Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba bardziej chodzi o transponder niz konkretny kanał.  Nie pamietam na jakim kanale to sie stalo . Po prostu wlozylem go do TV i od razu wyrzucil komunikat o aktualizacji   W Dm 920 aktualizacja stanela na 5 procentach, a w Ultimo nie wykryl jej wcale.   Tak ze jakiekolwiek aktualizacje modulow tylko w certyfikowanych zlaczach CI+

Edytowane przez kedar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Tapatik napisał:

W jakim sensie "najlepiej"? Skąd wiesz, że najlepiej? PC+ gdzieś publikuje tą listę?

Ponieważ wcześniej nc+ a teraz pc+ używają tego tp. do przesyłania aktualizacji modułów.

https://cyfrowyblog.tvnakarte.eu/index.php/how-to/1-aktualizacja-modulu-ci-nc

Natomiast uprawnienia na kartę z tp. gdzie jest m.in. TVP 1 HD.

Edytowane przez mara68
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując tak sobie myśle, brak nagrywania na module wiąże się z ostatnia aktualizacja w nim softu. Pytanie czy wyszedł im babol, czy to celowe działanie. Po co blokować nagrywanie skoro i tak materiału nie da się nigdzie indziej odtworzyć bo jest szyfrowany. Zawierałem nowa umowę przez internet z możliwością odstąpienia w ciągu 14 dni. Ustaliłem z punktem c+ ze odstąpię od tej umowy i wezmę nowa z nowym modułem. Dają do czerwca rabat na polowe abonamentu czego nie mam teraz. Dziś podjadę wezmę i nie będę aktualizował modułu puki się sprawa nie wyjaśni. Policzyli mi ze przy tym manewrze zyskuje 5 stów ciągu pół roku. Nic tylko zamieniać

Mam jeszcze inna opcje. Posiadam moduł niebieski z telewizji na kartę aktywowany 2 tyg temu. Mogę przejść z nim na nowy abo, niestety bez C+ 4K ale nagrywanie działałoby normalnie. Pojęcia nie mam co zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaa..zyskujesz. W tej umowie co bierzesz. Przy aneksowaniu Twoja wyjściowa minimalna kwota to 3 ostatnie faktury.  Czyli jeszcze drożej niż normalnie. 

Nie masz pojęcia co masz robić... Raczej trzeba się pogodzić, że operator chroni swój kontent i nie daje możliwości nagrywania na module z ECP. Jestem przekonany, że to celowy zabieg operatora, który teraz pali głupa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mikoko napisał:

Cały czas pisze ze biorę nowa umowę. Zawarta 4 dni temu przez net anuluje bo mam 14 dni. I biorę nowa w punkcie z rabatem i nowym modułem

Ty to chyba przed oczami masz tylko C+ 4k i źle odczytujesz. O tym piszę.  O tym co dopiero weźmiesz. 

 

To się w krótce okaże,  czy to zabezpieczenie czy nie, z tym nagrywaniem 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie Sony popsuło. Bo po aktualizacji telewizora do nowej wersji moduł z ECP bez aktualizacji nagrywanie działało. Zreszta dalej działa na niebieskim bo go tez mam. Tak mam serie XG9505 wiec 6.4690 jest dla niego najnowsza.
Dobra wróciłem przed chwila z punktu. Tamta umowa anulowana (odstąpienie) i wzięta nowa. Co zyskałem ? Pół roku abo po 49 zł czego nie było na umówie zawartej przez net. Zyskałem nowy moduł bez aktualizacji. Do tego wszystkiego dali mi za free zestaw antena duża do 4K plus pudło chyba z uchwytem i konwerterem. Nie otwierałem tego jeszcze. Warto było się przejechać

Najnowszy to 6.7140
https://www.sony.pl/electronics/support/downloads/00017085
 
Chyba, że masz serie XG to 6.4960. Jeszcze sprawdziłem na moim XF i wszystko działa poprawnie, więc możliwe, że coś SONY popsuło.

Kurde dziwna sprawa ten soft 6.7140 tez jest dla modeli XG choć mojego 55XG9505 nie ma na liście

Chyba przed włożeniem modułu zrobie reset tv do fabryki

Panowie a co to jest w menu tv Sony ? w module niebieskim na kartę druga pozycja w menu jest nieaktywna. Czarnego jeszcze nie wkładałem. Może ktoś to sprawdzić z tv Sony ?5b5a35bdcf537cf072359cd68b30c1d8.jpg

Moduł czarny prosto z pudełka bez aktualizacji nagrywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po małych testach: moduł łapie info o nowym sofcie głównie na kanałach filmbox, tv puls. Jak złapie komunikat ciężko z niego wyjść. Po chwili nachalne ostrzeżenie ze jeśli nie zaktualizujemy modułu nie będzie dostępu do oferty. Jedyne wyście wtedy jest wyjęcie i włożenie modułu od nowa lub zrestartowania tv (nie reset). Oj na dłuższa metę zabawa w ciuciubabkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mikoko napisał:

Po małych testach: moduł łapie info o nowym sofcie głównie na kanałach filmbox, tv puls. Jak złapie komunikat ciężko z niego wyjść. Po chwili nachalne ostrzeżenie ze jeśli nie zaktualizujemy modułu nie będzie dostępu do oferty. Jedyne wyście wtedy jest wyjęcie i włożenie modułu od nowa lub zrestartowania tv (nie reset). Oj na dłuższa metę zabawa w ciuciubabkę.

A czego Ty się spodziewałeś? To bylobdo przewidzenia.  Wkrótce tak jak kolega @PawelTSW będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...