Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, lakiman napisał:

PSP można, Canal+ można , transmisje live nie tną i jest dobra jakość ,  tylko Viaplay gdy jest większa oglądalność ma problem (  przy niektórych meczach Bundesligii, gdy grała Legia).

 

 

 

Na Viaplay oglądam rzadko, ale jeśli już to oglądam mecze o większym zainteresowaniu i nigdy nie miałem momentu, kiedy obraz by się zatrzymał i miałbym buforowanie. Być może to kwestia Twojego dostawcy internetowego, łącze możesz mieć dobre ale idzie przez różne serwery i tam czasami coś zamuli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarzucasz mi, że piszę nieprawdę.?

3 minuty temu, kingofsouth napisał:


 

 


Totalna bzdura.

 

Dla mnie totalna bzdura to pisać, że PL wygląda gorzej niż Viaplay.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ostatnio nie mogłem odpalić transmisji na Tizenie z meczu Leverkusen-Bayern. Po kilku nie udanych próbach pojawił się lakoniczny komunikat na głównej stronie Viaplay że "mogą wystąpić problemy techniczne". 

Na Play Station 5 Viaplay odpalił do pierwszego kopa-mecz obejrzałem prawie w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman ale to akurat jest prawda (jakość była nawet gorsza, jak upscal z SD). Są posty na forum.

Włącz sobie zresztą na Canal+ Online "8. kolejka Premier League. Starcie Newcastle United - Tottenham Hotspur" (dostępne jeszcze 2 dni).

Mały przedsmak niżej :). Dedykuje to też koledze @Arkon.

cplus.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kingofsouth napisał:

Pełna zgoda. Będzie narzekanie,  że za drogo. 

 

Może kiedyś Viaplay wyciągnie wnioski z tutejszych narzekań i za jakiś czas wprowadzi cennik typu:

 

34 zł - jakość 720p (dla najmniej wymagających)

49 zł - jakość 1080p (dla bardziej wymagających)

69 zł - jakość 4K (dla najbardziej wymagających).

 

Zapewne pakiet 4K by schodził jak "ciepłe bułeczki" rano w piekarni 😁 A od jakości 720p masowo by uciekano na droższe pakiety  😁

 

P.S. A tak na poważnie, to przypuszczam, że nawet gdyby w cenie 34 zł był dostęp do meczów w jakości 4K to i tak by tutaj wielu narzekało. Wydaje mi się, że niektórzy nie potrafią się przerzucić na streaming i dlatego narzekają ile tylko wlezie. Czasy się zmieniają, co najlepiej widać na Zachodzie (rola tradycyjnej telewizji, zwłaszcza w przypadku transmisji sportowych będzie coraz mniejsza). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Może kiedyś Viaplay wyciągnie wnioski z tutejszych narzekań i za jakiś czas wprowadzi cennik typu:
 
34 zł - jakość 720p (dla najmniej wymagających)
49 zł - jakość 1080p (dla bardziej wymagających)
69 zł - jakość 4K (dla najbardziej wymagających).
 
 
  • 34 zł - jakość 720p (dla najmniej wymagających) -   1 urządzenie
  • 49 zł - jakość 1080p (dla bardziej wymagających) - 2 urządzenia jednocześnie
  • 69 zł - jakość 4K (dla najbardziej wymagających)-   3/4 urządzenia  jednocześnie
Pewnie by nadal było , ze Viaplay jest złe  

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, bgmnt napisał:

@lakiman ale to akurat jest prawda (jakość była nawet gorsza, jak upscal z SD). Są posty na forum.

Włącz sobie zresztą na Canal+ Online "8. kolejka Premier League. Starcie Newcastle United - Tottenham Hotspur" (dostępne jeszcze 2 dni).

Mały przedsmak niżej :). Dedykuje to też znawcy jakości, koledze @Arkon.

cplus.jpg

@bgmnt Na tyle mi odpowiada jakość Canal+, że prawie  już zdecydowany byłem na udostępnienie dekodera rodzicom, którzy są " skazani" na zwykłą naziemna lub satelitarną telewizję.

Zrezygnować za to z Polsat Boxa.

Natomiast korzystałbym tylko z usługi online/ Canal+.

Sprawa cały czas jest otwarta.

Gdyby taka jakość była jak na Viaplay to nawet przez myśl nie przyszłoby mi coś takiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tu na forum czasami zagląda ktoś ważny z polskiej filii Viaplay, to musi piać z zachwytu. Jedni od kilku miesięcy czynią seryjne ataki na nich (część z nich robiła to nawet, zanim jeszcze polska wersja Viaplay była w ogóle dostępna), drudzy mają odmienne zdanie (z różnych powodów).

