Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak a propos tej grafiki wyżej. Nie wiem czy ktoś zwrócił wcześniej uwagę, sam miałem już dawno napisać, ale zapomniałem.

 

Mam takie wrażenie, że początkowo nie planowali opuszczania Polski i nasz rynek miał zostać podobnie jak Holandia, ale później na ostatnią chwilę zmienili jednak zdanie.

 

Zobaczcie na kolejność wymienionych państw i flagi pod spodem. Wszystko jest w odpowiedniej kolejności, oprócz właśnie Polski, która wylądowała jako pierwsza, a flaga ostatnia. Tak jakby początkowo tekst brzmiał "Exit Baltics, Uk, US and Canada" i komuś nie chciało się już edytować tej końcówki, wstawiać tam dodatkowych przecinków etc. i wygodniej było mu wpisać Polskę na samym początku.

 

Tak samo inaczej wygląda sama flaga - jako jedyna nie ma wyciętego tła. Ten screen jest w słabej jakości - jest to widoczne, ale słabo. Jak spojrzycie w oryginał to jest to doskonale wyraźne, że nasza flaga ma jako jedyna białe, niewycięte tło. Też jakby nie była umieszczona razem z innymi flagami w tym samym momencie, bo czemu akurat w tej jednej tła by nie usunęli.

 

Trochę teorie spiskowe, ale dla mnie tak to wygląda, bo inaczej nie jestem w stanie sobie wytłumaczyć tej niechlujności i braku spójności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci po takich teoriach spiskowych? Oni wychodzą z tych krajów bo doszli do wniosku że biznes się nie spina. Myśleli, że jak będą mieli wszystko to Polacy rzucą się na subskrypcje jak głodny Reksio na szynkę a tu się okazało że jest Januszownia w cebulararni a nie Skandynawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nix124, bardzo możliwe, bo faktycznie wygląda to co najmniej dziwnie albo wrzucili nas początkowo do worka krajów bałtyckich, a później ktoś się zreflektował i poprawił na szybko ;)

 

@Gizior89, bardziej chodzi o to w jakiej formie to zaoferowali, tj. nieakceptowalnej dla większości oglądających. Gdyby poprawili jakość i stabilność transmisji to nie byłoby dzisiaj tematu. Tyle i aż tyle. 

 

 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Gizior89 napisał(a):

Co Ci po takich teoriach spiskowych? Oni wychodzą z tych krajów bo doszli do wniosku że biznes się nie spina. Myśleli, że jak będą mieli wszystko to Polacy rzucą się na subskrypcje jak głodny Reksio na szynkę a tu się okazało że jest Januszownia w cebulararni a nie Skandynawia

 

A co ma mi być? Napisałem jako ciekawostkę i tyle, bo wygląda to po prostu dziwnie. Albo po prostu w każdym dziale panuje tam takie niechlujstwo jak ich jakość do tej pory.

 

Jakbyś prześledził moje posty to byś wiedział, że zaraz po tym jak się pojawili pisałem, że moim zdaniem biznes im się nie zepnie i życzę im żeby stąd poszli szybciej niż się pojawili ;)

 

Z czasem sam wykupiłem subskrypcję w dobrej cenie, ale nadal jestem zadowolony, że ten twór znika.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@Gizior89, bardziej chodzi o to w jakiej formie to zaoferowali, tj. nieakceptowalnej dla większości oglądających. Gdyby poprawili jakość i stabilność transmisji to nie byłoby dzisiaj tematu. Tyle i aż tyle.

Jakość nieakceptowalna jest dla mniejszości. Większość nie zwraca specjalnie na to uwagi. Taka prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawop napisał(a):


Jakość nieakceptowalna jest dla mniejszości. Większość nie zwraca specjalnie na to uwagi. 
 

 

Ale na stabilność (do której również się odniosłem) zwracają uwagę już wszyscy, a to najczęściej zawodziło w najważniejszych momentach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak przepłacili za prawa, a Polacy "nie zrozumieli" oferty z dominującym standardem nadawania modnym jakieś kilkanaście lat temu i byli gotowi płacić głównie w super promocjach przez operatorów (najlepiej jakieś 0-10 zł za Total). Przy okazji wydało się, że operatorzy wcale specjalnie nie dopłacali do interesu i klapa finansowa szwedzkiej bestii stała się faktem. 

Edytowane przez Zuzia
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, shevchenko1987 napisał(a):

 

Ale na stabilność (do której również się odniosłem) zwracają uwagę już wszyscy, a to najczęściej zawodziło w najważniejszych momentach ;)

Ani jakość, ani stabilność. Polak nie będzie płacił co miesiąc tylko za sport. Dopłacić może jako za dodatek do tzw podstawowej TV. Każdy kto tu wejdzie z taką ofertą jak Viaplay skończy jak oni.

