Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Stanley99

 

Mnie w Ariva 200  MTV Live HD pokazuje kodowanie Seca,Viaccess,Irdeto,NDS,Conax,Nagra - mam tylko inny CAID: 0x809F (w czytniku karta SMARD+)

Drugi  MTV Live HD jak pisze @franko kodowanie Nagra SID 0x15, ( PID: V 1011/ A 1012/P 1011 ).

TV LG wyświetla pod nazwą kanału parametry: SD, 16:9, 576i lub 1080i, nazwę satelity, częst.transpondera H lub V,  SR .

Dane kanałów samego transpondera nr 65 -12015H  przy pomocy " ChanSort  " zadziwiający SID-21 drugiego MTV Live HD   (lista z LG)

1;MTV Live HD;318-6500-1    .2;MTV Music Polska;318-6500-2    .3;Nick Jr Polska;318-6500-3     .4;CC Family;318-6500-4    .5;Nick Jr Polska;318-6500-6      .6;VH1;318-6500-8 .
 
8;Comedy Central Polska;318-6500-10    .9;Nickelodeon;318-6500-11       .10;Comedy Central Poland HD;318-6500-12          .11;Paramount Channel HD;318-6500-13 .
 
12;Nickelodeon HD;318-6500-14      .13;MTV Polska HD;318-6500-15        .14;CC Family HD;318-6500-16       .15;MTV Live HD;318-6500-21       .16;CC Family.;318-6500-24 .
 
17;Comedy Central Polska.;318-6500-30     .18;Comedy Central Poland HD.;318-6500-32       19;Paramount Channel HD.;318-6500-33     .20;MTV Polska HD.;318-6500-35 .
 
Z ciekawości sprawdziłem moduł NC+ w LG-ku po wpisie @Vader666 i fakt wymienione LG-ki nie radzą z tym jednym kanałem, pozostałe dekodując poprawnie. W PHILIPS-ie używany na co dzień dekoduje bez problemu. 
wyjaśnienie:
"zadziwiający SID-21 drugiego MTV Live HD   (lista z LG)" - miało być zadziwiający SID-15 (lista Ariva 200)) czyli lG inaczej niż Ariva.
Edytowane przez sjw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sjw

O tym kodowaniu "nieznany" w mojej Arivie napisałem jako ciekawostkę. W międzyczasie sprawdziłem chyba z kilkadziesiąt kanałów i jak dotąd taka informacja pojawia się tylko na MTV Live HD. Nie wiem czy ma (miało) jakiś związek z problemem, wydawało mi się jednak zastanawiające - wszak tylko ten kanał podobno nie jest dekodowany przez LG ;) Zdaję sobie także sprawę, że dekoderek za circa 250zł trudno traktować jako wiarygodny "przyrząd pomiarowy", analizator parametrów kanałów, itp. Komunikat "nieznany" może tylko oznaczać, że dekoder czegoś-tam nie rozpoznaje, choć w sumie działa poprawnie.

Zresztą prawdę rzekłszy problem mnie nie dotyczy - na moim sprzęcie kanał działał i działa prawidłowo. Ponadto kolega @GTI MD twierdzi, że problem został rozwiązany. Niech użytkownicy LG sobie sprawdzą i miejmy nadzieję koniec tematu w tym temacie ;)

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym pisałem już w postach #368 i #372 oraz szczątkowo we wcześniejszych. Stąd błąd opisany przez Vadera. Dziś otrzymałem informacje, że problem został naprawiony i należy ponownie wyszukać.

Szanowny kolego, zmień informatora. Jak była, tak jest ciemność w LG-ku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym pisałem już w postach #368 i #372 oraz szczątkowo we wcześniejszych. Stąd błąd opisany przez Vadera. Dziś otrzymałem informacje, że problem został naprawiony i należy ponownie wyszukać.

