Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy linearne, ale zgaduję, że Viaplay pójdzie drogą Eleven, czyli będzie dostępny u wszystkich operatorów taniej niż w niezależnej subskrypcji.

Ja i tak mam jeszcze rok, bo będę subskrybował dopiero, jak przejmą PL.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
13 minut temu, lucky napisał:

To taka trochę bzdura. To czy druga strona oferuje internet czy nie, nie ma znaczenia. Ale jeśli wolisz wierzyć w to, co napisałeś to ok. W niedługim czasie zweryfikujesz swoje poglądy. To jest biznes. Viaplay będzie wchodził w deal w dużymi operatorami usług. Na początek Vectra.

Żadna bzdura. Usługi konwergentne najlepiej się sprzedają, bo są rabaty na usługi łączone i jeden rachunek u tego samego operatora. Jest taniej i wygodniej. Proste.


Oczywiście, że Viaplay nawiąże współpracę z innymi operatorami. Na początek jest Vectra  ze stabilnym internetem światłowodowym. Inni dostawcy też mają w ofercie tego typu internet, ale Vectra jest największą kablówką jeśli chodzi o liczbę abonentów. Pewnie stąd ta współpraca na początek. Ja cały czas tłumaczę dlaczego nie nawiązali współpracy z C+. Ona później i tak będzie, ale na początek wybrali operatora, który zapewni im stabilne podłoże do działania ich usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, _Artek_ napisał:

Nie wiem, czy linearne, ale zgaduję, że Viaplay pójdzie drogą Eleven, czyli będzie dostępny u wszystkich operatorów taniej niż w niezależnej subskrypcji.

Apka w dekoderach rożnych operatorów.

Możliwość kupienia usługi w streamingu przez operatorów, cos na styl HBO GO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał:

Oni mają dobrze zaplanowany branding. To nie jest modna amerykańska marka jak np. Netflix, który łatwo się wypromuje na naszym rynku. Startują od zera, muszą popełnić jak najmniej błędów (...) 

No właśnie. Myślę, że właściciele zdają sobie sprawę z tego, jaki jest odbiór usługi i jaki jest nasz rynek. Krótko mówiąc: orientują się, że błąd będzie im wypomniany podwójnie. Dlatego Vectra na początek, bo u nas to duży dostawca o mimo wszystko solidnej pozycji i tutaj Viaplay "podpina się" nie bez powodu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telewizja to przeżytek żeby oglądać film czy seriale, teraz będzie królował net i wszysystko prawie przez neta będzie tylko jeszcze muszą dopracować sport żeby się dało oglądać płynnie. kiedyś to tv było na topie bo nie było tak powszechnego internetu i było co oglądać a teraz to padaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, dynecik napisał:

Dokladnie 10 zl zeby czasem zobaczyc Lewego czy z nudow jakis mecz w pucharze pasztetowej to maks.

Zgadza się. Za 55 zł w Canal+ Online (w pakiecie C+ i Eleven) miało się m.in. ligę angielską, niemiecką, hiszpańską, włoską, francuską, polską, F1, NBA oraz bogatą ofertę filmową i ten Canal+ był zły i drogi, a tu 34 zł za Bundesligę z podrzędnymi rozgrywkami europejskimi raz na 2-3 tygodnie i odgrzewanymi kotletami - fantastyczna zmiana, nic tylko się cieszyć. Kolejne pokraki będą się uczyć 2 lata jak porządnie przeprowadzić transmisję. Pamiętam, że Eleven to się na początku nie dało oglądać.

Zrzut-ekranu-2021-07-21-124747.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem, że firmie NENT zmięknie rura :D

Oni, żeby przetrwać na polskim rynku, będą musieli się na dwóch łapkach prosić innych operatorów, by ci udostępnili im dostęp do swojej bazy klientów. Zaraz pewnie zapukają do CANAL+, Cyfrowego Polsatu i reszty operatorów. Kwestią czasu jest też pojawienie się kanałów linearnych Viasat Sport z dostępem m.in. do Bundesligi i Premier League (od sezonu 2022/2023) ;)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, CashBackPlease napisał:

Oni, żeby przetrwać na polskim rynku, będą musieli się na dwóch łapkach prosić innych operatorów, by ci udostępnili im dostęp do swojej bazy klientów.

🤣🤣🤣

 

Nie dogadaliby się z operatorami, byłoby źle. Dogadują się - źle. Nie dogodzisz. 

 

Cytat

Zaraz pewnie zapukają do CANAL+, Cyfrowego Polsatu i reszty operatorów.

Obstawiam, że to nie oni pukają do Canal + tylko raczej Canal+ do ich drzwi. 

