Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze, przepraszam za takie określenie. Po prostu uwielbiałem komentarz Wolskiego w meczach Barcy czy LM. Liczyłem że trafi do Polsatu. Szkoda tym bardziej że akurat Bundesliga w tym sezonie będzie słabsza niż ostatnio, nawet Bayern traci kluczowych graczy, a Lewy znowu apeluje o wzmocnienia. O Lipsku czy BVB nie ma co wspominać, bo odejścia Sancho, Upamecano czy Konate to ogromne osłabienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Arkon napisał:

Ja lubię dobrych komentatorów, ale autentycznych pasjonatów danej ligi jak Borek czy Urban, a nie takie chorągiewki jak Wolski.

U nas to do wszystkiego trzeba się doczepić. Facet miał nie po drodze w C+, odszedł ze stacji, teraz idzie do innej. Kto powiedział, że on może komentować tylko ligę hiszpańską? Poza tym w LE hiszpańskich drużyn zwykle kilka występuję, więc może też "robić" ich mecze. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po informacji o tym jakich komentatorów udało się skompletować Viaplay czytam, że wiele osób deklaruje, przynajmniej w formie wpisów na Twitterze, czy w innych mediach społecznościowych, że teraz są gotowi wykupić subskrypcję. Czyli, od strony marketingowej, na ten moment, pozyskując np. Wolskiego jeszcze przed startem zrobili dobry deal. O usłudze jest głośno, a konkretni ludzie są gwarancją jakości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
Cytat

Jakie treści sportowe można oglądać w Ultra HD?

W naszej usłudze oferujemy dwa różne strumienie dla wybranych wydarzeń. Jeden strumień jest naszą regularną transmisją, który jest nadawany w 720p, podczas gdy drugi, o nazwie „Ultra HD”, jest nadawany w Ultra HD 4K.

Oferujemy wybrane wydarzenia z następujących dyscyplin sportowych:

  • Formuła 1
  • Premier League

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, czerstwy napisał:

Ty tak na poważnie?😂Twierdzisz że u nas w kraju bardziej atrkcyjne sa prawa do Ligi portugalskiej której od dawna nikt nie chciał i Serie A od  Ekstraklasy?

 

Oczywiście, że porównanie do C+ traktuję z humorem, ale jednak Serie A jest porządną ligą i gra tam wiele utytułowanych klubów. Na dodatek Włosi wygrali Euro co może skutkować wzrostem oglądalności ligi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mingo napisał:

U nas to do wszystkiego trzeba się doczepić. Facet miał nie po drodze w C+, odszedł ze stacji, teraz idzie do innej. Kto powiedział, że on może komentować tylko ligę hiszpańską? Poza tym w LE hiszpańskich drużyn zwykle kilka występuję, więc może też "robić" ich mecze. 

Już przeprosiłem, poniosło mnie, bo naprawdę liczyłem, że będzie komentował mecze Barcy i LM w Eleven i PSP. Ja akurat nie przepadam za Bundesligą, a tym bardziej LE. Sorry jeśli poczułeś się urażony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam o co być urażony, bo nie mnie atakowałeś. Odnoszę się do nastawienia wielu osób do wszystkiego. Zawsze jest źle. Prawa lądują w X - źle. Lądują u Y - źle. Pojawia się nowy operator - źle. Znika operator - źle. Komentator AB przechodzi do X - źle. Przechodzi do Y - źle. No nie dogodzisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, goldenboy napisał:

Jak sądzicie jest szansa na kanał linearny na satelicie Viaplay w HD albo w 4K? ;)

@goldenboy, nie tylko jest szansa, ale docelowo tak będzie ;)

NENT kupiło liczne prawa, które musi gdzieś pokazać. Wybrali sobie do tego formę streamingu w postaci Viaplay i póki co, muszą się tego trzymać, bo w przeciwnym razie pokazaliby swoją słabość na nowym rynku. Oni doskonale wiedzą, że sam streaming im nie wystarczy, ale JESZCZE o tym głośno nie mówią :-)

Nawet sam prezes NENT powiedział w niedawnym wywiadzie, że "OBECNIE nie planujemy uruchomienia kanałów linearnych", dając sobie tą wypowiedzią furtkę do zmiany strategii, która niewątpliwie nastąpi i to szybciej, niż się tutaj wielu userom wydaje :D 

W Polsce lwia część odbiorców płatnego kontentu to abonenci satelitarnych platform cyfrowych i telewizji kablowych. Oni, w wielu przypadkach, nie tylko są przyzwyczajeni do oglądania telewizji linearnej, ale też często nie mają możliwości korzystania z internetu światłowodowego, a czasem i mobilnego. NENT, podpisując umowę dystrybucyjną z VECTRĄ, pokazało wyraźnie, że sami będą dążyć do współpracy z operatorami takimi jak CANAL+, Cyfrowy Polsat czy sieci kablowe, bo po prostu nie mają innego wyjścia :D

