Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem , ze nie trzeba prosić , co nie jest oczywiste w dekoderze od Canal+.

Myślę , że to co napisałem jest wysoce prawdopodobne , dogadają sie z jakimś graczem i w zobowiązaniu będzie teniej jak 35 PLN. Osoby obecnie biadolące , łykną jak ciepłe bułeczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno trzeba im przyznać: ich plan startu w Polscu wydaje się być przemyślany. Zapowiadają nową usługę na prawie rok przed startem, więc mają sporo czasu na przygotowanie się. Pamiętam start Eleven w Polsce. Na tydzien przed startem nie było wiadomo nawet, gdzie te kanały będą dostępne. Nie było wiadomo, kto będzie komentował mecze. Nie było studia. Cytując po częsci klasyka: "nie było niczego". Tutaj widać różnicę w działaniu.

 

Jaka będzie dystrybucja usługi - ciężko powiedzieć. Ja jestem zdania, że na samym streamingu sportowym nie będzie się dało na razie w Polsce przetrwać. To jeszcze za wcześnie na Polskę. Muszą stworzyć kanały linearne i zagościć na satelicie i w kablówkach. Chyba, że sprzedadzą licencję jakiemuś podmiotowi, który będzie pokazywał część spotkań normalnie w TV, a oni całą Bundesligę "w internecie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, bugmenot napisał:

Te treści to pewnie będą seriale z Epic Drama, programy z Polsat Viasat History, Explore, Nature itd. Te kanały mają jakąś tam oglądalność, czy będą chętni na to w streamingu nie wiem.

 

Obecnie w Canal+Seriale emitowany jest serial platformy Viaplay "The Machinery" i jest całkiem niezły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że Viaplay to nie tylko Bundesliga, ale też filmy, seriale, oraz inne skandynawskie produkcje, więc równie dobrze mogą tylko na tym opierać swoją ofertę, za która będą pobierać łącznie to planowane 34 zł. I nawet jeżeli mają świadomość tego, że większość potencjalnych abonentów w Polsce będzie zainteresowana tylko Bundesligą, to mam nadzieję, że nie namieszają bardziej na rynku praw sportowych, a przynajmniej będą trzymać się z daleka od praw dostępnych już w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, neo_patryk napisał:

to mam nadzieję, że nie namieszają bardziej na rynku praw sportowych, a przynajmniej będą trzymać się z daleka od praw dostępnych już w Polsce.

A ja myślę , że to dopiero początek i będzie się działo ,że forum nie raz , nie dwa zaliczy zawiechę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2020 o 11:45, bugmenot napisał:

Wręcz przeciwnie. A poza tym, dzieje się to co jest nieuniknione, wbrew marudzeniu niektórych z forum.

Mamy 2020, a nie 2000 :).

W Niemczech, Anglii, Włoszech itd streamingi przejęły popularne prawa sportowe lata temu.

Nie każdy ma nielimitowany , szybki internet i możliwość jego podłączenia. Dla mnie streaming to fikcja, kolejna aplikacja niewygodna w użyciu. Uzupełnienie proszę bardzo, ale nie jako podstawowa usługa rozsyłania sygnału.

W dniu 10.11.2020 o 13:50, vigoo napisał:

Tak, dokładnie tak. Zrobiliśmy test. Postawiliśmy dwa takie same telewizory obok siebie i sprawdzaliśmy Eleven z sat. i Eleven z WP Pilot, Eleven z Canal+ przez internet, Eleven strona i wszyscy oglądający stwierdzili, że to trochę lepsze SD z satelity wygląda lepiej niż te wszystkie streamingi. Co z tego, że nic nie cięło, jak obraz z satelity wyglądał bardziej realistycznie, niż te walące sztucznością streamy i było to zwłaszcza widoczne przy piłce nożnej.

