Skocz do zawartości

Gry - wątek ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

Także jak widać – dla każdego coś dobrego, a nie tylko jedna, jedyna słuszna i najlepsza platforma ;)

A najlepszym jeszcze wyborem, to jest posiadanie przynajmniej obu konsol. W różnej konfiguracji. Oczywiście to bardziej dla tych co w coś grają, a nie tylko pokazują, że mają i nie korzystają nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
W dniu 3.01.2019 o 22:00, Emil.1603 napisał:

 

A najlepszym jeszcze wyborem, to jest posiadanie przynajmniej obu konsol.

Namówiłeś mnie, jutro kupuje Xbox One X (dobrze to napisałem).  Nie będę trzymał pieniędzy w skarpecie. :P

Jaką grę na start do tego polecasz? Tylko odpada "Forza Horizon 4". Ta gra mi nie leży.

No i teraz będę miał sprzęt do grania. Bez dwóch zdań. Jesteś jak Frankenstein , bo stworzyłeś potwora.  Teraz nie tylko 4K, oraz miliard usług stremingowych, ale do tego dwie konsole.  :jupi:

Dziękuje ci, za cenne rady, jesteś najlepszy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 22:13, kingofsouth napisał:

Tylko odpada "Forza Horizon 4". Ta gra mi nie leży.

Ale Gran Turismo Sport, mimo że torowe, i bardzo słabe Need for Speed™ Payback z fabułą dla osób o inteligencji typowego hamburgera w USA już tak. Ciekawe.

 

W dniu 3.01.2019 o 22:18, Pawop napisał:

Forza Motorsport 7 emoji6.png

Po wielu aktualizacjach i poprawkach – jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Jax napisał:

Zastanawiam się nad kupnem konsoli.

Którą lepiej kupić? PS4 czy Xbox One?

Jeśli chcesz mieć wszystkie najlepsze gry kupujesz PS4/PRO. Zależy ci na tylko na multiplatformach i pełnym 4K ew wstecznej kompatybilności to Xboxa One/X

5 godzin temu, Emil.1603 napisał:

Wyda, wyda. I potencjalnie jest szansa na niezły start, wyrównaną rywalizację i może też nawet przebicie Sony w niektórych kwestiach (m.in. usługi, infrastruktura sieciowa - ponownie zresztą, chmura).

Wyrównana będzie ostro tak jak z PS3 i Xbox 360, to już po tym zależy od biblioteki gier, co zwycięzy, jeśli Sony dalej będzie wydawać takie hity to może znowu wygra. A może Microsoft wyda wspaniałe gry? Tego nie wiemy, ja na pewno na razie wybiorę PS5 na początek bo Japończycy nie muszą nic udowadniać a MS i owszem. 

Edytowane przez Globus903
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano Japończycy mogliby się pokusić o lepsze materiały, aby ich sprzęt nie był zrobiony z badziewnego plastiku, nie trzeszczały i nie wyły jak stary odkurzacz. No i przy okazji też jakiś lepszy akumulator w kontrolerze bez zbędnych pıerdół typu touchpad czy głośniczek. Przydałaby się również bardziej ogarnięta infrastruktura sieciowa, tak aby gry można było pobierać przy pełnej prędkości. A nie zawsze to jest możliwe. Czy też aby pewne awarie czy przerwy w dostępie zdarzały się jak najrzadziej, niż to było w przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A ja co jakiś czas wracam do "Red Dead Redemption" na PS3.

Postanowiłem ukończyć grę na 100%, po raz kolejny na długie godziny wchłonął mnie klimat tej produkcji.

Pędzisz koniem po preriach, pustyniach, po Meksyku, bez celu, polujesz, zbierasz rośliny, łapiesz bandytów... i nie zawracasz sobie głowy wątkiem głównym. Fabuła, pomimo tego, że misje są liniowe, również jest świetna. John Marston od prostego motywu zemsty, odkupienia, przechodzi przez wyboistą drogę: lądując pierwotnie na podrzędnym ranczu, po czym rozpoczyna współpracę z miejscowym szeryfem. Kilka tygodni później dociera do Meksyku, gdzie zostaje rzucony w wir wojny między rządem, a rebeliantami. Później jest jeszcze lepiej....