 

Nie ma to jak szeroko rozumiany marketing szeptany - im więcej się mówi/pisze o danym produkcie/usłudze tym lepiej. A jeśli trwa niekończąca się wymiana argumentów na plusy/minusy, to tylko lepiej. A to może oznaczać, że oferowany produkt/usługa cieszy się niemałym zainteresowaniem.

 

Nie zdziwię się, że jeśli nawet w samym Viaplay nie przypuszczali, że ich wejście na polski rynek wywoła aż takie poruszenie, co trwa, trwa i ciągle trwa. Dla nich tylko lepiej, tutejsi hejterzy Viaplay odwalają tutaj kawał niezłej roboty (ich argumentacja prawie zawsze spotyka się z kontrargumentacją) - a jak widać, to nie zwalnia, tylko się rozkręca.

 

"Najgorsze" co by mogło stać się dla Viaplay, to gdyby osoby ich tu wiecznie krytykujące nagle zamilkły (ich "sympatycy" nagle by nie mieli za bardzo o czym tu pisać). Ale wiadomo, że tak się nie stanie, więc Viaplay będzie cieszyło się coraz większą popularnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, grreg2084 said:

 

I po co dzielisz widzów na normalnych i tych nienormalnych?

To, że dla Ciebie coś jest "nienormalne", nie oznacza, że inni uważają podobnie.

Gdzie ja kogoś podzieliłem? Nie użyłem w żadnym momencie słowa "nienormalne". Podziwiam "kreatywność"
 

 

6 hours ago, kingofsouth said:

Widać,  że nie miałeś do czynienia z sportem w streamingu. Ja oglądam mecz i z innego wyskakuje mi powiadomienie o golu , VAR, zmianie itd. Mogę się automatycznie na niego przełączyć. To jest oglądanie a nie skakanie po 20stu kanałach 😁

No jeśli dla Ciebie to jest clue oglądania by różne mecze oglądać "jednocześnie na żywo" to zupełnie nie zrozumiemy się. I owszem "nie miałem do czynienia" bo dla mnie oglądanie streamu to substytut na komórce/tablecie gdy aktualnie nie mogę obejrzeć w porządnych warunkach.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, utede napisał:

I owszem "nie miałem do czynienia" bo dla mnie oglądanie streamu to substytut na komórce/tablecie gdy aktualnie nie mogę obejrzeć w porządnych warunkach.

To radze ci się oswajać z myślą , ze streaming powoli zaczyna przejmować prawa sportowe. Ty , czy ja tego nie powstrzymamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, utede napisał:

I owszem "nie miałem do czynienia" bo dla mnie oglądanie streamu to substytut na komórce/tablecie gdy aktualnie nie mogę obejrzeć w porządnych warunkach.

Przecież stream, przy odpowiednim nadawaniu może być taki sam jakościowo jak przekaz z satelity. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mingo napisał:

Wiadome. Płacą 2 osoby na krzyż, Viaplay za chwilę upadnie, pożałują, że weszli na rynek gdzie ludzie uważają że satelita to prawdziwa telewizja a streaming to syf. Tak będzie. 

 

Co innego napisać że jest zła (ja z tym nie dyskutuje, jest dość słabo) a co innego pisać, że to jakość rodem z VHS. Ktoś kto tak pisze chyba w życiu nie oglądał niczego na VHS. 

Tu bardziej wypowiadają się osoby, które chciałyby aby wszystko kupił Jacek z Mareczkiem i dawali za "darmo".  Ewentualnie C+,  aby łatwiej było znaleźć streamy w necie nic nie płacąc bądź licząc, że rozdzadzą kody za darmo. Tak niestety opinia większości.  Tu po prostu nikt nie chce płacić, nie za sport. Znam z autopsji osoby, które pierwsze co robią to wyszukują nie kanałów tylko czy jest na streamach pirackich.

Więc dlatego chcą, aby Viaplay upadl, bo skończył się pewien etap tych streamów. A przy PL to już w ogóle będzie lament.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, PawelTSW napisał:

Ja chciałbym dopłacić ale mieć to w satelicie :)

 

Idealnie w punkt! Jestem dokładnie tego samego zdania :)

Dla mnie opcje są dwie. Albo NENT odpali kanał linearny z Premier League lub udzieli sublicencji już istniejącemu kanałowi (za który jak najbardziej zapłacę), albo sam sobie poszukam streamów na necie i wtedy nie zarobi na tym nikt ;)

Na streaming w postaci Viaplay nie dam ani grosza. Koniec, kropka.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo dowiemy się Viaplay wygląda lepiej niż...Eleven (4K) w internecie.

😁 i niech ktoś spróbuje  napisać, że jest inaczej.

