Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W nawiązaniu do sprzętu obsługującego moduły CI+ECP chciałem Was zapytać, czy można na rynku znaleźć dwugłowicowe tunery 4K ze slotami 2xCI+, a nie oparte na Linuxie? Szukam, szukam i wszędzie Linux E2. Nie mam czasu się tego uczyć, a jak się "wysypie" (czytałem tu na forum, że to możliwe) to nie ogarnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kryterium dwóch gniazd dla CAMów musi być spełnione to chyba nie masz obecnie innego wyboru jak tuner na Linuxie. 

Fakt, trzeba poświęcić trochę czasu, ale według mnie to inwestycja, która się opłaci. Docenisz wtedy wielofunkcjonalność tego sprzętu. 

Oczywiście musisz mieć na uwadze brak wsparcia ECP. Jeśli dostawca usług/treści zdecyduje się go używać to... niemało wydasz, a nic nie pooglądasz. Czy warto? Na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, meckbar napisał(a):

Oczywiście musisz mieć na uwadze brak wsparcia ECP. Jeśli dostawca usług/treści zdecyduje się go używać to... niemało wydasz, a nic nie pooglądasz. Czy warto? Na to pytanie sam musisz sobie odpowiedzieć. 

Właśnie to mnie cały czas nurtuje. Dzięki za odpowiedź. Na razie pozostanę ze starym Technisatem. Ta firma już chyba odpuściła rynek satelitarny, a wystarczyłoby model Sonata 1 okroić z soundbaru i byłoby to czego szukam. Ech...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie tunery są oparte na Linuxie tylko całkiem odmienne dystrybucje.

Przez 7 lat żaden tuner na E2 mi się nie wysypał przy module, czytasz niewłaściwe fora albo słuchasz za dużo bajek od tych co ciągle grzebią w tunerze. 

Poza tym wystarczy zrobić TYLKO jedną kopię działającego systemu by mieć w razie problemów. 

 

Tak praktycznie to nie ma nawet na rynku dostępnych łatwo  zwykłych tunerów z obsługą ECP a co dopiero z dwoma Ci+ , jeśli są to ceny miały by wysokie.

Moduł ECP  działa jednak bez problemu na tunerach z enigma2  skoro nie ma na razie zabezpieczeń ECP to będzie działał jeszcze kilka lat przynajmniej . 

 

W większości  tunerów z dwoma gniazdami Ci+ działa tylko jeden moduł w danym momencie , w Vu+ Duo 4K SE  mogą działać naraz dwa moduły różnych operatorów  niezależnie na raz, poza tym umożliwia nagrywanie nawet kilku programów kodowanych  na raz. 

 

Poszukaj raczej wśród tunerów Technomate, Technisat albo CryptoBox. Staroci co znam tylko z gniazdami Ci raczej nie będę polecał bo moduł ECP w nich nie działa. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Mam Vu+4 K SE i nic mi się nigdy nie wysypało. Po co mam grzebać w systemie jak wszystko śmiga. Mam zainstalowaną wtyczkę z pobieraniem piconek i drugą do aktualizacji listy kanałów. Robię to w 5 sek przez net. Kiedyś te czynności wrzucałem ręczne kompem, z czasem się nauczysz i będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

W większości  tunerów z dwoma gniazdami Ci+ działa tylko jeden moduł w danym momencie , w Vu+ Duo 4K SE  mogą działać naraz dwa moduły różnych operatorów  niezależnie na raz, poza tym umożliwia nagrywanie nawet kilku programów kodowanych  na raz.

 

21 godzin temu, seatibiza napisał(a):

Właśnie to mnie cały czas nurtuje. Dzięki za odpowiedź. Na razie pozostanę ze starym Technisatem. Ta firma już chyba odpuściła rynek satelitarny, a wystarczyłoby model Sonata 1 okroić z soundbaru i byłoby to czego szukam. Ech...

 

Poczciwa dobra Kaśka ( Kathrein UFS-926SW 4K ) załatwia sprawę. Można kupić używaną w dobrej cenie.

Dwa wejścia na moduł CI/CI+ do tego 2 x DVB-S2 i parę innych dodatków. Kwestia jak pracuje z dwoma modułami jednocześnie.

 

Choć osobiście wolę dekodery na Linux - E2.

 

20 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

W większości  tunerów z dwoma gniazdami Ci+ działa tylko jeden moduł w danym momencie , w Vu+ Duo 4K SE  mogą działać naraz dwa moduły różnych operatorów  niezależnie na raz, poza tym umożliwia nagrywanie nawet kilku programów kodowanych  na raz.

 

Pamiętne Vu+ Ultimo HD ma 2 wejścia na moduły i w nim działają niezależnie jednocześnie dwa moduły. Testowane na modułach Polsatu oraz HD Austria.

Oglądałem z modułu Polsatu na TV zaś z modułu HD Austria stream programu na komputerze.

