Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, tweed77 napisał:

I tak pewnie PC+/NC+/ Nagravision - Kudelski boli że Cameleon działa w czarnym module CI+ ECP ( dedykowany dla Cayman ) bez problemów.

Skoro działa w czarnym, a w niebieskim nie, to jest pewnie kwestią dni lub tygodni i aktualizacja modułu CI+ECP to ukróci.

Czarne moduły z ofertą "Telewizja na kartę" właściwie zniknęły z rynku. Zakładam, że ich powrót nastąpi po aktualizacji firmware.

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tweed77 napisał:

Polak potrafi - wiadomo nie od dziś.

Dokładnie. Ale czy to się opłaca? Wywalić 2 czy 2i pół stówki na moduł, aby Cameleon działał jeszcze tydzień, 2, miesiąc czy 3 m. Operator wstrzymał dystrybucję właśnie z tego powodu, bo Camele działają. Teraz zastanawia się jak to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli abonentów co mają same Cameleony na umowie i kupili specjalnie moduł. Przecież jak dobiorą dekoder z Caymanem za Cameleona, to Cayman z dekodera nie będzie działać w module zakupionym wcześniej. Kasa w błoto, bo przecież nie będzie opłacać abonamentu i prepaida. Wtedy możliwość jeszcze sprzedania modułu pozostaje. Są jeszcze Ci co kupili same moduły ECP bez karty. Tacy to będą mieli najwieksze straty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze reklamacyjne można zakończyć umowę na Cameleon i przejść na umowę na zestawie własnościowym.

Ci co kupili same moduły bez kart to gratuluję inteligencji.

To i tak taniej niż ci co za 2 - 3 razy drożej kupowali używane stare moduły ? wiadomo które.

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.09.2020 o 13:07, meckbar napisał:

 

W sumie to ciekawie to skomponowali - napisane jest "Moduł CAM CI+" ale zdjęcie na stronie pokazuje Moduł "CAM CI+ECP"

 

Chyba ktoś dostrzegł tę wprowadzającą w błąd "kompozycję" i dzisiaj zdjęcia czarnego modułu CANAL+ CI+ECP przy składaniu zamówinia już nie ma.

W ofercie "Starter z CAM CI+" widnieje tylko napis "Moduł CAM CI+" bez zdjęcia zamawianego sprzętu.

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, ircios napisał:

co zrobią abonenci , którzy wydali 2 stówki lub więcej na moduł. 

To są abonenci z reguły żyjący "w strefie komfortu"/których na to stać (kiedyś kupowali "gołe" moduły po 500/600zł, dziś jeżeli kupią za 250zł tzn. że w praktyce płacą za niego 200zł-gdyż 50zł jest w opłaconym z góry pakiecie miesięcznym).                                                                            

8 godzin temu, tweed77 napisał:

I tak pewnie PC+/NC+/ Nagravision - Kudelski boli że Cameleon działa w czarnym module CI+ ECP ( dedykowany dla Cayman ) bez problemów.

Czy to było celowe czy wypadek przy pracy to tylko oni wiedzą.

 Co do używania modułów/tunerów operatora to zgadzam się z @zalesiu tj. kwestia marketingu/kontroli/sprzedaży dodatkowych usług. Co do czarnego modułu to tworzycie tutaj Panowie teorie spiskowe i tyle (wcześniej używałem Astona z firmware 2.26, działał 1,5 roku, w statusie modułu było bardzo niewiele informacji-operator, uprawnienia odbioru, przy czarnym module oprócz polskojęzycznego interfejsu jest masa szczegółów na temat karty, uprawnień etc. widocznych bezpośrednio w GUI- aż dziwie się że siedzicie tutaj tyle na forum i jesteście tak naiwni że Kudelski tego nie wiedział/nie sprawdził). 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tweed77 napisał:

Może być tak że będą działać bez większych problemów.

Jest ryzyko jest zabawa. Lepsze to niż dedykowany dekoder.