Nadal "Program kodowany". Tak myślałem, ze moje pisanie do nc+ przez ICA oleją. Dzisiaj przeszukałem od nowa kanały i MTV Live HD nie działa na TV LG. Zadzwoniłęm na infolinie do działu technicznegio, prawie godzina słuchania melodyjki bo kogo to obchodzi!!! Podobno ma być aktualizacja firmware dla modułu do wersje z jakiegos modułu z Aston crypt na którym to działa tylko musza zmienić logo na napis moduł nc+. Ale czy w tym roku czy za 100 lat :P To nie wiadomo bo dla nc+ piorytet to włąsne dekodery i na tym działa, a mopduły to tylko dla "wybranych". Telewizor powinienem dobrac do modułu tak mi powiedziano gdyby nie ból gardla wykpiłbym tego pana. A w CP wszystko chulkalo to mi sie zachcialo zmian skoro mogłem wypowiedzien bo mialem gwarantowany Uniwersal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem sobie na to MTV Live HD. Ciekawe rzeczy tam są.

 

Rzeczywiście są dwie kopie kanału, jedna ma tylko stary CAID (1803) dla Polsatu, nie ma sobie co nią głowy zawracać. Druga ma podpięte 12 ecm pidów, z czego ten dla modułu z Caymanem jest 9-ty. Obstawiam, że TV nie radzi sobie z taką ilością ecm pidów... Z tego samego powodu mogła głupieć wspomniana wcześniej Ariva (nie byłby to pierwszy taki przypadek, pamiętam, że 250 wylatywało na próbie wyboru ścieżki dźwiękowej na kanale z dużą ich liczbą).

 

Jest tam jeszcze jakiś dziwny CAID 5604. Ktoś wie co to za system kodowania? Ja go nie poznaję i jeśli jest niepoprawny, to to też może powodować problemy.

 

Ciekawe, czy moduł Polsatu z kartą 186C by działał na tym TV, ten CAID jest na jescze wyższym indeksie niż Cayman NC+...

Edytowane przez tomkep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem sobie na to MTV Live HD. Ciekawe rzeczy tam są.

 

Rzeczywiście są dwie kopie kanału,<...> Druga ma podpięte 12 ecm pidów, z czego ten dla modułu z Caymanem jest 9-ty. Obstawiam, że TV nie radzi sobie z taką ilością ecm pidów... Z tego samego powodu mogła głupieć wspomniana wcześniej Ariva <...>

Odnośnie wspomnianej  Arivy, działa u mnie poprawnie (podkreślam raz kolejny - sprzęt z kartą Cameleon), Jedynie w podglądzie parametrów kanału pokazuje rodzaj kodowania: "nieznany". Gdyby nie ten wątek, w ogóle bym o tym nie wiedział  ;)  Ponadto  ze sprawdzonych dotychczas kanałów owe "nieznany" występuje tylko na MTV Live HD. Na tej podstawie, oraz wypowiedziach użytkowników innych telewizorów, którym moduł od nc+ jednak na tym kanale działa, również wnioskuję, że coś jest w sygnale/kodowaniu, z czym TV LG sobie nie radzą. Co to jest - tego nie wiem, nie wyznaję się na tych PIDach SrIDAch, CAIDach itd. ;)

 

Powiem może w ten sposób: jak w starym dowcipie w małżeństwie wina zawsze leży po obu stronach: żony i teściowej - tak tutaj po stronie nc+ i LG ;)

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś próby kasując wszystkie kanały i programując tylko wybrany transponder 12015 H ?

Jakbyś czytał moje posty to byś wiedział, ze to robiłem. Kanał dalej nie świeci na TV LG z modułem i karta Cayman.

Odnośnie wspomnianej  Arivy, działa u mnie poprawnie (podkreślam raz kolejny - sprzęt z kartą Cameleon), Jedynie w podglądzie parametrów kanału pokazuje rodzaj kodowania: "nieznany". Gdyby nie ten wątek, w ogóle bym o tym nie wiedział  ;)  Ponadto  ze sprawdzonych dotychczas kanałów owe "nieznany" występuje tylko na MTV Live HD. Na tej podstawie, oraz wypowiedziach użytkowników innych telewizorów, którym moduł od nc+ jednak na tym kanale działa, również wnioskuję, że coś jest w sygnale/kodowaniu, z czym TV LG sobie nie radzą. Co to jest - tego nie wiem, nie wyznaję się na tych PIDach SrIDAch, CAIDach itd. ;)

 

Powiem może w ten sposób: jak w starym dowcipie w małżeństwie wina zawsze leży po obu stronach: żony i teściowej - tak tutaj po stronie nc+ i LG ;)

Czy tylko ja mam wrażenie, że watek dotyczy modułu oferowanego przez nc+, a nie innych??

