Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Viaplay zgubiła przede wszystkim pycha i arogancja. Pomyślmy, jakim trzeba być aroganckim i pewnym siebie podmiotem, żeby wejść z buta na rynek, przepłacając kilkukrotnie za prawa telewizyjne, w którym dwie wielkie firmy - Canal+ i Polsat - funkcjonują z powodzeniem już od dekad?

 

Jakim trzeba być aroganckim, żeby "uszczęśliwić" kibiców transmisjami Premier League w rozdzielczości 720p, podczas gdy wcześniej oglądali te rozgrywki w Canal+ w jakości full HD, a szlagiery nawet w 4K?

 

Jakim trzeba być aroganckim, żeby obiecywać kibicom transmisje w 4K i tej obietnicy przed lata nie dotrzymać?

 

Jakim trzeba być aroganckim, żeby doprowadzać do licznych problemów technicznych z transmisjami (serwery) i jednocześnie obarczać abonentów/subskrybentów winą za rzekomo "słaby internet"?

 

Jakim trzeba być aroganckim, żeby kierować ofertę na rynek polski i tym samym wielu dokumentów sportowych, filmów i seriali nie zaopatrywać w polskie napisy czy polskiego lektora?

 

I w końcu, jakim trzeba być aroganckim, żeby podnosić cenę subskrypcji za taką "jakość" i takie traktowanie swoich klientów?

 

Reasumując, bardzo dobrze się stało, że tak dostali po kieszeni, bo oni sobie na to po prostu zasłużyli. Nie tylko nasz, ale ogólnie rynek ich brutalnie zweryfikował, dlatego niech wywalają z polskiego rynku w podskokach. Wcale mi ich nie żal :)

Niech to będzie ostrzeżeniem dla ich konkurencji, a także dla innych podmiotów, którym zamarzy się ekspansja na zagraniczne rynki po taniości, najmniejszym możliwym kosztem ;)

  • Popieram 3
  • Dzięki 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, czerstwy napisał(a):

 Robią co mogą PB też nadaje w 25 klatkach to dlaczego mają być lepsi.

Tylko że w Viaplay do tych transmisji jest ustawione zawsze 50 klatek.

Po prostu wygląda na to, że świadomie wybrali u dostawcy sygnału niższą (tańszą) jakość żeby zaoszczędzić kasę. Ja sobie inaczej nie mogę tej sytuacji wytłumaczyć.

Ktoś chyba wspominał, że na innych rynkach gdzie Viaplay transmituje 2 Bundesligę jest podobne badziewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, cidik napisał(a):

mam dokładnie tak samo, na Apple TV 4K podobnie, tyle że zamiast kółeczka jest czarny obraz. Ogólnie apka na Sony i Apple TV dziala wolno jakby była zamulona

W sumie to ta apka nigdy dobrze nie działała na tym tv bo były mniejszcze lub większe problemy. Ale ta przypadłość to dobiero z 2-3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mara68 napisał(a):

Tylko że w Viaplay do tych transmisji jest ustawione zawsze 50 klatek.

Po prostu wygląda na to, że świadomie wybrali u dostawcy sygnału niższą (tańszą) jakość żeby zaoszczędzić kasę. Ja sobie inaczej nie mogę tej sytuacji wytłumaczyć.

Ktoś chyba wspominał, że na innych rynkach gdzie Viaplay transmituje 2 Bundesligę jest podobne badziewie.

Na przepłacanie za prawa kilka razy wystarczyło.Ale juz na lepszy sygnał  nie.

Edytowane przez czerstwy
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kunkore napisał(a):

