Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, maniek788 napisał:

Proszę zauważyć, że żaden tuner na linuxie, nowo zakupiony nie obsługuje modułu

Zaden tuner linuxowy nie obsluguje modulow CI+ bez dodatkowej wtyczki.  Moduly bez plusa dzialaja normalnie .  Natomiast jesli chodzi o ECP na linuxie , to moze nie w najblizszym czasie , ale kiedys w koncu i ten system tak zwanego,, zabezpieczenia tresci przed dostepem do legalnego ogladania przez abonentow uczciwie placacych abonament'' , tez padnie?. Nie tędy droga , by pod pozorem tak zwanej wojny z piractwem , utrudniac zycie zycie  zwyklemu Kowalskiemu.   Takimi akcjami tylko zacheca sie do tego zeby ,,kombinowanie'' trwalo dalej.  Zasada jest prosta , jesli ktos cos zakoduje , predzej czy pozniej znajdzie sie drugi ktory to odkoduje.  Tak jest od lat jesli chodzi o tematyke TV-SAT.  ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem w jakim świecie żyje. Camele też wyłączają ileś lat i używałem ich 11 bo wszystko śmigało jak należy dopiero jak wyłączyli kanały w tym roku to wymieniłem na 2 moduły z ECP i jak do tej pory nie ma żadnych problemów z odbiorem oferty. A że sobie robią jakieś testy które nie maja wpływu na oglądanie treści to po co się tym przejmować. Następna sprawa w centum abonamentu mogę wymienić moduł na tuner w każdym momencie umowy więc nie gadaj że muszę czekać do końca zakończenia  zobowiązania bo to nie prawda. Kolega na forum co zepsuło mu się oprogramowanie do telewizora też z modułu na tuner wymienił bez problemu. Więc zastanów się w jakim ty świecie żyjesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stanley
Rozumiem ze masz nowe moduły w sprzęcie który nie obsługuje EPC ? Ja mam stary moduł i wszystko mi działa wiec nie wiem czy jest sens wymieniać jeśli i tak nie mam treści 4K wykupionych. Moduły nowe działają bez problemu ? Czy jak coś testują to nie ma dostępu do danego programu ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, stanley840 napisał:

 

  

25 minut temu, stanley840 napisał:

Kolega na forum co zepsuło mu się oprogramowanie do telewizora też z modułu na tuner wymienił bez problemu.?

Modul na dekoder dedykowany mozna wymienic w kazdej chwili , oni wrecz do tego namawiaja.   Ale w druga strone juz nie jest tak latwo .  Moduly CI+, i odbior na sprzecie z wolnego rynku sa solą w oku każdej platformy.   Gdyby nie dyrektywy UE , to by w ogole je wycofali.  I tu nie chodzi tylko i wylacznie o nielegalny dostep do tresci , ale tez o to by dodatkowo wciskac abonentowi rzeczy typu VOD , za ktore ewentualnie musi dodatkowo zabulic.   

Edytowane przez kedar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam moduły z ECP i w pakiecie C+4K i jak do tej pory wszystko chodzi bez najmniejszego problemu. Jeżeli chodzi o kanał testowy to jest tylko plansza nic nie jest tam nadawane. Test polega na prawidłowym zdekodowaniu programu nadającym w ECP w przyszłości i można sobie sprawdzić czy dany telewizor jest to wstanie obsłużyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, stanley840 napisał:

Ja wiem w jakim świecie żyje. Camele też wyłączają ileś lat i używałem ich 11 bo wszystko śmigało jak należy dopiero jak wyłączyli kanały w tym roku to wymieniłem na 2 moduły z ECP i jak do tej pory nie ma żadnych problemów z odbiorem oferty. A że sobie robią jakieś testy które nie maja wpływu na oglądanie treści to po co się tym przejmować. Następna sprawa w centum abonamentu mogę wymienić moduł na tuner w każdym momencie umowy więc nie gadaj że muszę czekać do końca zakończenia  zobowiązania bo to nie prawda. Kolega na forum co zepsuło mu się oprogramowanie do telewizora też z modułu na tuner wymienił bez problemu. Więc zastanów się w jakim ty świecie żyjesz?

Już nie wiem jak do Ciebie pisać? Może to dla Ciebie nieistotne, ale ja kanał 4K używam tylko oglądania sportu.. więc nie chce być w sytuacji, gdzie przez to, ze póki co działa w pewnym momencie w niedziele, gdy będzie leciał tak jak Ci napisałem np finałowy mecz okaże się że zostanie mi czarna plansza i będę musiał się zadowolić HD... może dla Ciebie to nie ma znaczenia, ale dla mnie już ma.

 

Twoje twierdzenia do tego że na razie działa i nie ma co się martwić, to takie prostackie tak jak z pędzeniem 200 km/h i bez pasów.. jeżdżę i nic się nie stało.. nic się nie dzieje.. pały mnie nie złapały.. będę się martwił jak coś się stanie.. bo już nie wiem jak Ci to prościej napisać... bo potem to będę miał tylko pretensje do siebie... po to ten proces już się rozpoczął w C+, C+ wpisał to już w regulaminy.. rozpoczął testy.. aby nikt im nie zarzucił, że nagle wprowadzili i wielkie zdziwienie co u niektórych.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niebieskim działa, a ile było tu pisania że na włączonym ECP na niebieskim będzie ciemność. Wymieniajcie dalej na moduły z ECP, a później zróbcie jak typowy "janusz" - zadzwońcie na infolinię z reklamacją że nie działa.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelTSW tak to sobie tłumacz, bo skoro masz moduł z ECP, to tylko tyle możesz zrobić. Nawet reklamacji Ci nie uznają, bo skoro masz ciemność na tym kanale, to znaczy że twój sprzęt nie jest odpowiedni dla ECP. Niektórzy z was chyba za bardzo się pośpieszyli z wymianą na taki moduł, teraz do tego przydałaby się wymiana telewizora. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytasz co jest napisane? Na niebieskich działa zarówno c+sport jak i c+ now. ;) Niektórym c+4k na niebieskich też działa dlatego nie rozumiem o czym ty piszesz.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy - czyli czekanie aż wszyscy abonenci wymienią telewizory na odpowiednie. To może potrwać, bo telewizory tak szybko się nie psują, a skoro nawet na tych wyprodukowanych w 2019 roku nie działa to dobrych kilka lat to potrwa. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail# opcja może być taka że NC+ mamy cię gdzieś - zgasło na module CI+ ECP bo masz TV bez wsparcia.

Wymień moduł NC+ CI+ ECP na dekoder Ultrabox 4K ? kup nowy TV ze wsparciem ECP.

 

Nie wspominając o dekoderach E2 - Linux a nawet takich jak TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K który ma oficjalne wsparcie CI+ lecz bez ECP.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...