniec dyskusji)

Nikt wam nie obiecał 4K na zwykłych modułach, choć to jest udostępnione za pomocą modułu z ECP. Nie działa na Twoim tv? trudno, masz problem, bierz ultraboca.

 

Nikt z was nic nie wskóra i nikt z was nic nie ugra, żadne straszenie zerwaniem umowy bo jest to bezpodstawne.

 

Zobaczcie sobie jak "olała" te wasze skakanie, pisząc, że "nie musi was informować" :D

 

część osób sobie pokrzyczy, potupie nóżkami i tyle. Tu akurat rzeczywistość jest jasna - nc+/C+ jest na wygranej pozycji, to nie ich problem, że twój  TV nie obsługuje ECP.

a teraz migiem po ultraboxa :)

Tyle w temacie.

 

 

 

Edytowane przez PawelTSW
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od C+ to ludzie masowo uciekają od lat a abonentów nie ubywa. :) Najpierw mieli uciekać po połączeniu Cyfry+ i n. Później mieli uciekać po likwidowaniu Cameleonów. Bo zabierano im wolność wyboru i oglądania na własnym sprzęcie. Teraz będą uciekać bo ECP. Tylko gdzie będą uciekać? Z jakiegoś powodu wybrali C+ a nie CP czy coś innego. Przypuszczam że z 90% a może nawet z 95% abonentów bierze platformę sat bo po powrocie z pracy do domu chce włączyć tv i mieć tam kanały za które płaci. Nie interesują ich Cameleony, dekodery na linuksie, moduły, własne układanie list kanałów.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, G2000 napisał:

 Przypuszczam że z 90% a może nawet z 95% abonentów bierze platformę sat bo po powrocie z pracy do domu chce włączyć tv i mieć tam kanały za które płaci. Nie interesują ich Cameleony, dekodery na linuksie, moduły, własne układanie list kanałów.

I jeszcz dodam , że po powrocie z urlopu :mrgreen:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, audib6 napisał:

Te dwa cytaty powinny zamknąć dyskusję na temat winy C+. 

Wybacz, ale jak ja zacznę cytować zdania wyrwane z kontekstu to wyjdzie zaraz, że operator musi mi płacić za korzystanie z jego oferty. 
Operator ma prawo do zmian, ale zapewniając abonentowi dalszy dostęp do oferty w tej samej formie lub pozwolić zakończyć umowę (jak w przypadku, kiedy znika kanał z pakietu). Nie interesują mnie treści 4K - interesuje mnie korzystanie z oferty z modułem w TV. 
Dla nowych umów może stosować zasady jakie chce, a ja mogę je wtedy zaakceptować albo umowy nie podpisać. 
I to może zakończyć dyskusję. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh.. po co ta cała dyskusja z adwokatami C+... którzy pewnie nie mogą mieć nawet modułu CAM... /lub nie widzą w nich sensu/

Jakby te zmiany nakazał wprowadził odgórnie regulator to inna sprawa.. a że nagle ktoś się obudził i można wprowadzić zabezpieczenia które pozbędą użytkowników z możliwości oglądania treści, o których nie była mowa podczas podpisywania umowy to sprawa już wygląda inaczej.

Po to są umowy - nie ważne czy za darmo ktoś ma czy nie.. ma w ramach obowiązującego pakietu.. i strony się umówiły na takie a nie na inne warunki.. 

 

Jasne że mają nas głęboko w w czterech literach.. dlatego najpierw zgłoszenie do techników.. potem reklamacja(ja juz zgłosiłem).. potem rzecznik.. i potem złożenie rezygnacji... niech im żarówka się zaświeci że to nie powinny być zmiany ad hoc.. jak nic nie wskóram t wezmę potem na warunkach jakich mi odpowiada a nie do jakich mnie zmuszają... czasy komuny już za nami... 

 

bo tu nie chodzi o to że nie mogą tego wprowadzić.. niech wprowadzają, ale nie mogą w trakcie umowy zmusić Cię do wymiany sprzętu i kazać dalej płacić za usługi... i to jeszcze ad hoc.. 

 

a co do @bugmenot to nie jest temat wyższości jednego TV nad drugim.. ale skoro miałeś kiedyś tylko jakieś średniej klasy TV szajsunga to daruj sobie komentarze na temat co jest flagowcem a co nie.. szczególnie że tutaj to nie wątek o TV.. ja po prostu czekam na kolejną generację OLEDów lub microLEDów...aby wybrać..  nie będę tutaj rozwiją dalej tego wątku dlaczego obecnie jeszcze nie czas na OLED... a jeśli chodzi o Twoje porównanie do 2G/3G to tutaj sprzęt wzięliśmy od dostawcy na czas zawartej umowy. więc Twoje rozumowanie jest nie dość że błędne to i mylne..

 

a co do regulaminu @umek @kingofsouth to w moim regulaminie który mam dołączony do umowy  jest napisane że moduł który dostałem, służy do odbioru treści 4K... 

 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, escapers napisał:

ehh.. po co ta cała dyskusja z adwokatami C+... którzy pewnie nie mogą mieć nawet modułu CAM... 

Jeśli to do mnie , to nie trafiłeś. Mogę mieć , ale Ultrabox spełnia moje oczekiwania, mimo tego , że prądu troche pożera ? ;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, G2000 napisał:

Od C+ to ludzie masowo uciekają od lat a abonentów nie ubywa. :) Najpierw mieli uciekać po połączeniu Cyfry+ i n. Później mieli uciekać po likwidowaniu Cameleonów. Bo zabierano im wolność wyboru i oglądania na własnym sprzęcie. Teraz będą uciekać bo ECP. Tylko gdzie będą uciekać? Z jakiegoś powodu wybrali C+ a nie CP czy coś innego. Przypuszczam że z 90% a może nawet z 95% abonentów bierze platformę sat bo po powrocie z pracy do domu chce włączyć tv i mieć tam kanały za które płaci. Nie interesują ich Cameleony, dekodery na linuksie, moduły, własne układanie list kanałów.

O to to, ja też już jestem Januszem, bo włączam tv i ma mi lecieć kanał w tv, ot cała historia. 

Osób dla których dekodery na linuksie czy tam moduły to pewnie promil 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...