Ale co od tego tygodnia przeszli na 1080p to ich xD

W UK Viaplay nadaje mnóstwo w tym swoim 1080p z 5 Mbps, więcej niż gdziekolwiek indziej. Ale to im nie pomogło, bo konkurencja na tamtejszym runku dla HD daje 10,5 Mbps i ma też 4K z Dolby Atmos, a nawet już ma w planach 8K. Oczywiście dla transmisji sportowych. To jak taki Viaplay mógł się przyjąć i to w cenie kilkunastu funtów za miesiąc, nie ma co się dziwić, że zawijają się z UK. Naszego rynku też kompletnie nie zrozumieli, co było oczywiste dla wielu osób z forum od początku, ale zostały zakrzyczane przez nielicznych entuzjastów "szwedzkiej bestii". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy jak się płaci 5-10 zł i ogląda na czymś małym to mniej boli niż gdy ma się duży TV i płaci pełną stawkę.  Zresztą super promocje przez operatorów i tak musiałyby się kiedyś skończyć, bo taki jest ich model biznesowy. I jak Szwedzi sobie wyobrażali, że masowo ludzie zaczną płacić cenę regularną za standard nadawania sportu sprzed kilkunastu lat, przy problemach ze stabilnością usługi na dokładkę. Przy czym VOD z setkami tytułów bez polskiego tłumaczenia też nie podbije rynku, na którym konkurencja nie ma takich problemów. Niby VOD to margines ich działalności, ale nie do końca, bo sporo przeznaczali na produkcje oryginalne. Ale przede wszystkim wykosztowali się (czyt. mocno przepłacili) na prawa sportowe. Na stabilność i jakość zabrakło środków. Im się nie mogło udać po prostu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdziwiło jak Viaplay chciało przekonać do siebie widzów wejściem na rynek oferując jakosć 720p i brak stabilności transmisji lub jej całkowity brak. (może zakładali że z mediów mamy tylko radio w am) Plus strategia wolnego grilowania ceny. Myślę że zapomnieli o jednym tu się zarabia w złotówkach a nie koronach. A jak są awarie i słaba jakość to te 5/10zł można dać w zobowiązaniu 24mieś. (lub za 0zł to uczciwa cena na 24mieś.) Poszło info po forach i ludzie dobierali opcję Viaplay do swoich umów z operatorem (oczywiście ja też) przy przedłużeniu lub jako nowi klienci. A co bedzie później to zobaczy sie po wypowiedzeniu. Teraz sie okazuje że nie którzy (ja nie bo ich wyprzedziłem) nie doczekają wypowiedzenia i bedą mieli możliwość szybszej rezygnacji z usługi jak cena z 5/10 podskoczy na 55zł. Nie pamiętam sytuacji że ma sie zobowiązanie terminowe i operator sam zgłasza się do abonenta (bo usługa zmienia strategię z wolno na już/teraz) że nie jest w stanie oferować tej usługi w aktualnej cenie i od przyszłego mieś. usługa zostaje wyłączona i nie bedzie naliczana opłata (Normalnie frontem do klienta to aż nienormalne), lub oczywiście może dalej korzystać z usługi ale z nową ceną. Idealnie się wpasowali z tą strategią wolnego grilowania z możliwościa rezygnacji na zobowiązaniu. Po co płacić w subskrypcji 5/10x więcej jak można w zobowiązaniu z możliwoscią rezygnacji :) Nowy model biznesowy.

 

Mogę sie mylić ale możemy być świadkami utraty 50% bazy abonentów Viaplay w kraju z miesiąca na miesiąc, jeżeli taki sam ruch jak Vectra zrobi UPC/Play/Canal+ z umowami za 0/5/10zł.

Edytowane przez Woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Woocash said:

Mnie zdziwiło jak Viaplay chciało przekonać do siebie widzów wejściem na rynek oferując jakosć 720p i brak stabilności transmisji lub jej całkowity brak. 

Porządnych badań rynku nie było i nie będzie, ale jestem przekonany że słaba jakość to dla zdecydowanej większości nie był i nie jest żaden problem. Jest masa januszy oglądających na małych tv i/lub dużej odległości i nie rozróżniają full hd od VHS. 
Do tego masa którzy jedyne transmisje z premier league to znają nielegalne streamy i gdy dodamy do tego że konto można dzielić na kilka osób to wychodzi obraz statystycznego oglądacza: jak najtaniej i jak najwięcej. 
Więc jakość jest na dalekim planie i główny problem szwedzkiej bestii to przeszacowanie subskrybentów względem przepłaconych praw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najlepszą promocją byłoby jakby stworzyli kanał VP Sport i pokazywali tam wybrane transmisje, a po pozostałe zapraszali do aplikacji. Dodatkowo mogliby zarobić na reklamach emitowanych na takim kanale. Wtedy może mniej byłoby narzekania -  "ja mam słaby internet i oglądam tylko z satelity. Dlaczego nie ma normalnego kanału? Zawsze Bundesligę oglądałem w zwykłej telewizji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Woocash napisał(a):

Mogę sie mylić ale możemy być świadkami utraty 50% bazy abonentów Viaplay w kraju z miesiąca na miesiąc, jeżeli taki sam ruch jak Vectra zrobi UPC/Play/Canal+ z umowami za 0/5/10zł.

