Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętam, jak ze dwa lata temu parę osób na mnie naskoczyło jak napisałem, że CP blokujące nagrywanie niektórych spotkań LM spełnia po prostu wymagania "właścicieli kontentu".

Teraz mamy kolejny przykład, ale w PC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, mikoko napisał:

Nagrywanie zablokowane na wszystkich kanałach.

Dlaczego świadomie wprowadzasz innych użytkowników w błąd? To nie jest blokada operatora. Była tu dyskusja, którą sam wywołałeś o problemach z nagrywaniem na telewizorach Sony z ostatnich dwóch lat spowodowanych wadliwą aktualizacją. Problem dotyczy chyba jeszcze jednego producenta jak dobrze pamiętam. Na moim Sony z 2018 mogę nagrywać wszystkie kanały bez problemu włącznie z C+4K. 

Edytowane przez polarnik29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, bugmenot napisał:

Chętnym do piracenia wiele to nie utrudnia, poradzą sobie. Szkodzą "normalnym" abo.

Tylko zrozumienie tego faktu przyjdzie dopiero ze spadkiem liczby abonentów. Dopóki nie dojdzie taka informacja zwrotna to żadne skargi i lamenty nie zrobią na nich najmniejszego wrażenia. Liczy się kasa.

A chętni do piracenia nagrają film kamerą z TV i żadne zabezpieczenia tego nie uniemożliwią. Jakość i tak będzie o niebo lepsza od nagrań robionych w kinach. Wydaje mi się, że większość amatorów oglądania za tzw. "free" nie przywiązuje wagi do jakości tylko do tego, żeby po prostu zobaczyć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzam w błąd ? Blokowanie nagrywania to świadome i celowe działanie c+ na czarnym module. A ze tobie działa to widocznie błąd. Docelowo ma nie działać. Cos mi się pykło i tyle. Tu chodzi o sam fakt takiego celowego działania utrudniającego życie abonentom, a nie ze komuś „wyjątkowo” działa

To jest blokada operatora !!! Mam maile z Sony i c+ potwierdzające ten fakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to jest tak, że wyjątkowo komuś nie działa. Problem dotyczy tylko garstki telewizorów i to w zasadzie jednego producenta. Gdyby chcieli wprowadzić blokadę nagrywania to umożliwia już to standard CI+. Bez żadnej aktualizacji, po prostu globalna blokada nagrywania każdej audycji ze strony operatora i po sprawie. I to na niebieskim jak i czarnym module. Więc mała szansa w celowe działanie operatora w mojej opinii, a raczej brak przetestowania modułu w tv, gdyż obie aktualizacje zbiegły się ze sobą w czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aleś naiwny mikoko. a co ci miało sony napisać? :D przyznać sie, że popsuli ci+? :D żebyś im reklamacje skladal? dobrze, ze ci nie napisali, żebyś wyskoczył z okna, bo byśmy cie tyle widzieli :D:D:D

a wprowdzasz w blad tym, że palisz głupa, bo już pisałeś o tym i odpisało ci wiele osób, że im nagrywanie działa. doskonale wiesz, że to po prostu nieprawda. kłamiesz i mieszasz innym userom.

gdyby c+ chciała zablokować, to do tego aktualizacji nie trzeba. tak jak robi polsat. bo ci+ po prostu na to pozwala. tylko że c+ nic nie blokuje. sony cie spławiło jak cienkiego leszcza, a konsul c+ wprowadził w błąd. idz ze swoim camem do kumpla do innego tv i bedziesz w szoku, bo nagrywanie spokojnie na twoim cam ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mikoko napisał:

I na czarnym zablokowali możliwość nagrywania. Ciagle robią pod górkę.
Przeszkadzało nagrywanie? Przecież były zakodowane i nie można było odtworzyć nagrań na innym sprzęcie niż posiadany tv.
Widzę ze lepiej dla nich jak witają kolejnego nowego linuksiarza. Widzę ze w hollex Vu+ maja branie

Dzwoniłem do sony i oni twierdzom że PC+ zablokowało nagrywanie, więc zadzwoniłem do działu technicznego PC+ i odpowiedź że oni nic nie blokowali. I bądź tu mądry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, meckbar napisał:

A znasz kogoś kto się przyzna, że coś s[beep]ył?

Moje zdanie jest takie że to sony s[beep]zielił nowym soft.

U syna na TV LG ten moduł wszystko nagrywa.....czyli co moduł blokuje nagrywanie?

Edytowane przez zabek1441758178
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej pisano problem dotyczy wybranych modeli Sony i zdaje się Philips. Na urządzeniach innych producentów na razie nagrywanie działa bez restrykcji (zarówno nagrywanie jak i timeshift z funkcją przewijania).

Moduł CI+ niemieckiej HDplus blokuje nagrywanie na niektórych kanałach oraz nie pozwala przewijać podczas korzystania z timeshift, żeby komuś nie przyszło do głowy pomijać reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...