Bo streamami  to się zachwycają posiadacze apartamentów 15-20 metrów kw którzy nie posiadają telewizora a tv oglądają n a 15 calowym laptopie oraz studenci w wynajmowanym mieszkaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Ramirez napisał:

Nie każdy ma nielimitowany , szybki internet i możliwość jego podłączenia. Dla mnie streaming to fikcja, kolejna aplikacja niewygodna w użyciu. Uzupełnienie proszę bardzo, ale nie jako podstawowa usługa rozsyłania sygnału.

 

Nie każdy ma także możliwość montażu anteny.

 

13 minut temu, Ramirez napisał:

Bo streamami  to się zachwycają posiadacze apartamentów 15-20 metrów kw którzy nie posiadają telewizora a tv oglądają n a 15 calowym laptopie oraz studenci w wynajmowanym mieszkaniu ?

 

Widziałeś kiedyś Netflixa w 4K, Dolby Vision i z Dolby Atmos? ;). Kup sobie telewizor nowszy niż 20 letni kineskop, to będziesz miał apkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem w innym temacie, że to jest nieprawda.

Dzięki programowi POPC na wsiach jest bardzo łatwo z dostępem światłowodowm: https://www.telepolis.pl/wiadomosci/taryfy-promocje-uslugi/polska-siec-swiatlowodowa-w-ponad-2-mln-gospodarstw-domowych-sprawdz-na-mapie-zasieg

 

Natomiast mobilne dostępy do Internetu mają już po 500 GB (Play) czy nawet 1 TB transferu (Orange) w 4G/5G, więc naprawdę dla chcącego nic trudnego...

Rozumiem, że to forum ma w nazwie SAT, a nie streaming, ale to nie znaczy, że przejdą tutaj takie banialuki jak niektórzy produkują.

Era dominacji odbioru satelitarnego się kończy - na Hot Birdzie zaraz będzie koło 10 wolnych transponderów i jakoś chętnych nie ma...

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Ramirez napisał:

 

Bo streamami  to się zachwycają posiadacze apartamentów 15-20 metrów kw którzy nie posiadają telewizora a tv oglądają n a 15 calowym laptopie oraz studenci w wynajmowanym mieszkaniu ?

Mądości rodem z TV....is  ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bundesliga + LM = 34 zł , to teraz i łącze pół megowe nie będzie przeszkodą ?

Będą dorzucać kolejne prawa i do sierpnia się przeprosice z usługą.

Dokładnie wiem , że to się tak skończy. 

Edit:

Do tego możliwość oglądania na kilku urządzeniach.

Łatwo was rozczytać drodzy forumowicze :rofl:

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, tyrla napisał:

A jakieś źródło tych plotek ? 

Gdzieś na Twiterze mi przemknęło. Mnie się wydaje, że to całkiem realny scenariusz. MTG to potężny gracz. Ja osobiście bardzo bym się ucieszył, bo LM muszę oglądać właśnie przez Viaplay na VPN i bardzo chwalę sobie usługę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tyrla napisał:

No ale przetarg ma się rozpocząć dopiero w przyszłym roku :)

 

Nie ważne , bo w tym wszystkim liczy się to ile będzie praw w usłudze.

Jest sporo czasu do startu usługi , a ludzie piszę , że mają neta słabego.

Dostaną duż ilość i o tym zapomną. Tak się zawsze kończy marudzenie , od kilku lat jestem na forum i scenarisz powtarza się.

No może tylko @czerstwy się nie ugnie i piszę to bez złośliwości :D

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, czerstwy napisał:

Widzę że robienie z siebie błazna to twoje ulubione zajęcie radzę przy okazji jeszcze czytać co piszą inni? Pisałem już nie raz ale chyba do ciebie nie dotarło by mnie zachęcić na dzień dzisiejszy i za taką kwotę muszą posiadać opróćz Bundesligi jeszcze UFC.Wtedy zapewne się skuszę.

UFC można też oglądać po przez Fight Pass 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...