Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mikoko napisał:

Szczególnie na sprzęcie nie wspieranym przez ECP

Wole sprzet nie wspierajacy ECP ,ale bez zadnych innych ograniczen , niż ograniczac sie do kilku meczy Premierleague tygodniowo na totalnie ograniczonej puszce typu ULTRABOX .  ?

Edytowane przez kedar1
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczający dla przeciętnego Kowalskiego powiadasz. To spróbuj obejrzeć coś z vod na module albo cofnąć sobie oglądana bramkę w meczu. Nie mówię to o kodi bo to śmiech. Swoją lista kanałów ? Zdecydowanie za mało by mówić o ograniczeniach dekodera względem modułu. Zreszta na dekoderze tez można zrobić własne listy. Dostęp do całej satelity? Zapytaj Kowalskiego czy ogląda obcojęzyczne kanały. Skończcie już z tym mitem niezależności modułu i ograniczeniach dobrego dekodera (ultrabox)

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa...To ustaw własną listę z np.TVP 1 z przypisamym nr 1, która się nie rozsypie po aktualizacji. Wtedy to będzie własna lista. Puki co to możesz sobie stworzyć ulubioną i nazywać ją własna lista kanałów. Na prywatnym sprzęcie też możesz sobie cofać  i z wiele innych funkcji multimedialnych skorzystać. Nikt kto bierze sprzęt z wolnego rynku nie liczy na dodatkowe usługi operatora zainstalowane w dedyku. Po co w ogólne dyskutujesz z nieprzeciętnym kowalskim.? Każdy wie czego potrzebuje, a wybór powonien być.  Nieprawdaż? 

Jeszcze kilka miesięcy temu co innego prawiłeś. Gdybyś nabył dobry sprzęt I za wiele w nim nie grzebał, to do dzisiaj cieszyłbyś sie z modułu o który walczyłeś. Niestety dla kilku meczyków, poleciałeś na jednej nodze wymienić moduł na pudełko, w dodatku 10 zeta m. płatne. Tylko w jakim celu? ECP nie ma i nie wiadomo kiedy się pojawi i czy w w ogóle się pojawi, bo zaraz się okaże, że nie będzie nowego sezonu LM w C+ lub angole coś wymyślą. Moze ECP 2? I Co? Będzie żal i rozczarowanie. Piszesz o tym ECP, że zaraz włączą itd. Po co piszesz. Jak włączą to rozumiem, że się ucieszysz, że doskonałego wyboru dokonałeś, bo na pudło wymieniłeś moduł. Sorry...do dzisiaj ja i inni nie wiemy co odwaliłeś, a byłeś przykładem jak moduł zdobyć. Sorki jak uraziłem, ale taka prawda.

Edytowane przez ircios
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie zgadzam się z twierdzeniem totalnie ograniczonej puszce. Ciagle drążysz ze zmieniłem moduł ze względu na ECP. Dobrze wiesz jaka jest prawda która z uporem pomijasz. Zostałem bez tv a czy z mojej winy to inny temat. Gdyby mi moduł działał miałbym go cały czas. Teraz przekonuje się ze jednak ze pewne rzeczy a raczej ich brak na module mi doskwierał. Tak trudno zrozumieć ze pozostałem z czarnym ekranem na module ?
Z czego mam się cieszyć ze włącza ECP? Wali mnie to.
Aha jeszcze jedno na koniec. Ciagle czekam na scalenie softu modelu XG z XH które ma nastąpić. Sprawdzam codziennie czy jest aktualizacja. Jak mi moduł ruszy następne przedłużenie będzie z modułem. I nie twierdze wcale ze jest totalnie lepszy od ultrabox. Choć jakość obrazu jest. Lubię menu i jego obsługę w Sony. Tylko tyle i aż tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież działał Ci moduł, bałeś się, że ECP włączą i zostaniesz bez C+ 4k. A probkemy z TV to wiem, że miałeś.

Miałem takie problemy ze zostałem bez tv. Tyle razy mówiłem ze niejako zostałem zmuszony. Pisałem wcześniej, poszukaj, ze ewentualnie mecz mogę obejrzeć na innym równoległym kanale. Np c+ sport 2 i żadnego ECP się nie bałem bo wiedziałem ze 95% uzerów ma ten sam problem ze sprzętem. Brak kompatybilności
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikoko  :  nie bierz moich postow do siebie , bo ja wyrazam tylko swoja opinie .   Mnie po prostu smieszy to zafiksowanie sie na tym ECP,  u ludzi ktorzy tylko z tego powodu wpadli w ,,panikę", jakby po jego wlaczeniu mial sie skonczyc caly ,,satelitarny swiat" ?  Natomiast prawda jest taka , ze kazdy dekoder dedykowany jest ograniczony przez oprogramowanie w nim zastosowane.  I nie wazne czy to jest Ultrabox od PC+,  czy dedykowany dekoder jakiejkolwiek platformy zagranicznej.    I zgadzam sie z tym ze Kowalski niczego wiecej nie oczekuje

Edytowane przez kedar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu uprawnień na caymanach z rozparowanych modułów niebieskich canal+ trochę utrudnił wysyłanie z c+4k transmisji w świat. Dołączanie do tych transmisji ecp jest po prostu bez sensu.

