Skocz do zawartości

Moduł CAM CI+ / CAM CI+ ECP platformy CANAL+ - pytania, problemy, komentarze


kaspian0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po zmianach wprowadzonych przez nc+ przestały odbierać moje dekodery Ferguson Ariva 250 i 252. 

Może bloker FEDC pomoże (karta Cameleon jak się domyślam). Przynajmniej do czasu jak nc+ wyłączy kodowanie Seca. Patrz topic:

https://forum.satkurier.pl/topic/9789-nc-i-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-kart-nieparowanych-w-polsce/

Okolice postu #2577 i trochę dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy gdzie jest ten moduł. Na VTI w VU jest opcja deszyfracji w stanie czuwania. Sprawdzałem działa. Oglądam jeden program drugi się nagrywa tylko zakodowany. Gdy nie używam tunera nagrania są odkodowywane i w takiej postaci zapisywane na dysku.

 

To jest kalectwo w porownaniu do normalnego dekodera TWIN z karta cameleon lub nawet tego od super-hiper ultra 4K od NC+. Gdzies czytalem ze ktorys dekoder np w nocy kiedy nie sa uzywane uprawnienia modulu wtedy kieruje te uprawnienia do "odkodowywowania" wczesniej zrobionych zakodowanych nagran ( zrobionych podczas ogladania innego kanalu w tym czasie ).

W takim wypadku nie rozumiem po co kupować dreamboxy za 2k+ skoro ten moduł jest uposledzony no chyba ze dreamboxy i najdrozsze VU jakos lepiej sobie radza z tymi nagraniami 2 kanalow jednoczesnie. I najwazniejsze czy te nagrania po odkodowaniu sa dalej zaszyfrowane i nie mozna ich nawet streamowac na komputer przez domowe wifi i openweb na dekoderze?

Jesli ktos chce przejsc ze starej karty na nowe sparowane i ich sprzet i chce miec dwa dekodery o bardzo duzych mozliwosciach tak jak mialem ja do tej pory to musi wziasc dwa oddzielne abonamenty i dwa dekodery ultrahd-4K jako dekodery glowne gdyż te dostepne w multiroomie  jako dodatkowe to jakiś żart - nawet nie ma normalnego dekodera z podwojna glowica  - ŻADNEGO! 

 

Ewentualnie jeden abonament dekoder nc+ultahd-4k + drugi abonament ten moduł- no ale z tego co piszecie - możliwości nagrywania z modułem są tragiczne i nawet Dreambox nie pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, koledzy jak działa moduł cam CI+ na tv oled LG z 2017 roku 55B7V. Są jakieś problemy czy śmiga wszystko OK. Chcę skończyć umowę na dekoder 4K i wziąć moduł w najniższej opcji z canal+. 

ps

w cenie haraczu za sprzęt od nich może uda mi się zejść z opłat a reszta oglądania przez internet. 


Dzięki, zrozumiałem i jasne dla mnie jest  że nikt w tym kraju  nie ma  oleda z camem !!!!! Przykre to jest!!

Edytowane przez zibi45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mam takiego tv, ale z tego co wiem wszystko działa dobrze. Miałem wcześniej ze 2 lata temu jakis średni model od LG i używałem już wtedy CAM CI+. Trochę wolno zmieniał kanały, ale to wina słabego procesora w tv. W tym OLEDzie byłoby pewnie dużo lepiej.

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Karta jest tutaj parowana z modułem CAM, z którym jest dostarczona i działa tylko i wyłącznie z tym konkretnym egzemplarzem modułu.

Nie ma też żadnej możliwości rozdzielenia sygnału z takiego zestawu na drugi dekoder.

 

Moja karta nigdy nie była w takim module. Dlaczego nie można rozdzielić sygnału?

 

@Stanley99

 

Dzięki, poczytam o tych blokerach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, przeszukałem temat nie znajdując odpowiedzi na nurtującą mnie kwestię, czy w takim module, po zamontowaniu go np. do Sony XE, który obsługuje ten standard jest możliwe korzystanie z time shift? (Zapewne po podłączeniu np. na USB dysku zewnętrznego)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wracając do tematu nagrywania.

Jeżeli moduł CI+ ten obecnie oferowany przez nc+ będzie w telewizorze z CI+, to nagrane programy będą zaszyfrowane i będzie można je obejrzeć tylko na tym telewizorze i tylko wtedy gdy moduł będzie w telewizorze, tak?

Jeżeli natomiast moduł będzie w tunerze np. którymś z tych VU+, o których piszecie wyżej, to nagrania będą zdekodowane i będzie je można przenieść i obejrzeć na innym sprzęcie, tak?

Edytowane przez rzw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...