Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O kurde działa przedtem nie dało się podczas nagrywania zmienić na inny kanał. Teraz da się przełączyć ale jest informacja ze kanał jest kodowany lub nie można odkodawac. Ale przełączając na kanał niekodowany jeden kanał polsat film się nagrywa a drugi niekodowany ogląda e3a4f98045075d852b06c85256a78f50.jpg

 

4345fcc8e1d66243f5f63cfba1550fd6.jpg

 

Sprawdziłem jeszcze czy można nagrywać 2 niekodowane kanały. Nie da się. Można nagrywać jeden a drugi oglądać
 

Na poprzednim niebieskim module w ogóle nie szło podczas nagrywania przełączyć na jakis inny kanał. Na czarnym da się choć na razie tylko na niekodowane. Wychodzi na to ze faktycznie jest to moduł wielostrumieniowy.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mikoko napisał:

...Na poprzednim niebieskim module w ogóle nie szło podczas nagrywania przełączyć na jakis inny kanał. Na czarnym da się choć na razie tylko na niekodowane. Wychodzi na to ze faktycznie jest to moduł wielostrumieniowy.

...

Wysuńj moduł z gniazda telewizora, następnie włącz nagrywanie jakiegoś niekodowanego kanału i wtedy przełącz kanał na inny.Zobaczysz, że spokojnie można oglądać kanały z tej samej ćwiartki transpondera. To normalne zachowanie i nie ma nic wspólnego z modułem CI.

@seatibiza Aston 2.x był/jest jak najbardziej modułem dwustrumieniowym. Tylko cały czas trzeba pamiętać, że to tuner/telewizor musi umieć obsłużyć dwustrumieniowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem sobie w liście kanałów i musiałem zrobić reset tv i już nie da się przełączyć kanału podczas nagrywania. Zapewne był to błąd. Pytanie czy modułu czy tv.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego. Nie da się „ podczas nagrywania nie można zmieniać kanałów”

Chyba że powinienem podczas konfiguracji satelity wybrać diseq na tak ? Nie pamietam jak miałem przed.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pawel napisał:

Aston 2.x był/jest jak najbardziej modułem dwustrumieniowym. Tylko cały czas trzeba pamiętać, że to tuner/telewizor musi umieć obsłużyć dwustrumieniowość.

Dałem się kiedyś nabrać na opis tunera na stronie Technisata i teraz muszę się z nim męczyć. Korzystam z dwóch Astonów. Podobno zależy to też od liczby PID-ów na danym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na wyjętym module. Także nie da się przełączyć nagrywanego kanału niekodowanego na inny niekodowany. Także w moim przypadku tv Sony xg9505 nie pozwala

 

Errata: zmieniłem w ustawieniach tv na obsługę dwóch tunerów i teraz działa. Nagrywam jeden kodowany i oglądam jeden niekodowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mikoko napisał:

Także w moim przypadku tv Sony xg9505 nie pozwala

Mój Sony z 2013 roku też nie pozwala w czasie nagrywanie przełączyć np. na kablówkę, a to przecież inna głowica. Mocno mnie to irytuje. Masz dużo nowszy TV i nic nie poprawili. Mimo, że masz dwie głowice, nie masz chyba obsługi wielu strumieni.

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czarnym module ? Jaki tv ? Być może Sony na to nie pozwala bądź ja o jakiej funkcji w menu nie wiem. Mam instalacje dwukablową tv dwutunerowy. Jeśli u ciebie tak jest to czarny moduł jest jednak dwustrumieniowy ?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł NC+ CI z ECP  jest jedno strumieniowy - oglądasz i jedyne co możesz to nagrywać to co oglądasz.

Nie da się co innego oglądać i co innego w tym samym czasie nagrywać żeby było odkodowane.

 

Soft VTi - VU ma opcję że można jeden program oglądać - drugi / trzeci kanał zakodowany nagrywać. Nagrania będą zakodowane.

Soft VTi ma opcję że w trybie czuwania nagranie zostanie odkodowane z wykorzystaniem modułu NC+ CI+ z ECP.

Działa to z każdym modułem CI/CI+ w dekoderze VU+ i softem VTi.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to działa tylko na Vu i VTI.Choć były jakies tam przypadki że też działało ale to jakieś pojedyńcze boxy i image.Na openATV 6.4 to wątpię by działało.Tu niby główna robotę robi Image.Edit na Museum 4K były problemy n9e wiem czy są obecnie ale to problemy nadawcy bo na 0500 też nie działał poprawnie ten kanał.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...