Skocz do zawartości

Gry - wątek ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Phil Spencer, Head of Xbox, na 10 dni przed briefingiem Microsoftu na E3 podzielił się kilkoma zmianami i nowościami związanymi z podejściem firmy do gamingu na PC.

 

Po pierwsze, oficjalnie zapowiedziano Xbox Game Pass dla PC. Nie będzie to wierna kopia usługi znanej na Xbox One, a przeciwnie. Game Pass dla PC został zbudowany od zera tak, aby gracze mieli z niego najlepsze doświadczenia. W ofercie miałoby się pojawić ponad 100 gier od deweloperów i wydawców bardzo dobrze znanych na PC i będą to m.in. od Bethesda, Deep Silver, Devolver Digital, Paradox Interactive czy SEGA. Oczywiście, tak jak na konsoli, gry od Xbox Game Studios będą się również pojawiać w dniu ich premiery. Podkreślono także, że gry od niedawno zakupionych studiów Obsidian oraz inXile również będą dostępne w taki sposób. Co jednoznacznie sugeruje, że The Outer Worlds (Obsidian / Private Division) oraz Wasteland 3 (inXile / Deep Silver) pojawią się w dniu premiery w Xbox Game Pass. Na większe szczegóły trzeba poczekać do E3, podczas którego dowiemy się w jaki sposób usługa będzie dostępna na PC, a także ofertę. Nieoficjalnie wiadomo, że posiadacze subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate mieliby jednoczesny dostęp do katalogu gier na Xbox One i Windows 10.

 

Po drugie, Microsoft chce dać większy wybór graczom odnośnie dostępności gier. W marcu zapowiedziano, że Halo: The Master Chief Collection pojawi się również na platformie Steam, obok Microsoft Store na Windowsie. Co oznaczało, że to był tylko początek takich planów. Dzisiaj zapowiedziano, że ponad 20 gier od Xbox Game Studios, w tym nadchodzące Gears 5 czy trylogia Age of Empires: Definitive Edition będą dostępne na Steamie. Jednocześnie pojawia się zapewnienie o świadomości istnienia innych sklepów na PC i nie wyklucza się, że gry od Xbox Game Studios znajdziemy przykładowo na GOG-u.

 

Po trzecie, Windows 10 zamierza wspierać format aplikacji Win32. Dzięki temu deweloperzy mieliby bardziej ułatwioną pracę przy przenoszeniu i dostosowywaniu swoich produktów na platformie Microsoftu.

 

 

 

Na koniec wisienka na torcie. Phil na Twitterze pochwalił się, że na konferencji zobaczymy aż 14 gier first-party od Xbox Game Studios!

 

 

Na pewno będą to Gears 5, Halo InfiniteOri and the Will of the Wisps, Forza Horizon 4 ze swoim drugim rozszerzeniem, Battletoads czy coś związanego z Minecraftem (nowa gra Dungeons, a może Earth). Najprawdopodobniej zobaczymy również nową produkcję od Ninja Theory. Spekuluje się również, że Playground Games również mogłoby już oficjalnie pokazać swój drugi projekt (plotkuje się o Fable) czy też o tym, że pewna marka mogłaby dostać swoją kontynuację (a takich jest przynajmniej parę). Obsidian czy inXile również się pojawią, ale ich nadchodzące gry są produkcjami third-party, więc nie można ich zaliczać. Co jeszcze się pojawi? Zobaczymy… Oby było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie.

 

Koleina Forza Motorsport się pojawi dopiero w przyszłym roku na start nowego Xboksa. W marcu Dan Greenawalt, dyrektor kreatywny w Turn 10, powiedział że nowy projekt jest we wczesnej fazie produkcji.

 

W tym roku co najwyżej zobaczymy Expansion 2 do Forzy Horizon 4, ale i z tym nie byłbym taki pewny. Plotkuje się o współpracy z LEGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli ktoś gra w The Devision 2 to już nie długo nowy dodatek do gry na XBOX ONE  i nie tylko  :)

 

 https://hdtvpolska.com/forum/topic/49776-the-division-2-nowy-dodatek-do-gry-ubisoft-już-15-października/

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

O wstępnej dacie premiery, potencjalnej mocy obliczeniowej, podzespołach od AMD, dysku SSD, nastawieniem na 4K i 60 fps, VRR, sprzętowym ray tracingu, wstecznej kompatybilności z poprzednimi konsolami oraz Halo Infinite w dniu premiery wiadomo już od E3 2019. Spider's Web się nie popisało. Przynajmniej opisali różne technologie jakie Xbox Series X ma wykorzystywać (VRR, ALLM i DLI). Nie opisali VRS, które jest autorskim patentem Microsoftu.

 

Wiadomo też, ze kontrolery będą kompatybilne w drugą stronę, czyli te z Xbox One, wraz z Elite Series 2, zadziałają na Xbox Series X. Jeśli chodzi o nazwę, to jak spojrzymy na samo logo sprzętu, to widać że XBOX stanowi główny element, a SERIES X jest dodatkiem, takim podtytułem. Coś jak S czy X przy XBOX ONE. Co w jakimś stopniu oznacza, że powrócili do nazwy XBOX uzupełniając ją o oznaczenie mówiące o możliwościach sprzętu. A jednocześnie daje pewną furtkę w przyszłość, np. mógłby się pojawić Xbox Series S, czyli słabszy, tańszy model konsoli (Lockhart), o której się plotkuje z przerwami od przynajmniej roku.

