Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, meckbar napisał:

Mam wrażenie, że próba przekonania użytkownika zaawansowanego do dekodera operatora ma takie szanse powodzenia, jak przekonanie laika do tunera na Linuksie. Osobną grupę stanowią abonenci świadomie wybierający dekoder operatora ze względu na usługi dodatkowe. 

Trudno się z tym nie zgodzić jednak nie chodziło mi o przekonanie kogokolwiek do któregokolwiek rozwiązania, a tylko o pokazanie różnic często istotnych o których niektórzy przekonują się dopiero w praktyce, po dokonaniu wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, meckbar napisał:

Mam multiroom więc oglądam. 
Chodziło mi raczej o wolność wyboru tego na czym chcę oglądać.
Paradoksalnie dobrodziejstwa wynikające z korzystania z tunera na Linuksie odkryłem z chwilą, kiedy operator zaczął mi wygaszać kolejne programy na moim module „CYFRA+ HD”, ignorując  jednocześnie moje pytania o moduł zastępczy, za który gotowy byłem zapłacić. 
 

Mam wrażenie, że próba przekonania użytkownika zaawansowanego do dekodera operatora ma takie szanse powodzenia, jak przekonanie laika do tunera na Linuksie. Osobną grupę stanowią abonenci świadomie wybierający dekoder operatora ze względu na usługi dodatkowe. 

Szkoda że nie ma (chyba że są) modułów na Linuksie. To byłby dopiero kombajn. Możliwość konfiguracji i wolność od kabli.

16 godzin temu, tail# napisał:

Dobrze, skoro Cię nie obchodzi, to wyjaśnij jak oglądasz telewizję, np. jeśli ktoś kto z tobą mieszka chce w tym samym czasie chce oglądać inny program skoro moduł który posiadasz jest jednostrumieniowy? Bo chyba w XXI wieku to nie jest nic nadzwyczajnego, a jak się okazuje jednak w wielu przypadkach nie możliwe. Ja włączę np. tablet i oglądam wieczorem mecz "na żywo", bo reszta poza sportem telewizja mnie interesuje.

Umówmy się że przy tym zaawansowaniu technologicznym można dołożyć do modułu obsługę wifi, i wtedy multiroom może działać tak jak na "świetnych i jedynych słusznych"dekoderach operatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szmatt napisał:

Szkoda że nie ma (chyba że są) modułów na Linuksie. To byłby dopiero kombajn. Możliwość konfiguracji i wolność od kabli.

Umówmy się że przy tym zaawansowaniu technologicznym można dołożyć do modułu obsługę wifi, i wtedy multiroom może działać tak jak na "świetnych i jedynych słusznych"dekoderach operatora

 

 

Były - są dostępne moduły DiabloCam z wifi albo lan.

Tylko już praktycznie nie przydatne z dzisiejszymi kartami.

 

Dodatkowo można w niektórych TV zainstalować oscam i wpisać odpowiednie dane i będzie telewizja satelitarna działać.

Nawet nie jest potrzebny moduł - dekoder.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niniejszym przypominam po raz kolejny, że niniejszy wątek tyczy się tylko i wyłącznie modułów CAM CI+/CI+ ECP Platformy CANAL+ :!:

:idea:  Proszę zatem trzymać się tutaj właściwego tematu.

:idea:  Wszelkie kolejne posty niezwiązane z tematem wątku będą bezwzględnie trafiały do Kosza, a ich autorzy będą otrzymywali Ostrzeżenia :!:

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzę, że chyba dlatego, że nie idzie w ECP to przestali nadawać na żywo Premier League, tylko walą PKO Ekstraklasę... Tutaj do ECP pewnie nikt ich nie zmusza.

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam brak cyferek nie oznacza nic, bo jest coś takiego jak forensic watermarking. Działa tak samo jak cyferki, czyli pozwala śledzić strumień, ale nic nie widać. Taki watermark może wstawiać zarówno moduł jak i dekoder. Jest to bardzo fajna technologia, bo pozwala zabezpieczyć kontent w sposób, którego legalny użytkownik nie odczuwa. No i działa na modułach, więc jak PC+ wprowadziłby dla modułów obsługę tego, to abonenci mogli by oglądać na prywatnych tunerach, a kontent byłby zabezpieczony. Może podczas dzisiejszego meczu to testowali, kto wie. ;)

 

@gość

Co ty gadasz? Był dzisiaj mecz Premier League na C+ 4K. ;) Widziałem przecież. Ale fakt, że wprowadzenie ECP pewnie sprawi, że liczba kontentu sportowego na C+ 4K się zwiększy. Ci, którzy mają tuner z ECP lub używają dekodera będą mogli oglądać mecz w 4K, którego normalnie by nie puścili. A ci którzy nie mają ECP zawsze mogą obejrzeć w HD.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Premier League zniknęła z C+ 4K, z wyjątkiem dzisiejszego meczu.

 

41 minut temu, przemek1234 napisał:
Sam brak cyferek nie oznacza nic, bo jest coś takiego jak forensic watermarking. Działa tak samo jak cyferki, czyli pozwala śledzić strumień, ale nic nie widać. Taki watermark może wstawiać zarówno moduł jak i dekoder. Jest to bardzo fajna technologia, bo pozwala zabezpieczyć kontent w sposób, którego legalny użytkownik nie odczuwa. No i działa na modułach, więc jak PC+ wprowadziłby dla modułów obsługę tego, to abonenci mogli by oglądać na prywatnych tunerach, a kontent byłby zabezpieczony. Może podczas dzisiejszego meczu to testowali, kto wie.


Nie wiem, czy zauważyliście, ale w pewnych momentach było widać duży kwadrat i przecięcie obrazy na pół. Jakby lekkie przesunięcie obrazu, takie niewidoczne linie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja głównie dla Premier League w 4K byłem mega zadowolony z modułu w TV... Do czasu, aż okazało się, że Samsung nie wspiera ECP. A teraz już przestali nawet mecze transmitować...

Edytowane przez Barti
Nazwy własne piszemy wielką literą. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przemek1234 napisał:

Taki watermark może wstawiać zarówno moduł jak i dekoder. Jest to bardzo fajna technologia, bo pozwala zabezpieczyć kontent w sposób, którego legalny użytkownik nie odczuwa. No i działa na modułach, więc jak PC+ wprowadziłby dla modułów obsługę tego, to abonenci mogli by oglądać na prywatnych tunerach, a kontent byłby zabezpieczony. Może podczas dzisiejszego meczu to testowali, kto wie. ;)

Absolutnie niemożliwe. Legalnie płacący MUSI wiedzieć, że być może ogląda nielegalnie, być może jest złodziejem!

Popatrzcie na oryginalne legalnie kupowane DVD/BD i na legalny, opłacony sygnał satelitarny.

Weź pieniądze i kopnij, by wpadł na dno, gdzie jego miejsce!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...