Jeśli ktoś jeszcze nie ograł tej gry, a uwielbia spaghetti westerny, muzykę Enio Morricone, czy Django, ta gra jest dla tej osoby wręcz idealna. A jeśli ktoś będzie jeszcze spragniony przygody, niech koniecznie zagra w RDR 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem zrobić 100% w tej grze, co nie wydaje się być czymś trudnym. Ale trzeba zaliczyć jedną mini-grę, która działa kompletnie losowo i żadne opisy nie pomagały w ogarnieniu tego jak w niej wygrać. Co mnie odrzuciło. Może jeszcze kiedyś wrócę do gry i zajmę się częścią brakujących Achievementów.


Za to do Red Dead Redemption II trzeba się całkiem inaczej nastawić. Nie jest to gra dla każdego. Także dla tych, u których cierpliwość jest wrażliwa. Jak komuś nie przeszkadza bardzo długo rozkręcająca się fabuła oraz na[beep]e przeróżnych rzeczy, to proszę bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.01.2019 o 11:25, Emil.1603 napisał:

Ja chciałem zrobić 100% w tej grze, co nie wydaje się być czymś trudnym. Ale trzeba zaliczyć jedną mini-grę, która działa kompletnie losowo i żadne opisy nie pomagały w ogarnieniu tego jak w niej wygrać. Co mnie odrzuciło. Może jeszcze kiedyś wrócę do gry i zajmę się częścią brakujących Achievementów.


Za to do Red Dead Redemption II trzeba się całkiem inaczej nastawić. Nie jest to gra dla każdego. Także dla tych, u których cierpliwość jest wrażliwa. Jak komuś nie przeszkadza bardzo długo rozkręcająca się fabuła oraz na[beep]e przeróżnych rzeczy, to proszę bardzo.

Mi początkowo wydawała się ciekawa,  potem zaczęła mnie irytować jednym drażniacym błędem (koń był wyczerpany po 2-3 sekundach galopu), po updacie już tego nie było, ale znudziło mi się   i w sumie od dawna do niej nie zaglądałem, postanowiłem wrócić do FC5 i ukończyć w 100%, bo poprzednio olałem niektóre "znajdźki" i dwie losowe misje , których nie mogłem znaleść 

Jest dokładnie tak jak mówisz,  RDR2 nie jest dla tych, którzy umieją tylko w GTA grać. 

 

 

 

 

Mam dziwny problem z grą Forca  Motorsport 7 na XO.  Pobrałem sobie grę i próbuje odpalić  bezpłatny okres próbny z kontem Gold i za każdym razem jest tylko okienko "trwa przygotowywanie gry" i po chwili "połącz się z usługą Xbox Live". A połączenie jest cały czas. Ktoś miał kiedyś podobny problem? Nie wkurzalbym się, gdyby nie fakt, że pobieralem grę, która ma ponad 70GB

Edytowane przez nieczęstygość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek po paromiesięcznej przerwie wrócił program Inside Xbox z drugim sezonem.

 

Matt Booty pojawił się po raz drugi, po X018, i poinformował, że Microsoft Studios zmieniło swoją nazwę na Xbox Game Studios. Decyzję wytłumaczono tym, że Xbox jest szerokim gamingowym brandem docierającym także na PC czy urządzenia mobilne, nie tylko na konsolach uważając także, że każdy ma prawo grać tam gdzie ma na to ochotę. Z punktu widzenia wizerunku, nowa marka ma jeszcze bardziej pokazać większe zaangażowanie Microsoftu w branżę gamingową oraz produkcję gier. W tym tygodniu w Redmond odbywają się także zlot przedstawicieli wszystkich studiów first-party, co ma na celu jeszcze lepszą komunikację pomiędzy zespołami oraz lepszą wymianę pomysłów, wsparcia, technologii czy po prostu lepszego poznania się wzajemnie. Matt dodatkowo wspomniał, że na E3 podzielą pierwszymi szczegółami dot. nowych gier od zespołów, które przejęli.