Edytowane przez Vader666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kanał dalej nie świeci na TV LG z modułem i karta Cayman.

Czy tylko ja mam wrażenie, że watek dotyczy modułu oferowanego przez nc+, a nie innych??

Wiem o czym jest ten wątek. Staramy się tylko ustalić gdzie leży przyczyna. Ariva jak już pisałem nie jest przyrządem pomiarowym, ale tylko na tym jednym jedynym kanale pokazuje rodzaj kodowania  inny niż na pozostałych (a konkretniej: nie rozpoznaje). Kolega @tomkep przedstawił Ci sprawę bardziej fachowo. Czyli można wnioskować, że jednak wina nc. Z drugiej strony, z wypowiedzi innych użytkowników TEGO modułu wynika, że na innych telewizorach jest OK.. Kanał nie świeci TYLKO na LG - czyli wina...?

Moim zdaniem masz do wyboru:

1. Kopać się z nc (bo przecież wszystkie inne kanały działają...)

2. i/lub Kopać się z LG (bo na innych tv jest dobrze...)

3. Zmienić dostawcę

4. Zmienić markę telewizora

5. Dać sobie odbój.

Zrobisz jak uważasz.

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty na moim miejscu co byś zrobił?? Biorac pod uwagę, ze nie stać jak mnie na zmiane tewlewizora co pół roku?
Pytam tu kilka razy czy producent telewizora dostosowuje oprogramowanie do modułu czy oprogramowanie modułu powinno sobie radzić z telewizorami?
 
Jeżeli to problem z systemem kodowania w jakiś sposób to jak moze to rzowiązac LG skoro to zalezy od operatora?
 
Pomijam co odpowiada nc+, ze oni te moduły olewaja, dają bo daja, ale dla 5-10% abonentów nie będą się z tym cackać bo dekodery własne to piorytet bo więcej ludzi je używa. Z takim podejściem platformy, która nazywa się PREMIUM jest co najmniej żałosne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ku wyjaśnieniu moduł CI+ z kartą Cayman jest testowany przez nc+ na TV 55" OLED 4K od LG. Zatem jest nie prawdą że nc+ nie testuje u siebie, zaszła nieścisłośc w wypowiedzi i sprostowywując nc+ jedynie nie testuje innych modułów w tym już nie sprzedawanych gdyż zakończyła dla nich wsparcie techniczne co nie znaczy że przestaną działać.

Edytowane przez GTI MD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam tu kilka razy czy producent telewizora dostosowuje oprogramowanie do modułu czy oprogramowanie modułu powinno sobie radzić z telewizorami?

 

Producent telewizora dostosowuje oprogramowanie do obsługi danego modułu.

Jednak nc+ powinno opublikować jakieś listy telewizorów/dekoderów kompatybilnych z ich modułem. Jesli tego nie zrobiło, wygląda to, jakby zakładali, że moduł ruszy poprawnie wszędzie. 

Pozostaje Ci czekać na aktualizację oprogramowania telewizora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w interesie LG-ka a najbardziej interesie NC+ powinno być wyjaśnienie sprawy skoro "Moduł współpracuje z urządzeniami dekodującymi zgodnymi ze standardem DVB-S2, MPEG-4, CI+. Elektroniczna karta sparowana jest z modułem."
tak pisze w przewodniku i opakowaniach modułu a TV spełniają wymóg. Zgadzam się z tym co napisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent telewizora dostosowuje oprogramowanie do obsługi danego modułu.

Jednak nc+ powinno opublikować jakieś listy telewizorów/dekoderów kompatybilnych z ich modułem. Jesli tego nie zrobiło, wygląda to, jakby zakładali, że moduł ruszy poprawnie wszędzie. 

Pozostaje Ci czekać na aktualizację oprogramowania telewizora. 