Nie wiem jakie umowy podpisywała z abonentami Vectra, ale trudno jest mi sobie wyobrazić, żeby Canal+ wyłączył mi w trakcie umowy Viaplay. Skoro mam z nimi dwuletni okres zobowiązania, to dotyczy on, zarówno mnie, jak i Canal+. Jeśli ja bym zerwał wcześniej umowę, to muszę płacić karę, zatem Canal+ też ma obowiązek dotrzymania warunków umowy. I to niezależnie od tego czy wynegocjowałem sobie Viaplay za 0 zł, 5 zł czy 19 zł - umowa to umowa i dotyczy obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, picassopawel napisał(a):

Wczoraj i dziś mecze drugiej Bundesligi bez grafiki. Powiem tak: bez komentarza jeszcze zdzierżę, czasami nawet lepiej, ale wynik z czasem mógłby być. Nie wiem po czyjej stronie leży wina.

11 godzin temu, mara68 napisał(a):

Skoro mają być w Polsce do połowy 2025 to 2 Bundesliga dalej będzie bez płynności i niekiedy w trudnej do określenia rozdzielczości...

9f4bdc2d60e63.png

bfb67bc88167b.png

 

11 godzin temu, mara68 napisał(a):

Ktoś chyba wspominał, że na innych rynkach gdzie Viaplay transmituje 2 Bundesligę jest podobne badziewie.

Problemy z drugą Bundesligą to raczej nie jest wina Viaplay. Kiedyś po czarnym ekranie przez jakieś pół godziny w pierwszej połowie przegrzebałem się przez internet i z innych krajów były podobne wieści, w tym m.in. z Brazylii gdzie Viaplay nie ma (wstawiałem to nawet na to forum). Z niemieckim przekazem nie ma co porównywać, bo to jest inny sygnał. Chociażby grafiki meczowe są po niemiecku, a nie po angielsku. W przekazie międzynarodowym te grafiki często potrafią być błędne, albo w ogóle znikać. W przekazie niemieckim to raczej nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 hours ago, czerstwy said:

U mnie na apce od 2-3 tygodni często gdy wchodze w transmisje kręci kółko i jest brak obrazu tylko głos. Innym razem znowu jest głos i obraz ale kółko kręci dalej. Dziś np wyjście z transmisji i wejście  pomaga ale w tamtym tygodniu 3-4 razy wchodziłem i za każdym razem głos obraz był a kółko kręciło. Ma ktoś na tv Sony podobnie?

Mam taki sam problem na Android TV (TCL), Canal+ 4k i Mi stick. Rozwiązaniem jest użycie Chromecast!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, czerstwy napisał(a):

U mnie na apce od 2-3 tygodni często gdy wchodze w transmisje kręci kółko i jest brak obrazu tylko głos. Innym razem znowu jest głos i obraz ale kółko kręci dalej. Dziś np wyjście z transmisji i wejście  pomaga ale w tamtym tygodniu 3-4 razy wchodziłem i za każdym razem głos obraz był a kółko kręciło. Ma ktoś na tv Sony podobnie?

Identyczne obserwacje na moim Sony 55XF9005.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czerstwy napisał(a):

Nie interesują mnie jakieś dziadowskie przystawki

Nie ma idealnej przystawki nawiasem pisząc 😉 A problemy które są w/w rozwiązuje też zainstalowanie viaplay na KODI ale tak czy siak jest to zabawa i kombinowanie aby było ciut lepiej bo szwedcy programiści od apek na różne systemy nie umią ich "napisać"   😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...