Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.12.2021 o 19:54, Wodnik Szuwarek napisał:

W Viaplay 4K będzie od przyszłego sezonu PL i wtedy można porównywać. Eleven 4K, w którym w 99% są przeskalowane transmisje HD i SD, jest w streamingu w PBG, a dodatkowo jest też PSP 4K, którego nie ma w tv sat.

 

19 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Smutna historia jest taka, że 4K nie będzie. Info z pierwszej ręki.

Nawet nie pytam skąd masz info z pierwszej ręki i czemu wtedy nie miałeś.

 

W dniu 17.09.2021 o 10:28, Toma441 napisał:

Wczoraj gdzieś tu na forum pojawiła się informacja, że testują 4K. Kiedy w przyszłym roku ruszy Premier League, (którą deklarowano w lepszej jakości), a potem F1 i jakość nadal będzie identyczna, jak dziś to uznam, że zaliczyli spektakularną klęskę, ale nie po 6 tygodniach. 

Już uznałeś, że zaliczyli spektakularną klęskę, czy czekasz do F1? A może sukcesem jest liche 1080p w niektórych transmisjach.

 

18 godzin temu, kunkore napisał:

To dlaczego prezes Viaplay bezczelnie rok temu łgał obiecając Premier League w 4K? xD

Pewnie z prozaicznego powodu, by zachęcić do subskrybowania. I tak oto mit Viaplay jako nowoczesnej sportowej platformy streamingowej właśnie upadł. Jest to serwis bardzo pośledni, delikatnie mówiąc. Oferta filmowo-serialowa też raczej z tych ubogich, a kanały TV w 720p.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuzia jako dodatek do usług telewizyjnych w rozsądnej cenie "za kilka/ naście  złotych" 😉 może być. 

Zobaczymy ile usługa będzie kosztować w Canal+. 

 

Nie było oficjalnego potwierdzenia, że 4K w usłudze nie będzie.

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Zuzia napisał:

I tak oto mit Viaplay jako nowoczesnej sportowej platformy streamingowej właśnie upadł. Jest to serwis bardzo pośledni, delikatnie mówiąc

Upadnie całkiem jak ruszy premier league bez 4k w tej super hiper nowoczesnej platformie. 

Bardzo przeciętny serwis, słaba jakość, gdyby nie prawa sportowe, to by ich nikt nie abonował. 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie z tej okazji poprawią bitrate- wątpię w to, (ale nadzieja umiera ostatnia). 😉

Ktoś kto posiada informacje "z pierwszej ręki" już by się tym pochwalił.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mieli by dać 1080 czy nawet 4K skoro::

- ludzie płacą

- ludzie oglądają i zapominają a że jakiś tam procent pisze gdzieś tam o jakości ?  NO I CO Z TEGO ? Nie mamy pana płaszcza i co nam Pan zrobi ?  😂

 

Będzie kilka reklamacji kilka zwrotów a biznes i tak na + .

 

Oni to ( viaplay w PL ) zrobili by zarobić a nie by kosztować się na luksus dla oglądaczy.

Edytowane przez Nolan
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, piotrekj66 napisał:

Niestety, pochwaliłem że aplikacja lrzestala zacinać ale teraz jak odpalam mecze z angli to znów te mikroprzyciecia występują. Dodam że to nie wina android tv9 bo jak odle eleven na aplikacji canal plus albo teraz zuzel na Playerze to wszystko działa bardzo dobrze 

Mam prośbę 

Jak możesz i będziesz pamiętał.

Jestem ciekawy pewnej rzeczy.

Sprawdź później ten sam mecz z odtworzenia, czy mikrozacinki występują. 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pawop napisał:

Te miktoprzycięcia to "zasługa" Androida 9. Jak miałem Mi Boxa, to występowały one na C+, Viaplay i NBA pass.

 

...bo się dałeś wkręcić w ten szmelc. Jedna z pierwszych przystawek w przystępnej cenie, więc ludzie kupowali, a jak wiadomo, Polak i jego mentalność szczęśliwego posiadacza. Będzie chwalił z urzędu nawet jak kupi badziewie. 

Analogiczna sytuacja z wychwalanym Mi Bandem, który może służyć jednie jako zegarek i dostrczacz powiadomień ze smartfona, bo jeśli chodzi o szeroko pojęte funkcje "fit" tak jarające ludzi, jest to generator liczb losowych.

Jak czytam teksty użytkowników Mi Boxa odnośnie cyklicznych resetów do ustawień fabrycznych, by ten szmelc przywrócić do życia, a potem ci sami ludzie walą pochwały, to łapię się za głowę ze zdziwienia.

Edytowane przez salva
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję droga @Zuzia że przypomniałaś moją wypowiedź. Tak czekam na Premier League w 4K, dlatego między innymi wznowiłem subskrybcję po przerwie :) Nie spodziewam się, że to nastąpi od razu po starcie sezonu, ale liczę na 1-2 mecze w tym standardzie. W tym sezonie. Klęską będzie nie wywiązanie się z zapowiedzi, bo padły one "in public", czyli publicznie.