 

Obecny skład Xbox Game Studios:

343 Industries (Halo),

The Coalition (Gears of War),

Compulsion Games (We Happy Few),

The Initiative,

inXile Entertainment (Wasteland, Torment: Tides of Numenera, The Bard's Tale IV),

Minecraft (Minecraft, Minecraft: Story Mode, Minecraft: Dungeons),

Ninja Theory (Kung Fu ChaosHeavenly Sword, Enslaved: Odyssey to the West, DmC: Devil May Cry, Hellblade: Senua's Sacrifice (+ VR), A Star Wars VR Series: Vader Immortal – Episode I),

Obsidian Entertainment (m.in. STAR WARS™ Knights of the Old Republic™ II - The Sith Lords™, Neverwinter Nights 2, Fallout: New Vegas, South Park™: The Stick of Truth™, Pillars of Eternity, Tyranny, The Outer Worlds),

Playground Games (Forza Horizon, niezapowiedziana gra akcji RPG w otwartym świecie),

Rare (m.in. Banjo-Kazooie, Perfect Dark, Viva Piñata, Rare Replay, Sea of Thieves),

Turn 10 Studios (Forza Motorsport),

Undead Labs (State of Decay),

• grupa Global Publishing (Dead Rising 3Killer Instinct, Ryse: Son of RomeZoo TycoonCrimson DragonSunset OverdriveD4: Dark Dreams Don't DieScreamrideQuantum Break, ReCoreSuper Lucky's Tale, Ori and the Blind Forest, Ori and the Will of the Wisps, Crackdown 3, Age of Empires IV).

 

Microsoft-Studios_Hero.jpg

 

 

 

Nie zabrakło oczywiście Crackdown 3, którego premiera jest już tuż za rogiem i odbędzie się w końcu 15 lutego! Porozmawiano ponownie z Josephem Statenem, dyrektorem kreatywnym w Global Publishing, na temat gry, przedstawiono premierowy zwiastun, a także przeprowadzono krótką rozmowę z Terrym Crews, który jest twarzą produkcji oraz wcielił się w rolę dowódcy Isaiah Jaxon, jednego z wielu Agentów dostępnych w kampanii. Przedstawiono również oficjalnie pełną listę Osiągnięć dla obu Kampanii oraz Wrecking Zone. Wczoraj natomiast poinformowano o tym, że członkowie programu Xbox Insider będą mogli wypróbować Wrecking Zone w ramach technicznego testu serwerów już dzisiaj. Pobieranie będzie możliwe od 18:00 (??), a dostęp do gry od 21:00 (??). Gra pojawi się w dniu premiery w Xbox Game Pass, a już teraz można przedpremierowo pliki w ramach pre-loadu.

 

 

 

 

Kolejny miesiąc, więc i kolejne nowe gry dołączają do katalogu rewelacyjnego Xbox Game Pass. Można powiedzieć, że w końcu w usłudze będzie dostępna ostatnia odsłon nowej trylogii przygód Lary Croft, czyli Shadow of the Tomb Raider. W końcu, ponieważ już w październiku pojawiły się pierwsze głosy o tej sprawie. Gra miała być dostępna na stanowisku Xbox Game Pass podczas PAX Australia, o czym informowała prasówka rozsyłana przez australijski oddział Xbox. Pełna lista lutowych dołączeń poniżej.

 

Shadow of the Tomb Raider – od dzisiaj | HDR10, 4K Ultra HD, Xbox One X Enhanced

The Walking Dead: The Complete First Season – od dzisiaj

Pumped BMX Pro – od dzisiaj

de Blob – od 14 lutego

Crackdown 3 – od 15 lutego | HDR10, 4K Ultra HD, Xbox One X Enhanced, Xbox Play Anywhere, Variable Refresh Rate

Batman: Return to Arkham – od 21 lutego Xbox One X Enhanced

 

TW_WIRE_Coming-Soon-hero.jpg

 

 

 

Zapowiedziano oficjalne zestawy konsol Xbox One S oraz Xbox One X z grą Tom Clancy's The Division® 2. Gra będzie oczywiście dodatkowo ulepszona dla Xbox One X uzyskując natywne 4K (planowo), HDR, a także Dolby Atmos. Premiera już 15 marca.

