Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, kingofsouth napisał:

Można to było podejrzeć w apce. Tam jest 2 miesiące za darmo , jak przez tego operatora się rejestruje.

 

To samo jest jak się rejestrujesz bezpośrednio - 3 miesiące w cenie jednego, czyli de facto 2 miesiące gratis.

 

Swoją drogą usługa musi się bardzo dobrze na tych nowych rynkach sprzedawać skoro z 2 tygodniowego okresu próbnego (tak było w momencie startu) szybko przełączyli na taką promocję. Tłumy chętnych zapewne były ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Czy ja gdzieś napisałem, że to źle, że się dogadują z innymi operatorami? NIE! Wręcz przeciwnie, więc nie rób z siebie "Janusza"... ja cały czas twierdziłem, że się dogadają, bo nie mają innego wyjścia i piszę o tym dlatego, że stało się tak, jak przewidywałem. Wiele osób tutaj forsowało taką tezę, że Viaplay będzie działało na własny rachunek, a tymczasem tak nie jest

Strasznie manipulesz. Pisałeś o kanałach linearnych. O współpracy z operatorami Viaplay wspominał na samym początku. Także nie przewidziałeś tego, tylko oni sami to zapowiedzieli.



Owszem, bo tak jest - Viaplay jest pod ścianą, czy to się komuś podoba czy nie Po stronie operatorów stoi oferta programowa, infrastruktura, a także potężna baza klientów (bardzo często wiernych klientów)

Z tą ofertą programową to popłynąłeś. Viaplay pozyskało bardzo łakome kąski z rynku i to innym będzie zależało, żeby móc je zaoferować. Także pod ścianą to będzie C+ jak skończą im się prawa do Premier League
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, CashBackPlease napisał:

Owszem, bo tak jest - Viaplay jest pod ścianą, czy to się komuś podoba czy nie :)

A dołączenie do oferty operatorów właśnie to potwierdza ;)

Powiedz mi, chłopie, czym jest jakieś tam no-name'owe Viaplay do takich gigantów polskiego rynku jak np. CANAL+, Cyfrowy Polsat, Orange, Vectra czy UPC? Tak, zgadłeś - są NICZYM :-)

Po stronie operatorów stoi oferta programowa, infrastruktura, a także potężna baza klientów (bardzo często wiernych klientów). Viaplay jest tak naprawdę nowicjuszem bez wyrobionej marki i bez infrastruktury.

Viaplay nie jest nowicjuszem, a jest NOWY na polskim rynku, to różnica.

Mają wyrobioną markę i doświadczenie. W Skandynawii, ale mają. Dlatego zakładają ekspansje na nowe rynki, bazując na tym co już tam osiągnęli. To, że w PL usługa nie jest znana, nie oznacza, że ci ludzie nie mają pojęcia o streamingu. Śmiem twierdzić, że nasi "giganci" będą mogli się od Viaplay dużo nauczyć.

Dołączenie Viaplay do usługi TVkablowej potwierdza jedno: mają wyrażnie nakreśloną strategię, wiedzą jak ukształtowany jest rynek w PL i idą drogą większych od siebie (Netfixa), ale na pewno nie to, że są pod ścianą :) To oni wybrali Vectrę, nie odwrotnie, bo to jest transakcja biznesowa i tak jak Vectra jest graczem na naszym rynku, tak Viaplay jest graczem jeśli chodzi o streaming. To są równoważni partnerzy.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, _Artek_ napisał:

Czemu się tak grzejecie jeszcze usługa nie wystartowała a tu już 108 stron :D  ja spokojnie poczekam rok na sezon pass do PL i wtedy pomyśle inne ich prawa/ filmy mnie nie interesują  i myśle że jest wielu takich jak ja :D 

Dla mnie ta usługa jest ciekawa, także dlatego, że startując całkiem niedawno (2007) "u siebie", dziś są na kilku rynkach europejskich, za chwilę w PL i Holandii, a mają jeszcze w planach USA...Szczerze to chciałbym, żeby u nas powstała firma o takim zasięgu. A okazuje się, że to Skandynawowie będą nas uczyć jak się robi streaming, bo C+ czy Polsat tego nie umieją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Toma441 napisał:

Dla mnie ta usługa jest ciekawa, także dlatego, że startując całkiem niedawno (2007) "u siebie", dziś są na kilku rynkach europejskich, za chwilę w PL i Holandii, a mają jeszcze w planach USA...Szczerze to chciałbym, żeby u nas powstała firma o takim zasięgu. A okazuje się, że to Skandynawowie będą nas uczyć jak się robi streaming, bo C+ czy Polsat tego nie umieją...

Jeszcze usługa nie wystartowała, a już jest "ciekawa". Faktycznie "ciekawe" stwierdzenie.

 

No i wystartowali faktycznie "niedawno"... raptem 14 lat temu. 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak piszecie jakby cała Polska to byli ludzie śpiący na pieniądzach. Nie zapominajmy o tym, że większość dzieciaków, którzy zostawali znakomitymi piłkarzami pochodzi z ubogich rodzin. Szkoda, że będą pozbawieni możliwości oglądania najlepszego, polskiego zawodnika. To po pierwsze, a po drugie nie gadajcie głupot, że 34 zł za prawa do Bundesligi i LE to jest tanio.

  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Arkon napisał:

Tak piszecie jakby cała Polska to byli ludzie śpiący na pieniądzach.

Nie zapominaj , że TV Premium od dawna przestała być tania.

Ktoś szuka tanio (0 zł)  od tego jest naziemna i TVP Sport.

