Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

specjalnie zalogowałem się na polski serwis bo pomysłalem, że może viaplay.se jakiś lepszy jest, ale tak samo dobrze wygląda to w wersji pl.

obraz lepszy niż eleven z satelity które ma podobny bitrate przy 1080i tak jak napisał kolega @cidik... aplikacja na tizen tv z 2020.

hejterzy niech dalej szczekają xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, nix124 napisał:

@Toma441To ja proponuję wizytę u okulisty. Co mają przycięcia do faktycznej jakości obrazu? Już po 18, wyjdź z pracy i przestań grać rolę rzecznika tej platformy, jak ktoś to już Ci sugerował.

 

Kolejna kwestia, też ty pisałeś o aplikacji, że to najwyższy poziom. To też żart rozumiem? Bo nie wiem do czego to porównujemy. 

 

Dodatkowo mam też Samsunga z 2012 roku, tam ze Smarta nic nie działa już prawie. Super, że chwalą się dostępnością na tylu platformach, właśnie na tym Samsungu 

 

@kamil2505 długo czekać nie trzeba było ;)

Ale rozumiesz, że u mnie ta jakość jest w porządku, nie mogę jej niczego zarzucić czy mam to napisać w innym języku? Co z tego, że u innych tak nie jest? Ja nie będę pisał tego co jest w trendach i narzekał jak wszyscy. Aplikacja na Apple tv 4k, z której dziś korzystam jest też bez zarzutu. Mam wymyślać, że jest lipa, skoro nie jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, BizzareX napisał:

To Viaplay? Myślałem że ktoś podłączył konsolę Pegasus do telewizora, i chciał nam pokazać jak wygląda, ta gierka Snooker na zrzucie ekranowym.😉😂

No niestety. Dorzucam widok z 720p i w pełnej krasie.

 

viaplay.jpg

viaplay.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, rotalplus napisał:

Jeszcze z kodekiem h264. To naprawdę skansen technologiczny. Kompletny brak pojęcia o polskim rynku

Szwedzi chyba zapomnieli, że mamy 21 wiek, i Polska należy do UE. Natomiast oni tu wpadają jak do jakiegoś bantustanu, i myślą że wcisną nam byle dziadostwo za gruby szmalec.😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Toma441 napisał:

Ale rozumiesz, że u mnie ta jakość jest w porządku, nie mogę jej niczego zarzucić czy mam to napisać w innym języku? Co z tego, że u innych tak nie jest? Ja nie będę pisał tego co jest w trendach i narzekał jak wszyscy. Aplikacja na Apple tv 4k, z której dziś korzystam jest też bez zarzutu. Mam wymyślać, że jest lipa, skoro nie jest? 

 

Super, u ciebie jest ok, u innych nie jest. I na tym zakończmy, przyjęliśmy. Po co o tym tylko piszesz co chwilę? Każdy napisał raz, wyraził swoją opinię, a ty bronisz tej jakości co drugi post. Każdy ma jakiś poziom akceptowalny, u ciebie on najwyraźniej jest bardzo niski.

Edytowane przez nix124
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mara68 napisał:

Chyba sobie kpisz... Myślisz że nikt nie ma AppleTV żeby sobie porównać ?

Na 65 calowym Sony Oled obraz z Apple Tv oraz Sony Android jest w jakości nawet jak na 720p bardzo słaby. Już lepiej wyglądają Eurosporty czy Polsaty Sport w UPC GO gdzie też jest 720p.

Nie. Nie kpię sobie. U mnie wszystko działa dobrze. Nie siedzę z nosem przed tv i nie liczę pikseli, bo ich nie ma. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, nix124 napisał:

 

Super, u ciebie jest ok, u innych nie jest. I na tym zakończmy, przyjęliśmy. Po co o tym tylko piszesz co chwilę? Każdy napisał raz, wyraził swoją opinię, a ty bronisz tej jakości co drugi post.

Może dlatego, że zostałem kilkakrotnie zaczepiony w tej kwestii, sam opisując tylko i wyłącznie swoje wrażenia i wnioski? A to, że większość ma inne zdanie, to już nie moja wina. Mam własne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Akurat żeby obraz był lepszy niż Eleveny z satelity, to nie jest trudne. One tam wyglądają tragicznie. Viaplay powinno się porównywać z PSP.

no ale przecież tutaj wszyscy twierdzą ostatnio, że to taki super kanał. może dlatego, że po pińć złoty sprzedawany...

jeden kolega którego sprzęt dekoduje obraz w 38 fps i jest pierwszy do komentowania jakości to w ogóle hit nad hity :d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może następne transmisje będą w lepszej jakości? To jedyna nadzieja, bo nie wiem jak na nowoczesnych TV o dużej przekątnej oglądać te 720p. 

