Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@FazaFm Oferta z modułem dla byłych Cyfrowiczów jest dla tych co do MR mają GOŁĄ kartę Cameleon. Bez sprzętu od operatora. Nie widziałem przypadku, aby za dekoder dali moduł. Sam mam 2 Pejsy i nie ma takiej oferty dla mnie.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FazaFm napisał:

Przepraszam dopytam. 
Mam w tej chwili dwie karty kameleon w dwóch dekoderach Pace HDS 7241 ultrabox+ oraz WiFi Premiumbox oba z dyskiem. (tak kiedyś dostałem) Czyli teoretycznie mogę pójść z jedną karta kameleon i wymienić ja na moduł cam+ , a drugi dekoder zostawić i mieć nadal multiroom? W tej chwili mam dwa dekodery z rabatowane na zero zł . Czy w przypadku wymiany doliczana jest jakaś opłata za moduł czy też dekoder. WifI premiumbox zapewne by u mnie został wymieniona zostałaby tylko karta. Jeśli już to zdałbym Pace. O ile jest taka możliwość.

@FazaFm

@ircios

Można iść do Salonu CANAL+ i spróbować pogadać i zwrócić dodatkowy dekoder z MR post Cyfra+. Przez zakładkę bodajże o nazwie "Przyjęcie sprzętu/dekodera" powinno to bez problemu przejść i wtedy zostanie sama karta Cameleon w MR post C+. Tylko to wszystko zależy od pracownika Salonu, czy zgodzi się przyjąć sam dekoder z zostawieniem samej karty do MR. Zawsze można poprosić w salonie, by pracownik zadzwonił na swoją infolinie wsparcia i się dopytał czy można taki wyjątek klientowi zrobić, by potem wydać moduł CAM CI+ ECP z kartą Cayman jako sprzęt uzupełniający do MR post Cyfra+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam do Was pytanie, czy u Was też zdarzają się na nowym module problemy z dźwiękiem na kanałach z paczki filmbox. Objaw polega na tym, że głos jest przeciągnięty i trzeszczący, wręcz bełkotliwy.

 

Testuje ten moduł od kilku dni i mam następujące spostrzeżenia:

1) kanały UHD Canal+ 4K ultra hd i museum 4K działają bez przeszkód ( w tej chwili nie mają chyba załączonego epc, tak mi się wydaje?)

2) z nagrywaniem sytuacja u mnie na dekoderze ax hd51 wygląda następująco gdy włączę nagrywanie na np kanale TVP1 Hd (transponder 11449), to wszystkie kanały z listy ulegają wyszarzeniu. Nie mogę oglądać innych kanałów, nawet z tego samego transpondera np Romanse Hd (11449). Na module cyfrowego polsatu nie występuje ten problem mogę oglądać jeden kanał jednocześnie nagrywając drugi z tego samego transpondera.

 

Nie mam konwertera typu twin (mam tylko single). Niech w tej sprawie wypowie się ktoś kto mam moduł cam i instalację twin czyli na dwa kable koncentryczne podłączone do dekodera w którym jest moduł. Chcę, aby ktoś sprawdził  czy można nagrywać jeden kanał, a w tym czasie oglądać drugi kanał z tego samego lub innego transpondera. Tylko w ten sposób rozwiejemy spekulacje, czy jest to moduł jedno , czy też wielostrumieniowy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tv Sony mogę nagrywać jeden kodowany kanał i oglądać drugi ale niekodowany. Zakodowany kanał nie da się oglądać nagrywając drugi. Mam komunikat że nie może odkodować. Wyglada to na jednostrumieniowość bądź jest zablokowana. Tu na satkurierze był test i twierdzą ze jest wielostumienowy. Nie wiem ja jakiej podstawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mirkoz napisał:

Tylko w ten sposób rozwiejemy spekulacje, czy jest to moduł jedno , czy też wielostrumieniowy

Już kolega tweed77 wspominał, że jest to moduł jednostrumieniowy. Mam dwugłowicowego Technisata i przy jednym module Astona nie mogę oglądać z tego samego transpondera innego programu w trakcie nagrywania. Dopiero, gdy wsunę drugiego Astona jest to możliwe. Wkurza mnie to, ale tak to jest jak się kupuje na podstawie opisu na stronie producenta, a dopiero z instrukcji wynika, że zależy to od modułu.

1 minutę temu, mikoko napisał:

Tu na satkurierze był test i twierdzą ze jest wielostumienowy. Nie wiem ja jakiej podstawie

No właśnie. Na moje pytanie pod treścią artykułu Redakcja nie odpisała, jak na wiele pytań zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu wracacie do tematu niedawno wałkowanego. Moduł może być dwustrumieniowy a telewizor na 99% nie potrafi go obsłużyć. Podobnie jak wspomniany Technisat nie potrafi obsłużyć dwustrumieniowego Astona.