Nie wiem czy takie lepsze, ludzie którzy byli przyzwyczajeni do kart cameleon w czytniku, z pełną swobodą do oglądania i nagrywania w tym samym czasie czegoś innego. Cięzko będzie się przestawić na jednostrumieniowość modułu CAM CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wolę używać dedykowanego dekodera. Karta włożona, dekoder podłączony, włączam pilotem, pyk i działa. A użytkownicy Cameleonów czy modułów CI+ w tunerach z Linuksem muszą codziennie zastanawiać się czy będzie ciemność, czy nie będzie, czy włączą ECP, czy nie włączą. A mnie to kompletnie nie dotyczy, po prostu cieszę się ofertą operatora na sprzęcie, na którym zawsze będzie działać. A nawet jak przestanie działać, to wymienią za darmo na taki, na którym będzie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, przemek1234 napisał:

 

 

 

1 minutę temu, przemek1234 napisał:

włączam pilotem, pyk i działa. A użytkownicy Cameleonów czy modułów CI+ w tunerach z Linuksem muszą codziennie zastanawiać się czy będzie ciemność, czy nie będzie,

Najgorsze jest to, że oni kupują takie dekodery za duże pieniążki swoim rodzicom, dzieciom do pokoju i potem zdziwienie, że dziecko się wkurza bo nie ma bajek, a żona chodzi obrażona bo na tvn ciemność.

I znowu siada Janusz nad sprzętem na linuksie by to odpalić i siedzi na forum i dopytuje 

 

Kiedyś się w to bawiłem, teraz po 10 latach wolę odpalić dekoder i mieć spokój. 

 

Choć to nie ten temat. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, przemek1234 napisał:

Ja też wolę używać dedykowanego dekodera. Karta włożona, dekoder podłączony, włączam pilotem, pyk i działa. A użytkownicy Cameleonów czy modułów CI+ w tunerach z Linuksem muszą codziennie zastanawiać się czy będzie ciemność, czy nie będzie, czy włączą ECP, czy nie włączą. A mnie to kompletnie nie dotyczy, po prostu cieszę się ofertą operatora na sprzęcie, na którym zawsze będzie działać. A nawet jak przestanie działać, to wymienią za darmo na taki, na którym będzie.

Żadnego stresu, zawsze można przerzucić moduł z tunera do oleda.Tunery Linuxie to przede wszystkim wolność co do edycji list kanałów i nagrań.Mozliwosc przenoszenia i archiwizowania.nagran.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, przemek1234 napisał:

Ja też wolę używać dedykowanego dekodera. Karta włożona, dekoder podłączony, włączam pilotem, pyk i działa. A użytkownicy Cameleonów czy modułów CI+ w tunerach z Linuksem muszą codziennie zastanawiać się czy będzie ciemność, czy nie będzie, czy włączą ECP, czy nie włączą. A mnie to kompletnie nie dotyczy, po prostu cieszę się ofertą operatora na sprzęcie, na którym zawsze będzie działać. A nawet jak przestanie działać, to wymienią za darmo na taki, na którym będzie.

 

Przyniosłem zestaw karta Cayman + moduł NC+ CI+ z ECP - włożyłem - VU+ włączony do prądu - włączam pilotem i pyk i działa. Oglądam - nagrywam - nagrania rodzina ogląda sobie na tablecie - komputerze jak potrzebują. Mogę sobie także w między czasie pooglądać z VU+ inne platformy sat ( legalnie opłacane ) jak potrzebuję na komputerze - tablecie - dekoderze.

 

Chcesz używaj dedykowanego dekodera NC+/PC+ nawet będę bronił twojego prawa do tego.

Oczekuję tego samego od Ciebie - bronić mojego prawa do korzystania z mojego dekodera ( Vu Ultimo 4K ) i oglądania na nim oferty NC+/PC+ ( moduł CI+ z ECP i karta Cayman ) za którą legalnie płacę abonament.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ircios napisał:

Podaj źródło tych informacji ;-)

Nie poda, bo to jego teoria. Sam nie ma, to innym odradza jak pies ogrodnika. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tweed77 napisał:

 

Myślisz że tylko jedna parka jest ?

Szkoda im tłumaczyć, bo jak zwykle tacy mają najwięcej do powiedzenia ale tylko w teorii, bo praktycznie niczego sprawdzili - tzw. teoretycy. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...