Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając te dyskusje o mikrozacinkach trudno o jakiekolwiek wnioski. Jednemu na danym sprzęcie przycina, drugiemu nie. U jeszcze innego przycinają tylko transmisje live. Zacząłem myśleć o zmianie Chromecasta 4 na canal +box (wiem, że sprzęt słabszy ale co mi po "mocy" jak na Chromecast muszę kombinować z KODI bo tak viaplay jak i c+ sobie przycinają(szarpią) obraz raz na jakiś czas) tyle że nawet jeśli  komuś na c+box działa dobrze to równie dobrze u mnie może być całkiem inaczej. Loteria. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko świadczy o tej formie nadawania czego tego nie ma w przekazie satelitarnym?😂 Tam masz poprawnie ustawianą antenę i działa wszystkim jednakowo. Tu musisz dokupować dziadowskie przystawki pomimo że masz Smart tv. Przełączać się po HDMI i śmiecić pokój.Już nawet nie będę pisał ile trzeba  czekać na zmianę np meczu w Viaplay na C+online czy Polsat Box online🤣 W przekazie satelitanym w jednym boxie kilka ofert sekunda dwie i zmiana meczu z jednej oferty na druga.A tu niby jest nowocześnie🤣 @Toma441 to już nawet Eleven 4K jest kilka trnasmisji w 4K w miesiacu a nie sezonie. No ale tu jest nowocześnie.

Edytowane przez czerstwy
  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, krzysz napisał:

oglądam mecz Bayernu i jest spoko a może jeszcze lepiej po prostu super j i właśnie o taką jakość mi chodzi , telewizor LG Oled,  oby PL była w takiej jakości

Taki klient to dla nich po prostu skarb. Płaci i niewiele wymaga.

 

720p made in Viaplay.

viaplay-quality.jpg

 

Po co jakieś 4K z HDR, dodatkowa ścieżka dźwiękowa z odgłosami ze stadionu, czy dwa oddzielne feedy z różną perspektywą filmowania.

 

Dla porównania.

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, krzysz napisał:

Panowie oglądam mecz Bayernu i jest spoko a może jeszcze lepiej po prostu super j i właśnie o taką jakość mi chodzi , telewizor LG Oled,  oby PL była w takiej jakości a nie jak Championship ......Panowie od czego to zależy że jeden mecz ma super jakość a inny po prostu bez wyrazu????Pozdro..

Jeśli to jest super jakość, to co powiedzieć o szwajcarskim SKY mam go w jakości około 7 razy lepszej xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mingo napisał:

Czytając te dyskusje o mikrozacinkach trudno o jakiekolwiek wnioski. Jednemu na danym sprzęcie przycina, drugiemu nie. U jeszcze innego przycinają tylko transmisje live. Zacząłem myśleć o zmianie Chromecasta 4 na canal +box (wiem, że sprzęt słabszy ale co mi po "mocy" jak na Chromecast muszę kombinować z KODI bo tak viaplay jak i c+ sobie przycinają(szarpią) obraz raz na jakiś czas) tyle że nawet jeśli  komuś na c+box działa dobrze to równie dobrze u mnie może być całkiem inaczej. Loteria. 

Moim zdaniem tu nie chodzi o to, że jednym tnie, a a innym nie, tylko jedyni to widzą, drudzy nie widzą. 

Przykładowo, w tym temacie tysiące wpisów z mitycznym 720p, a w temacie Polsat Box GO cisza, mimo że ich 1080p wygląda dużo gorzej niż tutejsze 720p. Magia cyferek + napinacze + ślepcy. 

Większość narzekaczy będzie tutaj narzekać tak dla zasady, bo im wcale nie chodzi o jakość tylko mają ból tyłka z powodu przejęcia praw przez Viaplay. Po ilu latach Canal+ online rzucił cokolwiek w 4k? Po dwóch, a nikt tam dzień w dzień nie pluł jadem jak ma to miejsce w tym temacie. 

Edytowane przez salva
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mingo napisał:

Czytając te dyskusje o mikrozacinkach trudno o jakiekolwiek wnioski. Jednemu na danym sprzęcie przycina, drugiemu nie. U jeszcze innego przycinają tylko transmisje live. Zacząłem myśleć o zmianie Chromecasta 4 na canal +box (wiem, że sprzęt słabszy ale co mi po "mocy" jak na Chromecast muszę kombinować z KODI bo tak viaplay jak i c+ sobie przycinają(szarpią) obraz raz na jakiś czas) tyle że nawet jeśli  komuś na c+box działa dobrze to równie dobrze u mnie może być całkiem inaczej. Loteria. 

Mogę Ci polecić Apple TV.

Ale jest to drogie urządzenie, pytanie czy potrzebowałbyś to do innych apek?

Ja mam tylko Android 7 tv, więc więc Apple się u mnie się sprawdza.

