Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi



Nawet najwięksi fanatycy tego śmiesznego tworu na tym forum są w takim negatywnym szoku, że powchodzili z powrotem do jaskiń i nagle zaczęli siedzieć cichutko, ponieważ wiedzą, że od samego początku się mylili. Szkoda tylko, że nie mają jaj, żeby teraz przyznać nam rację, ale nie mam do nich o to pretensji, bo takich rzeczy wymaga się od ludzi honoru


Zdajesz sobie sprawę, że to Twoje zacietrzewienie jest gorsze niż jakość streamu w Viaplay?

Racja? Honor? Zluzuj trochę, to nie jest żadna wojna.

  • Popieram 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, all999 napisał:

Zdajesz sobie sprawę, że to Twoje zacietrzewienie jest gorsze niż jakość streamu w Viaplay?

To nie żadne "zacietrzewienie", tylko zwyczajna odpowiedź ukazująca, że te ponad 100 stron wywodów i pieśni pochwalnych na cześć "wijaplej" wiadomych użytkowników można wrzucić do kosza, albo co najwyżej się nimi podetrzeć :)

Skoro zwracasz uwagę mnie, to tym bardziej powinieneś ją zwrócić tym, którzy od tygodni spamowali i ociekali ze szczęścia z powodu startu tego skandynawskiego skansenu. Moim zdaniem, zdecydowanie gorsza była ta ich arogancka wręcz pewność siebie i punktowanie wszystkich, którzy mieli odmienne zdanie. Teraz sami zrozumieli, że wypisywali totalne brednie, a ich milczenie jest w tym kontekście znamienne ;)

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiłem próbny miesiąc. Po krótkich testach stwierdzam, że jakość transmisji sportowych jest nie najlepsza (wczorajszy snooker i magazyn Bundesligi). Szczególnie ten snooker źle wygląda. 

Z plusów - czwarty sezon Mostu nad Sundem (w Netflix nie zdążyłem, w vod.pl jest płatny).

Jako, że Premier League to dla mnie priorytet przez rok jeszcze zostaję w C+, a moduł XTRA TV na gorsze czasy już dziś będzie u mnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wilos napisał:

Zagłosujemy portfelami - oni planują 250 000 subskrybcji do konca roku w Polsce. 😄😄😄😁😃 Jak będzie taka jakość i duże opóżnienia to 2500 subskrybentów będzie i tak dobrze.

Ode mnie będą mieli 6 :DWezmę na darmowy okres próbny, podzielę się z kolegą, on potem da mi swój, jest jeszcze w zanadrzu konto mamy, taty, siostry i babci, kolega też ma rodzinę. Zobaczymy jak szybko skrócą te 30 dni.

  • Popieram 2
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może szwedzka wersja miała lepsze bitrate? To tylko moje przypuszczenia, nikt nie sprawdził. Polska wersja na smartfon/tablet, mniejszy monitor/TV nada się, gorzej z TV o większej przekątnej. Właśnie ustawiałam to komuś z rodziny, laikowi, fanowi sportu, na "wypasionym" TV i po włączeniu tego bilarda pyta, czy na pewno dobrze wszystko ustawione, bo coś słaby obraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CashBackPlease wczoraj została wyjaśniona kwestia opóźnień, może jakoś do tego się ustoskujesz? te bzdury o jakości vhs itd.. są zrzuty ekranu, można zobaczyć i ocenić samodzielnie. niektórzy dalej to samo piszą, żeby pisać.

7 godzin temu, kamil2505 napisał:

Innego wyboru nie było. Skoro tak się ośmieszyli dookoła już w dniu startu.  Nijak to się ma do ich reklam, że chcą być najlepsi, bo "drugie miejsce nas nie interesuje". 🤣

Użytkownicy Twittera pytają Pana Wilkowicza też o niską jakość wideo, szczególnie szczególnie stosunku do konkurencji, ale jakoś do tego już się nie odniósł. 🤣

niczym to się nie różni od komentarzy na profilu canal+.

ja widziałem też trochę opinii dobrych i bardzo dobrych.

Edytowane przez Sentence
Usunięto offtopic.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądać się tego nie da nawet na 55 calowym tv. Tym bardziej jak ktoś ma nowy sprzęt i dobrej jakości to wali po oczach tym obrazem 720p.

Co śmieszniejsze, przed startem platformy napisałem na ich support, gdzie dzień przed uruchomieniem na moje pytanie o jakość transmisji zapewniał mnie o dobrej jakości HD. Jak wyszło widać...

Ps. Polecam wam też sprawdzić działanie supportu. Zgłosiłem wczoraj rano dwie sprawy na android tv, minął grubo ponad dzień odpowiedzi brak. Więc wsparcie techniczne też chyba będzie takie pisemne: zgłaszasz i czekasz 2-3 dni.

 

Spodziewałem się, że będzie fajnie a wyszło bardzo średnio.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak Francuzi proponują  lepszą usługę, chociaż kto wie..może za rok poziom szwedzkiej usługi też będzie lepszy.

Na razie plusem jest możliwość zalogowania i korzystania z Viapley na szerszym wyborze urządzeń.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kingofsouth napisał:

Ja mam nadzieję,  że nie znikną,  tylko podniosą parametry techniczne : 1080p (50 FPS). 
Canal+ Online też na starcie nie powalał jakością, a mityczne treści 4K nadal nie są udostępnione w usłudze.