Szybciej bym się spodziewał ecp na jakimś filmie czy serialu. Bo to właśnie największe wytwórnie filmowe domagały się takich zabezpieczeń żeby nie można było kopiować ich filmów na nośniki zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic się nie dzieje a tu panika z tym ECP? Oni jeszcze nawet nie załatwili sprawy z camelami a co dopiero wprowadzanie czegoś co obsługuje 1% rynku? Więc radził bym wyluzować z tymi teoriami że zaraz będzie czarny ekran. Jeszcze daleka droga do tego została. A jak zgaśnie 4K zawsze zostaje alternatywa w postaci HD i nic nie przegapicie. Dlatego szkoda czasu na te dywagacje w tym momencie?

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stanley840 tylko że tutaj to nie zależy od C+ czy będzie nadane w ECP czy nie to Premier League może narzuć i po temacie. C+ samo od siebie nawet by w takie koszta nie wchodziło, to dostawcy wymuszają. A co do oglądania w HD, to jak Tobie nie robi różnicy w HD czy 4K to możesz sobie nawet oglądać w SD, ja tylko po to mam C+ abym mógł obejrzeć sobie mecze w 4K, przynajmniej te które nadają, a nie nagle oglądać w HD mecz który mógłbym na spokojnie obejrzeć w 4K... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym narzucaniem ECP to też jest ogólnie ciekawe, bo jakoś w Amazon Prime mecze PL lecą w streamingu 4K, a u nas ze wszystkim jest wielki problem ;).

No ale jeśli chodzi o tę lige to zawsze PC+ miało pod górkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bugmenot napisał:

Z tym narzucaniem ECP to też jest ogólnie ciekawe, bo jakoś w Amazon Prime mecze PL lecą w streamingu 4K, a u nas ze wszystkim jest wielki problem ;).

No ale jeśli chodzi o tę lige to zawsze PC+ miało pod górkę.

Racja, ale streaming i sat to dwa różne światy. Zresztą temu streamingowi 4K z Amazon Prime daleko jeszcze do 4k w C+. Próbowałem to oglądać, jest o niebo lepiej od HD, ale jednak obraz z sat jest dużo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile jest meczy PL w 4K bo widzę że ledwo jeden jest w kolejce. Więc i tak większość oglądasz w HD. Jak by było tak jak w Sky UK wszystkie mecze dostępne w 4K to by można płakać ze można nie zobaczyć kilku meczy w 4K a jak narazie to jest ułamek tego co bym nie zobaczył w 4K więc nie ma tematu?, a po drugie narazie wszystko śmiga bez problemu dlatego również nie ma tematu.i po trzecie wyjdzie TV z ECP potwierdzony na 100% to się kupi i też będzie wszystko chodzić jak należy?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stanley098 dzisiaj jeden z Chalsea jutro z Santandera jeden z FC Barceloną.. oczywiście mogłoby być lepiej, ale niestety odkąd zaczęły się przymiarki z ECP, tak tez liczba meczy na żywo spadła z 4K... pewnie czekają na wprowadzenie ECP. Ale skoro dla Ciebie nie ma tematu to może przestań spamować i ciągle pierniczyć, ze nic się nie stało i tylko panika powstała. Nie chcesz lub nie możesz oglądać meczy w 4K to nie znaczy że inni nie wolą obejrzeć nawet pare meczów w 4K niż w HD... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stanley098 dzisiaj jeden z Chalsea jutro z Santandera jeden z FC Barceloną.. oczywiście mogłoby być lepiej, ale niestety odkąd zaczęły się przymiarki z ECP, tak tez liczba meczy na żywo spadła z 4K... pewnie czekają na wprowadzenie ECP. Ale skoro dla Ciebie nie ma tematu to może przestań spamować i ciągle pierniczyć, ze nic się nie stało i tylko panika powstała. Nie chcesz lub nie możesz oglądać meczy w 4K to nie znaczy że inni nie wolą obejrzeć nawet pare meczów w 4K niż w HD... 

Dokładnie. Tez zauważyłem ze ostatnio przy temacie testów ECP na c+Now meczy na 4K jest jak na lekarstwo. Wcześniej bylo tego więcej. Mało tego teraz na meczach w 4 K nie załączają już numerów kart. Ciekawe dlaczego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to taka rozmowa z kimś kto chyba nie ma pojęcia w jakim świecie żyje...

po pierwsze to umowy są terminowe (na ofertę i na sprzęt) - nie zmienisz jej w ciagu pięciu minut..

po drugie testy ECP już się rozpoczeły, ECP zostało wpisane w regulamin oferty, więc jak nie patrząc wszyscy to biorą na poważnie oprócz Ciebie, może nie masz modułu.. może nie masz problemu z TV wspierającym ECP.. ale to nie znaczy że nie ma problemu.. dlatego daruj sobie te posty poziomu przedszkolaka... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, przemek1234 napisał:

Na tunerach z Linuksem ECP nie będzie nigdy, bo na takim sprzęcie nikt nie zagwarantuje, że kontent nie wycieknie. Ale na tunerach z własnościowym softem oraz wbudowanych w TV myślę, że ECP będzie się pojawiać masowo wkrótce.

Na tunerze na Linuxie, ECP załatwi dogranie dodatkowej wtyczki ?. Proszę zauważyć, że żaden tuner na linuxie, nowo zakupiony nie obsługuje modułu , a załatwia to dodatkowo wgrana nieoficjalna wtyczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...