Nie spodziewam się natomiast spektakularnego odpływu klientów, bo "nie ma Lewego", (czy też jeśli "nie będzie 4k") kibice nie zaczną rezygnować, a tak pisały między innymi Wirtualnemedia. Dlaczego? Bo wkrótce ruszy partnerstwo z C+ (dostęp Viaplay do świeżej bazy klientów)🙂...No i oglądam studio Superpucharu Niemiec i mało kto robi dziś w Polsce taką merytorycznie wartościową oprawę dla piłki, a to jest czynnik, który przekonuje wytrawnego kibica. Pełna Profeska. 

 

Edytowane przez Toma441
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lakiman napisał:

Mam prośbę 

Jak możesz i będziesz pamiętał.

Jestem ciekawy pewnej rzeczy.

Sprawdź później ten sam mecz z odtworzenia, czy mikrozacinki występują. 

Sprawdziłem i powtórka działa dobrze, bez tych mikrozaciec. Dodatkowo co jest mega dziwne teraz rozpoczął się superpuchar Niemiec i pierwsze minuty - zero zacięć więc nie wiem o co tu chodzi. Może jest tu jakiś limit slotów dla dobrego streama a jeśli dana liczba ludzi zaloguje się do danego streama to później wpuszcza na gorsze jakości itp. Wiem że to głupie ale z tymi Szwedami wszystko jest możliwe. Dodam że do superpucharu zalogowałem się już jakiś czas temu i może dla tego ,,załapałem,,  się na tą,,lepsza,, jakość bo niestety rozdzielczość na 65" w porównaniu do jakiegokolwiek meczu na dekoderze canal+ jest rozmyta i bez detali

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się podobnej odpowiedzi.

Będę na miejscu to będę mógł w końcu sprawdzić.

Tak czy inaczej pozostanie oglądać mecze na najlepszej przystawce na rynku czyli Apple TV 4K. 😉

* haha, kto pierwszy ten lepszy i dostaje lepszą jakość ( android tv) .Kto ich tam wie tych Szwedów.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i powtórka działa dobrze, bez tych mikrozaciec. Dodatkowo co jest mega dziwne teraz rozpoczął się superpuchar Niemiec i pierwsze minuty - zero zacięć więc nie wiem o co tu chodzi. Może jest tu jakiś limit slotów dla dobrego streama a jeśli dana liczba ludzi zaloguje się do danego streama to później wpuszcza na gorsze jakości itp. Wiem że to głupie ale z tymi Szwedami wszystko jest możliwe. Dodam że do superpucharu zalogowałem się już jakiś czas temu i może dla tego ,,załapałem,,  się na tą,,lepsza,, jakość bo niestety rozdzielczość na 65" w porównaniu do jakiegokolwiek meczu na dekoderze canal+ jest rozmyta i bez detali
Na Tizenie i Apple TV nie ma mikroprzycięć. Na początku były na Tizenie, ale naprawili to. Testowałem też na Chromecaście 4 i Firesticku. Na CH4 było w porządku, natomiast na Firesticku cięło niemiłosiernie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Toma441 napisał:

Dziękuję droga @Zuzia że przypomniałaś moją wypowiedź. Tak czekam na Premier League w 4K, dlatego między innymi wznowiłem subskrybcję po przerwie :) Nie spodziewam się, że to nastąpi od razu po starcie sezonu, ale liczę na 1-2 mecze w tym standardzie. W tym sezonie. Klęską będzie nie wywiązanie się z zapowiedzi, bo padły one "in public", czyli publicznie.

Nie spodziewam się natomiast spektakularnego odpływu klientów, bo "nie ma Lewego", (czy też jeśli "nie będzie 4k") kibice nie zaczną rezygnować, a tak pisały między innymi Wirtualnemedia. Dlaczego? Bo wkrótce ruszy partnerstwo z C+ (dostęp Viaplay do świeżej bazy klientów)🙂...No i oglądam studio Superpucharu Niemiec i mało kto robi dziś w Polsce taką merytorycznie wartościową oprawę dla piłki, a to jest czynnik, który przekonuje wytrawnego kibica. Pełna Profeska. 

 

Spodziewasz się 1-2 spotkań w 4K a tym sezonie?🤣To faktycznie by była nowoczesna i super oferta😂

 

1 godzinę temu, Nolan napisał:

dlaczego mieli by dać 1080 czy nawet 4K skoro::

- ludzie płacą

- ludzie oglądają i zapominają a że jakiś tam procent pisze gdzieś tam o jakości ?  NO I CO Z TEGO ? Nie mamy pana płaszcza i co nam Pan zrobi ?  😂

 

Będzie kilka reklamacji kilka zwrotów a biznes i tak na + .

 

Oni to ( viaplay w PL ) zrobili by zarobić a nie by kosztować się na luksus dla oglądaczy.

Placą bo nie mają wyboru co nie znaczy że sa zadowoleni z tego dziadostwa. Eksperci tu ślinili się z radości jak to wspaniale że PL w serwisie internerowym w cudownej jakości będzie. A co będzie to tylko cofanie się do tyłu. Brak jakości brak 4K w większej ilości niż było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie oglądam mecz Bayernu i jest spoko a może jeszcze lepiej po prostu super j i właśnie o taką jakość mi chodzi , telewizor LG Oled,  oby PL była w takiej jakości a nie jak Championship ......Panowie od czego to zależy że jeden mecz ma super jakość a inny po prostu bez wyrazu????Pozdro..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...