Pewny jesteś, że LG np. nie ma uniwersalnego softu do danych modułów, pod dany system kodowania i tu operator musi sie wykazac??

 

Wiesz gdybym wiedział, że taki jazdy są z modułami nc+ gdzie moduł platformy "nin Premium) zwanej skrótem CP daje moduł, który działą duzo lepiej, nie przechodziłbym, ale wzwiazku, że lista kanałów nc+ jest lepsza i łatwiejsza do zapamiętania niż CP to chciałem przejśc.

I w interesie LG-ka a najbardziej interesie NC+ powinno być wyjaśnienie sprawy skoro "Moduł współpracuje z urządzeniami dekodującymi zgodnymi ze standardem DVB-S2, MPEG-4, CI+. Elektroniczna karta sparowana jest z modułem."

tak pisze w przewodniku i opakowaniach modułu a TV spełniają wymóg. Zgadzam się z tym co napisałeś. 

To zanim LG zaktualizuje predzej człowiek wymieni na TV innej firmy i tym razem sprawdzi moduł na Sony, Pnasonic czy Samsung, a LG zbiednieje na tym tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vader666, pewny nie jestem, ale np. taki Cyfrowy Polsat czy takie UPC mają swoje listy kompatybilności.

Aczkolwiek mojego TV Philipsa na liście Polsatu nie ma, a moduł działa :) Różnie to bywa. Ja bym męczył LG w tej sprawie i szukał możliwości sprawdzenia modułu na drugim, identycznym telewizorze, w sklepach mają TV-SAT, nie powinni robić problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko działa poprawnie na tv Samsung UExxMU64xx. Obraz wczoraj na kanale C+ Now 4K żyleta.

Witam wszystkich użytkowników tego forum, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość jeśli napiszę coś nie tak :)

 

Mam pytanie odnośnie Samsunga MU64xx + moduł NC+.

 

Dlatego szukam informacji na temat sortowania kanałów bezpośrednio w TV, a nie przez dodatkowe programy na PC. Kanały zostaną pobrane wg listy operatora NC+, jednak chce ułożyć je wg własnych upodobań.

 

 

 

Czyli po kolei, najpierw skanuje satelitę dla ustawień kanałów NC+ i teraz moje pytania:

 

1. Czy w liście głównej sortujemy kanały poprzez ich zaznaczenie w kwadracie obok numer+nazwa "ptaszkiem" jednego lub kilku kanałów i przesuwanie ich strzałkami w odpowiednie miejsce, a tam przyjmuje-ją nową numerację np kanał TVP1 i TVP2 z pozycji 11 i 12 przesuwamy jednocześnie na pozycję 1 i 2 i tam otrzymują takie numery, a kanał TVN z pozycji 1 przesuwa się automatycznie na pozycję 3 i reszta o dwie pozycje niżej.

 

2. Czy  dla listy głównej jest to sortowanie poprzez zamianę kanałów miejscami czyli TVP1 z poz.11 zamieniamy z TVN z poz.1 i otrzymujemy TVP1 na poz.1 z numerem 1,  a TVN na poz.11 z numerem 11, co przy sortowaniu 120 kanałów jest nie do ogarnięcia, a każda pomyłka po drodze lub dołożenie nowego kanału do listy oglądanych powoduje, że zaczynamy zamianę o pomylonego miejsca, aż do końca listy.

 

3. Czy lista ulubionych przyjmuje numerację listy głównej, a sortując ją przyjmuje nową numerację dla liczby porządkowej w liście ulubionych, czy nadal jest to numeracja z listy głównej na stałe

 

4. Jaka opcja sortowania listy ulubionych: poprzez przesuwanie zaznaczonych kanałów jednego lub więcej, czy poprzez zamianę miejscami.

 

5. Czy jest podgląd kanałów podczas sortowania listy głównej i listy ulubionych.

 

6. Czy jest podgląd w EPG dla modułu NC+ i w liście głównej i liście ulubionych.

 

Jeśli te funkcje sortowania to za dużo dla programistów SAMSUNGA to najbardziej zależy mi na sortowaniu w liście głównej poprzez przesuwanie kanałów, a nie jakaś chora ich zamiana miejscami.

