Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

zdecydowałem się na abo C+ z modułem ECP. Posiadam Vu+ Duo 4K i Ultimo 4K. Na obydwu korzystam z OpenPLi i CI+ helper. Moduł C+ jest wykrywany na liście (nie pojawia się żaden komunikat o błędzie czy "nieobsługiwaniu" urządzenia), mam cały czas ustawione TVP1 i mimo, że minęły już chyba 2 godziny nadal nie ma obrazu. Czy ta aktywacja modułu może się tak przedłużać (już ponawiałem uprawnienia w Strefie C+) czy to może być jednak wina OpenPLi i będzie konieczność zmiany image? Dodam, że na obydwu tunerach bez problemu działa moduł Kabelio, HD+ czy tivusat (z czarną kartą). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem VTi, wersja 20221223. Nie "widzi" żadnego modułu 🙁

 

EDIT: zaimportowałem listę kanałów, przełączyłem na TVP1 i moduł poprawnie się zainicjował. Wyskoczył standardowy komunikat, że aktywacja może potrwać do 2h bla bla bla. 

Chyba już wszystko powinno być w porządku :) Pozostaje mi teraz tylko zaprzyjaźnić się z VTi.

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

Edytowane przez Millstreet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Millstreet napisał(a):

Zainstalowałem VTi, wersja 20221223. Nie "widzi" żadnego modułu 🙁

 

EDIT: zaimportowałem listę kanałów, przełączyłem na TVP1 i moduł poprawnie się zainicjował. Wyskoczył standardowy komunikat, że aktywacja może potrwać do 2h bla bla bla. 

Chyba już wszystko powinno być w porządku :) Pozostaje mi teraz tylko zaprzyjaźnić się z VTi.

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

Akurat Ultimo 4K i VTI wcale tak dobrze nie działa z modułami. Ale ja mam tylko moduły PB i Tivusat. Modułu C+ nie testowałem ale cudów sie nie spodziewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Millstreet napisał(a):

Pozostaje mi teraz tylko zaprzyjaźnić się z VTi.

Jak zauważysz, że na tym sofcie będziesz mógł nagrywać kilka programów jednocześnie, które zostaną zdeszyfrowane kiedy tuner będzie w stanie czuwania, to szybko się zaprzyjaźnisz...

Mojego modułu nie aktualizowałem nigdy i wszystko działa bez zarzutu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, czerstwy napisał(a):

Akurat Ultimo 4K i VTI wcale tak dobrze nie działa z modułami. Ale ja mam tylko moduły PB i Tivusat. Modułu C+ nie testowałem ale cudów sie nie spodziewam.

 

@czerstwyto zdecyduj się wreszcie działa czy nie działa z ECP skoro nigdy nie korzystałeś z modułu ECP ?  

 

Moduły zwykłe i ECP od C+  bardzo dobrze działają  na tunerach Vu+ zwłaszcza na VTi. Problemem zwykle jest brak aktualizacji firmware albo nie aktywowany moduł który można w razie problemu aktywować np. w TV.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz proble z czytaniem że zrozumieniem? Napisałem wyrażnie jakie moduły posiadam i jeden z nich też jest ECP. W moim przypadku jest bardzo dułgie przełączanie kanałów.Mało tego czesto jest po wybraniu na kanał z modułu czarny obraz dopiero kilka raz zmiana góra dół powoduje że kanał sie odpala. No chyba że dłużej oglądam ofertę z danego modułu to wtedy działa to w miarę rozsądnie.

13 minut temu, aro napisał(a):

Ja działam na VTi od ponad dwóch lat i cały czas z dwoma modułami i nigdy nie miałem jakichkolwiek problemów.

Ja działam z dwoma modułami do tego różne karty w czytnikach choć obecnie tylko C++ oscam E.m.u choć obecnie też nie mam czasu by dzięki niemu coś oglądać lub aktualizować klucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat moduły ECP z C+ i Tivusat są  innymi modułami nie mającymi ze sobą nic wspólnego.

 

Tivusat ECP ma wyższe wymagania co do sprzętu odtwarzającego i zwykle wymagany jest sprzęt certyfikowany ich własnym certyfikatem. Wolne  przełączanie nie dotyczy akurat modułów C+ ECP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie jak wyłącze zadania modułu na VTI przełączanie kanałów działa zdecydowanie szybciej. Minusem jest wtedy brak możliwości nagrywania kilku kanałów jednocześnie. Acha włączcie jeszcze wtyczkę fast nie pamietam dokładnie nazwy ale także przyspiesza przełączanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie FCC działa  na module. Wtyczka bardziej się przydaje przy oscam gdzie dekoduje kilka strumieni na raz  a moduł może tylko jednen. 

Szybciej też działa w tunerach mających dwa czytniki a nie tylko jeden czytnik i  dwa gniazda Ci+. 

 

Za to moduł + oscam przy zmianie z modułu na oscam czy odwrotnie daje natychmiastowy obraz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, mikoko napisał(a):

U siebie jak wyłącze zadania modułu na VTI przełączanie kanałów działa zdecydowanie szybciej. Minusem jest wtedy brak możliwości nagrywania kilku kanałów jednocześnie. Acha włączcie jeszcze wtyczkę fast nie pamietam dokładnie nazwy ale także przyspiesza przełączanie

Wsadz sobie dwa moduły  gdzie są kanały które sie np pokrywaja i nie ustawa zadań modułu. U mnie np na takim Tivusat gdy nie ustawiłem kanału w zadaniach wcale nie dekodował. 

 

8 godzin temu, Ktosiu napisał(a):

 

 

Za to moduł + oscam przy zmianie z modułu na oscam czy odwrotnie daje natychmiastowy obraz. 

Bzdura. Może tak jest w przypadku modułu C+ ale przy innych juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czerstwy napisał(a):

 

Bzdura. Może tak jest w przypadku modułu C+ ale przy innych juz nie.


Bzdury to Ty piszesz. Już Ci pisałem, Tivusat  nie jest identycznym modułem jak jakikolwiek inny moduł !   To tak jak byś porównywał tuner Zgemma do Vu+ i że są identyczne bo mają 4K. 


Nie masz po prostu pojęcia o  właściwym przyznawaniu praw dla modułu których właściwe ustawienie dla dublujących się programów jest bardzo ważne który moduł czy oscam ma go zawsze dekodować.  Jakikolwiek konflikt powoduje problemy w działaniu  modułów.   

To mało ważne że uważasz akurat  iż nie trzeba ustawić zadań, oczywiście teoretycznie nie trzeba i tu masz rację ale w praktyce to się nie sprawdza i istnieje potrzeba ustawienia zadań modułu dla prawidłowego działania.   Głównym powodem problemów z modułami  jest brak natywnej obsługi modułów Ci/Ci+ przez jakikolwiek tuner na enigma2 ! 

 

Mam moduły , CP i  C+ ECP + oscam karta SKY Digital  nic się kompletnie nie wieszało jak przyznałem indywidualnie dla każdego programu zadanie  moduł z którego ma być dekodowany program. 

 

Tak dla ścisłości problemem  jest zawsze plugin Ci+helpera wbudowany w konkretny system albo instalowany na większości tunerów   odpowiedzialny za obsługę modułów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj że zrozumiem i dopiero sie wypowiadaj. Napisałem wyrażnie żeby nie ustawiał zadań w modułach i zobaczył jak to będzie działać. A raczej jak nie będzie działać. Nie ma opcji by bez zadań ustawinych działały np 2 moduły + karty w czytniku z oscama. Można sobie jeszcze kombinować z ignorowaniem danego caid w oscamie itp ale w moim przypadku nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...