Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

u konkurencji masz 4K. Od samego początku nie ogarniają HDR. Albo bordowe koszulki zamiast czerwonych, albo obraz za ciemny, albo wszyscy wyglądają jakby wyszli z solarium. I to za drobną opłatą 20 zł miesięcznie w niższym pakiecie, oczywiście z obowiązkiem posiadania Canal+ normalnie wow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie dyskusji o Viaplay w Polsce, w Holandii ta sama grupa medialna kupiła prawa do Bundesligi, z tym że dla Holendrów swój serwis uruchomią dopiero w 2022 roku. W związku z czym sam Viaplay zachęca swoich przyszłych widzów, żeby do czasu uruchomienia Viaplay w Holandii, oglądali mecze na oficjalnym kanale Bundesligi na Youtube.

https://twitter.com/viaplay_nl/status/1426193075542577153

 

I faktycznie, jak ktoś ma wykupiony VPN i jest w stanie zmienić swoje IP na holenderskie, może oglądać wszystkie mecze na Youtube:

 

ZSOhWp1j_o.png

 

Mecze można oglądać też z odtworzenia, adres kanału: https://www.youtube.com/channel/UC6UL29enLNe4mqwTfAyeNuw

Razem ze mną mecz Augsburga ogląda około 20 widzów 🙂

  • Dzięki 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tyrla napisał:

@picassopawel Może pół godziny przed dostaniemy informację że mecz będzie jednak w Ultra HD :)

Raczej wątpię. Wtopa niesamowita. Zresztą sprawdziłem na Viaplay łotewskim i tam też bez UltraHD. Wchodzą na nowe rynki i traktują ich jak trzeci świat. Naprawdę denerwuje mnie niesamowicie podejście do Polski przez kraje zachodnie. Najważniejsze dla nich to rynek zbytu (patrz Lidl, Aldi), niech ludzie napędzają kasę, towar może być gorszy, a najlepiej cena jeszcze ta sama. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@picassopawelJak viaplay będzie dalej tak robić i traktować Polskę jak trzeci świat to szybciej znikną niż się pojawili.Od razu powiem,że nie jestem przeciwnikiem streamingu,ale szanujmy się,jest to dodatkowo płatne to też powinno być dobre jakościowo.Wczoraj oglądając mecz to czułem się jakbym oglądał przekaz z nielegalnego streama.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem wczorajszy mecz i jak ktoś uważa to za dobrą lub akceptowalną jakość obrazu to zachęcam do wizyty u okulisty albo ogląda to na starym pudle pięcioletnim z Media Markt. Na dobrym telewizorze widać bardzo te niedoskonałości. Pominę już to, że komentarz był wyprzedzony o kilka sekund co psuło widowisko. Pewnie brak synchronizacji. Generalnie dramat i podejście jak do białych murzynów, tak odbieram tę nową "jakość".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@picassopawel dzięki za informację! Ale poza norweskim Viaplay nie widzę, czy to tylko u nich?

 

hd.png

 

 

 

26 minut temu, ultimoromantico napisał:

Na marginesie dyskusji o Viaplay w Polsce, w Holandii ta sama grupa medialna kupiła prawa do Bundesligi, z tym że dla Holendrów swój serwis uruchomią dopiero w 2022 roku. W związku z czym sam Viaplay zachęca swoich przyszłych widzów, żeby do czasu uruchomienia Viaplay w Holandii, oglądali mecze na oficjalnym kanale Bundesligi na Youtube.

https://twitter.com/viaplay_nl/status/1426193075542577153

 

I faktycznie, jak ktoś ma wykupiony VPN i jest w stanie zmienić swoje IP na holenderskie, może oglądać wszystkie mecze na Youtube:

 

ZSOhWp1j_o.png

 

Mecze można oglądać też z odtworzenia, adres kanału: https://www.youtube.com/channel/UC6UL29enLNe4mqwTfAyeNuw

Razem ze mną mecz Augsburga ogląda około 20 widzów 🙂

1080p 60 FPS i działa na darmowym VPN :)

 

obraz-2021-08-14-172916.png

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sllaw72 napisał:

Wziąłem wczoraj na miesiąc. Niestety na TV nie mogę oglądać tylko na PC. Czy już teraz mogę wycofać się z płatności a cały miesiąc jeszcze oglądać?

Możesz wycofać, a do końca okresu rozliczeniowego oglądasz.

@Zuzia Wejdź na Viaplay.se/sport i na Viaplay.dk/sport i rozwiń u góry po prawej harmonogram. Jest tam transmisja UltraHD jak w Norwegii. Polska, Łotwa... dalej nie chce mi się sprawdzać, bez tej transmisji. Po prostu strzał w kolano. Na razie w lewe, ciekawe kiedy będzie w prawe?😁.

Edytowane przez picassopawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pawop napisał:

Hmmm... na moim Samsungu Q80T bundesliga przycina. Nie ma takiego klatkowanie jak na Androidzie, ale wygląda to tak, jakby co jakiś czas na 1-3 sek załączało się 25 klatek

Dokładnie o tym samym mówiłem. Mam ten sam model w wersji 55 cali i wczoraj podczas meczu Bayernu właśnie tak to wyglądało, aczkolwiek raczej na sekundę niż na 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, picassopawel napisał:

Zaczęło się. Myślałem, że dla Viaplay wszyscy będą równi, ale nie. Pierwszy weekend transmisji i zaczęło się: na Viaplay skandynawskim mecz BVB-Eintracht w UltraHD, a w Polsce oczywiście brak tej transmisji. Dlaczego? W czym jesteśmy od nich gorsi? Za mało płacimy? Nie zasłużyliśmy? Powiem wam , że daleki jestem od ich krytykowania, ale tym wk.....  mnie niesamowicie.pmAWsygTj

Jest to stream Viasport ( kanał linearny) dlatego jest Ultra HD ;) . F1 też jest w UHD. W ramach kanału Viaplay  na wszystkich rynkach jest  tak samo - HD.

Edytowane przez jackpol
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tym samym mówiłem. Mam ten sam model w wersji 55 cali i wczoraj podczas meczu Bayernu właśnie tak to wyglądało, aczkolwiek raczej na sekundę niż na 3.
Może przesadziłem z tymi 3 sekundami, bo to trwa rzeczywiście chwile. A miewasz tez podobne "efekty" na sporcie z TV?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...