 

Do czasu PL poza C+ Viaplay zdąży odpalić jeszcze kilka promocji i okaże się,  że posiada już na tyle  subskrybentów,  że nie opłaci się tworzyć kanału linearnego w przyszłości.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cidikpewnie , że @CashBackPlease ma rację , jak chce oglądać w TV to chce oglądać w TV a jak nie ma w TV to przez internet można mieć za darmo wiec po co przepłacać , internet to po prostu dobra rzecz i nic nikomu się nie kradnie , bo jak ktoś udostępnia sygnał za darmo to jest tak jakby Cię zaprosił do domu byś mógł oglądać a on za to zapłacił .

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



@cidikpewnie , że @CashBackPlease ma rację , jak chce oglądać w TV to chce oglądać w TV a jak nie ma w TV to przez internet można mieć za darmo wiec po co przepłacać , internet to po prostu dobra rzecz i nic nikomu się nie kradnie , bo jak ktoś udostępnia sygnał za darmo to jest tak jakby Cię zaprosił do domu byś mógł oglądać a on za to zapłacił .

Oczywiście, że to kradzież
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kingofsouth napisał:

Kanał linearny nie jest potrzebny.

To, że tobie kanał linearny nie jest potrzebny, wcale nie oznacza, że nie jest potrzebny nikomu. Większość ludzi (nie tylko na tym forum) zdecydowanie woli oglądać futbol w komfortowych i cywilizowanych warunkach w telewizji, niż w beznadziejnym Viaplay, które urządza sobie kpiny z subskrybentów, serwując im 720p. Streaming (nielegalny, bo nielegalny) jest bezproblemowo dostępny od lat w internecie i wielu ludzi z tego korzysta - ja osobiście tego nie robię, bo, tak jak wspomniałem, wolę zapłacić i oglądać futbol w Canal+. Streaming w internecie od zawsze charakteryzował się beznadziejną jakością, ogromną zależnością od łącza internetowego, a spore obciążenie sieci wiązało się z częstym przycinaniem transmisji. To co robi Viaplay, to tak naprawdę serwowanie tego samego, tyle, że odpłatnie, dlatego mojego poklasku nie znajdą i bardzo cieszę się z tego, że nie jestem w tej kwestii odosobniony, a nawet należę w tej kwestii do większości :)

Ewentualny brak udostępnienia Premier League w kanale linearnym wiąże się nie tylko z brakiem szacunku do większości ludzi chcących oglądać te rozgrywki w telewizji, ale również doprowadzi do wzrostu zainteresowania darmowymi transmisjami streamingowymi - jeśli Viaplay tego chce, to proszę bardzo. Zobaczymy kto na tym lepiej wyjdzie :-)

Pewnie w przyszłym roku pochwalą się 4 mln subskrybentów, z czego większość to będą konta zakładane po kilka razy, żeby mieć non-stop darmowy miesiąc - dla mnie ta firma-kogucik to jeden wielki żart, jakiego na polskim rynku medialnym nie było od dawien dawna 🤣🤣🤣

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
3 minuty temu, CashBackPlease napisał:

Pewnie w przyszłym roku pochwalą się 4 mln subskrybentów, z czego większość to będą konta zakładane po kilka razy, żeby mieć non-stop darmowy miesiąc - dla mnie ta firma-kogucik to jeden wielki żart, jakiego na polskim rynku medialnym nie było od dawien dawna 

🤣🤣🤣

Nie odróżniasz realnego użytkownika od subskrybenta. Netflix ma u nas 10 mln realnych użytkowników i 1 mln subskrybentów. Żeby mieć cały czas darmowy miesiąc, to trzeba mieć nieskończoną ilość kart płatniczych. Niby firma-kogucik, a jakie wprowadziła zamieszanie. C+ i Polsat w popłochu obniżają ceny. To co się będzie działo jak Dazn przejmie Viaplay. To całkiem możliwy scenariusz, bo to większy kupuje mniejszego, tym bardziej jeśli ten mniejszy ma atrakcyjne prawa sportowe w wielu krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Żeby mieć cały czas darmowy miesiąc, to trzeba mieć nieskończoną ilość kart płatniczych.

Nieskończoną ilość? Chyba żartujesz. Wystarczą karty przedpłacone.

 

19 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Niby firma-kogucik, a jakie wprowadziła zamieszanie.

Nie "niby", tylko firma-kogucik. A zamieszanie może spowodować każdy i wcale nie musi być liczącym się graczem. Jak pójdziesz w towarzystwie i puścisz bąka, to też spowodujesz zamieszanie, co wcale nie czyni z Ciebie Billa Gatesa ;)

 

19 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

To co się będzie działo jak Dazn przejmie Viaplay.

Porównanie Viaplay do DAZN, to jak porównanie malucha do Mercedesa. Nie jestem zwolennikiem transmisji sportowych w streamingu, ale DAZN bije na głowę Viaplay dosłownie pod każdym względem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...