 


Cytat

Kwestią czasu jest też pojawienie się kanałów linearnych Viasat Sport z dostępem m.in. do Bundesligi i Premier League (od sezonu 2022/2023) 

Zapomnij ;)

Edytowane przez mingo
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
4 minuty temu, CashBackPlease napisał:

Mówiłem, że firmie NENT zmięknie rura :D

Oni, żeby przetrwać na polskim rynku, będą musieli się na dwóch łapkach prosić innych operatorów, by ci udostępnili im dostęp do swojej bazy klientów. Zaraz pewnie zapukają do CANAL+, Cyfrowego Polsatu i reszty operatorów. Kwestią czasu jest też pojawienie się kanałów linearnych Viasat Sport z dostępem m.in. do Bundesligi i Premier League (od sezonu 2022/2023) ;)

Oni od samego początku zapowiadali współpracę z operatorami, ale nie w takiej formie jakbyś chciał. Tylko streaming przez ich aplikację, która będzie dostępna na ich dekoderach. Dlaczego to tak ważne? Ponad 50% telewizorów na rynku nie jest smart i wymaga podłączenia dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mingo napisał:

🤣🤣🤣

 

Nie dogadaliby się z operatorami, byłoby źle. Dogadują się - źle. Nie dogodzisz. 

N A J G Ł U P S Z Y post jaki przeczytałem :D

Czy ja gdzieś napisałem, że to źle, że się dogadują z innymi operatorami? NIE! Wręcz przeciwnie, więc nie rób z siebie "Janusza"... ja cały czas twierdziłem, że się dogadają, bo nie mają innego wyjścia i piszę o tym dlatego, że stało się tak, jak przewidywałem. Wiele osób tutaj forsowało taką tezę, że Viaplay będzie działało na własny rachunek, a tymczasem tak nie jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, mingo said:

🤣🤣🤣

 

Obstawiam, że to nie oni pukają do Canal + tylko raczej Canal+ do ich drzwi. 

 

 

@mino dokładnie... był tu już taki jeden bajkopisarz co tak samo pisał o tym jak się DAZN poddało bo jest w platformach zagranicą a ostatnio się okazało się, że te sky italia płaci po 1.5 mld euro za dostęp... a i tak DAZN ich olał i się wycofał od tego sezonu xD.

Edytowane przez supersupreme
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, CashBackPlease napisał:

N A J G Ł U P S Z Y post jaki przeczytałem :D

Czy ja gdzieś napisałem, że to źle, że się dogadują z innymi operatorami? NIE! Wręcz przeciwnie, więc nie rób z siebie "Janusza"... ja cały czas twierdziłem, że się dogadają, bo nie mają innego wyjścia i piszę o tym dlatego, że stało się tak, jak przewidywałem. Wiele osób tutaj forsowało taką tezę, że Viaplay będzie działało na własny rachunek, a tymczasem tak nie jest ;)

Przedstawiasz sytuację tak, jakby Viaplay było pod ścianą i dołączenie do oferty operatorów miałoby to potwierdzać. Jest to bzdura. Od początku było wiadomo, że będą się dogadywać podobnie jak Netflix z C+. I nie jest to wyraz desperacji Viaplay, uważam, że tak samo skorzystają na tym Szwedzi jak i operatorzy. 

 

Co innego, gdyby dodali kanały linearne, wtedy przyznałbym Ci rację. Ale na to się nie zanosi. 

 

 

Edytowane przez mingo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mingo napisał:

Przedstawiasz sytuację tak, jakby Viaplay było pod ścianą i dołączenie do oferty operatorów miałoby to potwierdzać. Jest to bzdura. Od początku było wiadomo, że będą się dogadywać podobnie jak Netflix z C+. I nie jest to wyraz desperacji Viaplay, uważam, że tak samo skorzystają na tym Szwedzi jak i operatorzy. 

 

Co innego, gdyby dodali kanały linearne, wtedy przyznałbym Ci rację. Ale na to się nie zanosi. 

 

 

Owszem, bo tak jest - Viaplay jest pod ścianą, czy to się komuś podoba czy nie :)

A dołączenie do oferty operatorów właśnie to potwierdza ;)

Powiedz mi, chłopie, czym jest jakieś tam no-name'owe Viaplay do takich gigantów polskiego rynku jak np. CANAL+, Cyfrowy Polsat, Orange, Vectra czy UPC? Tak, zgadłeś - są NICZYM :-)

Po stronie operatorów stoi oferta programowa, infrastruktura, a także potężna baza klientów (bardzo często wiernych klientów). Viaplay jest tak naprawdę nowicjuszem bez wyrobionej marki i bez infrastruktury. Oni są w pełni zależni od dobrej woli, nie tylko operatorów, ale też producentów telewizorów oraz konsol. Działając na samym streamingu, opartym na dobrowolnej subskrypcji (bez umowy), nie mają nawet najmniejszych szans na przetrwanie i dobrze o tym wiesz. Był taki rok, kiedy CANAL+ stracił za jednym zamachem prawa do ligi hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej - i co, stało im się coś? Otóż nie, ponieważ są na polskim rynku gigantem o wyrobionej marce i ugruntowanej pozycji. Viaplay jest w 120% zależne od dobrej woli operatorów i powtórzysz moje słowa, że kolejnym etapem mięknięcia rury przez NENT będzie odpalenie kanałów linearnych, do których mnóstwo ludzi jest po prostu przyzwyczajonych :D

"Nasz klient - nasz pan" - to NENT musi się dopasować do oczekiwań klientów, a nie odwrotnie. Viaplay ma być tylko "usłużnym pieskiem", który działa na zasadach ludzi, którzy im płacą. Koniec, kropka.

Edytowane przez Anita Kaźmierska
Offtopic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...