 

Nie wiadomo też  czy czegoś nie popsuje Viaplay- nie ma na to gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 minuty temu, salva napisał:

Moim zdaniem tu nie chodzi o to, że jednym tnie, a a innym nie, tylko jedyni to widzą, drudzy nie widzą. 

Przykładowo, w tym temacie tysiące wpisów z mitycznym 720p, a w temacie Polsat Box GO cisza, mimo że ich 1080p wygląda dużo gorzej niż tutejsze 720p. Magia cyferek + napinacze + ślepcy. 

Większość narzekaczy będzie tutaj narzekać tak dla zasady, bo im wcale nie chodzi o jakość tylko mają ból tyłka z powodu przejęcia praw przez Viaplay. Po ilu latach Canal+ online rzucił cokolwiek w 4k? Po dwóch, a nikt tam dzień w dzień nie pluł jadem jak ma to miejsce w tym temacie. 

Jakie ekskluzywne prawa są w PB Go i kto ma do tego dostęp? Skoro mało kto to ogląda to proste że mało kto będzie narzekać. W C+ maiłes wybór bo na satelicie było 4K tu jest taki wybór? Ktoś jak kupuje prawa to wypadało by dał  takie standardy jak do tej pory lub lepsze. Co mamy czekać kolejne lata na jakość 4K bo serwis niedawno zaczął u nas nadawać?

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, salva napisał:

Moim zdaniem tu nie chodzi o to, że jednym tnie, a a innym nie, tylko jedyni to widzą, drudzy nie widzą. 

Przykładowo, w tym temacie tysiące wpisów z mitycznym 720p, a w temacie Polsat Box GO cisza, mimo że ich 1080p wygląda dużo gorzej niż tutejsze 720p. Magia cyferek + napinacze + ślepcy. 

Większość narzekaczy będzie tutaj narzekać tak dla zasady, bo im wcale nie chodzi o jakość tylko mają ból tyłka z powodu przejęcia praw przez Viaplay. Po ilu latach Canal+ online rzucił cokolwiek w 4k? Po dwóch, a nikt tam dzień w dzień nie pluł jadem jak ma to miejsce w tym temacie. 

Rozumiem, że są osoby które nie zwracają na to uwagi, jednak uważam, że jak np. ktoś taki jak @Pawoppisze, że na Chromecast 4 nie ma przycinek to ten problem faktycznie u niego nie występuje. 

10 minut temu, lakiman napisał:

Mogę Ci polecić Apple TV.

Ale jest to drogie urządzenie, pytanie czy potrzebowałbyś to do innych apek?

Ja mam tylko Android 7 tv, więc więc Apple się u mnie się sprawdza.

 

Nie wiadomo też  czy czegoś nie popsuje Viaplay- nie ma na to gwarancji.

Też nad tym myślałem, trochę drogi interes ale tv używam praktycznie tylko do aplikacji typu viaplay, c+online, Netflix, Disney plus itp. więc na pewno bym miał do czego to używać. 

 

Słyszałem też że jak nie mam żadnych sprzętów od Apple to kupno tej przystawki mija się z celem. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam innych sprzętów od Apple. Apki które sprawiały mi pewne problemy na Android TV: przerywany dźwięk na HBO Max, czy problemy z HDR na Netflixue tutaj chodzą bardzo dobrze.

Viaplay to już nie tylko ciekawszy interfejs ale faktycznie lepsza jakość.

Widzę różnicę w jakości obrazu i dźwięku na różnych aplikacjach na korzyść Apple TV.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, czerstwy napisał:

 @Toma441 to już nawet Eleven 4K jest kilka trnasmisji w 4K w miesiacu a nie sezonie. No ale tu jest nowocześnie.

Oczywiście miałem na myśli, że 4K stanie się standardem w tym sezonie i obejmie 1-2 mecze w  danej kolejce Premier League. Nie podpalaj się tak, bo jedyne chyba czego tu szukasz to dymy zamiast  spokojnej rozmowy.

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, salva napisał:

narzekaczy

 

41 minut temu, salva napisał:

Większość narzekaczy będzie tutaj narzekać tak dla zasady, bo im wcale nie chodzi o jakość tylko mają ból tyłka z powodu przejęcia praw przez Viaplay

Ale bzdura. Gdyby byli tacy nowocześni i innowacyjni to sam bym im klaskał. 

Głupoty gadasz. 

Viaplay to dno i od roku tego nie naprawili

Myślałem że naprawdę to będzie nowoczesny serwis, jakieś fajerwerki, coś czego nie było, jakieś przewijanie, zmiana kamery, nie wiem, ale sami mówili że to będzie coś czego jeszcze nie było. 