Ktoś tutaj przytoczył artykuł, że NENT za analogiczne 3 lata praw do Premier League przepłaciło dwukrotnie w stosunku do bieżącego kontaktu CANAL+, a pamiętajmy, że NENT wykupiło te prawa na 6 lat, więc kwota jest jeszcze wyższa :-)

Krótko mówiąc, oni muszą iść na dalekie ustępstwa i ścisłą współpracę z pozostałymi operatorami, bo inaczej popłyną w siną dal... Wielu tutaj pieje z zachwytu nad tym dziwnym streamingowym tworem, ale jestem przekonany, że NENT docelowo podzieli los Eleven. Jedynym ratunkiem dla nich jest dopasowanie się do większości polskich widzów i odpalenie kanałów linearnych, co prędzej czy później uczynią. Jednak zanim to nastąpi, najpierw muszą się trochę pomocować i pokazać "jacy to my jesteśmy silni". A potem? Potem rurka im zmięknie :D

Netflix osiągnął sukces, ponieważ dystrybuuje treści, których czas odtworzenia jest nieistotny i to jest zasadnicza różnica. Viaplay planuje pokazywać mecze "na żywo" w streamingu z kilkudziesięciosekundowym opóźnieniem, gdzie wielu podejrzy sobie (nawet przypadkowo) aktualny wynik na Flashscore.pl. To kolejny argument za nieuniknionym startem kanałów linearnych: VSport Football 4K - CZEKAMY!!! :D

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrubyBubu

Niestety 4k tylko na urządzeniach ktore wspomnialem no plus na PC z odpowiednim procesorem jak ktoś lubi, reszta w oszałamiającym 720p będzie się delektowac

Edytowane przez GrubyBubu
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, CashBackPlease napisał:

@goldenboy, nie tylko jest szansa, ale docelowo tak będzie ;)

NENT kupiło liczne prawa, które musi gdzieś pokazać. Wybrali sobie do tego formę streamingu w postaci Viaplay i póki co, muszą się tego trzymać, bo w przeciwnym razie pokazaliby swoją słabość na nowym rynku. Oni doskonale wiedzą, że sam streaming im nie wystarczy, ale JESZCZE o tym głośno nie mówią :-)

Nawet sam prezes NENT powiedział w niedawnym wywiadzie, że "OBECNIE nie planujemy uruchomienia kanałów linearnych", dając sobie tą wypowiedzią furtkę do zmiany strategii, która niewątpliwie nastąpi i to szybciej, niż się tutaj wielu userom wydaje :D 

W Polsce lwia część odbiorców płatnego kontentu to abonenci satelitarnych platform cyfrowych i telewizji kablowych. Oni, w wielu przypadkach, nie tylko są przyzwyczajeni do oglądania telewizji linearnej, ale też często nie mają możliwości korzystania z internetu światłowodowego, a czasem i mobilnego. NENT, podpisując umowę dystrybucyjną z VECTRĄ, pokazało wyraźnie, że sami będą dążyć do współpracy z operatorami takimi jak CANAL+, Cyfrowy Polsat czy sieci kablowe, bo po prostu nie mają innego wyjścia :D

 

 

"Nasz debiut w Polsce koncentruje się na naszej platformie streamingowej Viaplay i nie planujemy uruchamiania linearnych kanałów telewizyjnych w Polsce - informuje portal wirtualnemedia_pl Nicholas Smith z NENT Group (Nordic Entertainment Group)." 

Na ten moment współpraca z operatorami nie oznacza uruchomienia jakiegokolwiek kanału TV. Nie ma o tym mowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mingo napisał:

Ja nie mam o co być urażony, bo nie mnie atakowałeś. Odnoszę się do nastawienia wielu osób do wszystkiego. Zawsze jest źle. Prawa lądują w X - źle. Lądują u Y - źle. Pojawia się nowy operator - źle. Znika operator - źle. Komentator AB przechodzi do X - źle. Przechodzi do Y - źle. No nie dogodzisz. 

To my Polacy...

 

 

Niech już startuje Viaplay z transmisjami sportowymi . Za dużo tego , a brak internetu , a wykluczenie społeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kingofsouth napisał:

To my Polacy...

 

 

Niech już startuje Viaplay z transmisjami sportowymi . Za dużo tego , a brak internetu , a wykluczenie społeczne.

... Oczywiście są takie regiony kraju, gdzie mamy do czynienia z niedoinwestowaniem w infrastrukturę,internetem gorszej jakości, ale z drugiej strony to przecież nie jest tak, że wejście na rynek nowej platformy, będzie stanowiło jakiś gigantyczny problem, jeśli chodzi o dostęp do jej oferty i to w połowie 2021 r. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kingofsouth napisał:

Czemu tylko mają prawo czuć się wykluczone starsze osoby przyzwyczajone do siedzenia w papuciach przed TV?
Osoby mające Internet , nie chcące wiązać się umowami z operatorem też chcą mieć coś z życia. 
Viaplay jest właśnie dla nich.
 

Tajemna, dostępna tylko dla wybranych strona, na której takie osoby mogły do tej pory normalnie to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...