Filmy/seriale mają różne bitrate i dają się oglądać, nie odczuwam dyskomfortu więc nie jest źle.

 

viaplay.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, z dużej chmury mały deszcz :-)

Ale wiecie co? Dobrze, że tak się stało, bo na pewno były na forum osoby, które choć przez chwilę dały się omamić "wiadomym" użytkownikom, robiącym tu za rzeczników "wijaplej" :D

Dla mnie sprawa jest jasna. Nie ma takiej siły, która zmusiłaby mnie do zasubskrybowania tego skansenu, nawet jeśli miałby to być miesiąc za darmo. Po prostu nie będę im nabijał liczb subskrybentów ;)

Na mnie nigdy nie działały żadne darmowe miesiące, bo mam świadomość, że za odpowiednią jakość należy odpowiednio zapłacić. No właśnie... za jakość :-)

To co oni zaprezentowali to technologiczny syf, kiła i mogiła.

Myślę, że nie tylko mnie, ale i wielu innym użytkownikom sytuacja rynkowa mocno się dziś rozjaśniła. Ja, jak najbardziej, przedłużę umowę z CANAL+ i co do tego nie mam żadnych wątpliwości, bo porównywanie "wijaplej" do CANAL+, to jak porównywanie Malucha do Mercedesa ;)

A co do Premier League, jestem coraz bardziej przekonany, że do tego czasu NENT, albo wypuści kanały linearne, albo udzieli sublicencji stacji CANAL+ z powodu małej liczby subskrypcji. To czy tak finalnie będzie zależy oczywiście od nas wszystkich, bo tylko bojkotem tego skansenu będziemy w stanie wymóc na NENT oczekiwane przez nas kroki. Jeśli, jednak, nie zostaną one podjęte i nie zobaczę Premier League w CANAL+ od sezonu 2022/2023, to świat też się nie zawali - będę, wówczas oglądał Premier League w "inny" sposób, podobnie jak większość fanów tej ligi i zdradzę Wam sekret... Tym sposobem nie będzie "wijaplej" ;)

Edytowane przez Sentence
Nie krzyczymy na forum.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie bojkot tylko brać na 30 dni, testować, obciążać serwery, obserwować działanie usługi. Jak nie będzie zmian na lepsze zrezygnować, to będzie najlepsza informacja zwrotna dla Viaplay.

Czekałam na promocje od Vectry, a tam Viaplay na 12 mies. słaba oferta.

Ciekawe co UPC sprezentuje klientom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, shevchenko1987 napisał:

Ale mydło... Od razu zleciłem anulowanie subskrybcji żeby czasem nie zapomnieć, a tym samym nie dać im zarobić za jakość wprost z kalkulatora. 

Ty na przystawce od  Apple to oglądasz ?

Podobno,  że jakość na tym sprzęcie  jest bez zarzutu.

Jak to było dzisiaj z kilkanaście razy podkreślane...

Zatem o co chodzi ?

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lakiman napisał:

Ty na przystawce od  Apple to oglądasz ?

Podobno,  że jakość na tym sprzęcie  jest bez zarzutu.

Jak to było dzisiaj z kilkanaście razy podkreślane...

Zatem o co chodzi ?

 

 

Tak, oglądam na Apple TV 4K (1 gen.) + LG OLED 55". 

 

Ewidentnie brakuje jakości / czystych megabajtów w przesyle. Ilość FPS się przynajmniej zgadza. 

Myślę, że na mniejszym telewizorze jakość faktycznie może być akceptowalna, ale na moim nie wygląda to tak jak bym to sobie wymarzył. 

 

Może na meczach będzie to wyglądało lepiej, ale póki co jest mocno średnio.

 

Spodziewałem się czegoś lepszego tym bardziej, że cena nie jest niska. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, shevchenko1987 napisał:

Może na meczach będzie to wyglądało lepiej, ale póki co jest mocno średnio.

Raczej będzie gorzej w dynamicznym materiale. Ten bilard był dość statyczny i zmęczył mi oczy przez te kilka minut. Żeby było lepiej powinni dać 1080p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...