Canal+ ponad rok temu wrzucił 4K na satelitę i tam nadal jest i tam nadal powinno tak być. A że Viaplay zwyczajnie na to 

nie stać to nie jest problemem klienta.

 

4K to nie jest jakaś awangarda dziś..to już standard w sporcie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony technicznej , dostępności na różnych urządzeniach , w kwestii zminimalizowania opóźninienia może to być z jednym z powodów stream o jakości 720p?

Chyba ma to jakieś uzasadnienie, skoro podobnie jest w bogatszych krajach gdzie już usługa od dawna działa.

Z pewnością tam też są wymagający klienci, a cena za usługę nie jest tania.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wilos napisał:

To powiedz jakie jest opóźnienie na szwedzkim Viaplay - bo nie napisałeś

Też od paru lat oglądam LM na na szwedzkim Viaplay, mityczne opóźnienie wynosi 30-40 sekund, a nie jak niektórzy malkotenci piszą tu o 90 sek. Wiem, bo raz sprawdzałem z sygnałem TVP1 z kablówki Vectra.

Jeżeli chodzi o obraz, to wyjaśnijmy sobie jedną rzecz, są fanatycy, którzy podniecają się źdźbłem trawy, które jest rozmyte, a są osoby, dla których ważniejszy jest mecz i taktyka. Ja należę do tych drugich. Nigdy nie narzekałem na obraz. Ok, nie jest to 4K, bo nie jest, ale dla mnie jest to obraz w wystarczającej jakości, aby oglądać zawody sportowe. Kolejna sprawa to hejt z jakim spotkali się Skandynawowie, działają od paru lat u siebie i mają ponad 3mln abonentów i pytanie, czy te 3mln abonentów ma problem ze wzrokiem? czy te 3 mln abonentów to idioci? czy może te 3 mln abonentów ogląda transmisje max na 32"? Żeby była jasność daleki jestem zachwycania się nimi, ale samą aplikacją wygrywają z IPLA, czy C+. Mając wykupione prawa do LM potrafią transmitować multicast (konferenz), jak Sky DE, czy BT Sport, czyli transmisję łączoną ze wszystkich meczów, gdzie Polsat ma to w d... Co będzie z nimi dalej czas pokaże, ale myślę, że tak łatwo nie zrezygnują, a o wprowadzeniu kanałów linearnych  można zapomnieć. Sublicencja? Myślę, że też nie, bo nie po to ktoś kupuje Bundesligę i PL, żeby dzielić się z resztą, ale 250 tys. subskrypcji do końca roku? Jestem realistą, max co mogą ugrać, to 100-150 tys. do końca 2022r., czyli jak już będą mieli PL.

Edytowane przez picassopawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Umek napisał:

Canal+ ponad rok temu wrzucił 4K na satelitę i tam nadal jest i tam nadal powinno tak być. A że Viaplay zwyczajnie na to 

 

Porównuje Canal+Online i Viaplay.

Obydwie usługi może kupić osoba z ulicy bez wiazania się umowa. Canal+Online na starcie przez rok miało tak słaba jakość sportu  jak obecnie Viaplay. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to jedynie kwestia oszczędności na serwerach. Sygnał dostawcy piłki niemieckiej i angielskiej udostępniają najwyższej jakości, każdemu nadawcy, który za prawa zapłacił. 

 

Edycja. 

A tu jest trochę tak jakby ktoś kupił sobie Ferrari i założył ograniczenie prędkości do 50km/h czyli zupełne marnowanie potencjału. Nawet ligę rumuńską swego czasu oglądałem w eleganckim HD. 

Edytowane przez emirates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo skoro można nadawać w 4K również z 40 sekundowym opóźnieniem. 

6 minut temu, kingofsouth napisał:

Porównuje Canal+Online i Viaplay.

Obydwie usługi może kupić osoba z ulicy bez wiazania się umowa. Canal+Online na starcie przez rok miało tak słaba jakość sportu  jak obecnie Viaplay. 

Ale wersja online to jedna z wersji do wyboru a tu masz tylko jedną.

 

@picassopawel maja aż 3 miliony (na  21 milionów mieszkańców to żaden sukces.).tylko dlatego bo maja na wyłączność..

Sky i Canal+ dla przypomnienia maja ponad 22 miliony każdy..

 

Edytowane przez Umek
  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, picassopawel napisał:

Jeżeli chodzi o obraz, to wyjaśnijmy sobie jedną rzecz, są fanatycy, którzy podniecają się źdźbłem trawy, które jest rozmyte, a są osoby dla, których ważniejszy jest mecz i taktyka. Ja należę do tych drugich. Nigdy nie narzekałem na obraz. Ok, nie jest to 4K, bo nie jest, ale dla mnie jest to obraz w wystarczającej jakości, aby oglądać zawody sportowe. Kolejna sprawa to hejt z jakim spotkali się Skandynawowie, działają od paru lat u siebie i mają ponad 3mln abonentów i pytanie, czy te 3mln abonentów ma problem ze wzrokiem? czy te 3 mln abonentów to idioci? czy może te 3 mln abonentów ogląda transmisje max na 32"?

Jakie jest bitrate w szwedzkiej wersji? Czy 3 mln abonentów ma wersję z wyższym bitrate niż w wersji polskiej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekawy i jeśli ktoś może podzielić się informacjami.

Za jakość 4K trzeba dopłacać w szwedzkiej wersji i ile tak naprawdę jest tego sportu w natywnym UHD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...