Jeśli ktoś che mieć możliwość jednoczesnego,bezproblemowego nagrywania dowolnych kanałów to pozostaje jedynie dedykowany dekoder albo protezy w stylu dublowania modułów.

Edytowane przez Pawel
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel napisał:

Jeśli ktoś che mieć możliwość jednoczesnego,bezproblemowego nagrywania dowolnych kanałów to pozostaje jedynie dedykowany dekoder albo protezy w stylu dublowania modułów.

Czy możesz podać, jeśli masz taką wiedzę, które tunery obsługują wielostrumieniowość modułów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, seatibiza napisał:

Czy możesz podać, jeśli masz taką wiedzę, które tunery obsługują wielostrumieniowość modułów?

Nie mam takiej wiedzy,bo od dawna nie interesuję się rynkiem tunerów niededykowanych. Może któryś z Dreamboxów ?Najlepiej popytaj w sklepach specjalistycznych.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mikoko napisał:

Na tv Sony mogę nagrywać jeden kodowany kanał i oglądać drugi ale niekodowany. Zakodowany kanał nie da się oglądać nagrywając drugi. Mam komunikat że nie może odkodować. Wyglada to na jednostrumieniowość bądź jest zablokowana. Tu na satkurierze był test i twierdzą ze jest wielostumienowy. Nie wiem ja jakiej podstawie

Na takiej podstawie, że to nie wina modułu tylko twojego telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ircios napisał:

Moze masz źle skonfigurowane w menu tunera. Poszukaj w google. Najlepiej z e2

Też szukałem w menu, ponieważ tak mi sugerował pracownik sklepu AW Handel, ale co mogłem to ustawiłem i nic to nie dało. Tak jak piszesz, w przyszłości Vu+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Pawel napisał:

Nie pamietam już czy o to pytałem.Nie ma ten tuner opcji dekodowania offline ?

Tak ma, ale deszyfracja późniejsza np. w nocy nigdy się nie powiodła. Technisaty są przereklamowane i niedostosowane do potrzeb polskiego użytkownika. Tak się chwalą na swojej stronie funkcją dualdecrypt, a w teście Sat Kuriera użyli dwóch Astonów, żeby nagrać jeden program  i oglądać drugi, oba kodowane.

21 minut temu, mikoko napisał:

Ale przecież „wielostrumieniowość” nie działa tylko u mnie. Nikomu nie działa

Masz TV z jednym tunerem SAT, a to już raczej wyklucza obsługę wielu strumieni. Ponadto jeszcze oprogramowanie TV musi to obsłużyć. Tu na forum było napisane, że w Vu+ Ultimo 4K ten moduł nie działa jak wielostrumieniowy. Nie wiadomo, czy Sat Kurierowi się coś pomyliło, czy wiedzą coś, czego my nie wiemy :) 

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mikoko napisał:

Dlaczego sądzicie tu wszyscy ze mój tv Sony XG9505 ma jeden tuner jak ma dwa.

Zwracam honor, nie dopatrzyłem. Czyli raczej tweed77 miał rację pisząc, że to moduł jednostrumieniowy. Nawet CI+ ma Twój TV w wersji 1.4, czyli zgodny.

 

https://www.displayspecifications.com/en

Edytowane przez seatibiza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, seatibiza napisał:

Tak ma, ale deszyfracja późniejsza np. w nocy nigdy się nie powiodła. ..

To faktycznie lipa z tym tunerem.Lata temu używałem tunera Inverto i opcja offline w zupełności wystarczała. Tuner nagrywał zakodowany program a w nocy dekodował, więc bez różnicy było czy w gnieździe miał Astona jedno czy dwustrumieniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor, nie dopatrzyłem. Czyli raczej tweed77 miał rację pisząc, że to moduł jednostrumieniowy. Nawet CI+ ma Twój TV w wersji 1.4, czyli zgodny.  

https://www.displayspecifications.com/en

 

Tak moduł CI + ECP śmiga bez problemów. Dlatego zaczynam twierdzić ze jest to moduł jednostrumieniowy bądź zablokowany przez operatora. Żeby nie było pod tv podpięte dwie anteny dla pewności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawel napisał:

Inverto wykorzystywał w funkcji Picture in Picture. Przy jednostrumieniowym okienko było "ciemne", więc na bank Aston w wersji 2.x to muduł dwustrumieniowy.

Trochę muszę zweryfikować wypowiedź o Technisacie. Pogrzebałem w ustawieniach ponownie i Aston pozwala teraz nagrać dwa kodowane kanały z tego samego transpondera np. Planete+ i Ale Kino, ale funkcja PIP nie działa. W narożniku ekranu jest obraz jednego z programów,a na głównym ekranie czarno i tylko fonia. Nigdy nie pozwalał nagrywać z rożnych transponderów i to już chyba problem Technisata. Może wkrótce sprawdzę inny moduł i wtedy się okaże czy to tylko Technisata problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...