Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, danielpes5 napisał:

Podobno 2 Bundesliga ma być dopiero dostępna od 3 kolejki (!) Trochę to dziwne...

Nic dziwnego. Bo dwie kolejki już się odbyły.

 

 

Co do transmisji live. Zauwazylem przy tym snookerze że nie zawsze chce sie włączyć lepsza jakość. Czasem nawet po kilku minutach mamy piksele. Pomaga dopiero wyłączenie transmisji i włączenie jeszcze raz. Biorąc pod uwagę że snookera pewnie mało kto ogląda, to jak wejdzie Bundesliga to albo tą całą apkę wywali w powietrze albo będzie pokaz slajdów. No chyba że to do piątku ogarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na snookerze problemy, to bym nie liczył na oczekiwaną jakość Bundesligi. Będzie klapa, tak przeczuwam po pierwszych ocenach transmisji. Snooker jest bardzo statyczny, a ludzie narzekali. Przy piłce nożnej będzie tylko gorzej. 

@stanley840 właśnie planuję sprawdzić ich transmisję przy pierwszej kolejce Bundes. Choć wiem, że nie będę później tam zaglądał znając ich opóźnienie. Trzeba na własne oczy i przy swoim łączu się przekonać jak to działa. :D 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że nastąpiło "lekkie podbicie" obrazu w transmisji snookera. Kolory są nieco bardziej intensywne. Nie mam narzędzi, żeby to ocenić inaczej, jak tylko wizualnie, ale już ktoś pisał, że obraz "na żywo" nieco się zmienił. Z rzeczy mniej istotnych, ale też zauważalnych w prawym górnym rogu jest już tylko jedno logo "Viaplay". Zniknęło logo "Matchroom". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate bez zmian, nie polepszyło się, ani nie pogorszyło :)

 

snooker.jpg

 

snooker.jpg

 

15 godzin temu, diabeu napisał:

Co do transmisji live. Zauwazylem przy tym snookerze że nie zawsze chce sie włączyć lepsza jakość. Czasem nawet po kilku minutach mamy piksele. Pomaga dopiero wyłączenie transmisji i włączenie jeszcze raz. Biorąc pod uwagę że snookera pewnie mało kto ogląda, to jak wejdzie Bundesliga to albo tą całą apkę wywali w powietrze albo będzie pokaz slajdów. No chyba że to do piątku ogarną.

 

Coś takiego może dziać się przy słabym połączeniu mobilnym lub Wi-Fi. TV mam podłączony kablem więc u mnie od razu załapuje wyższy profil.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, frankie1905 napisał:

Czyli wersja skandynawska jest lepsza jakościowo od wersji polskiej?

 

Jakościowo jest dokładnie tak samo tylko u nich jest więcej materiałów live oraz filmów i seriali. Mają np, kategorię Retro, gdzie jest trochę klasyki kina.

 

Zrobione przed chwilą.

snooker.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zuzia napisał:

 

 

I nic nie próbuję udowodnić poza tym, że naprawdę sprawdzam jakość na bieżąco. Owszem robię to, a nawet porównuję równolegle z wersją skandynawską.

 

Parametry sprzed kilku minut.

snooker.jpg

 

 

 

 

 

No dobrze, ja tego nie kwestionuję, tylko jednocześnie pamiętam, że na twitterze pisano, że snooker na początku to było 720p i 38 klatek, a teraz widzę 50, prawda? Kłócić się nie mam zamiaru. Jak dla mnie kolorystyka poprzez Xbox Series X jest nieco lepsza, niż na początku. Tylko tyle i aż tyle.

Edytowane przez Toma441
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, patryszq napisał:

Co tu dużo pisać , bieda jakość , bieda oferta , bieda wszystko , ktoś kto liczył na fajerwerki może jedynie poczuć swąd niewypału jakim jest " WIJAPLEJ " 

Jeśli chodzi o sport to sami wiecie najlepiej, ale oglądam duński serial "Przesłuchanie" i jakość nie razi szczególnie, podobna do HBO GO tylko ospale działa przy zmianie pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, patryszq napisał:

Co tu dużo pisać , bieda jakość , bieda oferta , bieda wszystko , ktoś kto liczył na fajerwerki może jedynie poczuć swąd niewypału jakim jest " WIJAPLEJ " 

Dla Ciebie Viaplay to bieda. Masz prawo tak myśleć. Dla mnie biedą w porównaniu z tą ofertą jest np. Gonet.TV , czy CDA. Też traktowane jako pełnoprawne usługi streamingowe i często chwalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, patryszq napisał:

Nie ma usługi idealnej , doskonałej , dopracowanej  - ale w czasach wszędobylskiego 4K oni proponują 720p :)

Nie ma czegoś takiego w Polsce jak "wszędobylskie 4K" - to 4K to u nas ciągle nowość, nawet jeśli jest już pewnym  (drogim) standardem w Netflixie. U nas nadal typowym standardem jest HD i niestety często jeszcze SD. Widać to choćby po tym jak psują rynek takie telewizje jak Polsat czy TVP, które sobie nie radzą we wprowadzaniu kanału 4K na rynek, a i z dobrym HD mają problemy. A jeśli chodzi stricte o transmisje sportowe to także ciągle nowość. I to właśnie Viaplay w perspektywie czasu ma szansę to rozpropagować wśród widzow.

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No dobrze, ja tego nie kwestionuję, tylko jednocześnie pamiętam, że na twitterze ktoś pisał, że snooker na początku to było 720p i 38 klatek, a teraz widzę 50, prawda? Kłócić się nie mam zamiaru. Jak dla mnie kolorystyka poprzez Xbox Series X jest nieco lepsza, niż na początku. Tylko tyle i aż tyle.

Po czym wnosisz, że jest już 50 FPS?

 

Nie podważam cudzych odczuć, każdy ma swój subiektywny odbiór obrazu i tu nie ma o co spierać się. Ale jakość nie bierze się z cudzych wrażeń wzrokowych, składa się na nią kilka rzeczy. Jakość materiału źródłowego, kodek, bitrate, ilość klatek na sekundę, tak w skrócie. Dlatego staram się oprzeć przede wszystkim na parametrach, bo te można obiektywnie ocenić.

 

2 minuty temu, Toma441 napisał:

A jeśli chodzi stricte o transmisje sportowe to także ciągle nowość. I to właśnie Viaplay w perspektywie czasu ma szansę to rozpropagować wśród widzow.

Z ciekawości sprawdziłam darmowe Red Bull TV, gdzie są transmisje sportowe live 1080p, polskie napisy i działa dużo płynniej niż Viaplay więc da się. Gdyby Viaplay udostępnił taki wyższy profil choćby za dodatkową opłatą, podejrzewam, że narzekania ustaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...