 

Huw Beynon z Deep Silver opowiedział co nieco o nadchodzącym już 15 lutego Metro Exodus, a także potwierdzono, że gra będzie wspierać natywne 4K oraz Dolby Atmos na Xbox One X.

 

Nie zabrakło także kolejnych informacji o nadchodzących bijatykach, czyli Jump Force (15 lutego) oraz Mortal Kombat 11 (23 kwietnia).

 

 

343 Industries zapowiedziało Halo: Outpost Discovery, czyli dedykowaną trasę dla fanów Halo, która odbędzie się w lipcu oraz sierpniu w kilku miastach w Stanach Zjednoczonych.

 

Rare przedstawiło Friends Play Free, czyli specjalny program dot. Sea of Thieves, dzięki któremu obecni gracze będą mogli podzielić się kodami do gry dostępnej bezpłatnie od 6 do 13 lutego dla trzech swoich znajomych.

 

 

 

Od dzisiaj do niedziele trwa kolejny długi weekend z Free Play Days dla subskrybentów Xbox Live Gold. Tym razem bezpłatnie można pograć w Halo: The Master Chief Collection, The Sims™ 4 oraz Fishing Sim World.

 

 

 

W poniedziałkowy wieczór dość nieoczekiwanie zadebiutowało Apex Legends™ – nowa gra od jednej z najlepszych ekip w branży, czyli Respawn Entertainment. Gra z gatunku battle royale w uniwersum Titanfall, która jest dostępna bezpłatnie na Xbox One, PlayStation 4 oraz Origin (PC).

 

1549331218_Respawn-launches-free-to-play

 

Twórcy celowo nie zapowiedzieli tytułu wcześniej, ponieważ obawiali się reakcji ze strony fanów oraz graczy widząc zapowiedź kolejnego battle royale, a tym bardziej free-to-play z mikropłatnościami od EA. Pierwsze plotki pojawiały się jeszcze w weekend, ale mimo znaczna większość, w tym to kto został zaproszony na tajne pokazy w Los Angeles, zachowano w ścisłej tajemnicy. EA nie przyłożyło swojej ręki do tytułu, a tak przynajmniej zapewniają twórcy. Niewykluczone jest wprowadzenie cross-play'u, co byłoby świetną opcją. a już w ponad dobę osiągnięto 2,5 mln graczy ze 600 tys. jednocześnie w szczytowym momencie. Jednocześnie na Twitchu oraz Mixerze nie schodzi z 1. miejsca oglądalności, przebijając takie badziewie jak Fortnite. Powód? Jest to po prostu bardzo dobrze wykonana gra! Jak się chce, to się potrafi. Respawn po raz kolejny udowodniło co potrafi. Szkoda tylko, że sprzedali się takim pijawkom jak właśnie EA…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth
14 minut temu, Emil.1603 napisał:

W poniedziałkowy wieczór dość nieoczekiwanie zadebiutowało Apex Legends™ – nowa gra od jednej z najlepszych ekip w branży, czyli Respawn Entertainment. Gra z gatunku battle royale w uniwersum Titanfall, która jest dostępna bezpłatnie na Xbox One, PlayStation 4 oraz Origin (PC).

Titanfall 2 rewelacja. Apex Legends sprawdzę z czystej ciekawości. ;)

Tak wiem jest to gra w sieci.

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tylu latach, a dokładnie 1712 dniach, w końcu już jest! ?

 

sEHm7nE.jpg

 

MhlvQLr.jpg

 

Znaczy, przyszło do mnie już wczoraj. Takie sklepy to ja lubię. Mimo że gra jest w Xbox Game Pass i nie należy do najwyżej ocenianych, to pudełeczko jako namacalny dowód, że ta gra już jest, musiało się u mnie znaleźć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja nowości w Xbox Game Pass na luty.

 

9g6hJoN.jpg

 

Batman: Return to Arkham – od 21 lutego* (Xbox One X Enhanced)

Disney Epic Mickey 2: The Power of Two – od 21 lutego*

Headlander – od 21 lutego*

Alien Isolation – od 28 lutego

The Walking Dead: Season Two – od 28 lutego

 

* Dostępne już teraz po zmianie regionu w konsoli najdalej na Nową Zelandię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...