Skocz do zawartości

Panorama


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, SUPER MEDIALNY napisał(a):

Bardzo zła decyzja z tymi przenosinami panoramy na pozną pore, zważywszy na to ta godzina 18:00 kojarzyla zawsze z panoramą przez dekady, wiec mam nadzieje że zmądrzeją i posluchają widzów i zostawia w tym samym paśmie co było 

Za to mogliby o tej porze poszerszyć wydanie eliminując powtórkę „Barw Szczęścia" o 19:35 w dni powszednie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, danielpes5 napisał(a):

Kiedyś to było tak. Panorama o 22 i spać, bo rano do roboty. A teraz kto będzie siedział do 22.35 ? 

Docelowo będzie o 22.00. Pora nawet dobra, tuz po "M jak Miłość" czy "Na dobre i na złe" moze być wysoka oglądalność. W sumie nie wiem czemu nie od razu 22.00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, fanbonda napisał(a):

Docelowo będzie o 22.00. Pora nawet dobra, tuz po "M jak Miłość" czy "Na dobre i na złe" moze być wysoka oglądalność. W sumie nie wiem czemu nie od razu 22.00.

Ciekawe co będzie w razie koncertów pokroju Sylwestra? Obstawiam że emisja wówczas będzie tylko w TVP Info. Swoją drogą emisja o 22:30 (godzina doprecyzowana przez najnowszy artykuł na Wirtualnychmediach) jest chyba ze wzgledu na „Dziennik Regionów" który to spokojnie mógłby być emitowany o 22:10 również na kanale informqacyjnym Telewizji Polskiej. 

Wspomniany przeze mnie artykuł dostępny jest pod tym linkiem: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-panorama-jaroslaw-kulczycki-gdzie-ogladac-prowadzacy

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie stwierdzę, że zmiana była dla mnie dużym zaskoczeniem. Zauważyłem że tu na SatKurierze dominują raczej negatywne komentarze dot. zmiany.

Tych, którzy spierają się czy tradycyjną porą "Panoramy" była 18:00 czy 22:00, pogodzę że, jak sądzę, obie pory są tradycyjne i funkcjonowały przez wiele lat. Choć, ściśle biorąc, należałoby w tym miejscu uwzględnić tolerancję 0,5h dla wydania wczesnowieczornego i tolerancję 1h dla wydania wieczornego, bowiem dość długo zamiast wydania o 18:00, było o 18:30, natomiast zamiast 22:00 było bądź wcześniejsze wydanie o 21:00, bądź też późniejsze, o 22:45 czy nawet koło północy.

Niemniej jednak, przez długi czas było w ramówce Dwójki miejsce dla wydań w okolicy obu tych godzin, mało tego - przez kilka lat oba te wydania trwały około 20 minut: jedno o 18:30, drugie o 22:00 lub 21:00.

Ja tam w ogóle jestem zwolennikiem tego żeby znów, jak przed laty, było kilka wydań "Panoramy" w ciągu dnia. Tutaj odniosę się do wypowiedzi Kulczyckiego, który by chciał wydania o godzinie 16:00.

Otóż, nie mam nic przeciwko wprowadzeniu wszystkich tych wydań, a nawet więcej, bo kolejną tradycyjną porą dla "Panoramy" była jeszcze godzina 13:00. Czyli razem byłyby wydania o: 13:00, 16:00, 18:00 i 22:00.

 

Wydanie wieczorne (22:00) mogłoby wyglądać tak jak kilka lat temu "Panorama dnia" na TVP Info. Tylko że tamten program trwał w czasach swojej świetności prawie 50 minut, i to nie licząc prognozy pogody. Można by było zrobić tak, żeby pierwsze około 20 minut było równolegle w Dwójce i Info, a potem ciąg dalszy na TVP Info, jako np. "Więcej Panoramy" lub "Panorama Extra".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, michael112 napisał(a):

Tych, którzy spierają się czy tradycyjną porą "Panoramy" była 18:00 czy 22:00, pogodzę że, jak sądzę, obie pory są tradycyjne i funkcjonowały przez wiele lat.