Było wrzucić na Viaplayowy serwis przynajmniej kanały must carry, a oferta wyglądałaby zupełnie inaczej. Już nie mówiąc o dogadaniu się z nadawcą TVN 24, by prócz TVPiS, również fajnopolacy mieli telewizyjny modlitewnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał(a):

 prostu przeinwestowali

 

32 minuty temu, Pawop napisał(a):

Wcale nie musieli przepłacić za prawa, by się nie spinało. W pogoni za abonentami, zawierali mało korzystne umowy z operatorami

To dziś, ale cofnijmy się trochę wstecz.

W dniu 8.02.2022 o 11:19, Pawop napisał(a):

Nic nie zakłamuje. Nie ma prostego przeliczenia, cena razy ilość subskrybentow. Są wyniki finansowe i na nich się bazuje. Operatorzy płacą Viaplay miliony za możliwość udostępniania swoim abonentom serwisu. Jest to opłacalne dla wszystkich - serwisu, operatora i klienta.

 

W dniu 8.02.2022 o 09:33, Pawop napisał(a):

Stety lub niestety, ale w Polsce jest ok 400-450 tys subskrybentów Viaplay. Wynika to z poprzednich raportówOczywiście, że UPC im nie płaci 34, ale oni kupili hurtem ileś tam tysiecy takich abonamentów i rozdają wedle uznania. Gdyby Viaplayowi to się nie opłacało, to by tak to nie działało. Subskrybent to subskrybent.

Widać milionów było za mało, aby płacić raty za prawa i jeszcze wyjść na swoje, czyli jednak przeinwestowali.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że viaplay nawet nie próbował ani razu puścić meczu PL w 4k a coś o tym było wspomjnane przed sezonem. Taki mecz jak Arsenal vs. MC zasługiwał aby go pokazać w wyższej jakości.  Widać że koszty tną na maxa inaczej nie sprzedaliby polskich meczów TVP Sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że viaplay nawet nie próbował ani razu puścić meczu PL w 4k a coś o tym było wspomjnane przed sezonem. Taki mecz jak Arsenal vs. MC zasługiwał aby go pokazać w wyższej jakości.  Widać że koszty tną na maxa inaczej nie sprzedaliby polskich meczów TVP Sport.
Przecież C+ też nie puściłby, bo był wtedy hitowy mecz Ekstraklasy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież o przeinwestowaniu pisały nie tylko polskie media, ale też zagraniczne. Szczególnie w tych krajach, gdzie Viaplay wchodził. To wtedy królowały tutaj wypowiedzi, że to lament tych, którzy stracili. Jak widać prawda okazała się inna. 

 

To samo było z Mediapro we Francji. Absurdalne pieniądze wydane na Ligue1 i ledwie po pół roku działania musieli się wycofywać. A od początku wszyscy mówili, że Mediapro nie jest w stanie nawet na zero wyjść. I tak się stało. I nawet oferty z Netflixem nic Mediapro nie pomogły. 

 

Świetnie też się okazało, że kupowanie na wiele rynków jednocześnie to nie jest dobry pomysł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, salva napisał(a):

Ani jakość, ani stabilność. Polak nie będzie płacił co miesiąc tylko za sport. Dopłacić może jako za dodatek do tzw podstawowej TV. Każdy kto tu wejdzie z taką ofertą jak Viaplay skończy jak oni.

Było wrzucić na Viaplayowy serwis przynajmniej kanały must carry, a oferta wyglądałaby zupełnie inaczej. Już nie mówiąc o dogadaniu się z nadawcą TVN 24, by prócz TVPiS, również fajnopolacy mieli telewizyjny modlitewnik.

 

 Na pewno brakiem stabilności i jakości zniechęcili tych, którzy chcieli płacić. Polak może i by nie płacił za sam sport, ale Polak kibic już tak. Poza tym Viaplay nie oferuje tylko sportu. 

Zgadzam się, że dobrym pomysłem byłoby rozszerzenie serwisu o dodatkowe kanały, ale oni technicznie nie mogli sobie na to pozwolić, gdyż streamy sportowe ledwo zipały, a gdzie tutaj mowa o utrzymywaniu kolejnych całodobowych transmisji. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, domin107 napisał(a):

Uuuu to może być fajny dzień. Oby było info kiedy u nas robią wypad :)

Oby jak najpóźniej. Chętnie obejrzę jeszcze całość NHL, MLB, Premier League czy Indy Car, które nie tylko nie ma przerw reklamowych ale pokazują też treningi i kwalifikacje.

Niektórych tych transmisji to i na strumyku nie ma.

Edytowane przez diabeu
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...