Bez znaczenia, czy przesuwamy jeden kanał czy kilka kanałów jednoczenia, tak jak opisałem wyżej.

Bez znaczenia też, czy lista ulubionych ma opcję sortowania poprzez przesuwanie lub zamianę miejscami i jaką przyjmuje numerację.

Najważniejsze, żeby którąś z tych list sortować poprzez przesuwanie w odpowiednie wskazane miejsce i wtedy będzie temat zakończony.

 

Tak było i jest w Samsungu w serii F , na pewno F6500, tak jest w moim PANSONIC DT60.

 

Sprawdziłbym to osobiście, ale jest tylko opcja zamówienia TV do któregoś z marketów, zapłacenia za niego i wzięcie na testy. Jeśli sortowanie nie będzie w takiej opcji jak oczekuję, to u[beep]liwy zwrot (każdy chce sprzedać, a nie przyjmować zwroty) i szukanie następnego TV.

Już przetestował PHILIPS 55PUS6412/12 sortowanie super jak w kompie, ale obraz porażka IPS-plamy i zawieszanie się Androida 3-4 dziennie, zero reakcji na pilota i tylko restart poprzez wyciągnięcie wtyczki z gniazdka.

Myślę, że to jest problem ogólnie z obsługą DVB-S, ponieważ jest tam też opcja zmieszania kanałów satelitarnych z naziemnymi. Tak do testów dołożyłem jeden z naziemnych na koniec listy i prawie za każdym razem jak przechodzimy przez ten kanał to jest zwiecha blagam.gif i oczywiście restart mad.gif.

Następnie był SONY 55XE7096, tam było sortownie poprzez zamianę miejscami i brak podglądu podczas sortowania. Brak podglądu dla EPG.

Następnie był PANASONIC TX-58EX703E, tam sortowanie też s[beep]zielone w stosunku do starych modeli. Brak podglądu w EPG po skanowaniu dla NC+.

 

Może ostatecznie ktoś na tym forum używa modułu NC+ w TV Samsung seria MU7000, MU6400 lub MU61.. i powie jak jest w końcu z tym sortowaniem listy głównej i ulubionych oraz z podglądem kanałów w poszczególnych listach i dla EPG

 

Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim tv marki Samsung (model z podpisu, rocznik 2017, Tizen 3.0) z poziomu telewizora nie można edytować listy kanałów operatora jakby się chciało. Podejrzewam, że na modelu który podałeś będzie podobnie. Bez programu Chansort w najnowszej wersji można tylko utworzyć listy ulubionych, ale w nich również nr kanałów się nie zmieniają, więc te listy są trochę upośledzone.  

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim tv marki Samsung (model z podpisu, rocznik 2017, Tizen 3.0) z poziomu telewizora nie można edytować listy kanałów operatora jakby się chciało. Podejrzewam, że na modelu który podałeś będzie podobnie. Bez programu Chansort w najnowszej wersji można tylko utworzyć listy ulubionych, ale w nich również nr kanałów się nie zmieniają, więc te listy są trochę upośledzone.  

 

Witam,

 

Czyli wg. Ciebie, nie można np. utworzyć takiej listy jak poniżej -przypisane przyciski i wyświetlany numer na pasku chodzi mi o listę główną :

 

lp-przycisk pilota ;; numer wyświetlany ;; nazwa

1 ;; 1 ;; TVP1 HD

2 ;; 2 ;; TVP2 HD

3 ;; 3 ;; TVN HD

4 ;; 4 ;;  POLSAT HD

5 ;; 5 ;;  TVN24 HD

6 ;; 6 ;;  TVN TURBO HD

7 ;; 7 ;;  TVN 7 HD

 

Po tym co udało mi się sprawdzić w UE55MU7042 dla naziemnej, to widziałem, że dla ulubionych jest przypisana numeracja kanałów z listy głównej i możemy je sobie w bardzo prosty sposób przesuwać w wybrane miejsce. W liście głównej była tylko opcja zamiany miejscami co jest u[beep]liwe i tam wtedy przyjmowało nową numerację wg np. takiej kolejności jak powyżej, ale wysortowanie około 120 kanałów poprzez ich zamianę miejscami to jakiś koszmar.