Drogie to są domy , gdyż obecne ceny są kosmiczne. To moje skromniutkie zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viaplay to nie tylko te prawa, co wymieniłeś. To film, seriale, dokument i treści dla dzieci. To że Cię to nie interesuje, to już inna sprawa.

...ja spokojnie poczekam rok na sezon pass do PL i wtedy pomyślę...

Ciekawe gdzie wykupisz season passa, bo u nas go nie będzie


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracamy do punktu wyjścia i do pisania tego co od kilkuset postów jest pisane :D

Eleven drodzy forumowicze przeinwestował z prawami sportowymi , dał wam wszystko co możliwe ze sportu za tzw. grosika.

I was przyzwyczaił , do tego , że zawsze jest i zawsze będzie. No nie będzie. Tak wygląda świat praw telewizyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kingofsouth napisał:

Bingo trafiłeś :D

Popularność sportu premium jest znikoma w PL.  U nas operatorzy wrzucają do umów kanały by się im sprzedawało.

 

 

Może w Polsce (gdzie cena gra ogromną rolę w stosunku do płacy) , ale nie na świecie. Generalnie ludzie chcą oglądać sport, tylko w coraz lepszej jakości, a to kosztuje. Z drugiej strony internet powoduje, że można "za jednym razem" pokazać więcej, a dotarcie do klienta jest łatwiejsze i może on oglądać gdzie chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Arkon napisał:

Sport cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem na świecie, a w Polsce tym bardziej.

Nie sport tylko telewizja jako rozrywka, a sport dostaje rykoszetem. Teraz ludzie są przyspawani do smartfonów i komputerów, żyjąc każdym życiowym pi3rdnięciem znajomych na portalach społecznościowych, nie oglądaniem telewizji.

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Toma441 napisał:

 Z drugiej strony internet powoduje, że można "za jednym razem" pokazać więcej, a dotarcie do klienta jest łatwiejsze i może on oglądać gdzie chce. 

 

 

Oczywiście , ze masz rację , ale jak to wżyciu bywa pojawią sie osoby co nie mają szybkiego internetu.

Tyle, że jak to ktoś zaraz napiszę , to chcę poinformować , ze są też osoby nie objęte badaniami , co im drzewa zasłaniąją i nie mogę anteny satelitarnej zamontować.

Zawsze coś :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kingofsouth napisał:

 

 

Oczywiście , ze masz rację , ale jak to wżyciu bywa pojawią sie osoby co nie mają szybkiego internetu.

 

Ale...mają... internet 😉 jego powszechność i potencjał decyduje. On nie jest elitarny (jak kiedyś antena sat) , a szeroko dostępny. Fakt, nie wszędzie w najlepszej jakości, tylko, że jako medium ileś tam razy łatwiejszy w "obsłudze" od tradycyjnej tv. I takie usługi streamingu jak Viaplay to raczej początek w dostępie do różnych zasobów (film+sport) za pomocą 1 aplikacji, bez "techników", "anten" ,"umowy na 24m-ce". 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Toma441 napisał:

Ale...mają... internet 😉 jego powszechność i potencjał decyduje. On nie jest elitarny (jak kiedyś antena sat) , a szeroko dostępny. Fakt, nie wszędzie w najlepszej jakości, tylko, że jako medium ileś tam razy łatwiejszy w "obsłudze" od tradycyjnej tv.

A w czym tv jest trudniejsza w obsłudze? Chyba obsługa pilota nie jest skomplikowana. Raz konfigurujesz i masz. Z internetem jest różnie nie zawsze działa poprawnie i jesteś zależny od dostawcy. Po drodze masz router i inne urządzenia. Nie jest to takie proste jak Ci się wydaje zwłaszcza jak ktoś jest laikiem.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail#, z anteną satelitarną też jest różnie. Drzewa, wiatry itp. Nie jest to takie proste jak Ci się wydaje , zwłaszcza jak ktoś jest laikiem
Do tego dochodzi czasem brak możliowści instalacji anteny na osiedlu , gdzie światłowód to standard. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kingofsouthNie pisałem o miejscach gdzie instalacja nie jest możliwa, bo takie są i internetu również to dotyczy ale o problemach z obsługą.

@czerstwydokładanie tak jest i też znam sporo takich miejsc. U mnie na wiosce Orange tak przyciął zasięg że ledwo dzwonić można. Poza tym często nadajniki są przeciążone więc można zapomnieć o internecie, a co dopiero o streamingu. Streaming ma sens jak każdy będzie miał porządne, stabilne łącze internetowe. Viaplay ma ciekawe zadanie, bo część ludzi w ogóle nie skorzysta z ich oferty ze względu na brak odpowiedniego łącza internetowego, a pozostałych w tym abonentów tv sat będą musieli przekonać ofertą co też nie będzie łatwe. Samą Bundesligą będą mieli trudno przyciągnąć kibiców, a Premier League na razie też odpada, bo dopiero za rok.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, czerstwy napisał:

Jak idziesz do Janusza by ci ustawił antenę to wiatry przeszkadzają😂

 

Nie idę , bo sam instalowałem i mam zasięg. Pisze o laikach , tych co nie umieją.

Jak wy będziecie pisać niestworzone opowieści o tych co mają słaby net , ja będę w kontrze pisał o tych co nie mogą mieć anteny satelitarnej :D

Do mnie nie przemawia , że ktoś ma słaby zasięg neta , bo ktoś inny nie może ustawić anteny .

Jak będą badania na temat jakiemu procentowi społeczeństwa w Polsce przeszkadzają czynniki atmosferyczne(odbiór satelity ) ,  a ilu słaby zasięg neta lub jego brak , to popiszemy :mrgreen:

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...