No i gdzie to niby?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze Viaplay technologicznie odstaje od standardow to jasne. To, ze ludzie na to narzekaja to zrozumiale. To, ze ludzie bronia tej platformy to dziwne. Chyba, ze dostaja za to pieniadze - w to watpie. Skad wiec takie zaciekle bronienie Viaplay przez niektorych? Przeciez to, ze jakosc transmisji jest na bardzo slabym poziomie jest widoczne golym okiem.

  • Popieram 4
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, czerstwy napisał:

Jakiej zadymy?😂 Zrobiliście super serwis  poprzez swoja wybujałą fantazje a życie wszystko to zweryfikowało szybko. Nie ma jakości nie ma 4K jak i poprawnego działania.

„Zrobiliście super serwis przez swoją wybujałą fantazję” - to niby jest po polsku, ale ni w ząb nie rozumiem 🙂

Ja wiem, że dla niektórych takie forumowe nawalanki to jest życie i w ten sposób kanalizują emocje, ale następnym razem napisz sobie najpierw na kartce to co ci po głowie chodzi; może zejdzie z ciebie trochę pary, bo widzę, że się znowu nakręcasz jak zegarynka 🙂

Nie mam więcej do dodania w temacie. Mecz mi ucieka. 😉

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Toma441 napisał:

„Zrobiliście super serwis przez swoją wybujałą fantazję” - to niby jest po polsku, ale ni w ząb nie rozumiem 🙂

Ja wiem, że dla niektórych takie forumowe nawalanki to jest życie i w ten sposób kanalizują emocje, ale następnym razem napisz sobie najpierw na kartce to co ci po głowie chodzi; może zejdzie z ciebie trochę pary, bo widzę, że się znowu nakręcasz jak zegarynka 🙂

Nie mam więcej do dodania w temacie. Mecz mi ucieka. 😉

Nie nakręcam sie tylko przypominam bzdury jakie wypisywały tu znawcy co ta ma nie być. Teraz pozaostało siedzieć cicho wiedząc jak sie ośmieszyło. Lub pisać głupotu udając że jest super i nic się nie stało🤣

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, czerstwy napisał:

Nie nakręcam sie tylko przypominam bzdury jakie wypisywały tu znawcy co ta ma nie być. Teraz pozaostało siedzieć cicho wiedząc jak sie ośmieszyło. Lub pisać głupotu udając że jest super i nic się nie stało🤣

Nikt nie pisze, że jest super, tylko dziwnym trafem tacy jak ty, nie jączą np w temacie Polsat Box GO, gdzie większość kanałów sportowych jest nadawania w 25fps. To jest dopiero szarpanie obrazu, ale tam nie jęczysz. Dlaczego? Ano dlatego, że Polsat nie przejął żadnych praw od Canal+, a to jest twój główny ból. Jakie trzeba mieć smutne życie, by dzień w dzień pisać o tym samym od dobrych kilku miesięcy. Dosłownie jak kataryna. Dzień w dzień. Wyrazy współczucia. 

Edytowane przez salva
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@salva nie ośmieszaj sie człowieku .Nie mam potrzeby ogladani PBGo bo mam to na satelicie w lepszej jakości. Mało tego tam praktycznie nic nie oglądam poza UFC.Tu takiego wyboru nie ma. Zrozumiał czy jeszcze nie bo tłumaczyłem to juz wiele razu ale jak widać ty masz problem ze zrozumieniem.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, salva napisał:

Moim zdaniem tu nie chodzi o to, że jednym tnie, a a innym nie, tylko jedyni to widzą, drudzy nie widzą. 

Przykładowo, w tym temacie tysiące wpisów z mitycznym 720p, a w temacie Polsat Box GO cisza, mimo że ich 1080p wygląda dużo gorzej niż tutejsze 720p. Magia cyferek + napinacze + ślepcy. 

Większość narzekaczy będzie tutaj narzekać tak dla zasady, bo im wcale nie chodzi o jakość tylko mają ból tyłka z powodu przejęcia praw przez Viaplay. Po ilu latach Canal+ online rzucił cokolwiek w 4k? Po dwóch, a nikt tam dzień w dzień nie pluł jadem jak ma to miejsce w tym temacie. 

Ja na Polsat Box Go oglądam tylko LM w 4K, mecze w tej opcji wyglądają znakomicie, więc na co mam narzekać? 

W przeciwieństwie do Viaplay tam interesujące mnie treści są w dobrej jakości, a tam interesuje mnie tylko LM. 

Edytowane przez kunkore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było moje pierwsze doświadczenie z viaplay sportem na żywo. To było okropne. W jakości 42tv, jak oglądanie gry Minecraft. Ciągłe buforowanie i zacinanie. Testowałem na canal+ 4k, Firestick i Mi stick, wszystkie były takie same. Dzisiaj przetestuję z Kodi.

Edytowane przez Malcolmjcrobinson
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...