 

Dlatego powiedz mi na podstawie twojego  UE32M5572, jak się sortuje te kanały w liście głównej- przesuwając czy zamieniając miejscami i jakie przyjmuje numery stare dla operatora NC+ czy nowe wg. kolejności liczby porządkowej?

Tylko, czy w wyższych modelach jest tak samo to tylko autor tego softu będzie wiedział.

 

Dzięki za info. Pozdrawiam

Edytowane przez jawex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czyli wg. Ciebie, nie można np. utworzyć takiej listy jak poniżej -przypisane przyciski i wyświetlany numer na pasku chodzi mi o listę główną :

 

lp-przycisk pilota ;; numer wyświetlany ;; nazwa

1 ;; 1 ;; TVP1 HD

2 ;; 2 ;; TVP2 HD

3 ;; 3 ;; TVN HD

4 ;; 4 ;;  POLSAT HD

5 ;; 5 ;;  TVN24 HD

6 ;; 6 ;;  TVN TURBO HD

7 ;; 7 ;;  TVN 7 HD

 

Tak, nie można tego zrobić z poziomu telewizora. Taka możliwość tylko dzięki programowi Chansort. Należy wyeksportować plik z listą operatora na pendrive, na komputerze poprzez program ustawić co się chce i zaimportować na tv.

 

Po tym co udało mi się sprawdzić w UE55MU7042 dla naziemnej, to widziałem, że dla ulubionych jest przypisana numeracja kanałów z listy głównej i możemy je sobie w bardzo prosty sposób przesuwać w wybrane miejsce. W liście głównej była tylko opcja zamiany miejscami co jest u[beep]liwe i tam wtedy przyjmowało nową numerację wg np. takiej kolejności jak powyżej, ale wysortowanie około 120 kanałów poprzez ich zamianę miejscami to jakiś koszmar.

 

Dlatego powiedz mi na podstawie twojego  UE32M5572, jak się sortuje te kanały w liście głównej- przesuwając czy zamieniając miejscami i jakie przyjmuje numery stare dla operatora NC+ czy nowe wg. kolejności liczby porządkowej?

Tylko, czy w wyższych modelach jest tak samo to tylko autor tego softu będzie wiedział.

 

Dzięki za info. Pozdrawiam

Na naziemnej / kablówce można przestawiać kanały jak się chce. U mnie można przesuwać kanały pojedynczo (góra / dół listy) lub zamieniając miejscami 2 pozycje (1 - TVP 1 <-> 3 - TVN | po zamianie | 1 - TVN <-> 3 - TVP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tv Samsung seria MU jest opcja "edytuj ulubione" - do wyboru jest 1-5 dodatkowych własnych do stworzenia list.

Korzystałem z tych opcji przez przejściem na dekoder pod moduł CAM.

Tak jak piszesz poprzez import-eksport równie dobrze można dokonać własnej aktualizacji list kanałów - programów w sieci jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na naziemnej / kablówce można przestawiać kanały jak się chce. U mnie można przesuwać kanały pojedynczo (góra / dół listy) lub zamieniając miejscami 2 pozycje (1 - TVP 1 <-> 3 - TVN | po zamianie | 1 - TVN <-> 3 - TVP).

Ok, dla listy ulubionych rozumiem (bo to co napisałeś powyżej tyczy się chyba ulubionych), że przyjmuje numerację z listy głównej i tam można przesuwać kanały, a nie zamieniać miejscami.  Tylko cały czas nie odpowiedzieliście mi  "shevchenko 1987" i "shark" ,  jaki ostatecznie jest sposób zmiany kolejności kanałów w liście głównej: przesuwanie czy zamiana miejscami. Tą informację cały czas potrzebuję, aby ktoś podał.

Czy możecie mi dokładnie napisać jaki sposób sortowania: przesuwanie kanałów czy zamiana miejscami dla listy głównej przy skanowaniu dla listy NC+.

Wtedy odpowiem jak myślę, że ewentualnie można posortować ulubione

Edytowane przez jawex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...