Na dobrą sprawę bardziej tradycyjne było wydanie między 21:00 a 22:00. Pierwotnie przecież szło tylko jedno wydanie, najpierw o 21:30, potem przeniesione na 21:00. Zaś status głównego wydania program nadawany o 18:00 zyskał na dobrą sprawę w 2010 roku, choć chyba ze 3 lata wcześniej używano tego podtytułu w czołówce wydania z 18:30/45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Poland napisał(a):

Ciekawe co będzie w razie koncertów pokroju Sylwestra? Obstawiam że emisja wówczas będzie tylko w TVP Info. Swoją drogą emisja o 22:30 (godzina doprecyzowana przez najnowszy artykuł na Wirtualnychmediach) jest chyba ze wzgledu na „Dziennik Regionów" który to spokojnie mógłby być emitowany o 22:10 również na kanale informqacyjnym Telewizji Polskiej. 

Wspomniany przeze mnie artykuł dostępny jest pod tym linkiem: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-panorama-jaroslaw-kulczycki-gdzie-ogladac-prowadzacy

Ale o 22:35 ma być tylko do startu wiosennej ramówki. Potem ma być już 22:00. Według mnie nie ma sensu czekać. O 21:55 i tak jest teraz "Na sygnale" (powtórki?). A w czwartki i piątki o tej godzinie zaczynają się godzinne audycje, więc i tak ramówkę będzie trzeba korygować.  

 

1 godzinę temu, Kirk napisał(a):

Zaś status głównego wydania program nadawany o 18:00 zyskał na dobrą sprawę w 2010 roku, choć chyba ze 3 lata wcześniej używano tego podtytułu w czołówce wydania z 18:30/45.

Ja bym tę 18:00 zostawił nawet dla jakiegoś krótkiego, 10-minutowego wydania. Przynajmniej na początku, by uświadomić widzowi zmianę pory emisji. 

 

Ogólnie to uważam, że w sytuacji ogromnie zadłużonej TVP powinien pojawić się jeden serwis dla TVP1 i TVP2. Tworzenie dwóch redakcji (a z TeX w sumie trzech ! ) to zwyczajna niegospodarność i po prostu bezsensowność. Powinien być jeden serwis dla całej TVP. To mogłoby też wzmocnić markę informacyjną TVP (tak jak np. w Niemczech zrobił Sat1, PRO7 i Kabel1 ujednolicając nazwy swoich serwisów informacyjnych). 

 

Samej "Panoramy" w sumie nigdy nie oglądałem regularnie. Według mnie była najmniej ciekawa jeżeli chodzi o zawartość, ale też i wizualnie wypadała najsłabiej z całej czwórki głównych serwisów.

 

Moim zdaniem zmiana godziny emisji pokaże czy serwis informacyjny w "wielkiej czwórce" jest o takiej godzinie potrzebny (np. w Niemczech newsy nadal są pokazywane wieczorami i późnymi wieczorami) czy będzie to pożegnanie z "Panoramą". Ostatnie dni trochę pokazują, że jej brak w Dwójce wcale nie byłby niemożliwy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, k05 napisał(a):

Ogólnie to uważam, że w sytuacji ogromnie zadłużonej TVP powinien pojawić się jeden serwis dla TVP1 i TVP2. Tworzenie dwóch redakcji (a z TeX w sumie trzech ! ) to zwyczajna niegospodarność i po prostu bezsensowność. Powinien być jeden serwis dla całej TVP. To mogłoby też wzmocnić markę informacyjną TVP (tak jak np. w Niemczech zrobił Sat1, PRO7 i Kabel1 ujednolicając nazwy swoich serwisów informacyjnych). 

 

To można było zrobić i nie było lepszej okazji niż właśnie teraz. Stworzenie nowej redakcji całkowicie nowego serwisu informacyjnego, realizując go jednocześnie dla obu anten głównych. I tak już razi fakt że "Wiadomości" zlikwidowano/przemianowano, a pozostawiono "Teleexpress" i "Panoramę".

Przy czym - gdyby przyjąć realizację tego planu - ja bym tu zadziałał radykalnie, to znaczy zlikwidował również i "Teleexpress", zastępując go dodatkowym wydaniem nowego serwisu emitowanym w dotychczasowej porze Tex-u.