 

Mimo wszystko, konsola dla mnie wygląda świetnie! Trzeba cierpliwie przeczekać ten rok i w międzyczasie kolejne miesiące z różnymi wydarzeniami, na których będzie dostawać kolejne informacje i zapowiedzi. Sama zapowiedź The Game Awards była prawdziwym WTF?!, wraz ze zwiastunem Senua’s Saga: Hellblade II, które zapowiada się świetnie. W zasadzie te rzeczy, zwiastun Ghost of Tsushima od Sony czy zapowiedź The Wolf Among Us 2 były największymi punktami całej imprezy. Cała reszta była znacznie słabsza od zeszłorocznej edycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zaś ja obecnie na starszej generacji, konkretnie na PS3, ogrywam całą trylogię Mass Effect, "God of War III", "Heavy Rain" "Assasin's Creed III", gry z serii Fallout, oraz "Batman: Arkham City". Wkrótce kurier dostarczy mi zamówiony laptop gamingowy, więc zapewne zagram w jakies gry na Steamie.

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M$ pokazał jak świetnie wyciągnął wnioski z aktualnej generacji zapowiadając startowe nextgenowe tytuły również na PC. Tylko połowa kupi konsole mając możliwość ogrywania dokładnie tych samych gier również na PC i gdyby Sony zaczęło wydawać swoje EXy na PC to bylibyśmy światkami końca konsol - jedynie nintendo pozostałoby na rynku.  W tym momencie nie ma znaczenia o ile i czy w ogóle nowy Xbox będzie mocniejszy od PS5 bo Microsoft już przegrał kolejną generację. Żeby pozostać w grze, musieliby zacząć rozwadać Xboxy niemal za darmo (tak jak ostatnio na black friday X1S all-digital + 3 gry + pad był po ˜360zł)

12 godzin temu, Solderowy123 napisał:

Zaś ja obecnie na starszej generacji, konkretnie na PS3, ogrywam całą trylogię Mass Effect, "God of War III", "Heavy Rain" "Assasin's Creed III", gry z serii Fallout, oraz "Batman: Arkham City". Wkrótce kurier dostarczy mi zamówiony laptop gamingowy, więc zapewne zagram w jakies gry na Steamie.

Sony też odwala niemałą fuszerke, przez brak wstecznej kompatybilności trzeba nadal posiadać PS3 żeby ograć interesujące cie tytuły, w 9 generacji pewnie się to nie zmieni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie dla wszystkich to coś złego, ogólnie ostatnie ruchy Microsoftu są fajne GP Ultimate przejęcie kolejnych studiów first-party, szczególnie interesujące jest - Ninja Theory, to co można zarzucić MS to że interesują ich tylko usługi, sprzedaż konsoli dla nich to drugorzędna sprawa, w taki sposób nie da się wygrać z Sony. Ale jeśli potwierdzą się obecne plotki to zieloni będą dyktować warunki czy zwycięsko? Raczej nie.

Edytowane przez Globus903
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, umek napisał:

Ale dlaczego świat widzisz w ten sposób że ktoś musi wygrać?Obie konsole mają swoich fanów a ja jestem jednym z tych, którzy przejdą do MS z Sony.

Oczywiście że mają swoich fanów, są i tacy którzy mają obie konsole i mają gdzieś podziały, jednak w zawsze jest tak że ktoś musi wygrać, pewnie wyrównana walka jak PS3 i X360 ale na koniec albo wygrasz albo przegrywasz nie ma połśrodków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kingofsouth napisał:

Miałem PS3 , teraz PS4 PRO a w przyszłym roku kupuje PS5.

 

Też miałem PS3 i coś mnie podkusiło na XBOX ONE X  1TB i kupiłem ale następna konsola będzie również PS5  :)  Odkupiłem od kogoś bo dziecko chciało PS4 PRO a ojciec kupił XBOX ONE X 1TB  a że nie chciał w domu zadymy to odkupiłem ją za dobrą kasę i tak mam ją :)  Dobrze mi się trafiło 2 pady 6 gier  i wszystkie w wersji pudełkowej  ;) 

 

Ps: Pomyłka wersja  1TB 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jax napisał:

A ja nie kupuję konsoli, bo pudełkowe gry na konsole są bardzo drogie.Gram na PC.

 

Ok tylko ile trzeba zapłacić za taki komputer żeby dorównał takiej konsoli XBOX ONE X ??? Z 5tyś i nie wiem czy będzie mało , także gry są tańsze na PC  ale nie ma aż takich wielkich przepaści , góra z 50zł , mówię tu o nowościach . Jeśli ktoś gra tylko w gry to fajna sprawa taka konsola . Jedyny minus a może i nie  konsoli że nie ma gier pod klawiaturę  i brak  samych klawiatur dedykowanych pod konsolę  :) 

 

PS:

 

Znalazłem Razer ale cena tysiąc złotych 

https://www.ppe.pl/news/127538/razer-pokazal-myszke-i-klawiature-do-xbox-one-oficjalny-zestaw.html

https://hdtvpolska.com/razer-turret-zestaw-myszka-klawiatura-na-xbox-one-w-sprzedazy/

 

 

Edytowane przez XMAREKK30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...