Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, ircios napisał:

 

Na bank operator coś wymyśli. To chyba dlatego nie ma nowych dostaw, bo rozkminiają problem.

Cd. tworzenia teorii spiskowych. Za system dostępu warunkowego odpowiada jego twórca/dystrybutor/sprzedawca czyli Kudelski na podstawie umów z klientem-C+, który wszystkie ww sposoby działania modułu zamówił w specyfikacji. Po prostu nie policzyli tego że klienci będą tak łatwo skłonni wydać dodatkową kasę za wygodę i już. C+ nie działa w próżni (po klapie spółki NC+ nie może bez końca zniechęcać klientów...). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gustav

Panowie i Panie

Udałem się dzisiaj do punktu Cyfry+ w centrali firmy w Warszawie.

Panienka odmówiła przyjęcia sprzętu mówiąc, że samego sprzętu nie przyjmują. 

Mówię panience, że sprzęt nie jest mój, a Cyfry więc go im oddaję. Na to panienka, że jak mam ochotę to mogę zrezygnować z umowy i oddać sprzęt wraz z kartami. 

Poprosiłem, aby dała mi na piśmie, że odmawia przyjęcia sprzętu. Wyśmiała mnie, że ona nie ma takiego druku w systemie i nic mi nie będzie dawała.

Nalegałem i prosiłem o rozmowę z przełożonym. A panienka, że jak nie wyjdę to zawoła ochronę. Byłem z 8 letnim synem, więc wyszedłem aby nie robić awantury z ochroną na oczach dziecka.

Powiem tak, poczułem się jak za komuny - "nie mam pańskiego płaszcza i co pan mi zrobi?"

Nie pozostaje mi nic innego jak wysłać sprzęt kurierem.

Chyba czas najwyższy zgłosić sprawę do UOKiK.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł

W sypialni jakoś może udało by się umieścić dekoder za telewizorem ale w salonie jest ściana z granitu na której wisi telewizor i nic już tam nie wejdzie.

To są dwa identyczne telewizory i takie same piloty. Na pilocie masz przycisk Netflixa, Google PLay, Jutube, ...

Dzieci od urodzenia są przyzwyczajone, że wszystko działa na jeden pilot.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostką jest, że większość tunerów Canal+ (poza oczywistymi szrotami) w rzeczywistości bazuje na Linuksie (choćby wszystkie ADB), tyle tylko, że mają soft dedykowany + zablokowany bootloader, żeby nie dało się go zmienić, co zresztą byłoby nielegalne (nawet gdyby było możliwe), bo on nie jest nasz, tylko operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przemek1234 normalnie nagroda Darwina ci się należy. Dekodery NC+ te nawet z 2008 były robione na zamkniętym sofcie linux. Tak samo jak Polsatu.

Od dawna można był przeprogramować - przerobić dekodery operatora na dekoder z "czystym" Linux - E2.

Karty operatorów z tych dekoderów nadal działają w nich bez problemów.

Nie ma parcia - popytu na przeróbki nowszych dekoderów operatorów to się nic w tym temacie nie robi.

Taniej jest kupić nowy z gwarancją dekoder na Linux - E2 i korzystać z kart - modułów.

 

cc03f9397948adf8.png

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Robo99 No nie wierzę, że takie rzeczy się dzieją. Jeszcze w centrali gdzie obsługa w punkcie powinna być wyznacznikiem standardów - cyrk. Współczuję wizyty. Teraz tylko reklamacja, później rzecznik i UOKiK.

 

Myślałem, że tylko mnie traktują jak **** a tu widać, że jest nas więcej. Sam chciałem zdać w Warszawie, ale ostatecznie ja swój zdałem w Żyrardowie i tak jak pisałem wcześniej większych problemów nie miałem - jeden telefon na infolinie wsparcia przez pracownika salonu i wszystko wyjaśnione. Odbyło się tak jak @lukx95 pisał. Jak już zostałem z 2xcameleon i dekoderem głównym później w innym APS próbowałem zdać dekoder główny i miałem problem - nie dało rady go zdać (podobno wyskakiwał  błąd 8***) 3 telefony na infolinia wsparcia nic nie pomogły. Ostatecznie odpuściłem, dobrałem moduł do cameleona, który mi został.

 

Mam nadzieję, że uda Ci się dociągnąć sprawę do końca i ostatecznie wyjdzie na twoje. Ewentualnie do Żyrardowa nie masz daleko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał wcześniej w wątku, że o ile możliwość dobrania modułu dla tych, co mają samą kartę jest oficjalnie, o tyle zdanie dekodera, że zostaje sama karta jest czymś technicznie możliwym, ale czymś za co salony dostają karę od C+. To by tłumaczyło zachowanie obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest cyrk, to co się wyprawia. Żeby w cywilizowanym świecie nie można było skorzystać z dostępnej technologii i używać sprzętu certyfikowanego przez operatora i takiego którego chce klient (moduł), ale jedynie tego który wciśnie biednemu abonentowi na siłę. Kiedyś w telefonii komórkowej też były simlocki i się skończyło

Już przestałem błagać o zwrot.  dekoderów których nie używam (z przyczyn podobnych jak Robo99). Napisałem oficjalną reklamację na brak możliwości zwrotu sprzętu operatora zgodnie z warunkami umowy ,dostałem na piśmie odmowę. Teraz jestem w trakcie pisania pisma zgodnie z sugestią zawartą w odpowiedzi na reklamację aby skorzystać z pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich przed Prezesem UKE (klienci indywidualni).

Zobaczymy o na to UKE.

Edytowane przez szmatt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że dostana po [beep]ie za przyjęcie dekoderów i zostawienie gołych kart w umowie, to może być potem przyczyna reklamacji na to zgody centrali niema.

Poleca kary umowne na punkt to się nauczą.

Odbiór tylko na sprzęcie wydanym przez operatora, każden inny sposób jest sprzeczny z umową i nie może być potem powodem reklamacji.

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli abonenci post Cyfra+ mogą zgodnie z regulaminem zwrócić sprzęt to operator powinien go przyjąć i kropka. Gdyby wprowadzony został nowy jasny i konkretny regulamin świadczenia usługi to nie byłoby takich problemów. Być może obawiają się, że zmiana regulaminu otworzyłaby furtkę do zakończenia umowy, a jeśli tak to znaczyłoby, że oferta się nie broni (z dobrej oferty się raczej nie rezygnuje). 
Przez ostatnie lata usługa dostępna była na nieparowanych kartach, które abonent mógł sobie użytkować w sprzęcie własnym i operator jakoś nie zbankrutował. Tym bardziej nie rozumiem zakładania z góry, że każdy abonent biorący CAM do usługi multiroom chce współdzielić abonament. Odbiór oferty z wykorzystaniem modułu to w dobie telewizorów z tunerami DVB-S2 nie powinno budzić zdziwienia. Niemiecka HDplus oferuje już dostęp do oferty na wbudowanej karcie w TV - wystarczy podać numer karty i opłacić usługę. I wcale nie jest to takie głupie...

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podpiszą ci aneksu do umowy i tyle,  oferta tylko na parowanym sprzecie.

oczywiście że regulamin jest klarowny, warunki szczegółowe promocji/umowy maja pierwszeństwo przed zapisami ogólnymi.

oficjalnie na gołych kartach niema możliwości świadczenia usługi, bo operator by jej z tobą nie podpisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...