Tutaj to położono. Osobiście, ja jestem przeciwny zmianom nazw (a więc pozostawiłbym i "Wiadomości"), ale jeśli już zmieniać, to powinna być jakaś nazwa tego serwisu, np. "Aktualności" czy "Informacje", a nie bezpłciowe "Program informacyjny" i jeszcze użycie godziny emisji w nazwie serwisu (co utrudnia robienie dodatkowych, "bocznych" wydań, jak też razi w przypadku wyjątkowej zmiany pory emisji z powodu jakieś transmisji typu pasterka czy mecz).

Takie choćby "Aktualności" mogłyby - gdyby przyjąć taki wariant - pojawiać się i na TVP1, i na TVP2, zastępując dotychczasowe serwisy.

 

43 minuty temu, k05 napisał(a):

Ja bym tę 18:00 zostawił nawet dla jakiegoś krótkiego, 10-minutowego wydania. Przynajmniej na początku, by uświadomić widzowi zmianę pory emisji.

 

Ja bym zostawił na stałe, i nie jestem pewny czy tylko 10-minutowe wydanie, czy nieco dłuższe, na przykład kwadrans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według artykułu z WirtualnychMediów nowy szef „Panoramy" chciałby wydań o 16:00 (to oznaczałoby przesunięcie „Koła Fortuny") i 22:00 więc śmiało te pierwsze moźe być tym z obecnej godziny 18:00. 

@k05 Teoretycznie jest pole manewru bo o 19:35 jest powtórka „Barw Szczęścia" które to i tak jest kopią tej z godziny 11:50. Jest też zbędna powtórka „Familiady" o 16:35. W weekedy zaś o 19:40 jest powtórka Sylwestra a w niedziele powtórki serialu „Na Sygnale" więc jest pole do kombinowania.

Pomysł z wydaniami bocznymi „Panoramy" byłby świetny bo rozwiązywało to by problem z dawnymi bocznymi „Wiadomościami" o 8:00, 12:00 i 15:00. Wystarczy że wstawi się wydania o 7:00, 13:00 i 16:00 najlepiej kosztem seriali zagranicznych które to z TVP1 i TVP2 można by przenieść do TVP3, TVP HD i TVP Seriale. 

Wracając do „Panoramy" to ciekawe czy niedawny liffting czołówki zostanie wyrzucony do kosza? Byłoby miło gdyż to była katastrofa. :mrgreen:

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Poland napisał(a):

Pomysł z wydaniami bocznymi „Panoramy" byłby świetny bo rozwiązywało to by problem z dawnymi bocznymi „Wiadomościami" o 8:00, 12:00 i 15:00. Wystarczy że wstawi się wydania o 7:00, 13:00 i 16:00:mrgreen:

 

Że jak? Chcesz za to skasować boczne w Jedynce? Nieee, to nie ze mną takie numery. :P

Kiedyś, jak były boczne i na Jedynce, i na Dwójce, to przez znaczną część dnia mniej więcej co godzinę, czasem dwie, był jakiś serwis na głównych antenach: 12:00, 13:00, 15:00, 16:00, 17:00, 18:00, 19:30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem nie było zapowiedzi lektora i forszpanu ale za to wyrzucono stare logo „Panoramy" z belki. Logo TVP Info początkowo niestety nie było  dopasowane gdtż zasłaniało część belki ale potem to skorygowano.  Studio te same co w przypadku reszty dużych serwisów zaś czołówka ta sama co po grudniowym lifftingu :)

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Poland napisał(a):

Z tego co zauważyłem nie było zapowiedzi lektora i forszpanu ale za to wyrzucono stare logo „Panoramy" z belki. TVP Info niestety nie dopasowane jeżeli chodzi o logo bo zasłania część belki. Studio te same co w przypadku reszty dużych serwisów zaś czołówka ta sama co po grudniowym lifftingu :)

 

Nie rozumiem tego czemu tu logo muszą podnosić skoro wysuwany pasek można skrócić i wysuwac prawie do loga TVP info. 

 

Sami amatorzy tam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo robić, jak Polsat News, gdy lecą Wydarzenia, czyli logo wrzucić w prawy górny róg. Podniesione logo wygląda dziwnie, moim zdaniem.

Do tej pory każdy program informacyjny zaliczył identyczny błąd techniczny przy okazji pierwszego wydania.

wizualizacja.jpg

Edytowane przez norbitor2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...