Nie działa w nim w ogóle moduł C+ CI+ ECP - komunikat że za nowa technologia ;)

 

@seatibiza Kathrein UFS-926SW 4K

 

16a171c945f09d136ed04e6ef25b

 

76b553a24dfa972cbbfa8bc4bd2a

 

37a96473425d85ef59cff6c101b4

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tweed77 napisał(a):

Poczciwa dobra Kaśka ( Kathrein UFS-926SW 4K ) załatwia sprawę. Można kupić używaną w dobrej cenie.

Dwa wejścia na moduł CI/CI+ do tego 2 x DVB-S2 i parę innych dodatków. Kwestia jak pracuje z dwoma modułami jednocześnie.

Dziękuję za namiar. Jest to już niezłe wyjście awaryjne. Jeśli poradzi sobie z modułem C+ECP, to z dwoma takimi samymi też powinien, a to daje pewne możliwości przy nagrywaniu. Głowice FBC bardzo przydatne. Oby nie narzucał jakichś niemieckich ustawień jak stała lista na Astrę. Technisaty z indeksem HD+ tak miały, a w opisie jest ready for HD+. Przejrzę ofertę Kathreina, może są jeszcze "cwańsze" tunery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość dużo modeli Kathrein miało 2x Ci+ to nie powinien być problem ze znalezieniem starszej używki, jedynie  pozostaje problem z działaniem modułu ECP by ktoś to potwierdził. 

Moduł C+ ECP nie działa w trybie Legacy w odróżnieniu do modułów Polsatu czy innych operatorów zagranicznych. 

 

Moduł ma tylko jeden interfejs dla 2 slotów czyli działa tylko jeden na raz. Nie da się używać na raz modułów 

 

Dla ścisłości ma dostępne 4 tunery dla używania ( 4 streamy )  , 4 następne są tylko dla szybkiego przełączania kanałów to i tak dużo jak starszy tuner. :)  

Przy module to nic nie jest  wartę bo i tak możesz tylko jeden kodowany nagrywać albo oglądać w tym samym czasie, ewentualnie przeglądać programy FTA .

 

Z tego co widzę wyceniają go średnio  od 500 zł  do ponad 1000 zł, w zależności od kraju sprzedaży. 

 

z innych tunerów znalazłem jeszcze  TechniSat Digit ISIO S  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Ktosiu napisał(a):

z innych tunerów znalazłem jeszcze  TechniSat Digit ISIO S

W odróżnieniu od Kathreina nie jest 4K, ale gdy miałem w nim dwa moduły Astona, i podzielonego spliterem Cameleona, mogłem nagrać dwa programy jednocześnie już zdeszyfrowane, lub jeden oglądać drugi nagrywać. Jeśli w tej chwili dwa moduły C+ECP tak w nim nie zadziałają to klapa kompletna. Nie mam jak tego sprawdzić, mam tylko jeden moduł.

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, seatibiza napisał(a):

mogłem nagrać dwa programy jednocześnie już zdeszyfrowane

Bo moduł na to pozwalał. Wydaje mi się, że CAM od CANAL+ technicznie też dałby radę, ale go "wykastrowano".

  

5 minut temu, PawelTSW napisał(a):

Na cameleonie to byś mógł nawet i 10 nagrywać

A co ma do tego karta, "ekspercie"? Znajdź klucze parujące to i na obecnych kartach będziesz mógł. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś cameleon nie wymagał żadnych kluczy i działał w splitterze łączonym kablem telefonicznym. 

Obecnie karty na to pozwalają po wytarganiu danych,ale nie o tym jest mowa, więc nie wiem po co twoje 5 groszy w tym temacie. 

 

Moduł ecp na to nie pozwoli. 

@meckbar więc po co się tu udzielasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miej pretensje do operatora, wielostrumieniowe wersji tylko dla firm w ofertach biznesowych.   Poza tym i tak nie działa w zwykłych tunerach czy TV z Ci+  , musi być koniecznie Ci+ 1.4 

 

Aktualnie tylko  działająca karta w czytniku potrafi zapewnić nagrywanie wielu strumieni na raz  ( wiadomo odpada przy parowaniu ) albo dopiero   na tunerach Vu+ z modułem ECP można to osiągnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, meckbar napisał(a):

Bo moduł na to pozwalał. Wydaje mi się, że CAM od CANAL+ technicznie też dałby radę, ale to "wykastrowano".

Czyli test SatKuriera modelu Technisata Digit ISIO STC UHD 4K jest nieprecyzyjny. Na fotkach moduł w slocie CI+, karta w slocie CA, a w treści ani słowa, że jednocześnie nie działają. Niefajnie. Pozostaje Vu+ Duo 4K z ryzykiem złomowania jak właczą ECP. Chyba, że okaże się, iż jego zdolność niezależnej pracy dwóch modułów bie odnosi się do C+ECP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...